Kapsalon Verrassend. Geslaagd! PROFIL- DE FIETSSPECIALIST Kennismatinee ’Alpenjagers’ Giel en Annie van Esch 50 jaar getrouwd Barbers BRILLEN LENZEN de benadering, door Linnen J Schepens Tweewielers WOENSDAG 25 JUNI 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1244 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst W De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 f- Huidverzorgingsinstituut Opnieuw goud in de Schout van de Wouwstraat 1 Ijl 7 jg de esselse lees verder op pagina 4 Uit eten op een andere manier. Laat u verrassen, door Linnen. Een restaurant met een eigen visie, die zich uit in verrassende gerechten en degelijke gastvrijheid. Vanaf 26 juni opent Linnen haar deuren voor iedereen die iets culinairs wil beleven. Wij zijn geopend van donderdag tot en met maandag, van 12:00 tot 14.30 voor uw lunch en van 18:00 tot 22.00 voor uw diner 1 Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws') Restaurant Linnen, GemuHehoekenweg 5, 5061 MA Oisterwijk, 013 - 52 123 74, info@restaurant-linnen.nl Aan de Fontys Pabo Eindhoven slaagde Jeske Dirkx uit de Schout van de Wouwstraat. Zij zal voortaan door veel Moergestelse kinderen ’’juf frouw Jeske” genoemd worden, want ze gaat werken op de basisschool Hertog Jan. Verder slaagden nog aan het: ROC-MB College Educatie Afd. Schakelen Tilburg. MAVO-diploma: Prianka Maha Madakalapuwage HAVO-certificaat: Bas Denissen VWO-diploma: Rob van der Pluijm Alle geslaagden van harte proficiat! Het gouden paar anno 1953. GIEL VAN ESCH Giel zag het levenslicht in Hilvarenbeek op 9 augustus 1927. Hij was de eerste die zich aan- kondigde in het gezin van Marinus (Giel) van Esch, die werkzaam was als leerlooier. Uitein delijk zou de familie uit acht kinderen gaan bestaan, waarvan 1 pleegkind. ’Onze' Giel was 1 jaar toen de familie naar Moergestel kwam. Ze namen hun intrek in een woning aan de Oisterwijkseweg. Vandaag de dag staat daar het kantoor van de Gebr. Janssen. 5 Jaar hebben ze daar gewoond als ze in 1933 verhuizen naar de Schoolstraat. Giel bezoekt in Moergestel de bewaarschool (Kloosterlaan) en de jongensschool aan de Bos straat. Tijdens de mobilisatietijd zit hij ook nog ’n tijdje op de oude school schuin tegen over het ouderlijk huis aan de Schoolstraat. Met z’n 12 jaar heeft hij de school doorlopen. Hoewel nog te jong om te gaan werken steekt hij de handen uit de mouwen bij de buurman: bakkerij Kastelijns. 15 Jaar zal hij er brood bakken en de ’toer’ mee rijden. Hoewel, 15 jaar... met een behoorlijke onder breking toch. Giel wordt opgeroepen om de dienstplicht te komen vervullen. Hij ’komt op’ in Roermond, na korte tijd moet hij naar Venlo om vervolgens weer naar Roermond terug te keren. Hij wordt uitgezonden naar het voor malig Nederlands Indië om daar zijn plicht te gaan vervullen, ’n Moeilijke tijd waarover liefst niet al te veel gesproken wordt. Zijn diensttijd duurde uiteindelijk drie jaar. Na aanvankelijk teruggekeerd te zijn in het bakkersvak gaat Giel in 1954 naar schoenfa briek Van Bommel aan'de Oisterwijkseweg. Met z’n achten uit het gezin Van Esch hebben ze er gewerkt! Giel blijft er zijn volledig werkzame periode: liefst 35 jaar lang staat hij ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl NIET GELUISTERD Gelachen wordt er meestal als we vragen naar het ’waar en hoe ze elkaar hebben leren kennen’. Ook nu is dat het geval. ’In 1947 op Spoordonkse kermis’ klinkt het uit beider monden. ’In de danstent’. Dan komt het verhaal. Giel was in z’n soldatenkleren eigenlijk al weer onderweg van huis naar de kazerne in Venlo. Toch even aangelegd in Spoordonk voordat hij om tien uur weer met de bus mee moest. In de danstent troffen ze elkaar. Liefde