Seniorenreis 2003 Heilige Huisjes’ in Madurodam Moergestelse stropop nu knockout Bienekebolders Musical Heartbreakers 30m Maar wie laat u steeds zien wat de beste weg is voor uw beleggingen? verkoop bij Ton Boogaers, op de administra tie van de school. Een deel van de opbrengst gaat naar een goed doel. Een inwoner van Moergestel trok zich de situa tie aan. Hij stelde de stichting financieel in staat de stropop te herstellen. Om opnieuw brandstichting tegen te gaan, werd de brandweer van Moergestel bereid gevonden het stro met water te doorwerken. Hierdoor werd de pop zo zwaar dat het gevaarte in elkaar zakte. Opnieuw was de Moergestelnaar bereid het herstel voor zijn rekening te nemen. later met de opening van Minimundus in Klagenfurt, dat een overzicht biedt van de belangrijkste gebouwen uit de hele wereld. De collectie van Italia in Miniatura (1970) bevat vooral maquettes die het rijke verleden van Italië tentoonstellen. Het park ligt in de bad plaats Viserba di Rimini. Mini-born (1993) is een miniatuurpark met gebouwen van de hele wereld aan de Owschlager See (Duitsland). De stropop is in de nacht van vrijdag op zater dag vakkundig knockout geslagen. Het rond de pop geplaatste veiligheidshek is openge knipt. De zware touwen waarmee de zes meter hoge pop was getuierd zijn losgemaakt. Toen was het nog maar een koud kunstje de pop omver te halen. Het is de tweede keer dat de stropop door vandalen is vernield. Door al deze perikelen was de stropop een be kende verschijning geworden. De Stichting WieKentKunst besloot de pop een nieuwe bestemming te geven: eind vorige week werden er borden aan gehangen waarop de tienduizen den passanten op de A 58 namens Moergestel een prettige vakantie werd gewenst. Vandalen hebben deze geste in de nacht van vrijdag op zaterdag dusdanig grondig vernield, dat weder opbouw niet meer mogelijk is. De vrijwilligers van WieKentKunst zien dat ook niet meer zitten. Het nieuwe schadebedrag is nog niet bekend. De Stichting WieKentKunst is er niet tegen verzekerd. Het stichtingsbestuur beraadt zich of opnieuw de moeite van aangifte bij de poli tie zal worden genomen. De resten worden zo spoedig mogelijk opgeruimd. Daar is zwaar materieel voor nodig. Een paar weken geleden is de pop van strobalen opgericht om de aandacht te vestigen op een cul tureel evenement van de Stichting WieKent Kunst. Kort daarna is de pop in brand gesto ken. De brandweer van Moergestel had een uur nodig om het vuur te blussen. Van deze brandstichting is aangifte gedaan bij de poli tie, maar WieKentKunst heeft nooit meer iets van de politie vernomen. De reiscommissie, bestaande uit Corrie Spaninks, Annie Swinkels, Kees Jansen en Dré Ligtvoet, had voor vrijdag 27 juni, een zonovergoten dag, een reis ge selecteerd uit het reisprogramma van EMA-reizen uit Valkenswaard. De reis werd aangevangen op het St.-Jansplein en voerde het gezelschap aanvankelijk over be kende wegen binnen onze eigen contreien, maar - gezien vanaf een andere hoogte dan normaal - bekijkt men het landschap dan ook op een andere manier en dan mag gerust gesteld wor den, dat we in een prachtige omgeving wonen. De eerste stopplaats was Tiel, waar we in restau rant ”De Betuwe” koffie met gebak konden gebruiken en waar de benen even gestrekt kon den worden. Op weg naar Amersfoort, passeerden we Kes- teren, een prachtige gemeente aan de Rijn, waar fruitbomen en proefboerderijen aan onze ogen voorbij rolden. Via de provincie Gelderland vervolgden wij onze weg naar Leersum om uit eindelijk in Amersfoort aan te komen, waar de buschauffeur Toon ons vergastte met het rijden door de nieuwe wijk Kattenbroek. Deze Utrechtse provincieplaats Amersfoort dankt zijn naam aan de aanwezigheid van een door- waardbare plaats (voort) aan de Eem (Ames). En die Eem zouden wij zien en beleven! Aan boord van een rondvaartboot van Rederij Rand meer wil men van het water, de frisse lucht en het omringende landschap optimaal genieten en dat kan vooral bovendeks. Het gezelschap uit Moergestel - inmiddels ’’versterking” gekre gen van een gezelschap uit Liempde - gebruik te aan boord de lunch en ieder liet het zich goed smaken. Als de Eem helemaal wordt af gevaren, dan bereikt men het Eemmeer en uit eindelijk gaan we in Spakenburg van boord. Pittoreske huisjes en spaarzaam te ontdekken klederdracht trekken de aandacht, maar vooral de terrasjes worden met een bezoek vereerd, het geen zijn oorzaak vindt in het warme weer. Kenners onder het gezelschap wisten haarfijn te vertellen hoe het kómt, dat deze kleine ge meente twee voetbalclubs kent: de IJsselmeer- vogels en Spakenburg. Het bier, de ice-tea en de ijs smaakten opperbest en het gezelschap ver trok om 16.00 uur naar Kerk-Avezaath, waar in het restaurant ”De Hamsche Brug” van een voortreffelijk diner genoten werd. Om ongeveer 20.45 uur, precies zoals door de organisatie ge pland was, draaide de bus met de dagreizigers weer het St.