Voorde allerliefste geboortekaartjes... een loodgieter/verwarmingsmonteur een service/onderhoudsmonteur Kinder- speelgoedmarkt op jaarmarkt! Houdt u er rekening mee dat onze kantoren op woensdag 30 april gesloten zijn. INSTALLATIEBEDRIJF Het is tijd voor Koninginnedag. KRUYSSENbv GUO zingend naar seizoensslot Dertigste bijen- en plantenmarkt Boxtel vVELTHOVEN t Toneelvereniging "Zuutjes Aon speelt in Haaren DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 23 APRIL 2003 PAGINA 5 Wij bieden: U kunt uw schriftelijke of telefonische sollicitatie richten aan Van Velthoven Kruijssen, t.a.v. Harrie Kruijssen, Schoolstraat 3, 5066 EC Moergestel, tel. (013) 513 1284. is een gerenommeerd en erkend installatiebedrijf en gespecialiseerd in sanitair, cv-installaties, loodgieterswerkzaamheden, dak-zinkwerk, service en onderhoud. CENTRALE VERWARMING SANITAIR J - een goede salariëring en arbeidsvoorwaarden - opleidingsmogelijkheden - werk in een klein prettig team Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 GAS - WATER PAKSEPEKKING Schoolstraat 3, 5066 EC Moergestel, tel. (013) 513 1284. Wij zijn op zoek naar en Het is tijd voor de Rabobank. Actie W8=7! (Wacht es even!) Leerlingen letten op gezond eetgedrag Gemoedelijke markt op zondag 27 april weer in park Molenwijk Rabobank V. aantal kinderen te zwaar is door een gebrek aan beweging en slechte eetgewoonten. Vrouwen-wereldmuziek-kwartet Nopsie Natropje zingt een repertoire dat is te vangen onder de noemer wereldmuziek. Met liedjes uit zowat alle continenten nemen ze hun publiek mee op hun muzikale wereldreis. Behalve aan hun repertoire besteedt het kwar tet bijzondere aandacht aan hun uitdossing. Zo hullen ze zich regelmatig in wonderlijke wereldbollen met oogstrelende kijkkastjes. Bankzaken kunt u 24 uur per dag regelen. Kijk op www.rabobank.nl.Of bel de Rabofoon. Op 7 april jl. is GGD Hart voor Brabant in samenwerking met het NIGZ (Nationaal Instituut voor Gezondheidsbevordering en Ziektepreventie) een voorlichtingsactie gestart in het kader van World Health Day 2003. De actie W8=7! (Wacht es even!) richt zich op de leerlingen van groepen 7 en 8 van de basisscholen met de boodschap om alles wat ze eten of drinken, in maximaal 7 eet- en/of drinkmomenten per dag tot zich te nemen. Deze voorlichtingsboodschap is zowel gericht op het stimuleren van gezond eet- en drinkge drag alsook op het behoud van een gezond gebit. Over het algemeen kan gesteld worden dat het met de mondgezondheid van kinderen redelijk goed gaat. Toch loopt bij veel kinderen de gezondheid van het gebit gevaar door verkeer de eetgewoonten. De uit de Verenigde Staten overgewaaide cultuur van snacken en ‘grazen’ leidt ertoe dat kinderen te vaak kleine tussen doortjes nemen, die steeds zuuraanvallen op het gebit veroorzaken. Zuren zijn schadelijk voor het gebit en kunnen o.a. gaatjes veroorzaken. Het vaak eten en drinken van zoete en/of vette tussendoortjes heeft ook een negatief effect op het lichaamsgewicht van kinderen. Met name het afgelopen jaar is gebleken dat een groeiend Bij Rabobank Oisterwijk zijn tickets in voor verkoop voor het a-capella-dubbelconcert van Nopsie Natropje en TouchDown op zater dag 10 mei in De Kunstkring. Deze laatste GUO-voorstelling dit seizoen van organisa tie voor podiumkunst Groeten Uit Oisterwijk begint om 20.00 uur. Een meezingfeest voor artiesten en bezoekers sluit er direct op aan, terwijl Engelsman Chris Brooker van de bekende a-capella-groep The Flying Pickets ‘s middags een workshop popzang geeft voor zangliefhebbers die zich hiervoor bij GUO inschreven. Wacht es even! De actie, gericht op basisschoolleerlingen van de groepen 7 en 8, bestaat uit een kleurrijke kaart die in de klas wordt gepresenteerd als een ‘Lachwacht’, een kaart om je gezonde lach mee te bewaken. Leerlingen kunnen met die kaart gedurende een dag al hun eet- en drinkmo menten bijhouden door het afscheuren van maximaal 7 geperforeerde strips. Elke strip staat voor één eet- en of drinkmoment. Met de Lachwacht houden de leerlingen dus hun gezonde lach die dag extra goed in de gaten. De bedoeling van de Lachwacht is ook om de leer lingen te laten zien, hoe snel je al zeven eet- en/of drinkmomenten hebt. Immers, naast de drie gangbare hoofdmaaltijden (ontbijt, lunch, avondeten), zijn er maar vier momenten over waarop je dan zou kunnen eten/drinken. Om kinderen te helpen zich te beperken tot 7 eet- en/of drinkmomenten, staat achterop de Lachwacht een aantal praktische en gezonde eet- en drinktips. Leerkrachten, leerlingen en ouders ontvangen in het kader van de actie ook een begeleiden de brief van de GGD. Die brief geeft uitleg over het waarom van deze actie en gezonde advie zen. De