op het eerste gezicht! Ze gingen samen de dansvloer op terwijl vader Van Laarhoven toekeek. Die was als veldwachter al op tijd aanwezig om toe te zien dat er op tijd gesloten zou worden. Pa van Laarhoven had het echter niet op militairen. Dat vond ie maar niks! Regelmatig werd hij als diender opge roepen om naar militairenkamp Oirschot te komen als er weer wat gaande was.Nee, mi litairen... Hij zag Annie daar dansen met Giel en telkens als hij oogcontact met z’n dochter had schud de hij heftig ’nee’! Annie heeft zich er niks van aangetrokken en bleef bij haar Giel. Dat was in oktober. In februari, dus amper ’n paar maanden later, moet Giel naar Indië. Ze schrijven allebei elke dag ’n brief. En al de brieven, die als controle 'n nummer kregen, kwamen aan. Er bleef er geen een weg. Ze hebben ze nog lang bewaard nadat ze getrouwd waren. Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fieLsplezier! ANNIE VAN LAARHOVEN De gouden bruid werd geboren op 19 januari 1926 in Asten. Ze kwam ter wereld in ’n gezin van zeven kinderen. Vader verdiende de kost als veldwachter, later bij de Rijkspolitie. Annie was 4 jaar toen het gezin verhuisde naar Oir schot. Daar bezocht ze de bewaar- en meisjes school bij de zusters in de Koestraat. Na haar schoolperiode ging ze de kost verdienen als ’dienstmeisje’ in Oirschot en Den Bosch. Daar na komt ze naar huis om moeder te helpen in het grote gezin, want naast het gewone gezins leven was er ook nog de opvang van zwervers aan huis. Die vonden er vaak ’s nachts onder dak in de politiecellen die aan huis gelegen waren. HUWELIJK Op 1 juli 1953 om 10.00 uur geven ze elkaar het ’ja-woord’ tijdens een dienst in de St. Petrus’ Bandenkerk te Oirschot. Het feest daarna vond plaats bij ’t mèske’ thuis aan de Lindelaan. ’Tante Zuske’ (de vrouw van Louis Smits, Ois terwijkseweg) verzorgde het diner. Het prille echtpaar kwam in te wonen bij de fam. Van Herck aan het Rootven (hoek ’Hippelpad’). Hun eerste kindje (Jet) is er geboren. Giel en Annie gingen echter het avontuur aan om zelf te gaan bouwen in de Schouw van de Wouwstraat. In 1956 wordt de woning opgeleverd waarin ze nu nog steeds woon achtig zijn. De grond voor het huis hadden ze cadeau gekregen van de vader van de bruid. Die kocht de grond voor f. 672,15. Kom er nog maar eens om... Op dit adres krijgen ze nog drie kinderen: drie jongens. Wat betreft het geluk heeft het Giel en Annie echter niet altijd meegezeten. Samen hebben ze nogal eens in het ziekenhuis gelegen. Maar het Nog ’n paar weken en het is weer zover.de jaarlijkse kermis. Op zondagmiddag 6 juli van 12.00 tot 14.00 uur is er een Kermismatinee in ’Den Boogaard’, verzorgd door ’De Alpenjagers’. Wilt u dus gezellig ’n dansje wagen, dan moet u die zondag zeker van de partij zijn! i iuiu vui lui gn lyoii ioliluu l Aphrodite Voor de tweede keer in amper twee maanden mag de Schout van de Wouwstraat zich op gaan maken voor een gouden feest. Op dinsdag 1 juli zijn het Giel en Annie van Esch-van Laarhoven, woonachtig op huisnummer 3, die deze gedenkwaar dige dag gedenken. Hun verhaal tekenden we de afgelopen week op... in de onderwerkafdeling. Tot hij op z’n 62e in de VUT mag. Tussendoor is Giel ook nog sportief bezig ge weest. Schrijver dezes heeft nooit anders gedacht als dat Giel decennia lang het doel van het eerste van Audacia heeft verdedigd. Niets is echter minder waar... slechts vijf jaar (van 1950 tot 1955) was hij de betrouwbaarste sluitpost van Audacia 1. Wat jeugdherinneringen al niet ’n enorme indruk kunnen maken... In Audacia 1 stonden in die periode zelfs nog ’n tijdje drie broers: Giel, Frans en Cees van Esch. di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1