-Jansplein op om, moe maar voldaan, terug te zien op een leuk uitstapje. Met dank aan de organisatie en de attente EHBO-er Kees Buiter, die gelukkig zijn koffertje niet hoefde te gebruiken. Naast de kassa verkopen kinderen van onze school zelfgemaakte spulletjes. Aanleiding hier voor is het optreden op de school van La Troupe Lenga, een dansgroep uit Burkina Fasso. Deze dansgroep bestaat uit kinderen van een wees huis. Zij zijn een hele dag bij ons op bezoek ge weest en sloten vriendschap met onze kinderen. De situatie in hun weeshuis is niet te vergelijken met onze Nederlandse luxe omgeving. Kinderen uit de bovenbouw besloten spontaan geld bijeen te brengen om La Troupe Lenga te helpen. In middels zijn in allerlei groepen kinderen bezig met het maken van kunstige voorwerpen om op de markt te verkopen. Ook als u niet naar de musical komt kijken, bent u van harte wel kom om even op de verkoopmarkt te snuffelen. Maquettes in bruikleen van collega-park uit Duitsland Van 5 juli tot en met 30 september 2003 is er een unieke expositie in Madurodam te bezichtigen. Een collega-park uit Duitsland heeft maquettes beschikbaar gesteld voor de collectie van ’heilige’ gebouwen. Madurodam is van 1 juli tot en met 31 augus tus dagelijks geopend van 09.00 tot 22.00 uur. Vanaf 1 september tot 18.00 uur. De kassa’s sluiten één uur eerder. De expositie is gesi tueerd in een overdekte hal. Voor de exposi tie wordt geen toeslag gerekend. Entree prijzen: volwassenen €11,00; 60+ €10,-; kinderen 0-3 jaar gratis, 4-1 jaar 8,-. Vandalen trekken aan langste eind De stropop langs de A 58 in Moergestel is opnieuw vernield. De Stichting WieKentKunst Moergestel heeft besloten de pop niet meer op te bouwen. ’’Vandalen trekken opnieuw aan het langste eind. Wij zullen ons hierbij neer moeten leggen. Maar wel onder protest”, aldus een uitermate teleurgestelde Hennie van Schooten, voorzitter van de stichting WieKentKunst. Het is weer zover! Op vrijdag 11 juli wordt door de kinderen van de Bienekebolders de jaarlijke musical opgevoerd. De musical heet HEARTBREAKERS. Hoewel we natuurlijk niet alles willen verklappen, mogen we wel een tipje van de sluier op lichten. Het verhaal gaat over een groep 8, op een school in de buurt van een bouwplaats. Op die bouw plaats stond ooit slot Hartesteyn, waar Graaf Gruwelhart woonde. Bij de bouwplaats staat tegenwoordig een friettent, met een wel heel bij zondere eigenaar. Hij moedigt de kinderen aan lekker vette happen te eten, waarbij ze kaarten kunnen sparen: Heartbreakers. Als ze die kaar ten gaan sparen, begint het spannend te wor den! Gelukkig blijft Jelle gezond eten, waardoor hij niet meegesleurd wordt in het gevaar. Wilt u weten hoe het afloopt? U bent van harte welkom tijdens deze musicalopvoering. Niet alleen groep 8 doet mee, maar kinderen uit alle groepen. De musical wordt twee keer opgevoerd, om 16.00 uur en om 19.00 uur, op het terrein van de school. De kaartjes kosten 2,50. De kaart verkoop begint een uur voor de voorstelling. Eventueel kunt u kaartjes kopen in de voor- Heilig, omdat die gebouwen instituten op zich zelf zijn. Zo zijn onder andere de Notre Dame uit Parijs, de Basilius-kathedraal bij het Rode Plein uit Moskou, de Taj Mahal uit India en Frauenkirche uit Dresden te zien. De expositie in Madurodam is samengesteld door het Duitse Rugen-Park uit Gingst, in het kader van de samenwerking tussen de verschil lende miniatuurparken. De andere parken die maquettes beschikbaar hebben gesteld zijn: Klein-Erzgebirge, Mini mundus, Italia in Miniatura en Mini-born. Rugen-Park bestaat sinds juli 2000. In een park- landschap liggen meer dan honderd maquet tes van gebouwen van over de hele wereld. In 1955 werd in Oederan in Oost-Duitsland het Klein-Erzgebirge geopend met maquettes van gebouwen uit de regio. Oostenrijk volgde 4 jaar Rabobank ♦rïw 2^ PAGINA 7 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 2 JULI 2003

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 7