Oisterwijk WELII Poirters CÏ3 lUJ Nieuwe locatiedirecteur voor De Vloet Onze voorjaars- COLLECTIE IS NU compleet! Biest-Houtakker H. Antonius hijs van de Wouw Protestantse Gemeente Oisterwijk Zondag 6 april Het Zonnewende- concert van 23 maart 2003 T Zondag 6 April. 5e zondag van de vasten. Om 10.00 uur woord- en communie dienst. De intenties zijn voor overleden ouders Van de Wouw-Schelle. In de week van 7 tot 13 april worden de vas tenzakjes aan huis bezorgd en weer opgehaald. gemeente Heeft u goede oplossingen voor verkeersproblemen? Als u bovenstaande vragen met ”ja" kunt beantwoorden, laat het ons dan weten. Uw idee kan een fiets waard zijn! De gemeente Oisterwijk werkt momenteel aan een nieuw verkeers- en ver voersplan. In het plan wordt ingegaan op 3 thema’s: Bereikbaarheid, Verkeersveiligheid en Leefbaarheid. Het verkeers- en vervoersplan bevat de hoofdlijnen van beleid en draagt oplossingen voor verkeersproblemen aan. De afgelopen jaren is gebleken dat verkeer en vervoer een onderwerp is waar de meeste mensen een uitgesproken mening over hebben. Wellicht heeft u ideeën over hoe het verkeer- en vervoersbeleid in de gemeente Oister wijk verbeterd kan worden. U kunt allerlei onderwerpen aandragen, wellicht dat onder staande stellingen uw creativiteit prikkelen: "Het openbaar vervoer in de gemeente Oisterwijk is voldoende. Er rijden twee streek bussen, twee buurtbussen, een treintaxi, een deeltaxi en er is een NS-station in Oisterwijk.” "Het fietsroutenetwerk in de gemeente Oisterwijk is na aanleg van de fietspaden langs de Bedrijfsweg, Sprendlingenstraat en de Akkerweg compleet. Extra fietspa den zijn niet nodig.” ”Er mogen niet meer snelheidsremmers aangelegd worden. Er moeten zelfs snel heidsremmers opgeruimd worden. Het aantal extra verkeersongevallen dat hierdoor zal ontstaan weegt hier niet tegen op.” ”De aanleg van een drempel in een woonstraat is een brevet van onvermogen van de buurtbewoners.” "Het autobezit is hoog en de openbare ruimte is schaars. Het is onwenselijk het aan tal parkeerplaatsen in woonwijk af te stemmen op het aantal aanwezige auto's. Dit gaat ten koste van speelvoorzieningen en groenvoorzieningen.” "Bewoners kunnen er niet meer vanuit gaan dat ze de auto altijd voor de deur kwijt kunnen, soms moet de auto maar om de hoek geparkeerd worden.” "Gezien het hoge autobezit en autogebruik is sluipverkeer in de woonwijken een nor male ontwikkeling die niet tegen te gaan is." "Bromfietsers moeten in de gemeente Oisterwijk vaker gebruik maken van de rijbaan voor het autoverkeer in plaats van de fietspaden.” "Het verkeersprobleem bij kruispunt Quatre Bras stelt niet veel voor, een paar minu ten wachten is acceptabel. Daarnaast kun je in de ochtend- en avondspits rekening houden met je vertrek- en aankomsttijden, zodat je de drukste uren omzeilt of met het openbaar vervoer reist.” Uw ideeën kunt u tot 30 mei aan ons kenbaar maken. De inzendingen worden met name beoordeeld op originaliteit, haalbaarheid en effectiviteit. De twee beste inzendin gen worden beloond met een dames of herenfiets ter waarde 750,-. Per persoon kan maar éénmaal deelgenomen worden. Naar verwachting zullen de winnaars in juli bekend zijn. U kunt uw ideeën aan ons, schriftelijk of per e-mail kenbaar maken. Gemeente Oisterwijk e-mail: gemeente@oisterwijk.nl Postbus 10101 5060 GA Oisterwijk Wat zijn uw ideeën over het verkeer en vervoer in de gemeente Oisterwijk? Laat het ons weten. MAKELAARDIJ RIOLERINGSPROBLEMEN? Bel Jos van Dijk GROND- EN RIOLERINGSWERKEN Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! Stationsplein 1 5061 HG Oisterwijk Tel. 013-521 02 22 Door het bestuur van Stichting De Runne is met ingang van 1 mei 2003 benoemd tot locatiedirecteur van zorg centrum De Vloet in Oisterwijk me vrouw drs. H.A.J. van de Veerdonk. Zij volgt de heer BJ. van den Dungen op die met ingang van 1 april 2003 een functie vervult binnen de stafafdeling perso neelszaken van Stichting De Runne. Mevrouw Van de Veerdonk is 47 jaar en woont in Rosmalen. Zij is reeds een groot aantal jaren werkzaam in de sector van de verpleeg- en ver zorgingshuizen. Zij is begonnen als verpleeg kundige en inmiddels afgestuurd in de Sociale Gerontologie. Op dit moment is de nieuwe di recteur werkzaam als manager bij de Zonne- huisgroep Amstelland. Deze groep omvat ver pleeg- en verzorgingshuizen. OPEN HUIS Zaterdag 5 april a.s. van 11.00-14.00 uur RAAMACKERSTRAAT 11 MOERGESTEL MODEHUIS Wie herkent de twee meisjes linksboven op deze foto? De foto is rond 1946 gemaakt bij het Allemansgoed. Links zit Tiny van Leeuwen; onder zitten Ruud, Ria en Ed Hurkmans en staand (met bril) Sjef van Drunen. Reacties graag naar telefoon 513 2581. Halfvrijstaand woonhuis (blok van 3) met fraai aangelegde achtertuin en houten berging. Indeling o.a. entree, hal, toilet, meterkast, provisieruimte, L-vormige woon kamer, dichte keuken met tuin deur, wma en inbouwapparatuur. 