I Algemene ziekenzalving nu ook in Moergestel l, 10 Jaar fietsen bij de KBO jl Aphrodite 2e Beach volleybaltoernooi Koninginnedag 30 april Verbreding van vrijwilligersprijs van Moergestel Oranje Skeelertocht PROFILE y Maandag 14 april in ‘De Reuselhof’ Opening op woensdag 9 april Van 17.00-19.00 uur. 'S AVONDS Opbrengst collecte Reumafonds Kinderspeelgoedmarkt op jaarmarkt! Schepens Tweewielers pÏÏËÜW’ zJiT! WOENSDAG 9 APRIL 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1233 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst «I wj Jll I ÏL SPORT OUTLET TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR... p Huidverzorgingsinstituut •*1 de esselse J fa Ni lirh/arTnrninncinctiti 11 it d .j Redactie 'De Gèsselse' en Buro '76 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Een veel gehoorde opvatting in ons dorp is, dat je dood gaat, als je de ziekenzalving hebt ont vangen of (zoals de oude term luidt) bediend wordt. Het is een hardnekkig misverstand, want mensen gaan niet dood door de zieken zalving, maar omdat ze ziek zijn. Hopelijk kan de algemene ziekenzalving dit misverstand voor eens en voor al uit de weg ruimen. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthoDedie.nl MOERGESTEL Zie achterpagina Schoolstraat 5 MOERGESTEL Enige tijd geleden was bij Omroep Brabant een uitzending te zien over een alge mene ziekenzalving in Spoordonk. Ook het Brabants Dagblad besteedde er aan dacht aan. Er was te zien en te lezen, dat in de kerk van Spoordonk aan een grote groep bejaarden de ziekenzalving werd toegediend. Dat gebeurde tijdens een plechtige viering, waar veel familieleden bij aanwezig waren. Naar aanleiding daar van kwam van bewoners van ‘De Reuselhof de vraag, of zoiets ook hier zou kun nen... M De actie voor het Reumafonds heeft in ons dorp 1533,67 opgebracht. De willen de inwoners van Moergestel daarom hartelijk danken voor hun bijdrage en onder steuning. Tevens willen wij ook onze collec tanten bedanken, want zonder hun geweldige inzet was dit nooit gelukt. Mocht u de collecte gemist hebben, dan kun u alsnog uw bijdrage storten op giro 324 of bank nummer 35.76.74.812 t.n.v. het Reumafonds te Amsterdam. Voor al uw vragen over (leven met) reuma: de Reumalijn, tel. 0900 2030300. ■3 Tel. 013-513 1474 J -ij F Dit jaar willen we weer, na een zeer geslaag de poging van het verleden jaar, een Beach- volleybaltoemooi houden op Koninginnedag. Vorig jaar hadden we 8 teams en we hopen dit jaar op meer maar zeker op beter “strand weer”. Naar gelang het aantal teams die inschrij ven kunnen we pas een wedstrijdschema en tijdschema maken en aan degene die meedoen doorgeven. Het is echter de bedoeling om het toernooi te houden tussen 12.00 en 17.00 uur. Hiervoor zullen weer minimaal 2 velden op het St. Jansplein aangelegd worden van “echt” strandzand. Om mee te doen met een team voor geoefenden of ongeoefende spelers hebben we een paar eisen namelijk: 4 personen per team Minimaal 1 dame van deze 4 Op blote voeten volleyballen Nevobo regels worden toegepast. U kunt zich opgeven met een volledig team bij: Peter van de Wouw, De Stappert 28, 5066 MG Moergestel, tel. 513 1619 of 06-22171727. Tot ziens/horens. De vrijwilligersprijs van Moergestel kan voortaan ook worden toegekend aan groepen vrijwilligers. Dit heeft de jury van deze vrijwilligersprijs deze week beslo ten. Voorheen kwamen alleen individuele personen in aanmerking voor deze eer