IZOGëÓ I Vision van start! r-J E.J. van Delft PR FIL- DE FIETSSPECIALIST Schepens Tweewielers Aphrodite Koninginnedag, een hart onder de riem! Skeeleren voor de hele familie tijdens Koninginnedag Koninginnedag extra feestelijk beginnen??? 2e Beach volleybaltoernooi Kinderen buiten Moergestel op school? Bingo op Koninginnedag arg. WOENSDAG 23 APRIL 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1235 9 Moergestel Biest-Houtakker Hagharst VOLGENDE WEEK AFWEZIG donderdag 1 mei en vrijdag 2 mei V In verband met Koninginnedag zal ‘De Gèsselse’ volgende week ‘n dag later verschijnen! Huidverzorgingsinstituut - .AzMïl iï S vIE! Mountainbikes zeer scherp geprijsd vanaf de esselse Graeme Appeldoorn ontving in 2002 zijn oorkonde na 6 afgelegde ronden op de skeelers. Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann Ouderen die het niet aandurven of kunnen om te voet of met de fiets naar ‘Den Boogaard’ te komen worden opgehaald door Taxibedrijf Van de Loo. Wilt u hiervan gebruik maken, bel dan even naar Taxi Van de Loo, tel. 513 2077 (uiterlijk 29 april 20.00 uur). Dan komt het allemaal voor elkaar en wordt u netjes opgehaald en weer thuisgebracht! Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl DOKTER kan worden gestopt, is deze tocht bijzonder geschikt om als gezin aan deel te nemen. Door het vroege tijdstip is deelname aan deze tocht de ideale mogelijkheid om koninginnedag 2003 een sportief begin te geven, waarna er nog vol doende tijd over is voor de andere door het Oranjecomité Moergestel georganiseerde acti viteiten. Eén van de gelegenheden om de leden van ons Koningshuis nadrukkelijk te laten mer ken dat wij achter hen staan, is uiteraard de viering van Koninginnedag. En afgaande op het enthousiasme waarmee al gedurende een lange reeks van jaren in de kernen van de gemeente Oisterwijk Koninginnedag wordt gevierd, is er geen enkele reden om te twij felen aan onze sympathie voor Hare Majesteit en haar familie. De leden van het Oranjecomité Moergestel en van de Oranjevereniging Oisterwijk vormen daarbij de stu wende kracht. Zij zetten jaar in jaar uit alle zeilen bij om deze Nationale Feestdag voor iedereen in ons midden te laten slagen. Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl v Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vlociweg ’.s-Maandags gesloten Op koninginnedag zal Schaatsclub “De Vennen” in samenwerking met het Oranj ecomité Moergestel een skeelertocht voor de hele familie organiseren. Tussen 9.30 en 10.30 uur kan er bij café ’t Stokske aan de Zandstraat in Moergestel gestart worden. De inschrijving is geopend vanaf9.15 uur. Er zal een parcours van 4,5 kilometer wor den uitgezet dat door de deelnemers in eigen tempo tot uiterlijk 11.30 uur één of meerdere keren kan worden afgelegd. Elke ronde moet er worden gestempeld en voor iedere deelnemer is er na afloop een prachtige oorkonde met daarop het aantal afgelegde kilo meters. Bovendien heeft café ’t Stokske toege zegd de deelnemers een drankje aan te bieden. Deelname staat open voor zowel jeugd als vol wassenen, en is voor iedereen GRATIS. Omdat na iedere afgelegde ronde van 4,5 kilometer handigd door burgemeester Kortmann op het St. Jansplein. Vijftien taarten worden er op die manier beschikbaar gesteld. Nog geen vlag? Wees er op tijd bij; nu kan het nog! Vroege Vlaggers kunnen Koninginnedag 2003 extra feestelijk beginnen! Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Dat kan, want ook nu rekenen we weer op Vroege Vlaggers! Wat houdt dat in? Heel simpel. Het enige wat u moet doen is op het moment van zonsopgang de nationale drie kleur buitenhangen. Óm 08.00 uur gaat een auto door Moergestel en wie weet bellen de daarin zittende personen wel bij u aan als u de vlag buiten hebt hangen. Als ze bij u aanbel len krijgt u een Koninklijke Taartcheque waar mee u om plm. 13.00 uur een taart krijgt over- In verband met deze gedenkwaardige dag breng ik hierbij graag in herinnering, dat in 1988 ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van Koningin Beatrix op het Pannenschuurplein een lindeboom is geplant. Deze lindeboom, symbool van onder andere schoonheid en geluk, kreeg daarbij de naam 'Beatrixboom' mee en was bedoeld als ontmoetingsplaats en rustpunt in de wijk Pannenschuur. Het planten van oranjebomen, zoals deze 'Beatrixboom', is een al lang bestaande traditie in Nederland. Zo staan er in diverse gemeenten in ons land ook 'Wilhelmina-' en 