’t stokske nieuws Komtoer Moergestel na jaren terug van weggeweest Audacia- Audacia F6 kampioen H.S.V. De Rietvoorn Moergestelse dartcompetitie 2003 ijs van de Wouw Fiets-Skeelertocht Moergestel KPJ Moergestel Tweemaal concours hippique café - restaurant - speeltuin Gezellig rustpunt, gelegen langs diverse fiets- en wandelroutes aan de rand van bossen en vennen. Zandstraat 1 5066 CA MOERGESTEL Tel. (013)51313 85 Sportvereniging ’’ROEF!” Moergestelse honkballers slaan frustraties van zich weg Na het pijnlijke verlies tegen Jeka, bleef er voor onze Roeffers niet meer over dan de mouwen op te stropen en zichzelf een spiegel voor te hou den dat dit niet langer zo kon. Zo heeft een goed verstaander een half woord nodig; zo bleek afgelopen woensdag 21 mei tegen de nieuwe ling Yellow Rangers uit Tilburg; met een 15-0 uitslag werd de streekderby eenvoudig wegge slagen. Moeilijker zou de wedstrijd tegen de nummer 1 van de competitie de Ducks uit Boxtel worden. En niets is minder waar, een glourieuse overwinning van 3 tegen 2 brachten de mannen van Jeroen van de Wiel geheel terug als een van de gevaarlijkste teams in deze 4e klas se KNBSB. Man van de wedstrijd pitcher Evert van Esch kon zijn ploeg in evenwicht houden; door 9 keer 3 slag en 1 keer 4 wijd en maar 3 honkslagen werden de Ducks tegenhouden. “Die 4 wijd deed ik express om daarna de nul te laten aantekenen”, was zijn eenvoudige ana lyse om zijn indrukwekkende prestatie gestal te te doen geven. Door de afwezigheid van eer ste catcher Rob Hooftman kreeg Jeffrey Leijten de kans om zich te bewijzen; zijn honkslag in de derde inning en zelf de thuisplaat bereiken en alsmede binnengelopen Thomas Salvetti en beste slagman Sander Boon 2 honkslagen) bracht de tussenstand op 3-0. De Boxtelnaren probeerden nog terug te komen door in de 6e inning 2 punten te halen, maar het sterke ver- dedigingsspel van Roef was niet te breken. “Eigenlijk is dit een 4 punten wedstrijd”, aldus de pas getrouwde coach Jeroen v.d. Wiel, “hier door maken we onze positie om bij de eerste vier te staan veiliger, zodat we straks om het kam pioenschap kunnen gaan; we maken ons geen illusies, stap voor stap gaan we verder.” ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 28 MEI 2003 ULdiL uuuLid, ut jLUgULunnnidöit vau xiuuavia is al druk bezig met de voorbereidingen van het Denissen, Timvande Ven, Perry Broers (trainer/leider), Joost Vermeer. Op de voorgrond Rutger de Jong. AUDACIA JEUGD Opgave nieuwe jeugdleden Beste ouders, de jeugdcommissie van Audacia nieuwe voetbalseizoen. Om er zeker van te zijn dat uw zoon bij de start van het nieuwe seizoen kan voetballen kunt u hem het best nu opge ven. Vanaf 5 jaar mag er meegetraind worden en vanaf zes jaar mogen ze op zaterdagmorgen ook wedstrijdjes mee spelen. Inlichtingen en/of opgave: Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22, tel. 513 1283. Epi 1 blijft door de thuis zege tegen Veerkes Z (8-2) de ranglijst aanvoeren. Maar door de even eens (8-2) thuis zege van Veerkes J tegen One hundred and Epi staan zij nog steeds maar 1 puntje achter. Rob vd Pluim van Veerkes J gooi de een 180 worp waardoor er nu 3 man lx 180 gegooid hebben. Veerkes A en Plok deelde de punten (5-5). Uitslagen speelweek 6: Veerkes J - One hund red and Epi 8-2; Veerks A - Plok 5-5; Epi 1 - Veerkes Z 8-2; ‘t Draaiboompje - Veerkes M (uitgesteld). Stand na speelweek 6:1. Epi 16-38; 2. Veerkes J 5-37; 