0900<6>8844 Open repetitie zanggroep Joy 'WestfËest Feestelijke finale met Venloos Symfonieorkest o.l.v. Jacco Nefs L i VASTENAKTIE 2003 4 Inloopochtend Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Wat we in beweging zetten... ...laten we ook gesmeerd lopen! H.S.V. De Rietvoorn Rode Kruis zoekt en vraagt opnieuw vriiwilligers\sters De doorlopende annuleringsverzekering van Interpolis. - X-;- PAGINA 5 Venloos Symfonie Orkest o.l.v. Jacco Nefs. Solist: Jacques Claessen - altsaxofoon. Uit een in 1915 opgericht salonorkest groeide binnen enkele jaren uit tot een groot symfo nieorkest. Momenteel telt het orkest ongeveer 50 leden, amateur musici van student tot gepen sioneerd, die allen een groot deel van hun vrije Zanggroep Joy bestaat dit jaar 10 jaar. Om dit te vieren, verzorgen wij op zondag 15 juni een Voor inlichtingen en kaartverkoop: Concertzaal Tilburg. Tel. 543 2220. GEEN SPOED, WEL POLITIE die de reeds aanwezige krachten willen bege leiden en het taakveld van onze contactper soon met betrekking tot de werving en admi nistratie van vrijwilligers wil ondersteunen. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 2 APRIL 2003 Kinderen uit Ethiopië helpen mee met het verbeteren van hun wijk. Mahadin komt uit Ethiopië. Hij is zeven jaar oud en woont bij zijn tante, omdat zijn ouders zijn gestorven.Hij is liever bij zijn tante dan in het weeshuis. Want nu kan hij opgroeien net als andere kinderen, in een gewoon gezin. Manahin en zijn tante zijn erg arm, net als de meeste mensen in Ethiopië. Ze wonen in een arme wijk in de stad Bahir Dar. Samen met de andere mensen uit de stad proberen ze het leven beter te maken. Bijvoorbeeld om door kinderen extra onderwijs te geven. Maar Ethiopië is zo arm dat er bijna geen scholen zijn. Daarom hebben de mensen uit de wijk van Mahadin zelf klaslokalen gebouwd. De kinderen in de wijk krijgen hier extra lessen. En zo halen ze betere punten. Manahin zit in klas 1 en wil later piloot worden. Andere mensen in de buurt hebben samen waterputten gebouwd, zodat er schoon en ge noeg drinkwater is. Ook hebben ze wc’s en douches gemaakt. De buurtbewoners hebben geld nodig om door te gaan met het verbeteren van hun buurt. Ze willen schoolboeken, extra vuilniskarren en stenen voor de waterputten kopen. Wil jij ook helpen? Dat kan, door wat van je zakgeld te sparen en in het Vastenzakje te doen. Dan werk jij ook mee aan een betere wereld. Op deze ochtend is er aandacht en begrip voor zowel emotionele als praktische gevolgen die de ziekte met zich meebrengt. Voor veel men sen is het een opluchting te ervaren dat ze niet de enigen zijn die met bepaalde problemen en gevoelens zitten en dat het door anderen erkend en herkend wordt. Tijdens deze ochtend kun je eigen ervaringen bespreken met iemand van de patiëntenver eniging en kun je tips en informatie krijgen om zo beter met de ziekte te kunnen omgaan. Wij ontmoeten u graag op bovengenoemde data. Zanggroep Joy uit Oisterwijk houdt op woensdag 2 april een Open repetitie- avond om iedereen die van zingen houdt de gelegenheid te geven om eens een kijkje te komen nemen of om zelf mee te doen. Belangstellenden zijn welkom van 20.30 uur tot 22.30 uur in De Kunst kring aan de Stationsstraat 3 te Oister wijk. Het bestuur van de afdeling Noord-Brabant West nodigt patiënten met de ziekte van Crohn of Colitis Ulcerosa en/of hun partners graag uit om even langs te komen op de inloopochtend op maandag 7 april 2003. Tijd: 10.00 uur tot 12.00 uur. Plaats: ”Het Trefpunt” van het St. Elisabeth zie kenhuis te Tilburg. themaconcert op de Kiosk te Oisterwijk. In het kader van dit lustrum zoeken wij nog dames en heren die ons, eventueel op projectbasis, willen komen versterken. Wij zijn een enthousiast gemengd koor met circa 22 leden. Door het jaar geven wij concerten en bezoeken wij muziekfestivals. Hiervoor hebben wij een uitgebreid repertoire van populaire songs, ever greens en nummers uit musicals. