Zomerse prijzen nu de temperaturen stijgen. E Slijterij Tn den Korenmaaier’ wandeling Royalty Energy Expositie foto’s van Jeroen Nouwens Zweedse legerfiets nu ook in Nederland GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Hooghoudt Joseph Guy VS Bos- Johnnie Walker De Hair Maris Notarissen De Hair Maris Notarissen De Hair Maris Notarissen Testament al aangepast op het nieuwe erfrecht? Deze bijdrage is geschreven door mr. M.J.M. Driessen, kandidaat-notaris bij de Hair&Maris Notarissen te Oisterwijk. De open dagen zijn op 6 juli en 27 juli van 12.00 tot 17.00 uur. De expositie duurt tot en met 15 augustus. U bent van harte welkom in Gallery the A-r-ttic, Raadhuisstraat 37. Open: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00- 17.00 uur en op afspraak. Een testament wordt op enig moment opge maakt aan de hand van de omstandigheden waarin de persoon die het testament op wil stellen, verkeert. Rekening houdend met de Ontelbaar zijn de mensen die toegeven dat ze al jaren op het punt staan om een testament op te laten stellen of om hun testament te laten be kijken. Voor de mensen die dat toe kunnen geven is er niet veel aan de hand. Zij kunnen nog actie on dernemen. Voor de mensen die het echter niet meer toe kunnen geven is het al te laat. Om u behulpzaam te zijn bij het om de zoveel tijd stilstaan bij uw testament, is door ons de APK-kaart ingevoerd. Direct na het passeren van een testament wordt die kaart door ons uitgereikt. De bedoeling is dat u die kaart na verloop van tijd aan ons stuurt. Wij adviseren om dat na ongeveer 5 jaar na het opmaken van het testament te doen. Het testament wordt door ons dan kritisch bekeken. Deze service is vanzelfsprekend geheel gratis. Alleen als wij u adviseren om uw testament aan te laten passen en u dat advies opvolgt, zijn aan het aanpassen kosten verbonden. NIEUWE MODELLEN Naast de Kronan Klassik 399) zijn er bij de dealer nu nieuwe modellen te bewonderen: de Kargo en de Kiddo. En de Kronan Klassik kan nu ook met versnellingen besteld worden. Deze fiet sen zijn ontwikkeld door Kronan.nl en worden geproduceerd bij Neocycle in Maastricht. Jeroen is geboren in Oisterwijk en heeft het grootste deel van zijn jeugd in het buitengebied van Moergestel gewoond, nu is hij weer woonachtig in Oisterwijk. Fotografie is van jongs af aan zijn hobby, zijn passie. wensen van die persoon en de mogelijkheden die door de wet (denk aan het erfrecht en de Successiewet) worden geboden, wordt de uiter ste wil op schrift gesteld. Het testament is dus afhankelijk van een aan tal factoren die aan verandering onderhevig zijn. Uw persoonlijke omstandigheden kunt u na tuurlijk het beste zelf in de gaten houden. Als u bijvoorbeeld gaat trouwen of juist gaat schei den, als u kinderen krijgt of als u een grote he kel krijgt aan degene die u in het verleden tot erfgenaam heeft benoemd; al deze veranderin gen maken het noodzakelijk en/of wenselijk dat u uw testament aan laat passen of in ieder geval eens kritisch tegen het licht houdt. Vragen over kopen of verkopen van een appartement? Zoekt u een notariskantoor met deskun digen op het gehele notariële gebied? www.hairmahs.nl of bel voor een afspraak Veel mensen hebben echter ooit een testament op laten stellen en dat vervolgens goed opge borgen in de kast of in de kluis. Als er al aan gedacht wordt om het testament te laten bekij ken, is dat vaak iets wat op de lange termijn wordt geschoven. Drie jaar lang was de Kronan Klassik alleen te bestellen in de online shop van Kronan, maar vanaf nu kun je dus ook terecht bij de betere rijwielzaak voor een fel gekleurde Kronan. In Oisterwijk is er nu een nieuwe geautoriseerde Kronan-dealer: Profile Schepens Tweewielers (Kerkstraat 21, 521 7326, www.schepens- tweewielers.nl). Profile Schepens is een van de eerste Kronan-dealers van NL. Drie jaar na de succesvolle introductie van het fietsmerk