volle prijs. Op Koninginnedag 30 april wordt voor de tweede keer de Oranje Skeelertocht gehou den. Dit jaar echter vindt de start vroeger op de dag plaats dan vorig jaar. Om 09.30 uur wordt er gestart vanaf Café ’t Stokske. Ook daar vindt op die ochtend de inschrijving plaats. In de omgeving van ’t Stokske is een parcours uit gezet van 4,5 km dat door de deelnemers een of meerdere keren kan worden afgelegd. Elke ronde zal er worden afgestempeld en na afloop ontvangt iedere deelnemer een oorkonde op naam met daarop vermeld het aantal gereden kilometers. Deelname staat open voor iedereen: groot of klein, jeugd zowel als volwassenen, en is voor iedereen gratis! De skeelertocht, onder auspi ciën van het Oranjecomité georganiseerd door Schaatsclub ‘De Vennen’, is bijzonder geschikt om als gezin aan deel te nemen. WAAROM? Waarom een algemene ziekenzalving? Daar zijn een paar redenen voor. Soms kan een zie kenzalving niet meer toegediend worden, als iemand plotseling overleden is. In die zin zou je kunnen zeggen, dat de algemene ziekenzal ving ‘uit voorzorg’ plaatsvindt. Soms wacht men zo lang, totdat de zieke buiten kennis of in coma is; hij of zij beseft er dan niets van. Een algemene ziekenzalving is een plechtigheid, die je bewust kunt meemaken. Een derde reden is, dat er door het tekort aan priesters niet altijd op het gewenste moment een priester aanwezig kan zijn. Bovendien moet pastoor Van den Tillaart uit Boxtel komen en daar heeft hij ongeveer een half uur voor nodig. Soms is dat te lang om nog op tijd te kunnen zijn. Ook in zo’n geval biedt de algemene zie kenzalving uitkomst. In 1993 werd door Jan van Elderen, tezamen met het KBO-bestuur van toen, een fietsclub voor 55-plussers opgericht. Jan heeft al die jaren de fietsroutes, eerst alleen en later tezamen met Wim de Laat, vooraf uitgezet en gereden. Ook zorgden zij steeds onderweg voor een geschikt adres om iets te drinken en tijdens de lange ritten van ca. 100 km voor een geschikte picknickplaats. INFORMATIEBIJEENKOMST Over die vraag heeft pastoor Van den Tillaart van onze parochie toen eerst gesproken met de cliëntenraad en vervolgens is er een informa tiebijeenkomst geweest met de bewoners van ‘De Reuselhof’ en van de aanleunwoningen. Het resultaat daarvan is, dat er op maandag 14 april om 19.00 uur voor de eerste keer een algeme ne ziekenzalving zal zijn. Deze vindt plaats in ‘De Reuselhof’ en is bestemd voor de bewoners van het huis zelf en van de aanleunwoningen, uiteraard alleen degenen die zich daarvoor heb ben aangemeld. Tot de verbreding van de vrijwilligersprijs is besloten omdat in Moergestel veel groepen vrij willigers blijken te functioneren. Ook is er van uit de samenleving de aandacht op gevestigd. Door groepen van de prijs uit te sluiten zou hen deze eer nooit te beurt kunnen vallen. De prijs heet voluit Vrijwilligersprijs De Moergestelse Reus. Dit jaar wordt de prijs voor de vierde keer toegekend na een voor dracht van een onafhankelijke jury onder voorzitterschap van mevrouw Annie van Roessel. De jury is een dwarsdoorsnede van de samenleving van Moergestel. De winnaar krijgt een door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars gemaakte bronzen replica van de reu zin Gèèselse Ermelindis. Op 4 mei organiseert carnavalsvereniging De Dorstvlegels haar 26e Jaarmarkt. Op veler verzoek organiseren wij ook dit jaar weer een Kinderspeelgoedmarkt! Als je je van je ouders opgeven