Pieter Smit Jeugdvakantieweek Moergestel zoekt leiding 1&0 Première A Chorus Line’ groot succes Voor de a.s. Vrijdag op de weekmarkt: allerliefste geboortekaartjes... ELKE WOENSDAG EN VRIJDAG OP HET I ST. JANSPLEINI Tan de Opbrengst collecte Kinderhulp Lezing Na mij de zondvloed? Is uw testament verouderd Maris Notarissen Huis gekocht 500 gram De Hair Maris Notarissen De Hair Maris Notarissen Wilt u een notaris die de tijd voor u neemt Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 14 MEI 2003 r Organisatie Jeugd vakantieweek IK GEEF ME OP VOOR DE JEUGDVAKANTIEWEEK: Naam: Adres: Tel.: Leeftijd is dus:. Geboortedatum: O Ik doe als groepsleiding mee aan: Zonnevisfilet 4 www.hairmaris.nl afbel voor een afspraak www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl O Ik doe mee als spelleiding O Ik doe mee als algemene hulp (Stichting Teut en Techniek) Postbus 67 5060 AB Oisterwijk O programma A O programma B O programma C Deze bijdrage is geschreven door mr. Dorus de Hair, kandidaat-notaris bij de Hair&Maris Notarissen te Oisterwijk. Onterven van kinderen De wet kent een categorie erfgenamen die eigen lijk niet onterfd kunnen worden: kinderen. Dat is nog steeds een moeilijk punt. Toch is er Estate-Planning Tenslotte kunt u met een goed testament erg veel belasting besparen. Of beter gezegd: als de ouders de vererving van hun vermogen goed regelen, hoeven de kinderen minder succes sierecht te betalen. Deze besparing kan behoor lijk oplopen. Het regelen van de nalatenschap vanuit een fiscale invals-hoek noemen we "esta te-planning". Dit is de laatste jaren misschien wel één van de belangrijkste reden geworden om een testament te maken. I I I I I I I I I I I i I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, die gehouden is in de week van 20 tot en met 26 april, heeft in ons dorp 627,03 opgebracht. Hiervoor zijn 15 collectanten op pad gegaan. PAGINA 5 Het programma is rond en we hebben jullie hulp weer hard nodig! Iedereen van 15 jaar en ouder nodigen we van harte uit om leiding te zijn tijdens de jeugdvakantieweek. De jeugdvakantieweek valt dit jaar in de week van 25 tot en met 29 augustus. Het thema is toveren. mensen nodig als spelleiding. Onze “Stichting Teut en Techniek” kan ook nog versterking gebruiken. Zij zorgen voor de inwendige mens en verrichten allerlei hand-en- spandiensten. www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak kinderen ingeval van overlijden van één van de ouders. In mijn ogen een belangrijke verbete ring. Nu het stof rondom de invoering van de nieuwe wet grotendeels is opgetrokken, blijken er toch nog tal van goede redenen te zijn, waar om het zinvol blijft om een testament te maken. Ik zal hierna een aantal redenen opsommen. Eigen kinderen eerst Een belangrijke reden om een testament te maken is de zogenaamde privé-clausule. Dat wil zeggen: alles wat de kinderen erven, blijft ook daadwerkelijk van de eigen kinderen. Ook al zijn ze getrouwd in gemeenschap van goederen, of gaan ze later trouwen. Het grote voordeel hier van openbaart zich natuurlijk bij echtschei ding. Het vermogen dat het eigen kind uit de nalatenschap van de ouders heeft verkregen hoeft niet verrekend te worden in het kader van een echtscheiding. Op zaterdagavond 10 mei j.l. was het dan ein delijk zover: de première van “a Chorus Line”. A Chorus Line is een bestaande Broadway hit die door twee 16-jarige meiden herschreven werd tot een musical van deze tijd. Honderden jongeren willen maar al te graag op Broadway werken en hebben daar werkelijk alles voor over. Er blijven er uiteindelijk zestien over; maar er kunnen maar acht mensen geplaatst worden Voor een zeer goed gevulde zaal van cultureel centrum De Schalm in Berkel-Enschot werd er aanvankelijk zenuwachtig (maar dat trok snel bij), en later heel goed gespeeld, gezongen en We draaien weer 3 verschillende programma’s: Programma A: kinderen van groep 1 - 2 (4 halve dagen, 1 hele dag) Programma B: kinderen van groep 3 - 4 - 5 (5 hele dagen) Programma C: kinderen van groep 6 - 7 - 8 (5 hele dagen, en één avond) Heb je niet de hele week de tijd, maar wil je toch meedoen, dan hopen we ook op je te kunnen reken. Met name dinsdagmiddag en woens dagmiddag hebben we een behoorlijk aantal Heb je nog vragen of wil je meer informatie, neem dan contact op met Kees van de Loo (513 1927) of