Carola Mallens: eerste Moergestelse brandweervrouw èsselse en de vakantie... BRANDWEER Aphrodite E.J. van Delft PR FIL- a WW /U s ’korting? Bijeenkomst leiding j eugdvakantie week a.s. Zondag: Demo Motorraces Kermismaandag: Koningschieten 2003 met ’De Alpenjagers’ de Afwezig van maandag 14 juli t/m vrijdag 25 juli Waarneming: Veel kermisplezier! Schepens Tweewielers 'BOfljVA WOENSDAG 2 JULI 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1245 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Ji Huidverzorgingsinstituut In verband met de jaarlijkse vakan tie zal 'De Gèsselse' in de weken 31, 32 en 33 (woensdagen 30 juli, 6 en 13 augustus) niet verschijnen, 't Laatste nummer voor de vakantie mag u verwachten op woensdag 23 juli. Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Z. O Rootven 9, Moergestel Tel. (013) 513 3ÓÓ4 n a.s. Zondag 12.00 uur: Kermismatinee O 2 de esselse MO. 30% Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieu ws Aanvang trainingen 10.00 uur en daarna 2 Demowedstrijden per klasse van 13.00 tot ca. 17.30 uur. Toegang tot dit evenement is gratis, ook toe gang tot het rennerskwartier. Op het renners- kwartier zijn allerlei consumpties en snacks verkrijgbaar. Op ca. 100 meter van het circuit nabij het ren nerskwartier is voor ruime parkeergelegenheid gezorgd. Kosten voor parkeren bedragen 2.00; kosten voor programmaboekje 1.75. HUISARTS DE EERSTE UITRUK Op onze vraag of het misschien de ’kick’ was om zich aan te melden bij de brandweer ant woordt ze resoluut ’nee’!. ’Het gaat bij mij om het ’iets’ kunnen doen voor andere mensen’. Haar eerste ervaring wat dat betreft heeft ze er inmiddels opzitten. ’En die eerste uitruk heeft veel indruk bij me gemaakt’, zegt Carola. Het betrof een auto-ongeluk op de Tilburgseweg. Ze verleende er assistentie bij de hulpverlening door het ambulancepersoneel. Bij terugkeer in de brandweerkazerne had Carola ’n voldaan gevoel. O ZE t ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! SAMEN DOEN Carola en echtgenoot Frans hebben de taken wat de brandweer betreft thuis keurig ver deeld. Overdag spoedt Carola zich bij een alarm naar de kazerne en ’s avonds en ’s nachts doet Frans dat. 'Dan blijf ik bij de kinderen’, zegt Carola. Komen ze na een uit ruk thuis dan vertellen ze elkaar hun ervarin gen. Uiteindelijk begrijpen ze elkaar nu op brandweergebied helemaal. Dat kan natuur lijk alleen maar een positieve invloed hebben op hun presteren. Iedereen die zich opgegeven heeft als lei ding voor de jeugdvakantieweek, wordt vrijdag 4 juli a.s. om 19.00 uur verwacht in Den Donk. We bespreken dan het programma en verdelen de groepen. Heb je je nog niet opgegeven, geen nood: ook dan ben je van harte welkom, we kunnen nog altijd leiding gebruiken. Mocht je verhinderd zijn en toch mee willen doen, neem dan contact op met Geesje van den Boer, Pr. Margrietstraat 18 (tel. 505 2345). Dus: kom eerst naar de bijeenkomst van de jeugdvakantieweek en ga daarna pas naar de kermis! Op zondag 6 juli 2003 zullen op het cir cuit Akkerpad, Servennenstraat, Molen- akkerstraat, Donkhorst demowedstrij den met klassieke wegracemotoren wor den gehouden met aan start de klassen 50cc-125cc-250cc-350cc-500cc-en old- timerklasse. Als Rik en Anouk Mallens uit de Korenstraat op school de brandweersirene horen roepen ze: ’Daor gaoi ons mam’! En dat klopt. In juni slaagde Carola Mallens-Oerlemans voor het examen Brandwacht na ’n pittige opleiding van ’n jaar. Samen met man Frans ’bemant’ ze nu het Moergestelse brandweerkorps. De eerste vrouw in de geschiedenis van de brandweer. Carola is blij én enthousiast tegelijk! IS DAT IETS VOOR JOU’? Het begint zo’n tweetal jaren geleden. Er vindt ’n werving plaats voor vrijwillige brandweer lieden. Er wordt vooral een oproep gedaan naar mensen die overdag in Moergestel aanwezig of werkzaam zijn. Frans Mallens is dan al 14 jaar lang