moorman nieuws Weekend Audacia- t Moergestelse jeugdwielrenners presteren goed in het nieuwe wegseizoen Bel Jos van Dijk Moergestelse dartcompetitie 2003 H.S.V. De Rietvoorn Ie Open Moergestelse Latje Trappe kampioenschappen groot succes Merida-Vogels Fiets Sport ATB-team verlegt accent Bridgen in Moergestel Sportvereniging ’’ROEF!” AUTOMOBIELBEDRIJF Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s RIOLERINGSPROBLEMEN? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Tienduizenden mensen verwacht op 26e Helvoirts V BB I “'-7’ J DE GÈSSELSE’- WOENSDAG 14 MEI 2003 .vertrek 9.30 Jasper de Laat tijdens de huldiging in Sluiskil. Industrieweg 9a - Tel. 013-513 1611 VOORTAAN OP ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! 1 .vertr. 10.00; 11.00 aanw. 10.30; 11.00 GROND- EN RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! Vertrek 9.15 uur ...Aanw. 9.30 uur Zondag 18 mei komen jullie natuurlijk allemaal met je vrienden en familie fietsen of skeeleren. Starten tussen 10.30 en 14.00 uur. HANDBAL IS ALTIJD RAAK! Ondanks de thuis nederlaag tegen Veerkes Z (3- 7) gaat Veerkes M nog steeds aan de leiding, maar ze worden wel op de hielen gezeten. Veerkes J blijft ook goed in de race met een mooie uit-overwinning tegen ’t Draaiboompje (2-8). Er zijn deze week geen 180 worpen en ook nog steeds geen uitworpen boven de 75 te mel den. Nou ja eentje dan, als je 81 pijlen op dub bel 1 bij Epi mee telt als hoge uitworp. Hemelvaarts Weekend Helvoirts Weekend is een slogan die al vele jaren drommen mensen ertoe beweegt om naar dorp Helvoirt te komen. Met op Hemelvaartsdag een voor iedereen inte- ressante hergebruikersmarkt, een grote Jaarmarkt op zondag en drie spetterende muziekavonden is het zeker dat het aantal bezoekers vele malen het aantal inwoners van het dorp zal overtreffen. Jaarmarkt met dienstenveiling Het 26e Helvoirtse Weekend wordt op zondag 1 juni afgesloten met een voor-ieder-wat-wils- programma. Om 11.00 uur gaan de poorten open voor de Jaarmarkt. Heerlijk snuffelen en koopjes jagen in de straten van het anders zo v rustige dorp Helvoirt. In de tent speelt de rock rollformatie The Explosion Rockets. Er is vro lijk straattheater, er zijn terrasjes en op het Van Beringenplein kan men deelnemen aan span nende en sensationele zaken als Eurobungee en een IJsklimwand beklimmen. De zondagmiddag sluit traditiegetrouw af met een verrassend optreden. Tussen 5 en 6 uur staat het One Two Trio op de planken. Zij heb ben al vele malen tijdens het Helvoirts Weekend late zien dat er op de bestaande sfeer nog wel een schepje bij kan. Entree 1,50 euro (tot 13 jaar 0,5 euro). Op zondag 18 mei wordt de eerste wedstrijd, meetellend voor het klassement, gevist op 't Blekven. Er wordt gevist om de Bondsbeker. Denk aan de voerbeperking volgens het wed strijdreglement die in de vergunning staat! Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij: Jan Rokven 513 3122 of Hans van Esch 0499-571189. Vlooienmarkt De aftrap van het feestweekend wordt gegeven op Hemelvaartsdag donderdag 29 mei. Om 12.00 uur gaat de 34e Helvoirtse vlooienmarkt van start. Er is een fleurige kindermarkt en in de tent muziek van Tony Jordan en de Après Ski Club. In de grote feesttent, worden de kost baarste vlooien door een vrolijke veilingmees ter per opbod verkocht. Toegangsprijs: 1,5 euro (tot 13 jaar 0,5 euro). Op 4 mei jl. tijdens de jaarmarkt werden voor de eerste keer de Open Moergestelse Latje Trappe kampioenschappen georganiseerd. Op deze schitterende zonnige dag