D VOGELS Jan en Cor Brekelmans in het goud i Kapsalon Barbers PROFIL- Racoon op Festival Moerpop 2003 I Aphrodite 26e Moergestelse Jaarmarkt ■fc/1 BRILLEN LENZEN Schepens Tweewielers «1 Collecteweek Astma Fonds WOENSDAG 30 APRIL 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1236 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 HAOREN EN GÈSSEL Jan komt eigenlijk uit Haaren en Cor is een echte Gèsselse. Zij zijn in de oorlogsjaren getrouwd en trokken bij de ouders van Cor (op de Oirschotseweg) in. In die tijd ging Jan met vrienden dansen in de 7 Lindekens op de Biest en 's avonds kwamen zij een aantal meisjes tegen die niet durfden te fietsen omdat hun licht het niet deed. Als echte heren brachten zij de dames naar de Oirschotseweg en zo is hij daar blijven hangen. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Zondag 4 mei Jaarmarkt NIEUW! K3 fietsen, bellen, vlaggen, helmen en zijwielen. Schout van de Wouwstraat viert feest terrein en dat betekende veel lopen vegen, eikels zaaien en andere voorkomende werkzaamhe den. Hij heeft dat steeds met veel plezier gedaan. Bij de brandweer maakte hij indertijd de brand bij Breda’s Welvaren mee met alle nare gevol gen en dat is hem nog lang bijgebleven. Zijn laatste jaren in gemeentedienst heeft hij door gebracht als beheerder van sporthal de Vonder en ook daarvan kennen hem veel mensen. Voor zijn verdiensten is hij twee jaar geleden onder scheiden in de Orde van Oranje Nassau en van de EHBO heeft hij ook de nodige onderschei dingen en dankbetuigingen. Op 7 mei a.s. vieren Jan Brekelmans (78) en Cor Brekelmans-van Avendonk (75) hun gouden huwelijksfeest. Wat hun die dag allemaal te wachten staat mogen zij niet weten want dat hebben de twee kinderen en de vier kleinkinderen geregeld dus zij wachten maar af. Het zal beslist een heugelijke dag worden. Beiden ver keren ondanks de kleine kwaaltjes die men op latere leeftijd oploopt nog in een uitstekende gezondheid en samen genieten ze nog volop van het leven. BRANDWEER EN EHBO Van de vrijwillige Brandweer is hij jaren lid geweest en van de EHBO nog steeds en hij is ook nog regelmatig Lotus-slachtoffer. Lange tijd heeft hij ook geholpen aan de bar van de Roozendries en een kaartje leggen, biljarten en fietsen doet hij ook nog steeds graag. Via zijn werk bij de gemeente Moergestel kent hij veel mensen en ook ieder plekje van ons dorp. De gemeentebossen waren ook lange tijd zijn werk- In de oorlog ging hij werken op een boerderij en later een achttal jaren in de textielindustrie in Tilburg totdat er een vacature vrij kwam bij de gemeente Moergestel. Intussen getrouwd ging men een eigen huis bouwen in de Burge meester Bardoelstraat waar nu een van de kin deren woont. Men verhuisde 18 jaar geleden naar de Schout van de Wouwstraat 16 en zij heb ben het daar goed naar de zin. Bij de gemeen te maakte hij 36 lange jaren vol en geniet onder tussen weer 16 jaren van de VUT en het pen sioen. Trouwens, ook de zeker niet te versmaden altijd ‘goedgebekte’ standwerkers zullen niet ont breken. Vaak met nieuwtjes of niet alledaagse artikelen weten zij menig bezoeker aan zich te binden. Al dan niet van zins om het aangepre- zen artikel te kopen. Vanuit café ’t Centrum wordt alles weer in per fecte banen gedirigeerd door de medewerkers en vrienden van ‘De Dorstvlegels’. Zij immers zijn nog steeds verantwoordelijk voor het jaar lijkse dorpsfeest op de eerste zondag van mei. Nu al voor de 26e keer! KRANT BEZORGEN Cor heeft altijd thuis gewerkt en ruim tien jaren de krant rondgebracht in het gebied Oirschotseweg. Ook moest zij hier en daar gaan helpen als er bij buren de nood aan de man was. Cor is wat zij zelf zegt een echte ’’huismus” en geniet nog het meest van puzzelen, haken en natuurlijk van de kinderen en kleinkinderen. Zij mag graag een bingo doen en bij de Vrouwenbond van het NKV is zij een graag geziene en trouwe gast. Op 4 mei 2003 organiseert stichting Moerpop een groots cultureel festival in Den Boogaard te Moergestel. Ook dit jaar brengt de stichting voor de 4e keer een zeer gevarieerd programma met o.a. muziek, DJ’s, dansgroepen, kunst, cabaret en live-acts. Naast muziek, kunst en theater zijn er ook ver schillende exposities en worden er korte films gedraaid. In tegenstelling tot de voorgaande edities heeft festival Moerpop dit jaar een aantal grote namen geprogrammeerd. Zoals Racoon, Anumberone, Once (a Pearl Jam tribute), Luke Warm, Duke resurrection en Liesbet. Maarook unieke optre dens van onder andere VIP’s Only, een ‘stille’ discoshow en moderne dans van de Dansonder- neming staan dit jaar op het festival. Tevens zijn er doorlopende exposities van o.a. Gallahad, en Angelique. Wegens groot succes hebben we ook dit jaar weer Debby, die airbrush tattoo’s komt zetten en funky kapster Carlijn die je kapsel een vette look geeft. Omdat vorig jaar de DJ’s een succes ble ken hebben we dit jaar Freaky Beatz uitgeno digd om een lineup te maken van aanstormende DJ’s. Hierbij zal DJ Bassbooster een belangrijke rol spelen. Er zullen diverse stijlen gedraaid wor den van trance tot hardhouse. De lineup zal tij dens de jaarmarkt onthuld worden. Ook aan de lekkerbekken onder ons is gedacht. Tijdens Moerpop zal Boontrik zorg dragen voor een Lees verder op pagina 3 Ruim 200 marktkramen bepalen a.s. zondag tussen 10.00 en 17.00 uur wederom het straat beeld in ons dorp. Koopjesjagers, kijklustigen, de eerste dauwtrappers en gezelligheidszoekers zullen weer een sfeervolle zondag tegemoet gaan en te hopen is dat de weergoden Moergestel en De Dorstvlegels gunstigere gezind zijn dan vorig jaar. Toen immers slaagden zij erin om de jubileummarkt totaal te laten verregenen. Ook de kinderen zijn dit jaar weer van de par tij. Na een geslaagde primeur verleden jaar is de kindermarkt ook op zondag 4 mei 2003 pre sent. Huidverzorgingsinstituut DE ‘GOUDEN’ DAG Om 14.00 uur is er een H.Mis in de dorpskerk met zang van het bejaardenkoor waarvan Jan nog actief lid is. Daarna trekt het gezelschap naar Tapperij-Brasserij ‘De Schouw’. Van 19.30 uur tot 22.30 uur is er dan ook nog een receptie waar velen acte de présence zullen geven. Ook ‘De Gèsselse’ wenst jullie een fijne dag toe en nog vele jaren in een goede gezondheid. Hb De collecteweek van het Astma Fonds is van 5 tot en met 10 mei. Meer dan 55.000 enthousiaste collectanten gaan op pad om geld in te zame len voor mensen met astma of COPD chro nische bronchitis en longemfyseem). Mensen met astma en COPD ondervinden niet alleen lichamelijke, maar ook sociale problemen. Het Astma Fonds wil ook hier iets aan doen. Het aantal mensen met astma en COPD neemt nog steeds toe. Het werk van het Astma Fonds wordt geheel gefinancierd met giften van par ticulieren en het bedrijfsleven. De steun van het Nederlands publiek is hard nodig. Zondag 4 mei Voor de 26e keer gaan a.s. zondag de hekken open voor de Moergestelse Jaarmarkt. Traditioneel betekent de Jaarmarkt in Moergestel de opening van het nieuwe jaar- marktseizoen. de esselse RUUD Openingstijden: PAN IS Rootven 35, Moergestel, TeL: (013) 513 22 21 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieu ws Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk. Tel. 5217326 I®- E-mail: Prorileschepcns@hetnct.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u ■S U /V Schoolstraat 5 r I F 4.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1