Geheel VERNIEUWDE COLLECTIE in meubelen, vloerbedekking, gordijnen etc. X jan Miezels 2e Paasdag 1 van 11.00 tot 17.00 uur in Haaren, Moergestel en Drunen. Met speciale paas- aanbiedingen! k k k VASTENAKTIE 2003 Algemeen Belang Unicef Protestantse Gemeente Oisterwijk Biest-Houtakker H. Antonius De complete woninginrichter L HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 SticliLing Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 24 april wordt er door de Reuselhof een muziekmiddag georganiseerd. Wij mogen daar voor één keer bij aansluiten. Voelt u een zaamheid en wilt u daar eens uitkomen, kom dan gerust kijken en luisteren. Natuurlijk is er weer koffie of thee met een koekje. Zoals gebrui kelijk wordt het vervoer weer door ons geregeld. Als u daar gebruik van wilt maken graag een telefoontje naar Jacqueline (513 2523) of Gina (513 2007). Duurzame opvang van weeskinderen in Ethiopië. Deze week vindt de inzameling plaats voor het project in Ethiopië, waarvoor de hulp van Moergestel onmisbaar is. Het project in de stad Bahir Dar, wat er op is gericht om de vele wees kinderen zo veel mogelijk in hun eigen ver trouwde omgeving in de gezinnen op te van gen. En tegelijk om het werk van de hulpor ganisatie JACH daar ter plaatse te ondersteu nen, zodat de gezinnen rond kunnen komen en een eigen bestaan op kunnen bouwen. De ini tiatieven van de bewoners zijn er en kunnen mede dank zij uw bijdrage ook werkelijkheid worden. U hebt er in de afgelopen tijd heel wat over kunnen lezen in ‘De Gésselse’. Geef wat u kunt missen, het is immers veel beter te kunnen geven dan te moeten ontvan gen. De M.O.V.-groep Moergestel organiseert de collecte voor de Vastenaktie op donderdag 17 en vrijdag 18 april. Toon uw solidariteit en stuur de collectant niet zonder uw bijdrage weg. Help mee aan een betere wereld en geef met een ruim hart. bloem of voorjaarstak kunt meebrengen voor de kraishulde; u kunt ook bij de ingang van de kerk een kaarsje kopen. LAAT ZE NIET IN DE KOU STAAN! De afgelopen week viel er bij mij een brief in de bus, van de Vastenactie. De steun die de Vastenactie tot nu toe heeft ontvangen, blijft ach ter bij andere jaren. Is dat omdat wij door de economische malaise zo gefixeerd raken op onszelf dat wij de nood van anderen niet meer zien? Of neemt de oorlog in Irak ons zozeer in beslag dat wij geen oog meer hebben voor ande re informatie? De Vastenactie richt zich dit jaar op weeskinderen in Ethiopië. Toon uw solidariteit door van harte mee te doen met de Vastenactie. Deze week, op Witte Donderdag of Goede Vrijdag, komen mensen van de parochiële MOV-groep bij u langs, om de vas tenzakjes op te halen. De levenskansen van de Ethiopische weeskinderen hangt ook van af. Laat ze niet in de kou staan! VERMOORD, GEVANGEN, VERVOLGD In deze lijdensweek gaan mijn gedachten van zelf ook naar christenen over de hele wereld die om hun geloof vermoord worden, gevangen worden gezet ofworden vervolgd. Het zijn geen uitzonderingen, het is aan de orde van de dag. De vrijheid waarin wij kunnen leven, is in som mige landen volstrekt afwezig; in andere lan den mogen christenen weliswaar leven, maar worden ze systematisch tegengewerkt. Enkele voorbeelden die ik op internet vond, mogen dat illustreren. Het afgelopen jaar zijn 25 priesters en religi euzen om hun geloof gedood: 14 in Latijns Amerika, 10 in Afrika en één in Azië. In China zitten volgens een katholiek persbureau 13 bis schoppen en 21 priesters gevangen. In Egypte werden na een moord op 21 christenen alle 96 verdachte en aangeklaagde personen vrijge sproken. In Turkije is een pater Capucijn door de politie aangehouden, omdat hij een moslim tot christen had gedoopt. In Rusland zijn het afgelopen jaar één bisschop en vier priesters het land uitgewezen. In de Russische stad Pskov mocht een katholieke kerk, waarvan de ruw bouw vrijwel klaar was, op last van de autori teiten niet verder afgebouwd worden. In Columbia werd in één week tijd tot twee keer toe een priester die had gepreekt tegen het geweld in zijn land, vermoord. En ik las dat in Nigeria een kerk in brand was gestoken, dat er in Pakistan een bomaanslag was gepleegd op een kerk en dat in Oeganda een missiepost door rebellen was overvallen. In onze media horen of lezen we daar meestal weinig over. Vandaar deze aanvullende informatie. Th. Schepens, pastoraal werker Op dinsdag 22 april a.s. bespreekt de fractie van Algemeen Belang de agenda van de raadsver gadering van 24 april. Aan de orde komen onder meer: het voorstel tot een keuze voor de uit te werken exploitatievorm voor het Cultuurcéntrum en voor het vervolgtraject; het voorstel tot het vaststellen van het beleidsver slag Sociale Zaken 2002 en het voorstel tot