le Rabo Komtoer groot succes Het gevoel van water deel II Jubilaris Judovereniging St.-Jan Frans Oerlemans oorkonde van NKS Lies de Laat vrijwilligster van het jaar ATB-team laat zich zien in le marathon ACT Bestuur en leden Judovereniging St.-Jan Moergestel Dag 3: Net als bij de 400m vrij, is de 200m vrije- slag een afstand waarop Wendy zich in de A- selectie kan zwemmen. In de B-finale deed ze haar uiterste best om haar tijd van 2.10.78 in de ochtend te verbeteren. Helaas lukte dit net niet en een bronzen medaille was het welver diende resultaat. Op de 50 meter rugslag, een bijnummer voor Wendy, was te zien dat de druk verdwenen was. Haar eindtijd van 0.32.99 mocht er zijn na 3 zware NK dagen. Volgende keer deel 3: Wendy krijgt vleugels op EK-limietwedstrijd, Brabantse kampi oenschappen en Mike vlamt in Sheffield, Engeland. COMPETITIE-INDELING SEIZOEN 2003 - 2004 Voor het volgend seizoen is Audacia 1 weer in gedeeld in de klasse 5i. De tegenstanders zijn Broekhoven, De Bocht’80, EDN’56, Essche Boys, Jong Brabant, Nederwetten, RKDSV, SVSOS, Merlijn, Tuldania en VCB. NK AMSTERDAM. Op woensdag vertrekt Wendy samen met trai ner Maas naar Amsterdam. Op woensdag is een lichte training in het nieuwe Sloterparkbad. Dag 4: De dag van plezier. De 100m vrijeslag en de 200m wisselslag zijn niet de afstanden waar Wendy niet echt op kan imponeren. Haar eindtijd van 1.01.66 was na 4 dagen gewoon goed te noemen. De 200m wisselslag zwom Wendy tenslotte in een tijd van 2.36.47. Wendy kan terugkijken op een goed NK, met 2 gouden, 1 zilveren en 1 bronzen medaille. Toch was ze zelf niet tevreden. Haar doel om een EJK limiet te behalen mislukte. Onderscheidingen bij Audacia Audacia is lid van de NKS (Nederlandse Katholieke Sportbond). Bij deze bond mag de club een voordracht doen voor een onderscheiding. Dag 2: de 400m vrijeslag. Een EJK-limiet is niet direct haalbaar, maar een plaats in de A-selec- tie wel. Wendy plaatst zich bij de beste 8 dames van Nederland. Ook hier is Wendy de snelste jeugdzwemster. In de finale van de 400m vri jeslag probeert Wendy haar tijd uit de series te verbeteren. Dit lukt niet, mede door een enorme snijwond onder de voet. Toch lukt het de con currentie niet om haar ’’gouden plak” bij de jeugd af te nemen. Wendy aast op NK-titels Mike tijdens NK weer op weg terug Het vervolg van deel 1 beginnen we na de Grand-Prix in Eindhoven. Na alle trainingsenergie is het nu tijd om ons op te maken voor het NK. Het mountainbike team van Schaatsclub De Vennen heeft in het Duitse Willingen zijn visitekaartje als marathon-team afgegeven. In de hoog aangeschreven marathon met 5000 deelnemers waren de kleuren van het Merida-Vogels Fiets Sport ATB team goedvertegenwoordigd. Richard Bruurs wist in een sterk internationaal deelnemersveld de monstertocht van 130 km onverhard door de heuvels van het Sauerland als 32e af te raffelen in een tijd van 5 uur en 19 minuten en werd hiermee 3e Nederlander. ”Het ging zeer goed, al had ik nog geen superdag. Maar dit biedt wel perspectieven voor de Cristalp in augustus.” Vlak hierna kreeg Richard het bericht dat hij een startbewijs heeft toege wezen gekregen voor de Transalp. De Transalp is de zwaarste mountainbike beproeving van Europa. In negen dagen wordt er van Zuid- Duitsland naar het Gardameer in Italië gereden dwars door de Alpen en alles onverhard. ”Ik hoop dat hij weet waar hij aan begint, maar we ondersteunen hem van harte bij deze gewel dige onderneming.”, aldus sponsors Donkers Autoschade. Het deelnemersveld zal bestaan uit vele Zij had daartoe Frans Oerlemans voorgedragen. Frans is elftalleider, coördinator van F- en E-pupillen en daarnaast is hij ook assistent-scheidsrechter bij het eerste elftal senioren. Een super- vrijwilliger dus. Broeder Fernando van de NKS was persoonlijk naar de jaarlijkse vrijwillersavond, zaterdag 21 juni, naar Moergestel gekomen om de onderscheiding uit te reiken. Donderdag jl. heeft Judovereniging St.