I— - 1 VOGËLi I n J V Prijswinnaars Koninginnedag Kapsalon Barbers E.J. van Delft HUISARTS Grote schadepost WieKentKunst Moergestels Gregoriaans Koor presenteert CD op jubileumdag PROFIL- Aphrodite a.s. Zondag Antonius pleinfeest Stropop langs A58 in brand gestoken Inschrijving voor de unieke Flowershow verlengd tot 17 juni! "Crescendo" Afwezig donderdag 19 juni en vrijdag 20 juni Vaderdagcadeau! een Fietsplus cadeaubon Schepens Tweewielers WOENSDAG 11 JUNI 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1242 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Ni De troosteloze resten.... De brandstichting moet rond 02.00 uur zijn gepleegd. Toen de vrijwillige brandweer van Moergestel korte tijd later arriveerde, waren de armen en de kop al door het vuur verteerd. "De vlammen laaiden hoog op", aldus brandweer commandant Ton Fonken. De brandweer is nog een uur mee bezig geweest om al het vuur te doven. Daartoe was het nodig de pakken stro uit elkaar te trekken. Zaterdag morgen restte alleen nog een berg zwartgebla kerd stro. De vrijwilligers van de Stichting WieKentKunst hebben met verontwaardiging gereageerd op deze daad van vandalisme. De boosheid van deze vrijwilligers heeft een aan tal redenen. In de eerste plaats is men begaan met de mensen die veel tijd hebben gestoken Het bestuur van K.V.O. te Biest-Houtakker staat wederom net als vorig jaar met een kraam pje vol zelfgemaakte spullen op net kerkplein t.o. D'n Bolck. De verkoop start na de H. Mis van 10 uur, zo rond de klok van elven dus. Het is wel vaderdag maar even gezellig er op uit moet kunnen. Wees er snel bij want op op. Tot ziens. Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 DOELSTELLING KOOR Het MGK is geen kerkkoor dat functioneel aan een bepaalde parochie is gebonden. De leden hebben tot doel de Gregoriaanse zang als rijk cultureel erfgoed te behouden en uit te dragen. Dat gebeurt op tal van plaatsen waar het koor welkom is. Overigens heeft het bewust geen overladen jaarprogramma. Door het pro gramma beperkt te houden is het MGK zo nu De stropop langs de A58 is in de nacht van vrijdag op zaterdag afgebrand. De zes meter hoge pop is moedwillig in brand gestoken. De Stichting WieKentKunst leidt een grote schade waar ze niet tegen is verzekerd. Bij de politie is aangifte gedaan van brandstichting. Overwin uw schroom en laat anderen eens op leuke wijze zien wat u zelf kweekt, teelt of maakt met producten uit de tuin. Hoe meer inzendingen, hoe mooier de show, dus., doe mee en vergeet vooral het bloem schikken niet! Denkt u ook nog aan de inzen ding van de kinderen? Inschrijfformulieren bij BB- en bloemen winkels en in de Bieb. Tot ziens op 21 22 juni a.s. in Den Boogaard! CD MGK Het MGK begint op de CD met een aantal lof liederen, zowel plechtig als eenvoudig. Vervol gens wordt de muziekliefhebber meegenomen naar diverse hoogtepunten in het kerkelijk jaar. Het gaat daarbij om de ’parels’ van de Grego riaanse muziek, zoals een Introïtus, Alleluia, Graduale en Offertorium uit diverse missen. Tot slot is op de CD de volledige Requiemmis opgenomen. De CD is na de officiële presen tatie op zondag TTjuni 2003 te koop voor een bedrag van 8,- per stuk. Het koor heeft van de Rabobank in Moergestel de medewerking gekregen om belangeloos als verkooppunt te fungeren. Verder is de CD te koop wanneer het koor ergens zingt en bij Will Pellis (tel. 513 3274). en dan ook in de gelegenheid in te gaan op een verzoek om bij speciale gebeurtenissen de ere dienst met zijn gezangen op te luisteren. Telkens weer blijken veel mensen gecharmeerd te zijn van de spiritualiteit die de Gregoriaanse zang uitdraagt. Het Gregoriaans is rustgevend en schept sfeer. Het zijn niet alleen oudere mensen die van het Gregoriaans genieten, ook jongeren blijken vaak onder de indruk te zijn van de schoonheid van deze muziek. Het Moergestels Gregoriaans Koor heeft zo zijn vaste adressen binnen een straal van ongeveer 35 kilometer. Maar ook buiten deze regio treedt het koor regelmatig op. Daarnaast