Huursubsidie 2003-2004 Bedevaart naar het nieuwe graf van Frater Andreas Een groene wandeling door het dorp met Mart van den Oever Muzikanten gezocht... en nog iets I I I MODEHUIS Vision BIJ AANKOOP VAN 3 PRODUCTEN TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WIJ NIET BEREIKBAAR... Tijdens zijn rondleiding komt Mart van den Oever ook door het unieke Pastoorspaadje van Moergestel. Zondag 18 mei vindt de jaarlijkse pro cessie plaats naar het graf van Frater Andreas te Tilburg. rechterschouder. Hij klaagde er nooit over en leerde op hoge leeftijd nog met zijn linkerhand schrijven om het publiceren te kunnen voort zetten. Als u een laag inkomen heeft, is de kans groot dat u in aanmerking komt voor huursubsidie. Huursubsidie is een bijdrage in de huurlas ten. Of u voor huursubsidie in aanmerking komt is afhankelijk van een aantal voor waarden en berekeningsfactoren. Zo valt Van den Oever van het een in het ander. - Hij wist naar de sierperen langs het Rootven. Wie zal zich ooit hebben gerealiseerd dat deze boom wortels heeft die nog veel verder van huis af liggen. Azië om precies te zijn. Een mis sionaris bracht deze sierpeer meer naar Amerika en vandaar is hij in Nederland, in Moergestel beland. Deze sierpeer staat daar, legt Van den Oever uit, omdat hij geen sta in de weg is voor alles wat over de weg komt. De boom heeft ver der geen vruchten waardoor er geen butsen in glimmend gepoetste auto’s kunnen vallen. (3WieKentKunst organiseert: Gèèsels Gruun WieKent op 21 en 22 juni Groen, waardevol groen, interessant groen, is veel dichterbij dan je denkt. Dat zal Mart van den Oever uit Haaren laten zien tijdens het door de Stichting WieKentKunst in Moergestel georganiseerd Gèèsels Gruun WieKent. Op zon dag 22 juni geeft Van den Oever als groot kenner van bomen een groene rondlei ding door het dorp. Hij weet zo veel en hij kan zo leuk vertellen dat deze wande ling door Moergestel een must is om mee te maken. Noteer het alvast: zondag middag 22 juni om 14.00 uur bij Den Boogaard voor de deur. Op een gegeven moment gaat het over de pop ulieren langs de Oostelvoortjes. Zomaar een heel gewone boom, denk je. Maar dan komt Van den Oever los. Vroeger, vertelt hij, was hout zeer kostbaar omdat overal hout voor werd gebruikt. Wanneer boeren trouwden plantten ze popu lieren. Deze waren kaprijp wanneer hun doch ters gingen trouwen. De opbrengst van het hout garandeerde een bruidschat voor de jon gedames. Wanneer Mart van den Oever dat heeft verteld, denk je nooit meer bij een pop ulier: ‘Da’s maar waajbóomenhout.’ Als een bijzonder vereerde en bewonderde persoon begon de Congregatie van de Fraters te Tilburg in 1945 het proces van zijn zalig verklaring. Dat werd in 1993 afgesloten en wacht nu op de bevestiging door de Paus. Het graf van frater Andreas, tot op dit moment nog in de kapel van Fraterhuis Zwijsen te Tilburg, wordt jaarlijks door honderden men sen bezocht, vooral op de herdenkingsdag van zijn overlijden op 3 augustus. Duizenden gebedsverhoringen zijn in de loop van de tijd aan zijn voorspraak toegeschreven. Van den Oever weet ontzaglijk veel over bomen. Van die mensen zijn er wel meer. Wanneer je met hem meeloopt merk je dat in hem als het ware de kennis zit van alle generaties voor hem. Wat zijn bomenwandeling zo ontzettend boei end maakt is dat hij algemene kennis heel erg goed kan plaatsen in de geschiedenis en de plaatselijke omstandigheid. Aan alles kun je merken dat Van den Oever heemkundige is en Moergestel en omgeving op zijn duimpje kent. Nieuwe openingstijden: woensdag en vrij dag 15:30-17:30; vrijdag 19.00-22.30 uur. Je kunt dan