met Geesje van den Boer (505 2345). Doe je (weer) mee, vul dan onderstaand strook je in en doe het in de brievenbus bij Kees van de Loo, Oirschotseweg 21, ofbij Geesje van den Boer, Pr. Magrietstraat 18. Houd alvast vrijdagavond 4 juli vrij, dan bespreken we het programma en verdelen we de groepen. Nadere informatie volgt nog in ‘De Gèsselse’. met het huidige (nieuwe) erfrecht veel meer mogelijk op dat gebied. Indien daar behoefte aan is kunnen er nu veel meer regelingen opge nomen worden, die kinderen praktisch bijna helemaal onterven. Aan de andere kant hebben kinderen er weer iets nieuws voor terug gekregen: de zogenaamde wilsrechten. Daarmee krijgen de kinderen de mogelijkheid om bezittingen in eigendom te verkrijgen, bijvoorbeeld als de ouder (na het overlijden van de partner) een nieuwe relatie aangaat en wil gaan hertrouwen. In een testa ment kunnen deze wilsrechten weer worden uit gesloten. Op dinsdag 20 mei a.s. houdt dr. L.J. van den Hurk uit Tilburg een lezing met dia's over "De opgravingen in Esch". Vanaf 1950 zijn op ver schillende plaatsen in Esch opgravingen gedaan. De laatste dateert van 1990. In archeologische kringen staan ze bekend als 'de rijke graven van Esch'. De lezing, 'n activiteit van Heemkundekring ‘De Kleine Meijerij’ en die plaatsvindt in Dorpshuis ‘De Esch’ in Esch begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Ook niet-leden zijn van harte welkom. "Er blijft geen een steen op de andere. Alles gaat veranderen!", zei mijn oude professor tijdens een cursus een jaar of twee geleden. Hij stond niet aan de vooravond van een grote verbouwing. Nee, het ging over het toen nog "nieuwe" erfrecht. Op 1 januari 2003 is namelijk een nieuwe wet over het erfrecht in werking getreden. En inder daad: er is heel veel veranderd. Het belang rijkste verschil is dat getrouwde mensen beter beschermd worden tegen aanspraken van de Het ingezamelde geld is bestemd voor kinde ren in Nederland die, meestal door problemen thuis, te maken krijgen met jeugdhulpverlening. Kinderhulp financiert met de opbrengst van de collecte bijvoorbeeld een schommel bij het kin dertehuis, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub of een weekje kamperen. Collectanten en gevers: hartelijk dank! Juiste voorlichting Hierboven staan slechts enkele redenen. Bij het maken van een testament zijn persoonlij ke omstandigheden en wensen heel belangrijk. Zeker het maken van een goed en flexibel tes tament met het oog op "estate-planning" is maatwerk. De notaris kan u zeggen of er voor u met de invoering van de nieuwe wet iets ver anderd is of niet. Ook kan de notaris nakijken of uw zaken erfrechtelijk en fiscaal goed gere geld zijn en zo nodig aanpassingen adviseren. Laat u goed voorlichten, een oriënterend gesprek is bovendien gratis! Zoals u ziet kunt u dus genoeg regelen, zon der het schip in de zondvloed onder te laten gaan. Meer informatie vindt u op onze website: www.hairmaris.nl Voogdij Een andere belangrijke reden is het opnemen van een goede voogdij-regeling voor de kinde ren. Soms krijgen wij de vraag of het aanwij zen van een voogd ook door middel "van een briefje in het nachtkastje" kan. Het antwoord is nee: dat moet bij notariële akte. In een tes tament kan in principe iedereen aangewezen worden om voogd te worden. Dat hoeft niet persé familie te zijn. Ook kan degene die is aangewezen altijd nog weigeren, bijvoorbeeld als er gewijzigde omstandigheden zijn. gedanst door de spelers en speelsters. Er zit heel wat talent bij deze groep jongeren!!! Met name Remi Boons die de rol van Cassy ver tolkte, Maaike Nooien die op het allerlaatste moment de rol van Ritchie op zich nam omdat Wouter van de Put niet op kwam dagen en Anne Klerks die in de huid van'sexy Mary Moralez kroop speelden voortreffelijk!En ook alle anderen, geweldig zoals zij het deden. Mede dankzij de belichting en het geluid is er door deze groep onervaren jongeren een prima musical op het podium gezet. U kunt deze nog gaan zien op zondag 25 mei a.s. in de zaal van Den Boogaard. De zaal is open om 13.30 en 19.30 uur, de musical begint */z uuur later om 14.00 uur en om 20.00 uur. Kaartjes a Euro 5,- zijn te reserveren via tel. 521 9013, 528 4445 of06-30092214, of (indien nog niet uitverkocht) voor de voorstelling te koop. 6.95

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5