actie wordt ook ondersteund door een website, www.W8is7.nl. Verder vindt u alle informatie op de website www.W8is7.nl of op www.ggdhartvoorbrabant.nl. BOXTEL - Met een extra brede opzet viert de Boxtelse bijenmarkt op zondag 27 april het zesde lustrum. Als vanouds worden op de gemoedelijke markt honingproducten en vele tientallen soorten plantjes aangeboden. Daarnaast zijn van 10 tot 15 uur in het Molenwijkpark diverse hobby- en informa tiekranten te vinden, alsmede een kinder hoek. De dertigste bijenmarkt heeft als thema ‘Insecten - beestjes om (van) te houden’. Op dit thema zullen vooral inspelen de organiseren de bijenhoudersvereniging Sint-Ambrosius, het IVN en de Boxtelse Werkgroep Natuur- en Landschapsbeheer. Bezoekers kunnen honing bijen aan het werk zien, maar ook een hom- melvolkje. Ook is er veel informatie over ande re insecten te vinden. Bovendien komt een des kundige vertellen over teken, tekenbeten en de ziekte van Lyme. Zoals altijd zijn op de markt tal van plantjes te koop. Het overgrote deel hiervan betreft wild- flora. Dat zijn bloemen en plantjes die van oor sprong in de Nederlandse natuur thuis horen. De imkers van Sint-Ambrosius slagen er elk jaar in circa honderd verschillende soorten op de markt te presenteren. Deze worden door enke le ter zake kundige leden gekweekt voor de eigen markt. Nieuw zijn dit keer een kunstschilder en een kraam vol 3D-kaarten. Met deze aanvullin gen denkt Sint-Ambrosius de Boxtelse bij enmarkt gevarieerder en nog aantrekkelij ker te maken. Voor het tweede jaar op rij heeft het Boxtelse voorjaarsevenement plaats in sport- en wan delpark Molenwijk, aan de zijde van het die renpark. Deze locatie bleek vorig jaar uitstekend bij het gemoedelijke karakter van de markt te passen. Enerzijds door de (groene) ruimte, waarin bijvoorbeeld kinderen op hun gemak de aangeboden spelletjes kunnen spelen. Anderzijds door de aanwezigheid van de ver- enigingshal van Sint-Ambrosius, die tijdens de markt voor bezoekers opengesteld is. Sint- Ambrosius verwacht dat, net als in andere jaren, vele honderden bezoekers uit Boxtel en omge ving de weg naar de bijenmarkt weten te vin den. Op 4 mei organiseert carnavalsvereniging De Dorstvlegels haar 26e Jaarmarkt. Op veler verzoek organiseren wij ook dit jaar weer een Kinderspeelgoedmarkt! Als je je van je ouders opgeven mag, dan zit er ook een presentje bij die dag. Lijkt dit ook iets voor jou, zoek dan je oude speelgoed gauw. Ook hebben we een prijsje weg te geven. Ben jij de gezelligste verkoper/ster die dag, dan ben jij degene die de prijs opha len mag. De markt begint om 10.00 uur en je mag gaan wanneer je zelf wilt. Kosten van de kraam zijn 5,-. Wil je je opgeven? Bel dan naar Anneles Weijtmans, 511 2249 of Patricia van de Wouw, 513 3992. Mannen-pop-septet TouchDown zingt een veel zijdig melodieus pop-repertoire, van ontroe rende ballads uit de zeventiger jaren tot het swingende werk van nu. Juryrapporten reppen van een frisse uitstraling, zelfbewuste, spette rende performance, aanstekelijk verfijnde arran gementen, grote ritmische en muzikale expres siviteit. Of, zoals een jurylid het kernachtig uit drukte: ‘A-capella met ballen’. VOLGEND SEIZOEN Tussen september 2003 en mei 2004 brengt GUO 15 voorstellingen (7 cabaretvoorstellin gen en 8 concerten) en 3 workshops (zang en dans). Dan krijgen GUO-bezoekers op vertoon van hun entreeticket 15% korting op een (te reserveren) etentje bij Brasserie Hemingway. In samenwerking met KBU Uitgeverij van de Van den Boogaard Groep verschijnt in mei het GUO-seizoensmagazine. Hierin staat info over alle voorstellingen en workshops en een reserveringslijst. Dit magazine wordt in de kern Oisterwijk huis-aan-huis verspreid, via distributiepunten in de regio en per post. Niet-Oisterwijkers die een GUO-magazine willen ontvangen, kunnen nu al hun post adres kenbaar maken. INFO GUO-foon: 521 0175; website: www.do.nl/guo; e-mailguo(g>parelneLnl Zaterdag 26 april en zaterdag 3 mei speelt "Zuutjes Aon" de klucht "Mag ik u voorstellen Na het overweldigende succes van het vorige toneelstuk "De vier jaargetijden" is deze keer voor een klucht gekozen. Al maanden wordt er druk gerepeteerd in "Den Domp" in Haaren, waar ook beide voorstellingen worden gegeven. Thea van Keulen, al vele decennia aanwezig op het toneel, o.a. Oisterwijkse Revue zal een van de hoofdrollen voor haar rekening nemen. De vele lachbuien tijdens de repetitie doen ons vermoeden dat de toeschouwers een heerlijke avond zul len hebben. Kaarten kunnen worden gereserveerd bij Den Domp, tel. 0411-622048. Aanvang beide avonden is 20.00 uur en de entree is €5,- kinderen tot 12 jaar €2,50.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5