Kronan in Nederland op het internet is de voormalige Zweedse legerfiets nu dan ook verkrijgbaar bij enkele geselecteerde rijwielspeciaalzaken. Hij doorliep met succes de school Reclame en Presentatie technieken ’’Sint Lucas” te Boxtel. Enkele van zijn fotowerken zijn al eens in de prijzen gevallen, zoals één dia voor de agenda van het tijdschrift ’’Grasduinen” en de kermis- prijsvraag voor het Brabants Dagblad en ver schillende nominaties behaald bij de Benevisie. Zijn werk heeft hij geregeld op verschillende locaties in Oisterwijk geëxposeerd. Als lid van de fotoclub Fomo heeft hij ook deel genomen aan foto- en dia- exposities in Oister wijk. Zijn werk bevat verschillende facetten, o.a portret, modellen, naakten, en interieurfoto’s zijn te zien op de expositie. Je krijgt bij de modellen het gevoel dat de gefo tografeerde zo zichzelf is en niet meer gehin derd wordt door de camera. Hij maakt eveneens kinder- en trouwfoto’s. Momenteel was van hem een foto bij het fotofestival in Naarden waarmee hij de tweede prijs behaalde van ’’foto individueel”. Wetten worden eens in de zoveel tijd aangepast aan de veranderende maatschappelijke opvat tingen. Ook wetsveranderingen kunnen met zich meebrengen dat uw testament aangepast moet worden. Menigeen is van die wetsveranderingen op de hoogte. Op verjaardagen wordt, zo merken wij vaak op maandag aan de dan plaats vindende telefoongesprekken, vaak over andere dingen gesproken dan alleen over vakanties en de nieu we auto. En de vele manieren van informatie voorziening zorgen ervoor dat de (meestal grote) wetsveranderingen onder de aandacht van de mensen wordt gebracht. In ieder geval worden de wetsveranderingen door ons nauwkeurig in de gaten gehouden. SERVICE Sinds de introductie in het voorjaar van 1999 zijn er zo’n 25.000 Kronan fietsen verkocht. Kronan richtte zich op een publiek van zoge naamde early adopters en innovators, mensen die nieuwe dingen als eerste proberen. Door het internet te gebruiken als enig verkoopkanaal kreeg de Kronan Klassik een zekere exclu siviteit. De Kronan werd een product om je mee te onderscheiden. De onderhoudsbeurt van uw notariële akten De notariële praktijk beslaat vele incidentele werkzaamheden. Voor bijvoorbeeld de over dracht van een woonhuis wordt een akte van levering grondig voorbereid en tenslotte gepas seerd. Daarmee is de overdracht gerealiseerd en, behoudens nog enkele administratieve hande lingen die nadien verricht dienen te worden, afgewerkt. Voor het verkrijgen van een lening bij de bank dient in de meeste gevallen een hypotheekakte opgemaakt te worden. Is die hypotheekakte ge passeerd dan is voldaan aan de formaliteiten en kan het dossier opgeborgen worden. Er zijn echter ook akten die, nadat ze zijn gepasseerd, nadien nog de nodige aandacht behoeven. Een sprekend voorbeeld van zo’n akte is het tes tament. selecteren die Kronan fietsen zouden kunnen gaan verkopen. Door gebruik te maken van goede dealers wordt het serviceniveau verder verhoogd, hetgeen natuurlijk van groot belang is. De vraag naar Kronans is blijven groeien, waar door wij besloten hebben enige dealers te rist </e nalatig Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 1350 L i PAGINA 9 33 c www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk Postbus 67 5060 AB Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk Postbus 67 5060 AB Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Wodka van Hooghoudt. Een 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 2 JULI 2003 www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak Cognac, alsof een engeltje op je tong... I Keep walking met Johnnie Walker. Red Label 70 cl. «ZS Royalty Energy drink, verkrijgbaar in drie inhoudsmaten. 0,33, 0,5 en 1,0 Itr. Liter 50 cl. Met gratis schenkdop. Liter ■SiBlack Label B 70 cl. [ÖSj (ill G

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 9