X Jdn Micpiels Moergestel krijgt een nieuw monument Aanmelding leerlingen, concert Opleidingsorkest, tuinconcert Moergestel gem Olsterwljk J gruum Wereldwijd aanbevolen door rugspecialisten Laat u deskundig voorlichten bij Jan Michiels TEMPUR® is een volledig drukverlagend slaapsysteem voor ongeëvenaard comfort en slaap De complete woninginrichter r o Jl. HAAREN MOERGESTEL DRUNEN (7) WieKentKunst organiseert: Gèèsels Gruun Wiekent op 21 en 22 juni Het TEMPUR® Hoofdkussen zorgt voor volledig ontspannen nek- en schouderspieren De TEMPUR® Matras vormt zich naar uw lichaam en bezorgt u een gevoel van gewichtloosheid TEMPUR - Het Drukverlagend Slaapsysteem uit de 21‘" Eeuw Dit wordt iets heel speciaals. Het beeld wordt naar een ontwerp van de Moergestelse kun stenaar Kees Ketelaars uitgevoerd in gekleur de straatstenen. Deze worden in de bestrating voor de kerk gelegd. De oppervlakte is twee bij twee meter. Wanneer het straks klaar is, is het net alsof je naar een schilderij van St Jans Onthoofding kijkt. Boxtel heeft deze unieke geste ooit twee keer meer gedaan. Onder meer Bergen op Zoom heeft ook een monument gemaakt van kinderkopjes. Prachtig. Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 ’DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 11 JUNI 2003 Wanneer het Gèèsels Gruun Wiekent van 21 en 22 juni al lang en breed achter de rug is, is er nog steeds iets dat blijvend zal herinneren aan dit nieuwe evenement van de Stichting Wie KentKunst. Op zondag de 22ste, na de mis van 10.00 uur, wordt op het St Jansplein vlakbij de ingang tot de kerk een nieuw monument ont huld en ingezegend. Tussen de kinderkopkes ligt straks een unieke afbeelding van St Jans Onthoofding, de patroon van de parochie Moer gestel en van de vroegere gemeente Moergestel. Het kan natuurlijk zijn dat door omstandighe den deze mogelijkheid tot aanmelding werd gemist. Omdat aanmelding van nieuwe leer lingen bij de Tilburgse Dans en Muziekschool voor een bepaalde datum moet geschieden is het zaak om ook bij Muziekvereniging Prinses Juliana tijdig aangemeld te zijn. Dit aanmelden kan nog tot en met komend weekend, dus uiter lijk zondag 16 juni en wel bij Jeannine van der Aa, Past. v.d. Boogaardstraat 18, telefoon 5132188. Zij kan, indien gewenst, ook meer informatie geven. PAGINA 3 De afgelopen dinsdagen 27 mei en 3 juni hielden het Opleidingsorkest en het Opstaporkest van Muziekvereniging Prinses Juliana openbare repetities. De reden hiervan was om met name jeugdige aspirant-muzikanten te interesseren in het gaan bespelen van een muziekinstrument. Met later natuurlijk de hoop dat velen doorgroeien naar het groot harmonieorkest. Ook attenderen wij ieder graag op de bij drage die het groot harmonieorkest van "Prinses Juliana” levert aan Gèèsels Gruun WieKent: zondag 22 juni houdt onze har monie een tuinconcert in de prachtige tuin van Hooge Huize aan de Oirschotseweg. Zorg dat u er ook bij bent! De aanvang is 13.30 uur, half twee. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar Partycentrum Den Boogaard. STRATENMAKERS Boxtel is vanouds een gemeenschap waar stra tenmakers vandaan komen. Naar dit eerzame beroep is de Boxtelse reus Jas de Keistamper ge noemd. Tussen de Boxtelse beheerders van de reus, de Stichting Boxtel Vooruit, en de reuzen vrienden van Oisterwijk, Moergestel en Heuke- lom is een vriendschap gegroeid. Toen voorzit ter Jan van Beers van de Stichting Boxtel Vooruit hoorde van het Gèèsels Gruun Wiekent bood hij namens de Boxtelse gemeenschap een cadeautje aan: een beeltenis van St Jans Ont hoofding. te maken. Na zo’n 3 jaar (in de regel) in het Opstaporkest, kan een muzikant(e) doorgroeien naar het Opleidingsorkest. Ook hier geldt weer dat, in de regel, na zo’n drie jaar, doorstroming naar het harmonieorkest volgt. Om nu eens te laten horen waartoe dit zo nieuwe Opstaporkest en het Opleidingsorkest, waar de al wat gevorderde muzikanten, momenteel al in staat zijn, wordt er op dinsdagavond 15 juli een