1 e etage: overloop, trapopgang, 3 slaapkamers en badkamer met douche en thermostaatkraan en wastafel. 2e etage: overloop met cv-ketel en bergruimte. Zolder kamer met dakkapel. Inhoud: 365 m’. Perceeloppervlakte 167 m2. Bouwjaar: medio 1967. Aanvaarding: in overleg Vraagprijs: 225.000,- k.k. NVM www.lelieveldmakelaardij.com vervolg Parochienieuws foto’s zijn van bepaalde personen, bepaalde werkzaamheden of bepaalde gelegenheden. Zou u dan met Ad Wolfs of Noud Vriens contact op kunnen nemen? Zij zouden dan graag van uw foto een nieuwe afdruk willen maken voor ons parochie-archief. Uiteraard krijgt u uw foto weer terug. En doet u mee met de hierboven genoemde fotowedstrijd, denk dan ook aan het foto-archief van de parochie. Als uw foto over het katholiek leven van nü betrekking heeft op Moergestel, dan zouden ook wij daar graag een exemplaar van hebben. INFORMATIE OVER DE KERK Als iemand informatie zoekt over de Katholieke Kerk, bijvoorbeeld voor een werkstuk of spreek beurt of omdat je daar wel eens wat meer over zou willen weten, dan biedt www.katholiekne- derland.nl wellicht uitkomst. Op die website staat ontzettend veel informatie over allerlei katholieke, maar ook ruimer: religieuze, onder werpen. Surf er eens naar toe en je zult verbaasd staan over wat er allemaal is. Th. Schepens, pastoraal werker Kerkstraat 64, 10.15 uur. Voorganger: mevr, dr. M. van Baest uit Tilburg. Schriftlezingen Exodus 9:13-35 en Johannes 12: 20-33. Er is kindernevendienst en crèche. Jeugdkerk van 11-15 jaar Woensdag 2 april is er om 19.00, Joannes kerk de Lind 52, een gezamenlijk avondgebed/ wake voor alle lijden dat de oorlog in Irak met zich meebrengt. Wij willen dat graag in oecumenisch verband doen, juist in de zorgen die er zijn om deze oorlog. Zaterdag 5 april: Lente-ontmoetingsdag. ’Op verhaal komen’ Over troosten en verdriet. Aanvang: 9.30 uur met ontvangst en koffie. U kunt zich opgeven tot 3 april. Tel. 513 2774 of 528 2175. Opnieuw is de Stichting Jong Muziektalen! Nederland erin geslaagd enkele jonge top- muziektalenten aan te bieden voor de con certserie van conferentieoord Zonnewende te Moergestel. De Moskoviet Anatoli Kotchébine (1983), sinds 1998 woonachtig in Nederland gaf een klasse- recital ten beste. Hoewel licht geblesseerd aan een duim speelde hij buitengewoon gevoelig een aantal studies van Chopin. Zijn interpretatie deed je soms de adem inhouden van spanning. De Paganini-Variationen van Brahms werden door hem meesterlijk gespeeld. Anatoli wist de betovering op te roepen, die ook toehoorders van Paganini ooit gegrepen moet hebben. Een groot talent, dat volledig in zijn muziek opgaat. De tweede solist was Christopher Bouman 1981op hobo, perfect begeleid op piano door Ksenia Kouzmenko. De Drei Romanzen van R. Schumann werden professioneel gespeeld. Van F. Poulenc werd de Sonate 1962 ten geho re gebracht. De ervarenheid en souplesse in het spel van Christopher waren opvallend groot. Het derde stuk van Shinohara, Obsession, werd heel spannend en met veel inzet gespeeld. Hier kwam zijn klasse goed naar voren. De Russische Ksenia Kouzmenko was een zeer goede pianiste, die nadrukkelijk excelleerde. Zij was perfect met deze hoboïst als ensemble inge speeld, maar hierdoor heen kon men haar per fecte interpretatie en timing waarnemen. Ksenia is docente/repetitor aan het Haagse conserva torium en geeft vele concerten als soliste. De volgende concerten in de Zonnewende con certserie zullen in het najaar van 2003 plaats vinden. Namens de muziekcommissie van Stichting SOKA, Conferentieoord Zonnewende, Moergestel I I DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 2 APRIL 2003 PAGINA 3 Naar eigen wens en ontwerp Vooskerbos 25, Moergestel Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 Alle merken keukenapparatuur Bezoek aan huis Gratis offerte, geheel vrijblijvend V d Vestje Tamrny Topje Tanja

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3