3. Veerkes A 5-27; 4. ‘t Draaiboompje 5-24; 5. Veerkes M 4-23; 6. Veerkes Z 4-23; 7. Plok 4-18; 8. Café Cambrinus 5-15; 9. One hundred and Epi 6-15. Ranglijst 18Ö-worpen; 1. Roy van Riel (Veerkes J) lx; 2. Stefan Geerts (Veerkes A) lx; 3. Rob vd Pluim (Veerkes J) lx. Ranglijst uitworpen boven 75; 1. Bas Kerkhof (One hundred and Epi) 104; 2. Peter Geerts (Veerkes A) 94. Wedstrijden deze week Woensdag 28 mei; Plok - Veerkes J; Veerkes Z - Veerkes A; One hundred and Epi - Café Cambrinus; Donderdag 29 mei; Veerkes M - Epi 1 Vrij deze week is ’t Draaiboompje. HONK-, SOFT- EN PEANUTBAL Zaterdag 31 mei: Peanuts 10.00u Ghryphons-Roef! Hb pup 1 l.OOu Maastricht-Roef! sp pup 10.30u Roef!-Starlights hb asp 1 l.OOu Roef.-PSV sb 1 17.00u Roefl-Gemert Zondag 1 juni: hb jun 1 l.OOu Samacols-Roef! hb 1 14.30u Gryphons-Roef! Maandag 2 juni: sb jun 19.30u Hazenkamp-Roef! Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel /Fax (013) 513 0648 Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur^j|K Bezoek aan huis Gratis offerte, geheel vrijblijvend In tegenstelling tot vroeger worden de wed strijden nu gehouden voor de jeugd en school gaande kinderen. Voor de jeugdrenners aan gesloten bij de KNWU beginnen de wedstrij den om 12.00 uur en eindigen omstreeks 18.00 uur. Er wordt gereden in totaal 7 categorieën in de leeftijden van 8 tot en met 14 jaar. De stich ting heeft inmiddels al inschrijvingen van een groot aantal deelnemers uit geheel Nederland mogen ontvangen. Jeugdwielerwedstrijden zijn heden ten dage zeer populair. Om 14.00 uur komt daar nog de zogenaamde Rabo Dikkebanden Race bij. Dit zijn wed strijden op gewone fietsen al dan niet met ver snelling voor kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar. Iedereen die geen wedstrijdli- centie bij de KNWU heeft mag aan deze wed strijden meedoen. Aanmeldformulieren zijn Ondanks de regendreiging gingen er op 18 mei weer een grote groep skeelers en fietsers van start voor de inmiddels derde Moergestelse Fiets- Skeelertocht. Met de wind in de rug ging het door de Oisterwijkse bossen richting Spoordonk en Oirschot. Het aantal fietsers welke de wind trotseerde was iets lager dan afgelopen jaar. Daarentegen gingen er een kwart meer skeelers van start! Onder hen een grote groep van de WednesdayNight Skate Reeshof, welke onder begeleiding van de zelf meegebrachte muziek, genoten van de prachtige routes. Routes welke speciaal voor de skeelers niet alleen op papier maar ook middels pijlen uitgezet waren. Bij de post halverwege werd er genoten van het gra tis kopje koffie, thee of fris met een lekkere eierkoek of wat rauwkost. Dit werd mede moge- lijk gemaakt door Partyboerderij t Draaiboompje en Bakkerij van Hulten. Ook een woord van dank voor de financiële bijdra ge van Rabobank de Hilver en Frank Vogels. Verder bedanken we Copy Cat, Slijterij in den Korenmaaier, van Dijk kramen en H. Kerkhof schilderwerken. Alleen met de steun van al deze bedrijven is het mogelijk de Fiets- Skeelertocht te organiseren. De vele enthou siaste reacties van de deelnemers maakten van deze editie van de Fiets- Skeelertocht een geslaagd evenement welke dan ook zeker niet zal ontbreken op de evenementen kalender van volgend jaar. U doet dan toch ook (weer) mee? Op zondag 22 juni zal in de kom van Moer gestel de RABO Komtoer worden verreden. Gedurende jaren was het centrum van Moergestel afgezet voor een wielerwedstrijd voor de