gingen 57 deelnemers met elkaar de strijd aan om deze felbegeerde titel binnen te halen. Na de voorrondes gingen er 15 deelnemers over naar de finale, en door falen van enkele topfa vorieten (Pietje H.), zaten hier vele verrassin gen bij (JH). Na de eerste finaleronde bleven er slechts 3 deelnemers over voor het knock-out systeem. Van deze 3 deelnemers kwam uitein delijk de als eerste geplaatste deelnemer Mark Derksen (zie foto) als beste uit de bus. Mark nog maals proficiat namens de Brouwer jr. Wij willen bij deze alle 57 deelnemers bedan ken voor hun deelname aan dit festijn. Verder een speciale dank aan onze sponsoren, want zonder hun steun is het niet mogelijk dergelijk evenement te organiseren. Allen tot volgend jaar tijdens onze 2e editie van dit evenement. Uitslag: 1. Mark Derksen; 2. Joep Visser; 3. Ad op ’t Hoog; 4. Jan-Hein de Brouwer. De Brouwer junior Uitslagen speelweek 4: Veerkes M - Veerkes Z 3-7; Veerkes A - Café Cambrinus 6-4; Epi 1 - One hundred and Epi 6-4; ‘t Draaiboompje - Veerkes J 2-8. Stand na speelweek 4: 1. Veerkes M 4-23; 2. Epi 1 4-22; 3. Veerkes J 3-21; 4. ‘t Draaiboompje 4-21; 5. Veerkes A 3- 15; 6. Veerkes Z 2-14; 7. Café Cambrinus 4-13; 8. Plok 2-11; 9. One hundred and Epi 4-10. Ranglijst 180-worpen; 1. Roy van Riel (Veerkes J) lx; 2. Stefan Geerts (Veerkes A) lx Wedstrijden deze week Woensdag 14 mei; One hundred and Epi - Veerkes A; Veerkes Z - ’t Draaiboompje; Plok - Epi 1Café Cambrinus - Veerkes J. Vri j is deze week Veerkes M. Het nieuwe mountainbike seizoen is al weer enkele weken in volle gang. Voor de mensen die het een beetje volgen zal dit niks nieuws zijn, maar toch zijn er een aantal dingen verandert voor het team van Schaatsclub De Vennen. De trouwe sponsors Merida Bikes, Vogels Fiets Sport, Van Dam Partners en Donkers Auto schade zijn gebleven, maar de focus van het team is enigszins gewijzigd. “Mede door de gewel dige ervaring in de marathon Swiss Bike Masters 2 jaar geleden heb ik besloten dit jaar een aantal van die wedstrijden te rijden. Het is toch een hele andere inspanning zo’n wedstrijd over 130 kilometer in onverhard en geacci denteerd terrein. Blijkbaar ligt zo’n inspan ning van 6 a 7 uur me wel goed, want 2 jaar gele den finishte ik zonder een specifieke voorbe reiding als beste nederlander bij de eerste 20 in een deelnemersveld van meer dan 5000. Het is namelijk een van de snelst groeiende tak van sport.”, aldus Richard Bruurs. Samen met hem hebben ook Marcel Bruurs en Theo Jacobs een aantal van deze marathon- wedstrijden vet in hun agenda staan. “Het vergt de nodige voorbereidingen en de wedstrijden zijn vaak ver weg in het buitenland en daarom is het heel erg fijn dat we wederom kunnen reke nen op Chris van Donkers Autoschade.” Worden er ook nog ‘reguliere’ wedstrijden gere den? “Niet echt regulier, want ik heb een selec tie gemaakt van de belangrijke internationale wedstrijden in Belgie, Nederland en Duitsland. In dergelijke wedstrijden kun je toch aardig wat wedstrijdritme opbouwen en heb je meerdere doelen in een seizoen.”aldus Richard. Inmid dels heeft Richard een aantal wedstrijden gere den, waaronder de Europacup in Kluisbergen, de le manche uit een regelmatigheidsklasse- ment voor de europese top. In een ijzersterk deelnemersveld met toppers uit heel Europa waaronder uiteraard Bart Brentjens wist hij de wedstrijd op het loodzware parcours keurig als 43e te finishen. Het vierde lid van het team Peter Zoontjens komt dit seizoen in het Nederlandse wed strijdcircuit aan de start