internetten, darten, poolen, tafel voetballen, lezen, muziek luisteren, relaxen enz. enz. Iedereen is welkom en er is geen entree. Voor de tieners en 16 ers is er zaterdag avond 17 mei tevens het weekendcafé van 21:00-02:00 uur. De entree is gratis. Voor de basisschool jeugd zijn er deze week ook weer leuke activiteiten: op zaterdag 17 mei kunnen jullie de foto's, die vorige week zijn gemaakt zelf gaan afdrukken en er een mooi lijstje voor maken. De entree is 2,- en de acti viteit duurt van 14:00- 16:00 uur. Woensdag 21 mei is de laatste mogelijkheid om te oefenen voor de grote mini playbackshow van 13:30 - 15:00 uur. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl trumenten, horen hoe ze klinken, er zelf op (proberen te) spelen. De aanwezige muzikanten en bestuursleden beantwoorden vragen over o.a. hoe je lid wordt, hoe een passend instrument te kiezen, hoe men les krijgt, hoe de gang van zaken is bij de ver eniging, wat de kosten zoal zijn enz. enz. Lijkt het je wel wat? Kom dan, eventueel met een van de ouders, vrijblijvend naar een van deze (of beide) openbare repetities op dinsdag 27 mei en/of op dinsdag 3 juni vanaf 17.45 u naar Den Boogaard. Je bent van harte welkom. Wil je na 20.00 u nog blijven luisteren naar de repetitie van het harmonieorkest, nou dan kan ook. Ook hier ben je van harte welkom. Dan nog iets. Momenteel beleeft Moergestel een feestelijke tijd want er zijn nogal wat Gouden Bruiloften. Soms komt de Harmonie een Gouden Paar muzikaal feliciteren en soms hoor of zie je ze hierbij niet! Hoe komt dat? Kennelijk bestaan er hierover wat mis verstanden. De harmonie feliciteert natuur lijk graag een Gouden Paar, en dit geldt natuurlijk ook voor een Diamanten Paar, doch dit gebeurt niet van zelf doch alleen als het echtpaar of de familie daar om vraagt, “Prinses Juliana” komt dus niet automatisch. Er zijn immers families die een dergelijke muzikale felicitatie niet op prijs stellen, ook al zijn wij niet echt prijzig. Zeker niet. Wilt u een extra feestelijk en uniek tintje geven aan uw toch bijzonder feest, neem dan tijdig con tact op met een van de bestuursleden. Het graf van de frater is al diverse malen ver huisd. A.s. Zondag zal het geplatst worden in een nieuwe grafkapel in het Generalaatshuis van de Fraters aan de Gasthuisring 54. Om 14.30 uur begint daar de jaarlijkse processie. Frater Andreas werd te Üdenhout geboren, als Jan van den Boer. Hij is een bijzondere man geweest. Hoewel hij al meer dan 80 jaar gele den stierf is hij nu nog bij velen bekend. Bijna 50 jaar lang werkte hij op het jongens- intemaat Ruwenberg te St. Michielsgestel. Daar was hij eerst onderwijzer op de school en later belast met de leiding van de daar ook gevestigde opleiding van priesterstu denten. Zijn tijdgenoten hebben Frater Andreas gekend als een vurig en diepgelovig mens, die leefde in intense verbondenheid met God. Hij had een grote hoogachting voor iedereen, leerlingen, mede- broeders, familie en bekenden. Hij stond altijd klaar aan hen zijn diensten te bewijzen. Hij zei nooit iets ten nadele van wie dan ook en probeerde altijd de goede dingen van ande ren naar voren te brengen, zeker als het iemand was waar men niet veel mee ophad. Door zijn manier van bidden, zijn heel nauw keurig volgen van de huisregels, zijn ijver om zijn lessen goed te geven en vooral door zijn opgewektheid was hij voor zijn omgeving een stimulerende persoon, die door zijn onberis pelijk gedrag en vriendelijkheid grote indruk maakte. Als leraar in de Franse en Duitse taal gebruik te hij zijn vrije tijd zoveel hij kon voor het ver talen van jeugdlectuur. Naast veel korte artikelen