Oisterwijk Rien de Cort Vrijwilligers verkopen Zonnebloemloten Ferry Pörtzgen Rabobank Rabobank De Hilver IN MEM0RIAM GEMEENTE OISTERWIJK Oisterwijk, 27 mei 2003. Namens het gemeentebestuur en de medewerkers van de gemeente van Oisterwijk, het college, Ons bereikte het droevige bericht dat op 76-jarige leeftijd geheel onverwacht is overleden onze oud-medewerker en oud-collega Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. Wij wensen hen veel kracht toe om het verlies van hun man, vader en opa te kunnen dragen en verwerken. Op 1 juni 2003 zou het precies 40 jaar geleden zijn dat Rien bij de voormalige gemeen te Moergestel kwam te werken. Ruim 24 jaar later maakte hij per 1 september 1987 gebruik van de mogelijkheid tot vervroegd ontslag. Gedurende lange tijd onderhield hij op een bekwame en toegewijde manier de plantsoenen en de sportvelden in Moergestel. Hij stond bij iedereen in zijn omgeving bekend als een sympathieke, vredelievende man, die daadwerkelijk met iedereen goed kon opschieten. de secretaris, drs. P. Sennema, de burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. Jfc.. Op Hemelvaartsdag 29 mei zijn onze kantoren gesloten. Prettige dag toegewenst. Stick ting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk 'Laat zieken en gehandicapten niet aan hun lot over.Met deze hartenkreet gaan plaatselijke vrijwilligers van de Nationale Vereniging de Zonnebloem de komende dagenweer loten ver kopen. Dat doen zij in het kader van de 35e Nationale Zonnebloemloterij. Er is de Zonne bloemvrijwilligers veel aan gelegen om zoveel mogelijk loten van 2,- per stuk aan de man te brengen. ‘Want’, zoals één van hen treffend zegt: ‘Onze loterij is veel meer dan alleen een kansspel. Oké, en zijn 5020 mooie geldprijzen te winnen, waaronder een hoofdprijs van 15.000,-. Maar daar gaat het helemaal niet om. Wij willen mensen die door ziekte of handicap beperkingen hebben mogelijkheden bieden en daar hebben we geld voor nodig.’ Ongeloof en verbijstering overheersen bij het vernemen van de plotselinge dood van onze fractiegenoot Ferry Pörtzgen. Uiteraard ben je - als je elkaar van zo nabij kent - op de hoog te, dat fysieke problemen een steeds grotere aanslag plegen op je functioneren, maar Ferry had de kracht om dat te verhullen. Zijn scher pe geest immers hield je bij de tijd en hij wist je gedachten af te leiden van die fysieke onge makken. Goed voorbereid en wel doordacht for muleerde hij in de fractievergaderingen zijn standpunten en wist die met overtuiging op anderen over te dragen. Hij hechtte zeer aan een collegiale sfeer en voelde zich geheel thuis in zijn “kluppie”. In de raadsvergadering stond hij zijn mannetje. Hij verdedigde met grote vastberadenheid het door de fractie inge nomen standpunt en menigmaal begon hij in tweede instantie met de opmerking: “Nu moet U eens goed luisteren!” en als een echte docent begon hij dan zijn visie te onderlijnen met sail lante voorbeelden. Ferry hield van mensen en vooral van diegenen die hulp nodig hadden. Als onvervalste onderwijsman kon hij zich opti maal “uitleven” in wat hij als een roeping beschouwde: de vorming van en kennisover dracht aan de aan hem toevertrouwde jeugd. Maar die jeugd bleef ook in zijn bestuurlijk functioneren zijn constante aandacht houden. Toen hij na een zesjarige periode als wethou der van zijn toenmalige woonplaats Berkel en Rodenrijs in 1980 naar Oisterwijk verhuisde voor het aanvaarden van de functie van con- melijk gehandicapten en hulpbehoevende oude ren deelnemen. "Het mooie van onze loterij is dat de opbrengst wordt verdeeld over het totale werk", vertelt een woordvoerder van de plaatselijke Zonnebloem- afdeling. "Van elk lot dat wij als afdeling ver kopen komt dus ook een flink deel in onze eigen afdelingskas terecht. Geen ver-van-mijn- bed-show dus, maar heel concreet en dichtbij huis. We hopen dat dat een extra aansporing is voor mensen om onze loten te kopen." De trekking van de Zonnebloemloterij wordt op maandag 17 november 2003 door een nota ris verricht op het Nationaal Bureau van de Zonnebloem in Breda. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 5 juni hebben wij bij goed weer een dorpswandeling gepland. Wilt u gebruik maken van een rolstoel, gebruikt u een rolla- tor of wilt u gezellig meewandelen? Het kan alle maal! Wij proberen zoveel mogelijk mensen daarvan te laten genieten. Heeft u geen rol stoel en wilt u er toch een gebruiken laat het ons dan zo snel mogelijk weten, wij proberen er dan een voor u te bemachtigen. Wij ver trekken vanaf de Reuselhof om 13.30 uur. Onderweg gebruiken we een kopje koffie of thee en wandelen dan weer terug. Oproep! Zonder extra vrijwilligers kunnen wij dit niet realiseren. Wie wil meehelpen om deze wandeling te doen slagen? Laat het ons dan even weten. Wij doen het allemaal omdat deze men sen graag nog eens een stukje van ons mooie Moergestel willen zien. Wilt u naar en van de Reuselhof vervoerd wor den om van daaruit met ons mee te wandelen, geef het even door. Wij proberen het zelf of met de Zonnebloem allemaal te regelen. Heeft u nog vragen of wilt u ons helpen dan graag een telefoontje naar Jaqueline Vis, tel. 513 2523 ofGina Smits, tel. 513 2007. KOOKCURSUS VOOR MANNEN? Op de voorjaarsvergadering van de KBO werd door een van de aanwezige heren de vraag gesteld of er een kookcursus voor mannen geor ganiseerd kon worden, We zijn op onderzoek uitgegaan en hebben een mogelijkheid gevon den en wel bij de “Rooi Pannen” in Tilburg. Hier worden in de avonduren cursussen gege ven. Indien er een groep is van minimaal 10 per sonen kan de cursus ook ’s middag gegeven worden. De cursus bestaat uit 8 lessen en de kos ten per cursus 250, - p.p. Op deze cursus leert men de grondbeginselen van de kookkunst. De bereide gerechten kan men mee naar huis nemen. Wij willen inventariseren of er voldoende belangstelling voor zo’n cursus bestaat. Mocht U geïnteresseerd zijn laat dit dan bin nen 14 dagen weten aan onze coördinatrice activiteiten, Corry de Jong, Past. Jansenstraat 22 in Moergestel. Telnr.513 3295. rector aan de Durendael-scholengemeen- schap in Oisterwijk, kreeg hij ook de opdracht om de supervisie op zich te nemen van de reali satie van het nieuwe schoolgebouw aan de Van Kemenadelaan. In 1994 ging Ferry met de vut en toen hij aangezocht werd om namens Algemeen Belang een actief aandeel te leve ren in de lokale politiek, aarzelde hij geen moment. “Het bloed kruipt waar het niet gaan kan” waren zijn eigen woorden, daarmee aan gevend dat hij zijn politieke geaardheid niet wilde verloochenen. Ferry wist in de raad met grote vasthoudendheid te pleiten voor een goed openbaar vervoer. “Het is toch onge hoord, dat er geen busverbindingen zijn naar het station, tussen de kernen Oisterwijk en Moergestel, naar de Tilburgse ziekenhuizen en dat de grote wijk Pannenschuur helemaafvan openbaar vervoer verstoken is.” Men zou Ferry echter enorm tekort doen, om zijn vurige plei dooien voor openbaar vervoer als enige strijd punten op zijn conto te schrijven. Zijn belang stelling reikte immers verder, veel verder en daarvan wist hij te getuigen. Met het plotselinge heengaan van Ferry valt er een enorme leegte in onze fractie. Wij kun nen ons nauwelijks voorstellen, dat deze inne mende persoonlijkheid niet langer een actie ve rol zal spelen bij de voorbereiding van com missie- en raadsvergaderingen. Wij hebben een vriend verloren. Ferry was puur, wars van uiter lijk vertoon, eerlijk en met een groot verant woordelijkheidsgevoel. Zelfs in ons laatste tele foongesprek van donderdag 15 mei zei hij een aantal zaken te willen doornemen op de frac tievergadering van maandag 19 mei, niet bevroedend dat dit niet meer mocht zijn. Wij houden ons vast aan de herinnering, dat wij niet voor niets leven; dat wij geroepen zijn, zolang het duurt, om deze aarde bewoonbaar te maken en te bewonen, om te leren liefheb ben met hart en ziel. En zó vinden we dan aan sluiting bij het gedachtengoed van Ferry, die wij voor altijd zullen meedragen in ons hart. Wij wensen Jojo, de kinderen en kleinkinde ren veel sterkte toe om dit grote verlies te kun nen dragen. Dichtbij huis Met de opbrengst van de jaarlijkse loterij finan ciert de Zonnebloem tal van vakanties, excur sies en andere dagjes uit. Activiteiten, waaraan jaarlijks tienduizenden langdurig zieken, licha- Namens fractie, bestuur en leden van Algemeen Belang, Noud Smits, fractievoorzitter. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 28 MEI 2003 PAGINA 5 KB.O. AFDELING MOERGESTEL gemeente

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5