Pleinconcert, ergens in Moergestel, gegeven. Reserveer deze avond alvast. Nadere mede delingen hierover volgen nog. Nu we het toch over het Opstap- en het Oplei dingsorkest hebben: dit Opstaporkest is trou wens (weer) nieuw bij ’’Prinses Juliana”. Er zijn momenteel zo veel, voornamelijk jeugdi ge, aspirant-muzikanten dat er zo’n driekwart jaar geleden weer een Opstaporkest kon wor den gevormd. Dit biedt een uitstekende moge lijkheid om al vroeg in de muzikale opleiding te leren (wennen) om in groepsverband muziek Om te beginnen iets over St Jans Onthoofding. Sint Jan doopte Jezus in de Jordaan. Op bevel van Herodus werd hij in de gevangenis gewor pen. Sint Jan was er namelijk op tegen dat hij hokte met een vrouw. Haar dochter, Salome, bracht door een dans Herodus zo van zijn stuk dat zij elke wens mocht doen. Salome eiste het hoofd van Johannes. Na de executie werd zijn hoofd op een schaal aan Salome getoond. Johannes’Onthoofding is de patroon van meerdere parochies in Midden-Brabant, onder andere Goirle, Loon op Zand en Moergestel. St Jans Onthoofding wordt altijd afgebeeld door middel van een hoofd op een schaaltje. Dit beeld stond ook in het wapen van de vroegere gemeente Moergestel. Het is tevens de beelte nis van de parochie Moergestel. En dit beeld nu wordt vereeuwigd in het plaveisel links van de ingang tot de kerk. Zaterdagmorgen de 21ste wordt het gelegd door een gespecialiseerde stratenmaker uit Boxtel. Daags daarna neemt burgemeester Y. Kortmann de onthulling voor zijn rekening waarna het door pastor Harrie van den Tilaart zal worden ingezegend. Dit monument is een initiatief van de Stich ting WieKentKunst. Het wordt aangeboden door de Stichting Boxtel Vooruit en het is tot stand gekomen in broederlijke samenwerk ing met het Moergestels parochiebestuur. Binnen dit geheel is Kees Schoenmakers de man die het bestuur van de parochie verte genwoordigt. Alles bij elkaar een hele mond vol die vraagt om een toelichting. Een verkeerde houding van het hoofd zorgt voor span ning in nek en schouders, wat tot pijn en letsels kan leiden. Wie Moergestel binnenkomt, ziet door middel van deze door Eddie Hurkmans geschilderde borden dat het Gèèsels Gruun Wiekent op 21 en 22 juni gehouden wordt. SINT JANSLIED Hierbij laten het die van Boxtel niet. Jas de Keistamper is in het gezelschap van een dans groep (De Keigoejkes) en een muziekgroep (Keiknoepers). Zowel de reus als beide groepen trekken zondag tijdens het Gèèsels Gruun Wiekent door Moergestel en verzorgen links en rechts optredens. Deze beginnen na de ont hullingen de inzegening waarbij de drie reuzen aanwezig zijn en waarbij het Moergestels ge mengd kerkkoor Cantate Domino een aantal liederen ten gehore brengt. Het optreden begint met een Sint Janslied. De eerste zinnen daar van luiden: Kwam van Gods wege een man in ons bestaan Een stem om te getuigen, Johannes was zijn naam. JM De onovertroffen drukver- lagende eigenschappen en de anatomische vormgeving bieden een comfortabele en goede ondersteuning van de nekwervels. De laatste ontwikkeling in slaaptechnologie heeft aangetoond dat een comfortabele en 'lichaamsvriendelijke' matras niet te hard, noch te zacht zou moeten zijn maar meegevend en vooral drukverlagend. De TEMPUR Matras bezit deze kwaliteiten. Ze is gemaakt van een visco-elastisch temperatuursgevoelig materiaal met een open cel structuur waardoor de lucht vrij kan circuleren. De TEMPUR Matras past zich aan aan uw lichaam, terwijl bij een gewone matras uw lichaam zich moet aanpassen aan de matras. Ze vermindert de druk van uw schouders, heupen, armen, knieën, hielen, enz., waardoor uw lichaam kan rusten in een spanningsvrije houding. Wan neer u voor het eerst gaat liggen op een TEMPUR Matras kan ze hard aanvoelen. Maar door uw lichaams temperatuur en -gewicht verzacht het TEMPUR Materiaal en vormt het zich naar de omtrekken van uw lichaam waardoor u een gevoel van gewichtloosheid krijgt.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3