werden een tiental boeken van hem uitgegeven. De laatste 20 jaren van zijn leven leed hij aan een heel pijnlijke gewrichtstuberculose in zijn Ook dit jaar voert Muziekvereniging Prinses Juliana weer campagne om met name de jeugd te interesseren in het leren bespelen van een muziekinstrument. Het uiteindelijke doel is natuurlijk om op deze wijze er voor te zorgen dat er steeds zowel kwalitatief als kwantitatief voldoende instroom van nieuwe muzikanten plaats vindt naar het harmonieorkest. Het zal ieder duidelijk zijn dat het van uitermate groot belang is dat men reeds op jeudige leeftijd met musiceren begint. Het is immers een lange weg van aspirant-muzikant naar een volwaardig muzikant in het harmonieorkest. Dit jaar poogt onze harmonie de interesse van mogelijke toekomstige muzikanten te wekken door op een tweetal dinsdagen, te weten op 27 mei en op 3 juni a.s., openbare repetities van het Opstaporkest en van het Opleidings- orkest te organiseren in Partycentrum Den Boogaard. Onder leiding van de dirigent repeteren deze orkesten van 17.45 u tot 20.00 u op een wat aan gepaste wijze waarbij er steeds ruimte en aan dacht zal zijn voor het beantwoorden van vra gen en het geven van uitleg aan hiervoor geko men belangstellenden. Deze avonden zijn ove rigens niet alleen bedoeld voor jeugdige aspi- rant-muzikanten doch ook volwassenen die interesse hebben een instrument te gaan bespe len of dat vroeger al eens gedaan hebben en de draad weer willen oppakken, zijn op een van deze avonden (of beide) van harte welkom. Men kan er kennis maken met de diverse ins- Als u nu geen huursubsidie heeft, kunt u een huursubsidieformulier krijgen bij de gemeen te of bij Woningstichting Sint Joseph/Stichting Woningbedrijf Hilvarenbeek. Het is van belang dat het Ministerie van VROM uw eerste aan vraag vóór 1 juli 2003 ontvangt. Indien u nu huursubsidie heeft, ontvangt u vóór 15 juni 2003 een huursubsidiebericht van het Ministerie van VROM. Als u op 15 juni 2003 geen huursubsidiebericht heeft ontvangen van het Ministerie van VROM kunt u contact opne men met Woningstichting Sint Joseph/Stichting Woningbedrijf Hilvarenbeek. Indien u niet op tijd reageert, heeft u kans uw huursubsidie mis te lopen. Voor meer informatie kunt u terecht bij Woningstichting Sint Joseph of kunt u kijken op internet: www.vrom.nl/huursubsidie Hij doet dat bovendien op een onderhouden de manier. Staat open voor vragen en heeft op alle vragen een antwoord. Ter voorbereiding van deze wandeling ont moeten me Mart van den Oever (60) op het Sint Jansplein. De handen zijn amper geschud of we weten dat de lindebomen rond het Sint Jansplein niet zomaar gewone lindes zijn. Het zijn lindes die hun oorsprong hebben in de Verenigde Staten. Dertig, veertig jaar geleden zijn deze voor het eerst in Nederland geplant. Mart van den Oever is directeur van de gelijk namige boomkwekerij in Haaren. Hij komt uit een zeer oud boomkwekersgeslacht. De eerste Van den Oever die zich daarmee bezig is gaan houden is geboren in 1753. Sedertdien is Van den Oever synoniem geworden voor het kweken van bomen. Overal in Nederland staan bomen van dit bedrijf. Ook in Moergestel of Oisterwijk. Zomaar gewone bomen langs wegen of bijzondere bomen zoals in het Leypark in Tilburg dat volstaat met bomen van dit bedrijf. F S I Poirters Redactie 'De Gèsselse' en Buro '76 4E GRATIS COMBINEREN UIT VERSCHILLENDE TEN CATE COLLECTIES IS MOGELIJK M.U.V. JUNIOR, FREE AND EASY EN KIDS SLEEPWEAR. LAAGSTGEPRIJSDE PRODUCT 15 GRATIS ACTIE LOOPT T/M 29 JUNI 2003. DE GÈSSELSE’-WOENSDAG 14 MEI 2003 PAGINA 4 «3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 4