3 SLOGGI GRATIS DE IE Poirters Welkom bij Doe-het-Zelf Op ’t Hoog ’Waarom geen gemeenteberichten in ’De Gèsselse’?’ 21e Jazzweekend Oirschot op 14 en 15 juni a.s. 400 Roefelaars hebben zich gemeld Verzamelbeurs Boxtel De redactie U kon er al ’n tijdje terecht, maar nu dan heeft alles z’n definitieve plekje gevon den. Alles is weer keurig gerangschikt en de echte doe-het-zelver kan er weer z’n hartje ophalen. Van gereedschap tot materiaal. Lekker ruim en overzichtelijk. En wat er niet is kan in de meeste gevallen besteld worden en op korte termijn gele verd. Uiteraard is er ook het advies van de vakman, zoals u dat mag verwachten in een doe-het-zelf winkel. Men kan er trouwens ook weer op zaterdag terecht (van 8.00 tot 12.30 uur). Loopt u een dezer dagen binnen dan krijgt u bij besteding van 15,- of meer een aardig cadeautje. Kom maar eens kijken op het nieuwe adres: Industrieweg 20. Hartelijk welkom! U mag en kan het ons niet kwalijk nemen dat wij om de genoemde redenen geen gemeente lijke informatie plaatsen. Of daar ooit verandering in komt...? We weten het niet. Wellicht kunnen de Moergestelse volksver tegenwoordigers in de Oisterwijkse gemeen teraad in dit geval zich eens sterk maken voor de inwoners van hun eigen dorp. Aan het eind van dit jaar worden ons nieuwe voorwaarden verstrekt en worden door de ge meente nieuwe offertes gevraagd. Ook ’De Gèsselse’ wordt daartoe uitgenodigd. Afwachten dus maar. SPORTIEVE OPENING OP ZATERDAGAVOND MET DE JAZZLOOP De Oirschotse Atletiekvereniging houdt haar jaarlijkse Jazzloop door het centrum van Oir schot. Streetparade Puple Jazz Band, zal de atleten muzikaal ondersteunen. Vorig jaar schreven bijna 400 atleten in voor deze Jazzloop en de verwachting is dat dit jaar het aantal weer zal groeien. De atleten kunnen inschrijven bij Café De Beurs vanaf 18.00 uur. De finish vindt plaats op de markt tussen 20.15 uur en 21.00 uur. RIOLERINGSPROBLEMEN? Bel Jos van Dijk GROND- EN RIOLERINGSWERKEN Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Moergestelnaren stellen steeds weer die vraag Met regelmaat worden we met deze vraag geconfronteerd, terwijl we ervan uit gingen dat het ’waarom’ bij iedereen bekend zou zijn. Met name personen die bijv, eens 'n aanvraag indienen voor een bouwvergunning of personen die bezwaar willen aantekenen stoten nog wel eens hun hoofd doordat ze een publicatie niet hebben gezien. Het is een bekend fenomeen waartegen onze redactie niets kan doen. Hoewel, in principe zou dat wel kunnen. Maar daar zit nou juist het probleem. De feiten nog maar eens op ’n rijtje. MODEHUIS In alle andere gevallen: 0900 - 8844 wel zelf brood meenemen voor tussen de mid dag; de rest wordt helemaal verzorgd, tot en met een lekker ijsje bij de afsluiting. De chauffeurs/begeleiders zijn allemaal al uitgenodigd voor de informatiebijeenkomst op dinsdag 17 juni a.s. om 19.00 uur in Ontmoe tingscentrum De Coppele aan de W. de Zwijger- laan in Oisterwijk. Daar krijgen ze hun route en verdere informatie. Voor vragen en opmer kingen kan men terecht bij Peter van Loon tel. 521 7370. ZONDAG OECUMENISCHE KERKDIENST IN DE ST. PETRUSKERK m.m.v. Zanggroep Carpe Diem uit Oirschot en Ixie Dixie Jazzband uit Eindhoven. Aanvang 11.00 uur. Voor de vijfde maal zal de Oirschotse Old- Zaterdag 14 juni treden aan: stadsbeiaardier van Breda Jacques Maassen, Puple Jazz Band, The Duketown Streetparaders, Jan Boes Kwartet, Bill Sousa’s Streetparaders, The Old Bridge, Bluesband Travelin’ Men, The Plausible Pleasure Ragtime Band, Remon van Voorenberghe en The Four-City Seven. Zondag 15 juni: Sail Jazzband, Pax New Orleans Streetband, Funny House Jazzband, Food Town Jazzband, The South-West Dutch Dixie Jazzparaders, Muziekinstituut Best- Oirschot, Ixie Dixie Jazzband, Freetime Old Dixie Jassband, Perfume de Salsa, The Juggets Jazzband, Stable Roof Jazzband, New Orleans Dixie Skaters, The Sunny Garden Jazzband en Jade Streetparade. Het is de Stichting Lichte Muziek ook dit jaar weer gelukt om een breed programma te presenteren op het 21e Jazzweekend dat zal plaatsvinden op zaterdag 14 en zondag 15 juni a.s. Het aantal is