-Jan Moergestel Pieter van letsel gehuldigd vanwege het feit dat hij 25 jaar lid is. Pieter begon op 6-jarige leeftijd met judo. Dag 1 begint met de 200m rugslag. Wendy wil hier een goede tijd neerzetten, maar in haar hoofd "speelt”de 800m vrije slag van het mid dagprogramma al een rol. Op de klok staat 2.27.14 wat goed is voor een plaats in de finale all-in. Wendy is overigens wel de snelste jeugd zwemster. Toch laat ze ’s-middags de finale vallen, wat haar de gouden medaille kost. In de finale is een van haar concurrenten een fractie sneller, dus zilver. De 800m moet de knaller worden, maar het lukt niet. Na 400m is duidelijk dat de inzet niet gehaald wordt, een Europees Jeugd limiet. Geheel ontevreden met een tijd van 9.23.09 wordt Wendy 4de bij de dames. De gouden medaille bij de jeugd is er een om in te lijsten, het verschil met de nr. 2 is 18 seconden. Wendy kwam net 0,7 seconden tekort om een bronzen plak bij de dames in ontvangst te mogen nemen. Jammer. Hij wordt gezien als de toekomstige keeper van Willem II. Mike lijkt heel stilletjes naar zijn oude niveau te groeien. Op de NK-Nebas wil hij voor de ogen van Teammanager Hassall en Bondscoach Salemink laten zien dat hij in het Nederlands Team thuis hoort. Op de 400m vrijeslag geeft hij zijn ploeggenoot Joost de Hoogh flink concurrentie. Maar dan is al snel te zien dat de opbouw gestagneerd heeft. Op de 200m liggen ze nog zijn aan zij, na 400m is het verschil enorm. Toch is zijn eind tijd niet slecht, 4.43.56, is ”slechts”6 seconden langzamer dan zijn toptijd in Argentinië. Op de 100m vlinderslag moet Mike alles alleen doen. Hij is de enige deelnemer. De 1.04.31 is best goed. Beetje bij beetje komt hij beter in vorm. Op de 50m vrijeslag is alles aanwezig en het wordt nog akelig spannend. De 0.27.84 is goed voor het kampioenschap. Op 3 afstanden is de balans dan ook 2x goud en lx zilver Europese toppers, waaronder ook oud-olym- pisch kampioen Bart Brentjens. Marcel Bruurs en Theo Jacobs wisten in hun eerste marathonervaring een goede indruk achter te laten. In de 100 kilometer wedstrijd werden zij respectievelijk 16e bij de elite en 32e bij de masters. ”Het is de eerste keer natuur lijk aftasten hoe je een dergelijke lange wedstrijd moet indelen en natuurlijk het aspect voeding komt om de hoek kijken. Met deze ervaring kunnen we weer verder bouwen.”, aldus Theo. Peter Zoontjens tenslotte weet zijn stijgende lijn in het Nederlandse wedstijdcircuit nog steeds door te zetten. ”Ik ben blij iets van mijn oude vorm te hebben teruggevonden. Het par cours van het Nederlandse Kampioenschap ligt me op zich wel, dus ik hoop dat ik daar op een positieve manier kan verrassen.” Na een lange tijd actief te zijn als judoka, heeft hij, onder andere vanwege werk en verhuizing naar Tilburg, het judoën zelf op een laag pitje gezet. Sinds die tijd echter heeft hij zitting in het bestuur van de judovereniging als penningmeester. Bij de huldiging gaf Pieter te kennen zijn 25-jarig jubileum aan te willen grijpen om weer actief te gaan judoën. We willen Pieter feliciteren met zijn jubileum, hem succes wensen met het oppakken van het judoën en hopen dat we nog vele jaren op hem kunnen blijven rekenen als penningmeester van Judovereniging St.-Jan Moergestel. Vorige week schreven we al dat de organisatie van de le Rabo Komtoer met tevre denheid terug kan zien op het op zondag 22 juni gehouden jeugdwielerfestijn. We beloofden toen dat we deze week de uitslag zouden publiceren. Bij deze dus de prestaties van onze Moergestelse renners. In categorie 2 werd Jasper de Laat 3e; in categorie 4 werd Stijn de Laat 18e en Djago Smits 21e; in categorie 7 werd Bas Persoons 16e. Joep Hoffmans tenslotte werd eerste in de categorie 9 t/m 12-jarigen. Alle winnaars kregen de bloemen overhandigd van onze Moergestelse rondemiss Melanie Hoffmans. Op dezelfde avond werd Lies de Laat benoemd tot vrijwilligster van het jaar. Voor de jeugd worden ook niet voetbaltechnische zaken georganiseerd (denk aan Sinterklaas, carnaval, spelda- gen). Lies trekt deze kar. Bij monde van voorzitter Louis van den Meijdenberg werd zij hier voor gehuldigd. A-CONTRACT WILLEM II VOOR OUD AUDACIASPELER De verenigingen in de regio Tilburg staan toe dat Willem II scout bij de jeugd. Zo werd des tijds Arjan Swinkels bij de D-jeugd weggepikt. De zoon van Frans Swinkels is inmiddels senior en de club heeft hem een A-contract aangebo den. Omdat het contract faciliteiten biedt voor studie is er getekend. Zijn twee jaar jongere broer Ruud schijnt in zijn voetsporen te treden. s I k i r l p» ju TiTh TT; iïct PAGINA 11 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 2 JULI 2003 ACT Ag

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 11