amateurs. Door onder meer de aan leg van obstakels in de straten van Moergestel, maar ook vanwege de sterk teruglopende publieke belangstelling heeft de Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk (SWM) vanaf 1997 moeten afzien van de organisatie van dit wielerevenement. Jaarlijks organi seert de stichting SWM in de maand decem ber nog steeds een cyclocross op het par cours de Heiberg aan de Zandstraat. Met ingang van dit jaar wil de stichting in samen werking met de Wielerclub Pijnenburg uit Tilburg haar activiteiten uitbreiden naar wederom wegwedstrijden in de kern van Moergestel. JEUGDCONCOURS Op donderdag 29 mei wordt de tweede wedstrijd voor de jeugd georganiseerd. Er wordt gevist op het Blekven van 9.00-11.00 uur om de Koningsbeker. Opgave kan tot daags voor de wedstrijd bij Bart Klijssen 513 1902. Kosten: 1 euro per deelnemer. Trekken van de plaats nummers in Cafe de Klaore vanaf 8.00 uur. SENIOREN Op zondag 1 juni wordt er op de Reusel gevist om de TH-beker Deze wedstrijd telt mee voor het algemeen klassement. Opgave kan uitslui tend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij Jan Rokven 513 3122 of Hans van Esch 0499- 571189. Al in hun eerste seizoen werden deze jongens kampioen! V.l.n.r.: Daan Broers, Sjuul Jonkers, Jan de Jong (leider), Harm Ketelaars, Jeroen van Gils, Youri van Vechel, Rik Denissen, Menno de Jong, Ivo Op zondag 22 juni van 12.00 tot ca. 18.00 zal het centrum van Moergestel dus weer op de kop staan. Honderden jeugdige en wellicht toekomstige kampioenen zullen aan de start komen. Het parcours loopt via de Kerk straat, Rootven, Pr. Irenestraat, Pr. Beatrixs- traat, Pr. Magrietstraat, Pastoor Jansenstraat, Burg. Bardoelstraat en de Schoolstraat. De start is op het Rootven en de finish op de Kerkstraat. ROEF KORFBAL LAATSTE WEDSTRIJD, EERSTE WINST Tegen het 2de team van DSV uit Diessen krij gen we de laatste kans om punten te behalen en daarmee eervol de competitie af te kunnen sluiten. Vanaf het begin gaat Roef! voor de overwinning en de eerste kansen zijn voor de thuisploeg. Logisch gevolg is dan ook dat de 1 - 0 op het scorebord komt. De tegenstander geeft zich echter niet zomaar gewonnen en slaat terug door twee maal te scoren 1-2. Kansen volgen elkaar over en weer op, maar het is Roef! dat scoort en voor de rust weer aan de positieve kant van de score weet te komen. Ruststand 3 - 2. Na rust een zelfde spelbeeld. Een wedstrijd tussen twee ploegen die niets voor elkaar onder doen. In tegenstelling tot voorgaande wedstrijden weet Roef! de voor sprong nu wel vast te houden en in de 6de minuut zelfs uit te breiden tot 4 - 2. In de 20ste minuut komt DSV nog eenmaal terug, daarna blijft het spannend maar weten beide ploegen niet meer te scoren. Met de eindstand van 4 - 3 is de eerste overwinning in de voorjaars- competitie een feit. Nu het seizoen ten einde is en we aan het ver diende zomerreces kunnen beginnen willen we onze trouwe supporters bedanken voor de morele steun tijdens het afgelopen seizoen en wij hopen jullie komend seizoen weer langs de lijn te mogen begroeten. Voor Roef, resteert de viering van het 25-jarig jubileum in het weekend van 14/15 juni. Hieraan zal de komende weken via de media de nodige aandacht worden besteed. Dus leden, oud-leden en iedereen die Roef, korfbal een warm hart toe draagt, houdt dit weekend vrij voor Roef! korfbal. Uitslagen: Roef! - DSV 4-3; Roef! A - Omhoog A 12 - 