21e Wandelavondvierdaagse weer voorbij 1 I John Schepens volbracht skeelertocht over 200 kilometer Nieuwe cd van Basic te leen in bieb! Talent gezocht! Opbrengst collecte Maag Lever Darm Stichting Biest-Houtakker Stijldansen Agenda juli 2003 ”Het blauwe Toverven” We doen er alles aan om de wachttijd voor de geboorteboeken zoveel mogelijk te beperken. Het kan echter ’n weekje langer duren voordat we u bellen dat u ze mag halen. Sh’c/it j'ng Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk 1 I PAGINA 3 De Organisatie van de Wandelavondvierdaagse K.B.O. AFDELING MOERGESTEL RESERVEER DAAROM TIJDIG!!! De kosten voor het dansen zijn voor onze KBO leden 20,50 per seizoen. Vanaf de leeftijd van 50 jaar bent U bij ons van harte welkom. Elk jaar mag er onder auspiciën van de SBN (Skatebond Nederland) in Neder land 1 skeelertoertocht over 200 km ge organiseerd worden. Nadat hij vorig jaar de tocht over 200 kilometer in Noord- Brabant had gereden, had John Sche pens van Schaatsclub ”De Vennen” de smaak te pakken gekregen en zich aan gemeld voor de monstertocht die dit jaar op zaterdag 28 juni vanuit het Over ijsselse Gramsbergen werd verreden. Samen met John hadden nog 74 andere duur- sporters uit het hele land zich aangemeld. Even na 7 uur in de ochtend werd vanuit Grams bergen vertrokken, waar na 200 kilometer skeel eren ongeveer 11 uur later ook de finish was. Met een gemiddelde snelheid van 22 km per uur, Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 H. Antonius Zondag 13 juli, 5e zondag na Pinksteren. Vandaag is er om 9.30 uur een plechtige eucha ristieviering i.v.m. de kringgildedag van bet gilde O.L. Vr. Broederschap. Voorganger is rector Merkx. De intenties zijn voor Piet van den Biggelaar, Grard van den Heuvel en voor Anja Soetens- Adriaansen als jaargetijde. Om 11.30 uur doopviering van Pien en Floor Vingerhoets. Indien er nog mensen zijn die actief aan de organisatie van de wandelavondvierdaagse willen deelnemen, zijn zij van harte welkom, neem contact op met het secretariaat. De wandelavondvierdaagse voor 2004 is gepland van dinsdag 25 mei t/m vrijdag 28 mei 2004. IFij wensen ieder een prettige vakantie en een fijne zomer. In 2004 hoort u weer van ons. Bent U er niet helemaal zeker van of dit nog wel kunt of wilt, bel of praat dan eens met onze KBO-contactpersoon Kees Buiter. Hij zal U graag geheel vrijblijvend te woord staan. Zijn adres is: C. Buiter, Kriekenakker 25, 5066 MJ Moergestel, tel.: 513 3348 bgg. 06-253 33276. Graag s.v.p. voor 21 augustus 2003 aanmelden bij bovenvermeld adres. Grote Waterplagen Kinderen van 4 t/m7 jaar met ouders en grootouders worden uitgenodigd om te komen kijken. Van tevoren reserveren is nodig (tel. 521 9209) De kosten voor dit pop pentheater zijn: €3,00 voor leden van Natuur monumenten, niet-leden betalen €5,00 per per soon. Na de voorstelling is er een boswandeling, die betrekking heeft op het spel. Het geheel duurt ongeveer anderhalf uur. Ook dit jaar organiseert de K.B.O. te Moergestel in samenwerking met SWO weer stijldansen voor senioren. De danslessen worden gehouden in Den Donk, Bosstraat IA en zijn elke woens dag vanaf 13.30 uur tot 14.30 uur. Aansluitend is er dan - na de koffie/thee-pauze - nog tot 16.00 uur gelegenheid om te dansen of te buurten. De lessen zijn zowel voor beginners als gevor derden en staan onder deskundige leiding van dansleraar Nico Kuiper uit Tilburg. Naast deze lessen op de woensdagmiddag, heb ben we elk jaar ook nog enkele gezellige dans avonden. Verder organiseren we éénmaal per jaar een diner-dansant, allemaal oergezellig dus! Per jaar ontvangen we 22 maal les en mogen we tevens nog 10 maal een middag of avond vrij- dansen. De cursus begint in september 2003 en eindigt in april 2004. en een vijftal pauzes, werd een tocht gereden door het westelijk deel van Overijssel en het Graafschap Bentheim in Duitsland. Het groot ste deel van de route voerde over prachtige asfaltwegen, maar door het heuvelachtige ter rein op Duits grondgebied was de tocht bij zonder zwaar. De deelnemers kregen bovendien een paar heftige regenbuien te verwerken, waar door de wegen bijzonder glad werden. Hierdoor kwam het complete peloton ten val in een steile afdaling bij Bad Bentheim. Gelukkig konden alle deelnemers zonder ernstig letsel de tocht vervolgen. Dankzij een zeer intensieve voor