zijn in de afgelopen jaren reizen gemaakt naar Frankrijk, Luxemburg, België en Duits land. Zondag 15 juni 2003, om 10.00 uur Op zondag 15 juni 2003 brengt het Moergestels Gregoriaans Koor, ook wel kortweg MGK genoemd, een eigen CD uit. Daarmee wordt het 20-jarig jubileum van dit koor ingeluid. De officiële presentatie van het eerste exemplaar is aan het eind van de Hoogmis om 10.00 uur in de parochiekerk St. Jan’s Onthoofding in Moergestel. ONTSTAAN MGK De bakermat van het MGK ligt in Frankrijk. In het Romaanse kerkje van het dorp Verpel in de Franse Ardennen luisterden 12 mannen uit Moergestel medio juni 1983 de zondagsmis op. Het gelegenheidskoor dat daarvoor was ge vormd zou aanvankelijk eenmalig zijn. Maar het enthousiasme dat bij deze mannen van het eerste uur was opgekomen, zou een vaste vorm gaan aannemen.' Nu, 20 jaar later, blijkt zowel de liefde en waar dering voor de eeuwenoude liturgische Grego riaanse zang, als de hechte vriendschapsband hun werk goed te hebben gedaan. Het koor bestaat op dit moment uit 16 leden, die niet enkel meer uit Moergestel komen. Ook Oister- wijk, Haaren, Tilburg en Goirle zijn vertegen woordigd. De koorleden richten zich onder de bezie lende leiding van dirigent Cas van Houtert op kwaliteit, maar verliezen daarbij de gezel ligheid niet uit het oog. Buiten een koor is het ook een vriendenclub, waarbij de echtgenotes van de koorleden uitdrukkelijk worden betrokken. voor Janice Groenland (12), Kriekenakker 18. Haar ballon werd gevonden in de Zandstraat. Alle vier kregen ze prachtige prijzen die waren aangeboden en werden overhandigd door Johan van Wezel van de gelijknamige Kadoshop. Dank-je-wel Johan voor deze spontane geste naar het Oranjecomité. En voor iedereen die meegedaan heeft maar niets gewonnen: vol gend jaar komen er weer nieuwe kansen! Huidverzorgingsinstituut in het neerzetten van deze blikvanger. Ten twee de is de moedwillige brand een grote schade post voor de stichting die steeds met minieme middelen mooie manifestaties in Moergestel organiseert. Het materiaal waarvan de stropop was gemaakt was niet verzekerd. Zodoende leidt WieKentKunst een schade van tussen de 500 en de 1.000 euro. WieKentKunst heeft dit geld niet. Gehoopt wordt nu op een helpende hand vanuit de Moergestelse gemeenschap. De pop moest de aandacht vestigen op het jaar lijkse evenement van WieKentKunst. In het weekeinde van 21 en 22 juni vindt in Moergestel het Gèèsels Gruun Wiekent plaats. Daaraan wordt medewerking verleend door tientallen Moergestelnaren. Het is steeds door deze unie ke opzet - door de Moergestelnaren zelf - dat WieKentKunst erin slaagt met zo weinig mid delen aan de weg te timmeren. "We vinden de brandstichting daarom erg voor heel de Moergestelse gemeenschap", aldus voorzitter Hennie van Schooien. Op zaterdag 14 juni om 19.00 uur verzorgt zangvereniging "Crescendo" de H. Mis in onze parochiekerk. Deze mis wordt opgedragen aan de leden en overleden leden van"Crescendo". U wordt allen van harte uitgenodigd om deze mis bij te wonen. Wat was het slecht weer toen de ballonnen de lucht in moesten op Koninginnedag. Maar.ze zijn toch gegaan, al hebben ze zeker niet de afstanden van 2002 gehaald. De ballon die de grootste afstand bereikte legde precies 111,3 km af. Hij werd gevonden in het Gelderse Ulft. De ballon was van Kim van de Wouw (9), Pr. Christinastraat 5. Tweede, met 'n afstand van 90 km., werd Amber Tetteroo (8), Biestsestraat 87a, Biest-Houtakker. Haar ballon werd gevonden in Oud-Zevenaar. De derde prijs was voor Amy van de Wouw (9), zusje van Kim. Haar ballon kwam terecht in Ooij bij Nijmegen, 71,9 km. De troostprijs was dit jaar de esselse Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Waarneming: Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 -i ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326©^ E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fïetsplezier! Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 ItH-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1