het vaststellen van de Instructie van de Griffie. De adviezen van de diverse commissies worden bij de uiteindelijke besluitvorming betrokken. Ons overleg start om 19.00 uur in fractiekamer 8. Wij zijn graag bereid met U in discussie te gaan over de geagendeerde onderwerpen, maar U kunt ook bij ons terecht over onderwerpen die Uzelf direct of indirect aangaan. Schroom niet om die stap te zetten, vele anderen gingen U daarin voor. U vindt ons in het Raadhuis in kamer 8, bovenste verdieping (lift aanwezig en de koffie/thee staat klaar). Mocht U verhin derd zijn, dan staat het U altijd vrij om recht streeks contact op te nemen met Noud Smits (tel. 513 1694), met Ferry Pörtzgen (tel. 521 7217), met Chris de Veer (tel. 513 2496), met Arnold van Beekhoven (tel. 521 7032), met Trees Verhoeven (tel. 513 1814) en/of met Ria Peters (tel. 528 6753). Wij bieden U graag een luisterend oor. Graag tot ziens en/of horens. Zondag 20 april, Pasen. Aanvang 10.15 uur, voorganger ds. W. van Egmond. De Schriftlezingen zijn Exodus 14: 15-15: la en Johannes 20: 1-17. De doortocht is volbracht, we vieren de bevrij- ding, met tranen in de ogen. Maria heeft als eer ste het Paasbericht ontvangen. Ook zij ziet door haar tranen heen, maar gaat met nieuwe ogen zien. Wat in Hem aan haar verscheen, kan ons nog steeds verschijnen tot op vandaag. Bemoedigd gaan we op weg Aan deze dienst ver leent de cantorij haar medewerking o.l.v. Marie Kwantes. Herma Apperloo speelt fluit en Rita Kiernans hoorn. De najaarsverkoop 2002 van Unicef kaarten en cadeaus is in Moergestel zeer goed verlopen. De Unicef-stand bij Super de Boer alsmede beide verkoopadressen hebben een totaalbedrag van 973,40 opgebracht. Een prachtig resultaat Inmiddels is de folder voorjaar/zomer 2003 uit. Wederom laat deze weer vele mooie, grappige, leuke, kunstzinnige, ontroerende en aparte kaarten en cadeaus zien. Deze zijn te koop op de onderstaande adressen. Het kopen van Unicef kaarten en cadeaus dient een speciaal doel. Elke keer als u iets koopt, helpt u mee aan het verbeteren van de levensom standigheden van kinderen overal ter wereld. Wilt u op uw gemak eerst eens bekijken wat er zoal te koop is, haal dan even een folder bij Mirjam of Toke. Wij hopen u binnenkort eens te ontmoeten. Tot dan! Mirjam Snel. Oisterwijkseweg49 tel. 5134177 Toke de Kort, Vooskerbos 39 tel. 513 2105. Donderdag 17 april: Witte Donderdag. Aan vang 19.00 uur, voorganger ds W. van Egmond. Vrijdag 18 april, Goede Vrijdag. Aanvang: 20.00 uur, voorganger ds W. van Egmond. Zaterdag 19 april, Stille Zaterdag. Paaswake. Aanvang: 22.00 uur, voorganger ds. W. van Egmond. De Stille Zaterdag spreekt van solidariteit tot in de dood. Ook in de dood zijn wij niet vols trekt eenzaam. Zeker in de tweede eeuw werd Pasen door de christenen al gevierd in de vorm van een Nachtwake. Heel het gebeuren van lij den dood en opstanding wordt als eenheid gevierd, vanuit het donker gaan we naar het Licht. Een ander element in deze viering is de doopvernieuwing. Het is een goede gewoonte van tijd tot tijd stil te staan bij je geloofskeuze. Ook zullen we tijdens deze viering onze nieu we “gedachtenis plek, het stilte-centum” in ge bruik mogen nemen. Aan deze viering verleent Marga Heemskerk haar muzikale bijdrage. Donderdag 11 april, Witte Donderdag om 19.00 uur Woord- en Communiedienst. Tijdens deze dienst zal er een gebed worden uitge sproken over de fruitmandjes die voor het altaar staan en die later naar de zieken van de parochie gebracht worden. De collecte tijdens deze dient is om de maandjes te bekostigen. Vrijdag 12 april, Goede Vrijdag, dag van vas ten en onthouding. Om 19.00 uur Kruisweg. Tijdens deze dienst herdenken wij het lijden en sterven van Onze Heer Jezus Christus. De kin deren die in deze dienst zijn, zullen een kaars je naar het kruis op het altaar brengen. Zaterdag 19 april, Paaszaterdag om 20.30 uur Paaswake. Voorganger is Rector Merkx. Herdenking van de Verrijzenis van Onze Heer Jezus Christus. De intenties zijn voor Jan en Anneke Linnemans-van Erp; Noud Soetens als 2e mdg.; jaargetijde voor overleden ouders van Dal-Hendrikx en voor Jan van de Sande vanwege zijn verjaardag. Zondag 20 april, Hoogfeest van Pasen. Om 10.00 uur gezinsviering. Hierbij zijn alle kinderen, hun ouders, opa’s en oma’s van harte welkom. De intenties zijn voor Jeanneke Huijbregts vanwege haar verjaardag. Maandag 21 april is er geen dienst in onze Antoniuskerk. n Kopje koffie staat altijd voor u klaar en (gratis) parkeerruimte is er bij onze winkels in overvloed!!! F OPEN V p BSHOW K.B.O. AFDELING MOERGESTEL PAGINA 3 'DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 16 APRIL 2003

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3