0 Toer Mee wil graag meer jeugd activeren èsselse en de vakantie... I - - i 1 Kapsalon J.M.A. Stieger TANDARTS E.J. van Delft Zussen behalen gelijktijdig artsexamen Fietspad moet er komen Barbers Pleinconcert ’Prinses Juliana’ Aphrodite PROFILE de TOE, WOENSDAG 9 JULI 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1246 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Hb Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 F De praktijk is gesloten van 14 juli t/m vrijdag 18 juli. Op zoek naar sponsors Zondag 31 augustus vindt het voor de 23e keer plaats: het jaarlijkse fietsevene- ment dat destijds de titel ’Toer Mee’ meekreeg. Het evenement, opgezet door de Werkgroep MOV van de parochie (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk), heeft vanaf het begin al ’n tweeledig doel: gezellig fietsen en wat extra’s doen voor het goede doel. laten sponsoren voor elke kilometer die ze tij dens de Toer Mee fietsen. Dat gebeurt nog wel, maar niet zo vaak meer als in het begin. Veelal betaalt men gewoon ’n bedrag om zodoende mee te kunnen fietsen. Met name de sponsoring door kinderen zou ’n extra impuls dienen te krijgen. Harrie en Michelle roepen daarom met name de jeugd op daaraan serieus mee te willen werken. El~—IHj Tandarts de Haan Tel. (013) 513 1919 Afwezig van maandag 14 juli t/m vrijdag 25 juli Waarneming: Op 10 juli aanstaande ontvangen Birgit en Ingeborg Vriens (Kloosterlaan 17) hun basisartsgetuigschrift in de St. Jans- kerk aan het Vrijthof te Maastricht. ZOEKEN’ WORDT BELOOND En waarom zouden de kinderen zelf niet meefietsen? Met z’n allen moeten we daarom proberen om de schoolgaande jeugd op de fiets te krijgen voor het goede doel. En... breng sponsors mee, al is het er maar één... Het gaat vaak makkelijker dan je denkt; vraag maar eens aan je buurman, buurvrouw, oom, tante, opa en/of oma of zij je willen spon soren! Dat vinden ze vast en zeker leuk om jou te stimuleren de fiets te pakken op zondag 31 augustus. De Werkgroep heeft bovendien iets extra’s over voor degenen die een sponsor vinden, al is het er maar één... Onderweg tijdens de Toer Mee is er echter ook het een en ander te beleven. Er is voor iedereen lees verder op pagina 5 PATER RAAIJMAKERS Al vanaf het begin (1981 red.) is de opbrengst bestemd geweest voor het werk van Moergestel- naar Theo Raaijmakers, op dit moment werk zaam in Bolivia. Voor Theo is het jaarlijks een meer dan welkom bedrag wat hij krijgt overge maakt vanuit Moergestel. Hij is zijn dorpsge noten dan ook heel dankbaar voor alles wat voor hem gedaan wordt. Regelmatig kunnen we zijn woorden van dankbaarheid lezen in deze kolommen en niet zelden vertelt hij daarin wat hij met het geld uit Moergestel heeft gedaan. Beiden zijn na het VWO aan het St.-Odulphus- lyceum aan de Universiteit Maastricht gaan studeren. Na de studie Gezondheidsweten schappen hebben zij nu ook beiden de studie Geneeskunde afgerond. Birgit gaat in oplei ding tot internist in Eindhoven. Ingeborg kiest voor chirurgie en heeft een baan in Tilburg. IFy willen beide artsen van harte feliciteren en veel succes wensen in de toekomst. SPONSORING DOOR KINDEREN Toch zou de Toer Mee als sponsorproject veel meer kunnen betekenen. Eigenlijk is het de bedoeling dat kinderen en volwassenen zich Huidverzorgingsinstituut POSITIE VAN DE SCHOLEN Wel werden de nodige op-, aanmerkingen, amendementen en moties ingediend maar later op de avond bleken die overbodig omdat het College aan alle verzoeken grotendeels tege moet was gekomen. Jan Geerts, directeur van BOOM, had spreek recht gekregen en maakte duidelijk dat het onderhoud van verschillende scholen te wensen overliet. Hier moest dringend wat aan gedaan worden. Ook de totstandkoming van de brede school bleef alleen bij de wens steken omdat er nog steeds geen geld voor beschikbaar was gesteld. WONINGEN VOOR JONGEREN Voor het bouwen hadden alle fracties eigenlijk dezelfde wensen. Meer woningen voor starters, jongeren, onderen en gehandicapten moesten er komen om vooral de kernen leefbaar te houden. Niels van de Ven (CDA) vroeg ook vooral de stichtingskosten af te toppen om de woningen toch echt voor starters en jongeren betaalbaar te houden. Ook het Staalbergven dient als zwembad open te blijven maar de exploitatie zal goed moeten worden onderzocht en daar waar mogelijk goed koper gemaakt dienen te worden. Zwembaden op zich zijn beslist niet kostendekkend te kri jgen. Wethouder Jan Oerlemans zegde toe een onderzoek te laten doen maar ook de over weging van een combibad mee