dit jaar weer groter, zo’n 25 orkes ten blazen het centrum van Oirschot vol. Het Jazzweekend wordt op zaterdag 14 juni sportief geopend met de J azzloop in het centrum en op zondag 15 j uni zi j n tevens de winkels ge opend. Orkesten van diverse stijlen zullen binnen en buiten optredens verzorgen, waaronder uiter aard ook enkele streetparades (8 stuks). Alle op tredens zijn gratis te beluisteren. Op zaterdag 24 mei j.l. hebben bijna 400 kinderen zich opgegeven om op zater dag 21 juni a.s. deel te nemen aan de 10e Roefeldag in Oisterwijk/Moergestel. Dit wordt een speciale dag, want behalve dat de kinderen naar minstens 4 deelnemende be- drijven/instellingen gaan (en daar dingen mogen zien en doen die ze anders niet mogen zien of doen), is er na afloop nog een extra verrassing in de vorm van een circusvariété show in 2College (Durendael). Dat betekent dat de kin deren van 09.30 tot ongeveer 16.45 uur bezig worden gehouden. Zonder de medewerking van diverse partijen kunnen we deze Roefeldag niet organiseren en we hebben het gelukkig weer helemaal ’rond’: 40 bedrijven/instellingen met daar weer vele vrijwilligers, 98 chauffeurs/begelei ders en een aantal sponsors voor de organi satiekosten zorgen ervoor dat de kinderen weer een onvergetelijke dag hebben. De kinderen hebben bij de inschrijving een kaartje meegekregen met daarop het nummer van hun route. Op 21 juni moeten ze zich tussen 09.15 en 09.30 uur melden bij de vrijwilliger die staat bij het bordje met dat nummer. Ze moeten Timer Club een show verzorgen op de markt vanaf 13.00 uur en op zondagmiddag is er voor kinderen gelegenheid op de markt om zich gratis te laten schminken. MOERGESTELNAAR ZELF VERANTWOORDELIJK Intussen is die situatie nog steeds onveranderd. Moergestelnaren die een officiële bekendma king van de gemeente Oisterwijk willen lezen zijn daarvoor aangewezen op ’De Klepperman’. Maar ook dat levert weer problemen op, o.a. ’n slechte bezorging en het feit dat het blad in Moergestel niet goed wordt gelezen. Intussen is ’De Klepperman’ dan wel in andere handen gekomen, maar na ruim drie jaar is de bezor ging nog steeds slecht. Toch kreeg het blad het voordeel van de twijfel en het contract is voorlopig verlengd tot 1 januari 2004. Als gevolg daarvan komen er op het gemeen- tekantoor in Oisterwijk nogal eens klachten terecht over berichten die onze Moergestelse inwoners gemist hebben. ALLE INFORMATIE De gemeente stuurt alle informatie wekelijks toe aan ’De Gèsselse’. De redactie MAG alles plaatsen, graag zelfs, maar krijgt daarvoor geen financiële vergoeding. Vandaar dus dat er door ons geen gemeentenieuws geplaatst wordt! Dat kan immers niet! Het is onredelijk dat adver tentieruimte gratis, of tegen ’n fractie van de nor male prijs, wordt weggegeven aan de gemeente, terwijl anderen die advertentieruimte tegen een normaal tarief moeten betalen. Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... Zondag 8 juni 2003 organiseert de Ver eniging van Boxtelse Verzamelaars haar verzamelbeurs van 10.00 tot 13.00 uur NIET in Gemeenschapshuis De Rots maar in Den Tijberzaal van het Vmbo- College Boxtel, Baanderherenweg 2, 5282 RJ te Boxtel. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoon kaarten, melkkuipjes enz. Verder wordt er op iedere ruilbeurs aandacht besteed aan een speciaal verzamelthema. Voor zondag 8 juni is dit: Suske en Wiske Voor de jeugd is er een speciale attentie. ’n Vijftal jaren geleden is ’de strijd’ om het plaat sen en ’gunnen’ van de gemeentelijke informa tie begonnen en heeft geresulteerd in een voor (toen nog) ’Moergestel-Nieuws’ verloren strijd. ’De Oisterwijker’ (inmiddels ter ziele) had het laagste bod (was het eigenlijk wel een bod?) ge daan en zou tegen betaling de gemeentelijke in formatie gaan plaatsen. Goede tweede was toen ’De Klepperman’ die de ’gunning’ kreeg na het verdwijnen van ’De Oisterwijker’. PAGINA 3 Rabobank uw SLOGGI denier ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 4 JUNI 2003 Vooskerbos 25, Moergestel Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! MB’

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3