'Julianabomen'. Er zijn op zijn minst twee uiteenlopende redenen aan te wijzen om Koninginnedag 2003 aan te grijpen voor het laten blijken van ons medegevoelen van warmte en genegenheid jegens Koningin Beatrix en haar naasten. Enerzijds zal de Koningin tijdens de Oranjefeesten extra kracht nodig hebben, omdat zich in de loop van de dag ongetwijfeld momenten zullen voor doen, waarop zij in gedachten bij wijlen haar echtgenoot Prins Claus zal zijn. Anderzijds heeft Hare Majesteit de Koningin dit jaar de 65-jarige leeftijd bereikt. Dit heugelijke feit wordt op 30 april gevierd. We weten dat deze dag eigenlijk de geboortedag is van haar moeder, Prinses Juliana, maar 30 april was en blijft Koninginnedag. Dat besluit heeft Koningin Beatrix des tijds bij haar aantreden als staatshoofd genomen, uit eerbetoon voor het vele en goede werk van haar moeder als voormalig Koningin. In het verlengde hiervan spreek ik langs deze weg de hoop uit dat Koninginnedag 2003, mede gelet op de woelige tijden, voor onze Koningin en haar liefhebbende familie ook een dag mag zijn om daaruit voor het uitoefenen van hun taak kracht te putten. Door het uitbundig vieren van de Oranjefeesten steken wij als landgenoten de leden van de Koninklijke Familie als het ware een hart onder de riem! Ik wens iedereen een fijne dag toe, waarbij hopelijk ook het oranje lentezonnetje zich zal laten zien! Jeugd- en jongerencentrum t Kwartierke wordt in het weekend van 25 en 26 april officieel omgedoopt tot jongerencentrum Vision. Er is hard gewerkt aan het interieur en het openingsweekend. Het programma van het openingsweekend ziet er als volgt uit: Vrijdag 25 april: Een knallende schuimparty van 20:00 - 23:30 uur voor jeugd van 10-15 jaar met muziek van dj Bro. Zaterdag 26 april: Kindertheater Graat Harmien speelt “de bodemloze badkuip” van 14:30 - 15:20 uur voor de basisschooljeugd vanaf 4 jaar en hun oud ers. Officiële opening door wethouder Oerlemans van 19:15-21:30 uur voor genodigden en geïnteresseerden. Dance Night van 22:00 - 2:00 uur voor 16+ers met dj’s Francois (Trance Energy, Zino), Bossy en Bro. Voor het gehele openingsweekend geldt: GRATIS ENTREE Voor meer info bel 513 3261, check de website www.kwartierke.nl of mail naar kwartierke@hot- mail.com Als u nog mee wilt doen met het toemöoi wilt u zich dan zo snel mogelijk aanmelden. Wij moeten een aantal voorbereidingen treffen voor deze dag en daarom is het noodzakelijk dat wij uiterlijk 27 april uw opgave binnen hebben. Naar gelang het aantal teams dat inschrijft kun nen we pas een wedstrijdschema en tijdschema maken en aan degene die meedoen doorgeven. Het is de bedoeling om het toernooi te houden tussen 12.00 en 17.00 uur. Hiervoor zullen weer minimaal 2 velden op het St. Jansplein aange legd worden van “echt” strandzand. Om mee te doen met een team voor geoefenden of onge oefende spelers hebben we een paar eisen name lijk: 4 personen per team; Minimaal 1 dame van deze 4; Op blote voeten volleyballen; Nevobo regels worden toegepast. U kunt zich opgeven met een volledig team bij: Peter van de Wouw, De Stappert 28,5066 MG Moergestel, 513 1619 of 06-22171727. Tot ziens/horens. De komende week worden maar liefst 865 ver- sierpakketjes voor Koninginnedag uitgedeeld op de basisscholen in Moergestel. Ook de Peuterspeelzaal en Mokido zullen niet verge ten worden. In deze pakketjes zit: crèpepapier in vier kleu ren om de fiets te versieren; een vlaggetje; een ballon; een ballonkaartje om thuis alvast in te vullen; een briefje met uitleg en, dat mogen we zeker niet vergeten, een verrassingskaart die je om je nek kunt hangen en waarvoor je op het St. Jansplein van alles krijgt en van alles kunt doen. Voor kinderen die buiten Moergestel op de basisschool zitten: zij kunnen (’s middag na 13.00 uur) zo’n pakketje afhalen bij Mirjam Snels, Oisterwijkseweg 49 vanaf a.s. vrijdag. Zoals de traditie wil is er op Koninginnedag, direct na afloop van de H. Mis van 9.30 uur, bingo voor de liefhebbers in dé grote zaal van ‘Den Boogaard’. Speciaal de senioren heten we hier van harte welkom om ’n tijdje gezellig bij elkaar te zijn, onder het genot van ’n lekker kopje koffie of thee met wat lekkers daarbij. Natuurlijk zijn er leuke prijzen te winnen, maar het belangrijkste is natuurlijk het gezellige samenzijn op deze feestelijke dag. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 j

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1