4; Roefl D-BIOD2-1; Roef welpen - SDO ’99 0 - 4; Spoordonkse Girls - Roef recreanten 4-4. Zondag 1 juni We gaan weer een dagje met de huifkar weg. Wil je mee, kom dan gewoon om 12.30 naar café ‘t Draaiboompje. Vrijdag 6 juni Welk bier vind jij het lekkerst, kom naar café ‘t Draaiboompje en je kunt proeven. De kos ten zijn 10,- voor 8 verschillende bieren. Aan vang 21.00 uur. Vrijdag 20 juni Het is alweer de afsluiting van het seizoen. Dat wij dit niet zomaar voorbij laten gaan is bekend. We gaan kanoën bij kanoboerderij De Reusel barbecue. Je kunt je tot 18 juni opgeven bij Noortje, tel. 0499-570188. PAGINA 7 Ponyclub “De Bikse Ruiters” uit Hilvaren beek en Paardensportverenigiging “De Horst- dravers” en Ponyclub ’t Wit Paardje, beiden uit Haghorst hebben gezamenlijk de organi satie van een Concours Hippique op zich genomen. Na een maandenlange voorbereiding door tal loze enthousiaste vrijwilligers is het nu bijna zover. Op Hemelvaartsdag, donderdag 29 mei a.s. zullen de paarden het spits afbijten. Zondag 1 juni a.s. is de beurt aan de sectie pony’s. Beide evenementen zullen gehouden worden op een prachtig groot terrein gelegen aan het Laag Spul in Hilvarenbeek, waar zich op beide dagen enkele honderden ruiters en amazones zich met hun pony’s en paarden zullen presenteren. Verschillende disciplines komen aan bod: Individuele dressuur, afdelingsdressuur en springen. Bij de paarden zullen de verschil- lende verenigingen bovendien strijden om het verenigingskampioenschap. Bij de pony’s op zondag 1 juni vormt de parade, waarbij het con cours officieel door de Burgemeester van Hilvarenbeek Dhr. Huisman, geopend zal worden, een hoogtepunt voor het publiek. De deelnemers, allemaal in de leeftijd van 6-18 jaar, presenteren zich met hun pony’s in een lange stoet aan het publiek. Een kleurrijk schouwspel, zéér zeker de moeite waard om te komen zien! -■ Beide dagen gaan om 9.30 uur van start. Het paardenconcours zal duren tot circa 17.00 uur; het ponyconcours tot circa. 15.30 uur. De entrée bedraagt Euro 3 pp., kinderen tot 10 jaar heb ben gratis toegang. Er is bovendien een gratis springkussen waar op de kinderen zich kunnen vermaken, ter wijl de ouders zich te goed kunnen doen aan een hapje en een drankje in de consumptie- stal. Gezelligheid en sportiviteit vormen de basis voor deze twee geweldige paarden- en ponysportdagen. Iedereen is van harte uitgenodigd om een kijk je te komen nemen aan het Laag Spul in Hilvarenbeek! ROEF HANDBAL De veldcompetitie LET OP: bijna wekelijks zijn er wijzigingen. Op onze internet-site hv.roef.com zijn de wijzigingen zo snel moge lijk aangegeven. Uitslagen JCJ Roef-Taxandria 7-5; GDJ Blauwwit-Roef8-5; HS Mount.Stars-Roef41- 23; DS Mount.Stars-Roef 22-8; MBJ Roef- Blauwwit 7-10. A.s. Zaterdag 31 mei feest in ons clubgebouw! Zorg dat je erbij bent Zondag 1 juni ons eigen toernooi samen geor ganiseerd met Taxandria. We ontvangen maar liefst 62 teams. Zorg dat je op tijd aanwezig bent en alle hulp en medewerking van jullie op die dag is zeer welkom. HANDBAL IS ALTIJD RAAK! vanaf donderdag 13 juni te verkrijgen bij de plaatselijk basisscholen in Moergestel. Alle deelnemertjes aan de wedstrijden krijgen alle maal een aandenken. De winnaars van de wed strijden mogen zelfs meedoen aan de landelij ke finaledag tijdens een Caubergclinic in Valkenburg van de Rabo Wielerploeg. vV

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 7