mag, dan zit er ook een presentje bij die dag. Lijkt dit ook iets voor jou, zoek dan je oude speelgoed gauw. Ook hebben we een prijsje weg te geven. Ben jij de gezelligste verkoper/ster die dag, dan ben jij degene die de prijs ophalen mag. De markt begint om 10.00 uur en je mag gaan wanneer je zelf wilt. Kbsten van de kraam zijn 5,-. Wil je je opgeven? Ben dan voor 19 april naar Anneles Weijtmans, 511 2249 of Patricia van de Wouw, 513 3992. DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten Ja, het mag weleens gezegd worden, die twee hebben heel wat afgefietst en geregeld voor de fietsclub! Jan heeft samen met zijn vrouw Corrie, ook al die jaren een logboek bij gehou den van het fietsen. Hierin staat alles over de gemaakte fietstochten nauwkeurig vermeld. Uit dit logboek bleek ook dat de eerste KBO- fietstocht op maandag 29 maart 1993 werd gehouden. Op 31 maart 2003 werd Jan, temidden van zijn mede-fietsers (42 in getal) en enkele bestuurs leden gehuldigd voor het feit dat hij 10 jaar leiding heeft gegeven aan deze fietsclub. Voorzitter Noud Smits bedankte Jan voor 10 jaar vrijwilligerswerk. Hij roemde hem als anima tor en stimulator en als contactpersoon voor zijn nooit aflatende inzet voor de activiteit fietsen. Hij noemde nog het feit, dat het KBO-bestuur van 10 jaar geleden ook al heel professioneel te werk ging, doordat de contactpersonen van toen een cursus in leiding geven werd aange boden. ‘Beste Jan’, aldus de voorzitter, ‘als ik hier zo om me heen kijk en al deze fietsers zie, dan behoeft het verder geen enkel betoog, dat jouw activiteiten ook nu na 10 jaar nog steeds zeer gewaardeerd worden. Wij als bestuur hopen dan ook van harte, dat jij deze mooie taak in goede gezondheid nog jaren voor onze KBO wilt blijven vervullen’. Hierna was het woord aan Petra Habraken, door de jaren heen één van de trouwste fiet- De vrijwilligersprijs is een van oorsprong Moergestels initiatief dat nu door de gemeen te Oisterwijk is overgenomen. Met ingang van dit jaar wordt de gemeentelijke vrijwilligersprijs ook uitgereikt in Oisterwijk (april) en Heukel- om (augustus). Ook daar krijgt de winnaar een bronzen replica van de plaatselijke reus. In Moergestel is de prijs een doorslaand suc ces. Dit blijkt uit het steeds groter worden aan tal aanmeldingen. Aanmeldingen voor de Moergestelse prijs voor dit jaar kunnen worden gedaan bij Annie van Roessel, Heuvelstraat 24, 5066 PC Moergestel. Telefoon 5136251. sters van de club. Petra bood Jan namens alle leden een oorkonde voor 10 jaar leiderschap aan, volgens Petra soms weleens met een lange ij, maar meestal gelukkig met een korte ei. Vervolgens werd hij door haar ook nog in de bloemetjes gezet en werd hem namens de club tevens een cadeaubon aangeboden. Ook Jan zijn vrouw Corrie, die hem al die jaren trouw terzijde heeft willen staan, werd niet ver geten. Aan haar werd een prachtige - door Petra zelfgemaakte - loden tasje met plantje aange boden, waar Corrie, gezien haar reactie, zeer ver eerd mee was. Na deze huldiging, werd de terugreis aange vangen en was iedereen om 16.30 uur weer heelhuids terug. Een bijkomende reden is, dat een algemene ziekenzalving een gezamenlijke viering is. Die gezamenlijkheid wordt door sommigen en in sommige gevallen op prijs gesteld. Overigens blijft ook in de toekomst een indi viduele ziekenzalving mogelijk. I m Moergestel f

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1