brandweerman in hart en nieren. Thuis praat hij er natuurlijk vaak over met zijn vrouw. Ook al omdat Carola voor hem de uitlaatklep is als hij weer eens thuiskomt van een uitruk. Hij vindt bij haar altijd het zo belangrijke luis terende oor. ’Is dat misschien iets voor jou’, zei hij tegen Carola. Die had er wel oren naar, maar dan moest er wel serieus overlegd worden, want: hoe moest dat met de kinderen? Want die stonden bij Carola duidelijk voorop en dat moest zo blijven. OPLEIDING Carola gaat uiteindelijk de uitdaging aan. Ze gaat naar de keuring en wordt aangenomen. Samen met twee andere Moergestelnaren (Frank Kou- wenberg en Wilco Heessels) gaat ze naar de cursus, ’n Pittige cursus, zo zal blijken want er komt meer bij kijken. Eén avond in de week cur sus (waarbij o.a. ook E.H.B.O. en reanimatie); elke twee weken ’n oefenavond en daarbij ook nog eens huiswerk. Voor ’n vrouw die daarbij ook nog part-time werkt is dan de week dan wel heel goed gevuld. Maar ze heeft het er graag voor over. Uiteindelijk rondt ze samen met Frank en Wilco de cursus met succes af en vorige maand wordt hen het certificaat uitgereikt. 'Ik mag nu bijna alles mee doen', zegt ze. ’Ik mag ’n brandend huis binnen bijvoorbeeld, maar nog niet werken met de elektronische De kinderen vinden het trouwens ook geweldig dat mama bij de brandweer is en ze zijn er, terecht, ook best ’n beetje trots op. Het Moergestelse brandweerkorps is er niet minder trots op een vrouw in hun midden te hebben. Carola wordt door de mannen, uiter aard zouden we bijna zeggen, op handen gedra gen. ’Maar ik sta m’n mannetje zelf heus wel’ vult Carola aan. En over de toekomst of verder studeren: ’We gaan in elk geval voor de nieuwe cursus Brandwacht le klas, en daarna zou ik het wel leuk vinden om door te gaan als Hoofd Brandwacht.’ Wat het uiteindelijk zal worden weet ze nog niet. Ze heeft er echter heel veel zin in en is er enthousiast over. Veel succes Carola, samen met je beide nieuwe collega’s Frank en Wilco. Het is weer vier jaar geleden dat het Gilde St. Joris om de koning en keizer geschoten heeft. Vier jaar terug werd Hans Kerkhof keizer voor het leven en Hans Willems koning voor vier jaar. Op maandag 7 juli a.s. wordt er weer geschoten voor een nieuwe koning en zal Hans proberen zijn titel te verdedigen. Deze dag van koningschieten wordt geopend met een gezongen H. Mis om 10.00 uur. Om plusminus 12.00 uur zal de ceremonie en het schieten beginnen op het terrein tegenover partyboerderij ’t Draaiboompje aan de Oir schotseweg. snij-apparatuur en zo.’ Ongetwijfeld gaat dat nog komen in een van de vervolgopleidingen. Het circuit werd in 1973 en 1974 door de Ne derlandse Motorsport Bond gebruikt als weg- race-circuit. Onder de ca. 165 deelnemers bevinden zich diverse rijders uit de regio: a. Frans Rooth, Oisterwijk Villa 125cc en Yamaha TZ 250cc b. Mike van der Kruijs, Oisterwijk Yamaha TD3 250cc en Honda RS 125cc c. Jan op ’t Hoog, Moergestel Yamaha TZ 250cc en Yamaha TR3 350cc d. Ad van Heel, Haaren Yamaha TD3 250cc en Yamaha TR3 350cc e. Louis van Rooij, Oisterwijk B.M.W. R50 500cc f. Kees van der Kruijs, Oisterwijk Yamaha TD3 250cc en Yamaha 500cc 3 cilinder Enkele merken motoren: Benelli, Honda, Yama ha, Suzuki, Adler, Eysink, Vincent, Moto Guzzi, MV Agust, Kreidler, Aer Macchi, Ducati enz. Komende week is weer de jaarlijkse Moergestelse kermis. In ’Den Boogaard’ vindt op zondagmiddag 6 juli ’n Ker- mismatinee plaats dat wordt aangebo den door ’De Alpenjagers’. Van 12.00-14.00 uur kunt u die middag ’n dans je komen wagen op de klanken van het fameuze dans- en amusementsorkest dat gelegenheden zoals deze aangrijpt om zich te laten horen. Kermisnostalgie dus, zondagmiddag 6 juli van 12.00 tot 14.00 uur met ’De Alpenjagers’. U bent welkom en uiteraard bieden zij u dit mati nee gratis aan! Schoolstraat 5 MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1