bereiding slaagde John Schepens er in deze monstertocht zonder grote problemen te vol brengen. John van harte gefeliciteerd met deze prachtige prestatie. het uitdelen van de hartige hapjes en de opslag van de materialen en de koffie e.d.. Verder willen wij nog bedanken: slager van Zon voor de hartige hapjes, cafetaria Epi voor de lekkere ijsjes, Den Boogaard voor de gastvrij heid, de mensen van de E.H.B.O., de Rabobank, Hertog Jan voor het gebruik van de speelplaats, Copycat, de mensen van MTV en ’De Gèsselse’ voor de mooie foto’s, de harmonie die de wan delaars weer voortreffelijk heeft ingehaald, het orkest d’ Ambiejans die weer een gezellige sfeer op het plein gebracht heeft, de gemeente, de politie voor de instructie van de brigadiers, Jumbo Denissen, Novy Van Wezel, B&E, bak kers van Hulten en Kouwenberg, slagerij Kete laars, Bloem en Groen, Ligtvoet Nimco schoenwinkel voor het leuke cadeautje, cafetaria ’t Centrum, De Veerkes, drogisterij Kemps voor de lekkere snoepjes, de mensen van de KVO die dit jaar voor de 2e keer bloemen op het plein hebben verkocht. Wat de organisatie betreft mogen zij dat in 2004 weer doen. Ook de men sen die we vergeten zijn, maar ook voor hun hulp in welke vorm dan ook is de Stichting zeer dankbaar. Sinds kort is er een cd uit en te leen bij de bieb van de band Basic. De band be staat uit mensen die een beperking hebben en mensen zonder beperking. Op de cd staan lekkere nummers als Country Road van John Denver, There goes my heart van ’’The Mavericks”, Mister Blue, Het is een nacht van Guus Meeuwis en vele anderen waaronder een tophit ’’Toen ik jou zag staan” van de bekende ’’Gèsselnaar” Harm de Ruiter die vele Moergestelnaren zeker kennen. De band bestaat uit 9 zeer enthousiaste leden die her en der al bekendheid hebben genoten zoals in Hilvarenbeek (daar komt de band vandaan) en omstreken en spelen voornamelijk in café’s maar hebben ook op Elastiek muziek in Hil varenbeek en in popcentrum 013 in Tilburg ge staan waar ze groots werden ontvangen door vele fans. En heel misschien spelen ze zelfs nog op Funpop of Pinkpop... Dus als je interesse hebt leen je de cd bij de bieb en koop je hem bij Slijterij Tn den Koren maaier’, dan zit je straks nog heerlijk in je achtertuin te genieten van de zon met een boek, een borrel en je hoort nog goede muziek ook door een topband! Wat wil je nog meer?! Enne... Als het even meezit hoor je ons ook nog bij Omroep Brabant op de radio. Luisteren dus. John, samen met zijn kinderen Bart en Lieke, moe maar voldaan na het volbrengen van de skee lertocht over 200 km. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 9 JULI 2003 vervolg van pagina 2 de ander nu werkelijk zegt of vraagt. Henk Jongerius maakte een prachtig lied bij het gedeelte uit Marcus: Neem onderweg geen reiszak mee Maar gaat met lege handen En boodschapt als een vredesduif: ’Gods rijk is nu op handen’. In dat koninkrijk gaan we zonder ballast: we leven van eikaars goedheid’ Ik wens ieder een goede zomertijd of u nu op reis gaat of thuis blijft, we leven onder dezelfde zon. Moge God zijn ogen op ons doen rusten, waar we ons ook bevinden. Mijn vakantie is dit jaar van 11-31 juli. Wanneer u een predikant nodig heeft kunt u bellen naar H. Zaaijer: 0411- 623014. Hij legt dan voor u contact met één van de predikanten uit Tilburg. W. van Egmond In de Kerkstraat is er kindemevendienst en crèche. Omdat de evaluatievergadering van de vierdaagse door omstandigheden wat is verlaat, is er ook een verlaat verslag in ’De Gèsselse’. Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse van 2003 mogen we zeggen dat ook deze weer als geslaagd mag worden genoemd, we hebben heel veel positieve reac ties gehad en enkele opmerkingen die we ons ter harte zullen nemen. Het weer was redelijk tot goed en we hebben het 4 avonden droog kunnen houden. Dit jaar hebben 489 betalende wandelaars, die voor een medaille gingen, aan de wandelingen meegedaan. Dat waren er 205 minder dan in 2002, maar toen hadden we bijna een record, het record ligt op 700. Er waren waarschijnlijk minder wandelaars omdat de basisscholen vakantie hadden en een aantal kinderen daar door niet in de gelegenheid was om mee te lopen. Deze aantallen zijn als volgt over de afstanden verdeeld: 391 voor de 5 km. 81 voor de 10 km. en 17 voor de 15 km. Dit blijft voor Moer