bij de masters (30+). Hij wil zich toch gaan revancheren voor zijn matige seizoen vorig jaar, hoofdzakelijk door fysiek ongemak. De eerste tekenen zijn hoop gevend. “Het gevoel is zeer zeker beter dan vorig jaar, al zijn de prestaties nog te grillig. Maar ik heb er vertrouwen in.” ROEF KORFBAL Onfortuinlijke nederlaag Gezien het spelbeeld in de uitwedstrijd tegen Kraanvogels worden vooraf uitgegaan van kan sen op een overwinning. In de eerste helft een gelijkopgaande wedstrijd, waarbij de gasten het meeste in balbezit zijn. Ondanks dat Kraanvogels meer kansen dan de thuisploeg weet te creëren, komt dit pas na 23 minuten in de stand tot uitdrukking. Vlak voor rust weet de tegenstander de score te verdubbelen, zodat de rust ingaat met een 0-2 stand. Direct na rust een turbulente fase, waarbij na vijf minuten de stand zomaar 1 - 4 is en Roef! dreigt te worden overlopen. Dan neemt de thuisploeg het ini tiatief en feitelijk is er maar een ploeg die aan valt. Via een afstandschot van Emely op ’t Hoog, een gemiste strafworp en een score van Cheryl Werdmuller bedraagt de stand na 20 minuten in de 2de helft 3-4. Roef! gaat door en krijgt kans op kans maar het weet niet meer tot sco ren te komen. Zoals zo vaak als je dan zelf niet scoort dan doet de tegenstander dit wel. In de 30ste minuut wordt de stand 3 - 5 en daarmee ‘wordt de deur in het slot gegooid’. Een gezien het spelbeeld onterechte uitslag, waardoor in de voorjaarcompetitie nog geen zege is geboekt. Volgende weekend staat de uitwedstrijd tegen Eyckelkorf op het programma. Ook tegen deze Na het winterseizoen is de wegtraining weer begonnen op het clubparcours van TWC Pijnenburg. Ieder laatste weekeinde van de maand vindt een landelijk jeugdtoernooi plaats waarbij de eerste 10 in de uitslag zich plaatsen voor deelname aan het Nederlands kampioenschap in Almelo op 14 juni. ROEF HANDBAL De veldkompetitie LET OP: bijna wekelijks zijn er wijzigingen. Op onze internet-site hv.roef.com zijn de wij zigingen zo snel mogelijk aangegeven. Uitslagen: MCJ Elshout-Roef 6-1; GDJ Roef- Wh.Demons 2-14; JCJ Roef-Blauwwit 6-16; DS Roef-Avanti 5-9; HS Roef-Wh.Demons 16- 28; MBJ Roef-Internos 20-12. a.s. Zaterdag 17 mei speelt Inge van Velthoven mee in de selectie van het Brabants team in Amsterdam voorrondes voor het Nederlands Kampioenschap. Inge veel succes!!! Programma Vrijdag 16 mei: DS Avanti-Roef.Vertrek 19.00 uur Zaterdag 17 mei 10.00 GDJ Roef-TaxandriaAanw. 9.30 uur Zondag 18 mei 10.00 MCJ Tachos-Roef 10.00 MBJ Roef-GHV... AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 17 mei: Audacia BI toernooi Oirschot Audacia Cl toernooi Nemelaer .vertrek 12.00 Audacia Dl toernooi SVGvertrek 11.15 Audacia D3 toernooi Groen-Wit .vertrek 8.00 Audacia El toernooi GSBWvertrek 8.15 Audacia E4 toernooi Hilvaria....vertrek 13.15 Audacia E5 toernooi Hilvariavertrek 8.30 Audacia Fl, F2, F3, F4, F5 en F6 spelen thuis- toernooiAanw. 9.30 bevestigde hij dat er veel verbetering is opge daan tijdens de laatste periode. In Hapert werd er gefietst op 4 mei. Het straat- stenenparcours is maar 950 meter lang met veel bochten, zodat het in iedere categorie een zware wedstrijd werd met een peloton verdeeld in meerdere kleine groepjes. Djago wist in het tweede groepje naar een 5e plaats te sprinten en liet hiermee zien dat de vorige 5e plekzeker geen toevalstreffer was. Stijn reed de eerste wedstrijd helft in het eerste peloton maar moest daarna de eerste groep laten gaan en reed in een achtervolgend groepje naar de 17e