te nemen omdat dit de laatste tijd erg in zou zijn. FIETSPAD KOMT ER Wethouder Martien Matthijssen zal na de vakantie met een plan komen voor het fietspad Haghorst-Moergestel en alle voors en tegens zou hij in zijn plannen meenemen. Het nieuwe cultuurcluster ’’Tiliander” was een zorg voor Carel Brands (GB) en hij hoopte dat de verenigingen die er gebruik van gaan maken Raadsvergadering 3 juli jl. Tijdens de behandeling van de voorjaarsnota door de Raad drong Noud Smits (AB) er op aan, en alle fracties steunden hem daarbij, dat het College snel moet komen met een plan voor het fietspad Haghorst - Moergestel en de financiering hiervoor. Piet Meeuwis (GB) wees er op dat het aanbod van Staatsbosbeheer om de grond op bepaalde plaatsen gratis beschikbaar te stellen meegenomen diende te wor den om toch vooral de kosten in de hand te houden. Ook kwam het pilotproject ’’Bouwen binnen strakke contouren” aan de orde en hierover waren coalitie zowel als oppositie erg eensgezind enthousiast. straks niet weglopen als de huurprijzen ver hoogd zullen moeten wordep. Wethouder Lambert van den Bosch deelde mede dat er van de huidige Kunstkring-prijzen was uitge gaan en dat deze voorlopig ongewijzigd zouden blijven voor een jaar. STRIJD MET PROJECTONTWIKKELAARS Ad van den Oord vroeg zich af of de gemeente- financiën wel zo gezond zijn en of men niet al leen de zegeningen telt. Voor goedkope wonin gen zal er nog wel wat strijd geleverd dienen te worden met de projectontwikkelaars. In deze onderhandelingen zal de gemeente hard moeten zijn. De perspectiefnota werd unaniem aangenomen alsmede ook de plannen van verbouw en her inrichting van het huidige gemeentekantoor. En voor het ’’Bouwen binnen strakke contouren” diende het College zo snel mogelijk met plan nen te komen om toch maar zeker niet te laat te komen. l Dit concert, wat zo’n uurtje zal duren, fungeert dus om voor enkele maanden afscheid te nemen van het publiek, kortom het is dus het afslui- tingsconcert van het seizoen ’O2/’O3. Onder lei ding van dirigent Mathias van Nispen zullen enkele bekende en vrolijke werken te beluis teren zijn. Al met al redenen te over om even op te wandelen naar genoemd plein om op een, naar wij hopen, heerlijk zomers avondje, eens te genieten van wat onze aankomende muzikan ten te bieden hebben. Ingeval de weergoden u, en ons, in de steek la ten, dan vindt het concert plaats in Partycen trum Den Boogaard. Ook dan om 19.00 uur. Vanaf20.00 uur vindt hier in Den Boogaard een openbare repetitie plaats van het Harmonie orkest van Muziekvereniging Prinses Juliana. Ook voor deze muzikanten is dit de laatste repetitie voor de zomervakantie. Ook zij bergen hun instrument voor wat weken in het koffer op, want de vakantieperiode is aangebroken. Het is een openbare repetitie dus ieder is welkom om eens te komen kijken en luisteren hoe het er op zo’n repetitie aan toe gaat en.misschien komt u wel op het idee om ook muziek te komen maken. De Werkgroep maakt zich echter zorgen over de toekomst van de Toer Mee. ’Als we niet oppassen gaat de activiteit danig vergrijzen’, aldus klinkt enige somberheid uit de monden van Harrie Smolders en Michelle van de Wiel, twee van de organisatoren. ’Wat we ook moeten constateren zo vervolgen ze, ’is dat het aspect van sponsoring steeds meer verloren gaat. En dat is natuurlijk heel, heel jammer, met name voor het goede doel’! Op dinsdag 15 juli verzorgt het Opleidings- orkest van Muziekvereniging Prinses Juliana een concert op het plein in de Papenacker wat wordt ingesloten door d’n Duyp en de Eysen- brand. Om 19.00 uur zit genoemd Opleidings- orkest hier klaar om de laatste keer dit seizoen voor het spreekwoordelijke voetlicht te treden. di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Schepens Tweewielers J 'WW' de esselse bl/T Openingstijden: Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Voor spoedgevallen wordt waargenomen door: Kloosterlaan 2a In verband met de jaarlijkse vakan tie zal 'De Gèsselse' in de weken 31, 32 en 33 (woensdagen 30 juli, 6 en 13 augustus) niet verschijnen, 't Laatste nummer voor de vakantie mag u verwachten op woensdag 23 juli. Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Laat tijdig uw medicijnen aanvullen HUISARTS uit sotldantzU ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl 5 3 71 Schoolstraat 5 h n DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326®^ E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar Reisplezier!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1