gestel een mooi aantal, nl. bijna 10% van de bevolking. De organisatie vindt het wel jam mer dat de 5 en 10 km. wandelaars wat aan tal betreft zo ver uit elkaar blijven liggen; zij is van mening dat een aantal 5 km wandelaars ook goed de 10 km route zouden kunnen lopen. Tegen deze wandelaars wil de organi satie zeggen: ’denk er eens over na’, het is nl. veel rustiger lopen en de routes zijn veel mooier en voor de lopers voor de grote Nij meegse vierdaagse is de 15 km een mooi training. Om elk jaar deze wandelavonden tot een suc ces te brengen is er veel hulp nodig, en die heb ben we weer opnieuw gekregen van een aantal vrijwilligers zoals posten, brigadiers, in schrijvers, of andere functies. Zonder uw hulp is dit grote sportevenement met Moergestelse mensen niet te organiseren. De organisatie is hen daarom weer zeer erkentelijk en hoopt ook in 2004 weer op hun hulp te kunnen rekenen. Ook zijn wij onze sponsors of andere hulpver leners erg dankbaar, dus hartelijk dank aan Huize Stanislaus voor het gebruik van de tuin, Zaterdag 12 juli: Weekendcafé; 21:00 - 02:00 uur entree gratis; vanaf 10 jaar. Woensdag 16 juli: Muziekquiz; 13:30 - 15:00 uur entree 0,50; vanaf 8 jaar. Zaterdag 19 juli: Proeven ruiken voelen; 14:00 - 16:00 uur entree 1,-; vanaf 6 jaar; wie heeft de beste zintuigen? Zaterdag 19 juli: Weekendcafé; 21:00 - 02:00 uur entree gratis; vanaf 10 jaar. Zomervakantie: Vision is gesloten van 21 juli t/m 31 augustus. bureau Celebs heeft ook een telefoonnummer opengesteld, dat is 0032(0)14-677651. Ook daar kun je je opgeven voor de Talentenjacht en Gala-artiestenmiddag voor zondag 17 augustus. Aarzel niet en doe mee. Het wordt een reuze gezellige middag met diverse arties ten en sterren. En misschien op deze middag wel met een ster meer?! Het is al weer een tijdje geleden, en misschien dat u het niet meer weet, maar ook Marco Borsato is ontdekt op een talentenjacht! En of we nu Anneke Grönloh of Jamai, Jim of zelfs Guus Meeuwis en Gerard Joling vermelden, allen startten hun carrière door gewoon mee te doen aan een of andere vorm van een talentenjacht. Radio Paloma is een legale regionale radio in de grensstreek. We zenden uit op de 106FM en onze luisteraars bevinden zich van Tilburg tot Turnhout en van Breda tot Eindhoven. Op zon dagmiddag 17 augustus organiseert Radio Paloma een zangwedstrijd voor beginnende artiesten. De wedstrijd is een onderdeel van het reuzegezellige feestweekend. Je staat dan op het podium in een programma dat omlijst wordt door diverse andere artiesten. Zo zal bijvoor beeld ook Frank Galan deze middag aanwezig zijn. Frank presenteerde enkele weken gele den nog zijn nieuwste CD bij de TROS. Een vakkundige jury, bestaande uit o.a. John van de Ven, de platenproducer van o.a. André Hazes en Margo (van de damesgroep Babe) zal je prestatie beoordelen. Verder zitten er in de jury mensen van het Belgische Theaterbureau Celebs. Ook zij zijn druk op zoek naar nieuw talent. De hoofdprijs is het maken van een opname in een echte studio, begeleid door pro fessionele mensen. Wil je meedoen? Reageer dan zo snel mogelijk door bijvoorbeeld een briefje naar ons toe te sturen. Daarin vermeld je je naam, adres, leeftijd en eventueel welke liedjes je zou willen zingen. Stuur dit naar Radio Paloma, Aarle 33, 2382 Poppel, België. E-mailen kun je op: info(a>radiopaloma.com. Het Theater- In de Maag Lever Darm week vond de collecte van de Maag Lever Darm Stichting plaats. De opbrengst in Moergestel was 966,41. Zo’n twee miljoen Nederlanders hebben regelmatig buikklachten. Slechte voeding kan een oorzaak zijn, maar niet zelden is er echt iets mis van binnen. Soms duurt het jaren eer de dok toren uitvinden wat er dan precies aan de hand is. Bij de Maag Lever Darm Stichting kunt u altijd terecht voor goede raad. Hebt u de collectant gemist, dan kunt u uw bijdrage storten op giro 2737 t.n.v. Maag Lever Darm Stichting te Nieuwegein. Voor vragen over de spijsvertering kunt u onze infolijn bellen 0900- 2025 625 0,20 p/m). Poppentheater Het Groene Land speelt: Op woensdag 16 juli om 14.00 uur speelt pop pentheater Het Groene Land weer in bezoekers centrum Oisterwijk van Vereniging Natuur monumenten. ”Het blauwe Toverven” is het sprookjesachtige verhaal van het Watervrouwtje, Leliandra en de

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3