plaats. Jasper reed in de eerste ronde met vier andere deel nemers weg in de eerste ronde maar na twee ron den reed het peloton weer compleet. Vier ron den voor het einde reden twee renners weg en Jasper probeerde er alleen naar toe te rijden. Hij kon de aansluiting net niet maken maar behaal de toch een mooie 3e plaats. Het programma voor de komende periode: 11 mei Nieuwkuijk; 18 mei Hel van Netersel; 25 mei Landelijk jeugdtoernooi Lieshout; 29 mei Schijndel; 1 juni Veldhoven; 8 juni Tilburg Reeshof; 14 juni Nederlands Kampioenschap; 22 juni Komtoer van Moergestel. Zoals ieder jaar kunt U ook nu weer deelnemen aan de zomerbridge in Moergestel. We begin nen op donderdag avond 15 mei a.s. om 19.45 uur in de Roozendries. Gelieve tijdig aanwezig te zijn. Dit gaat zo door, elke donderdag om de 14 dagen telkens om 19.45 uur, (29 mei valt af want dan is het hemelvaartsdag). De verdere data zijn, 12 juni, 26 juni, 10 juli, 24 juli, 7 augustus en 21 augustus. Ook elke maandagmiddag kunt U bij ons terecht op de vrije bridge-inloop. We begin nen dan om 13.30 uur. Gelieve dan om 13.15 uur aanwezig te zijn. Voor evt. verdere infor matie 513 2533. Bridgeclub Moergestel Op 30 maart werd door Jasper en Stijn de Laat in Sluiskil deelgenomen aan een landelijk jeugd toernooi. Jasper is over gegaan naar categorie 1 omdat hij 9 jaar is geworden. Na het start schot werd er een hoog tempo gere den na een lange sprint werd Jasper keurig 3e waardoor hij zich plaatste voor het kampioen schap. Stijn reed de gehele wedstrijd in het peloton maar met de eindsprint kon hij zich niet bij de eerste plaatsen en werd 22e. De tweede wedstrijd van het seizoen werd gere den in Oploo op 6 april. Hieraan werd deelge nomen door Bas Persoons samen met Stijn en Jasper. Bas reed in de hoogste groep bij de 14- jarigen een goede wedstrijd en behaalde ‘n 15e plaats. Stijn sprintte naar de 23e plek en Jasper werd 8e. 13 April werd er in Velden deelgenomen. Hier werd Bas 17e. Stijn kon in deze wedstrijd het peloton niet volgen en reed in de tweede groep, waarbij hij 28e werd Jasper reed met het com plete peloton naar de einstreep waarbij hij geklopt werd door Nederlands kampioen en clubgenoot Danny van Poppel en zodoende als 2e op het podium plaats mocht nemen. Djago Smits reed zijn eerste wedstrijd in Mierlo op 21 april en wist meteen met de beste renners vooraan mee te fietsen en behaalde een ver diende 7e plaats na de eindsprint. Stijn reed in groep 4 en werd 23e. Jasper reed zijn wedstrijd uit in de kopgroep en behaalde met de 4e plaats net niet het podium. In Dommelen werd op 27 april een landelijk jeugd toernooi gereden op het clubparcours van TWC de Kempen. Bas Persoons eindigde als 16e; Stijn werd 22e; Jasper behaalde net geen podiumplaats (4e) en Djago reed wel de wedstrijd uit maar kon zich niet plaatsen. Op Koninginnedag nam Djago deel aan een wedstrijd in Bergeyk Hij reed er zijn beste wed strijd want in een kopgroep van vijf renners wist hij zich van voor te handhaven. Ondanks pogin gen van andere deelnemers bleef de kopgroep bijeen en werd Djago keurig 5e en hiermee PAGINA 7 tegenstander zijn we bij voorbaat niet kans loos en kunnen mogelijk de eerste punten behaald worden. Uitslagen: Bladella A-Roef! A 14-1; Roef!- Kraanvogels 3-5. Programma 17 mei: Rosoio D2 - Roef! D1 Roef! Al-DDW A2.. Programma 18 mei: Eyckelkorf 1 - Roef! 1vertr.10.00; 11.30 Programma 22 mei: Spoordonkse Girls - Roef! recreantenvertr. 19.00; 19.30 <s> ,i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 7