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen naar Marloe van Vught (533 3538) of Janny Ligtvoet (513 2555). In de nabije toekomst blijkt Brabant het sterkst te maken te krijgen met de vergrijzing binnen Europa. Spreekt U dit aan, wilt U zich hierover nader informeren, oriënteren en indien moge lijk een actieve bijdrage leveren. Neemt U dan contact op voor informatie met onze contact persoon Theo Diepens, Boxtelsebaan 75, 5061VB Oisterwijk, tel. 528 4639 of e-mail: TheoDiepens@wanadoo.nl of op de website: www.rodekruis.nl MOTOR BRANDSTOFFEN OK SMEERMIDDELEN OK BULKGAS TANKS EN LEKBAKKEN BV Olie- en Benzinehandel Duyvekotstraat 6, 5066 BP Moergestel, telefoon (013) 513 4141 Afdeling Jeugd Nu het weer zo mooi is, spelen de ’’viskrie- bels” vast al op. Is je vergunning compleet? En je uitrusting? Dan kan het seizoen weer van start! Om alvast een beetje op te warmen, organise ren we een leer- en spelochtend. Te weten: 13 april van 9.30-12.00 uur in café de Klaore. Wil jij als jeugdlid ook op een leuke manier wat bijleren? Geef je dan op bij Bart Klijsen, tele foonnummer: 513 1902. Ben je nog geen lid van De Rietvoorn, dan kun je een vergunning kopen bij de Klaore voor 8,50 euro. De ochtend is alleen bedoeld voor jeugdleden en kost je niks. Meld je dus snel aan! Uiterlijk tot en met donderdag 10 april. Op zondag 6 april 2003 eindigt in de Concertzaal Tilburg het twaalfde seizoen van de serie ’’Verrassende Ontmoetingen”. Het Venloos Symfonie Orkest o.l.v. Jacco Nefs met als solist Jacques Claessen op altsaxofoon, de”Souvenir Theater Compagnie” en het Koperensemble Hilvarenbeek zorgen voor een verrassende afsluiting van een seizoen dat met acht voor stellingen uiterst succesvol is geweest. Aanvang 14.30 uur. tijd besteden aan hun gezamenlijke hobby: musiceren. Dirigent is de in Moergestel gebo ren en getogen Jacco Nefs die naast een geslaag de carrière als solo- klarinettist en dirigent zijn grote liefde voor het symfonieorkest is blijven koesteren. Als dirigent van het Venloos Symfonieorkest heeft hij de afgelopen jaren voor enthousiaste reacties van publiek en pers gezorgd. Voordat hij zijn directiestudie aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag afrondde, bezocht hij masterclasses bij George Hurst, Roberto Benzi en Jan Stulen. Een aan tal keren per jaar presenteert het orkest zich aan het publiek, waarbij het een gevarieerd reper toire speelt. Optredens in o.a het Concertgebouw en in Europese steden als Brugge, Hitzacker, Parijs, Trier, Brugge en Weimar met bekende solisten zoals Theo Olof, Herman Krebbers en Daniël Wayenberg vormen de muzikale hoog tepunten van de afgelopen jaren. Op het programma staan Ouverture Fidelio van Beethoven, Saxofoonconcert van Ronald Binge, Silouans Song van Arvo Part en de Karelia-suite van Sibelius. De afdeling Oisterwijk-Haaren van het Nederlandse Rode Kruis vraagt opnieuw voor 2003 om vrijwilligers voor diverse taken binnen haar afdeling, we hebben inmid dels een aantal positieve reacties binnen gekregen, waarmee we heel blij zijn. Daaruit blijkt opnieuw,dat een betrokkenheid bij de directe omgeving en beleving van het medemens zijn een hoge voorkeur genieten. Om dit verder te kunnen uitbreiden en vorm te kunnen geven zijn we nog op zoek naar vrij- willigers/sters, die een actieve bijdrage willen leveren in deze ontwikkeling. Het gaat hierbij om het opzetten van een netwerk met contact personen in alle kernen van de afdeling. Hierbij komen begrippen als meldpunten,vrijwillige hulpdiensten en informatie verstrekken bij elkaar. Dit naast de reeds aanwezige professio nele hulpdiensten,waarmee in de nabije toe komst samengewerkt gaat worden en overleg dient plaats te vinden. Hierdoor worden we gemakkelijker bereikbaar en kunnen we direc ter op de verlangde zorg en behoeften ingaan. Daarnaast zijn we op zoek naar vrijwilligers Interpolis. Glashelder U gaat graag op reis. Een zonvakantie, tegen de financiële gevolgen van annule- een weekje wintersport en een week- ren. Het hele jaar door. De doorlopende endje weg... Maar plotseling moet u annuleringsverzekering is een onderdeel annuleren. Door ziekte bijvoorbeeld. U van de Alles in één Polis®, de ideale wilt dan snel uw reissom terugbetaald pakketpolis van Interpolis. Meer weten? hebben. Daarom heeft Interpolis voor u Loop even binnen bij Rabobank De de doorlopende annuleringsverzekering. Hilver, Telefoonnummer 013-5058505 Hiermee bent u voordelig verzekerd

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5