Met Hatha-yoga meer mens Wat is Hatha-Yoga? Doe mee aan de Burendag! Ge moet er aonleg vur hebbe!’ Dat is het motto waarmee het komende carnavalsjaar zal worden ingegaan. Afgelopen zaterdagavond werd het verkozen uit liefst 319 ingezonden motto’s, ’n Absoluut record! De drie carnavalsprinsen, Harry, Joest en Henry, namen rond de klok van 23.00 uur samen met een neutrale voorzitter de beslissing en presentator Rob Outmayer maakte het even daarna bekend. V£RNlEVw0 ADRtS: iNDVnRltWEG 10 Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag: 8.00-12.30 en 13.30-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 Nestjes van klei, mos, veren, takjes... DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS 5 Zaterdag 14 juni klinkt nog ver weg, maar toch willen wij u alvast graag op de hoogte brengen van deze bijzondere dag. heeft zo voldoende tijd om samen met de buren de voorbereidin gen te treffen. ’’Woningstichting Sint Joseph” roept deze week middels een brief al haar huur ders op om aan deze dag deel te nemen. De Burendagus er echter niet alleen voor mensen met een huurwoning, ook mensen met een eigen huis worden uitgedaagd om samen met de buren een leuke, nuttige of aangename acti viteit op touw te zetten. Uw kunt hierbij den ken aan bijvoorbeeld het opknappen van de brandgangen, buiten-verlichting aanbrengen, een kinderspeelmiddag organiseren of een goede buur in het zonnetje zetten. Het mooie van de Burendag is dat het gaat om iets heel simpels. Het besef dat je niet alleen woont, maar met elkaar samenleeft in een straat Nieuw initiatief in Moergestel: Hatha-yoga is vooral: bezig zijn met je eigen lichaam. Tegelijk komt het de geest ten goede. Het bestaat uit oefeningen om het lichaam soepel te maken en te ont spannen. De wijze van ademhalen is daarbij van groot belang. Door intensieve beoefening van yoga krijg je enig inzicht in het functioneren van het lichaam en begrijp je iets meer van wat zich afspeelt in de geest. Op zaterdag 14 juni 2003 organiseert ’’woningstichting Sint Joseph” in samen werking met welzijnsorganisatie ’’stichting de Twern”, huurdersvereniging en Gemeente Oisterwijk de inmiddels traditionele Burendag. Alle inwoners van de gemeente Oisterwijk en Hilvarenbeek worden uitgenodigd om samen met de buren op deze dag een ludieke of praktische activiteit te ondernemen. ’’Woning stichting Sint Joseph” treedt op als sponsor en zal bekijken op welke wijze zij de ideeën kan ondersteunen of belonen. Nu het ’s ochtends steeds vroeger licht wordt en de ergste kou voorbij is krijgen de dieren in het bos last van lentekriebels. Ze worden weer lekker actief en krijgen zin om een nestje te bou wen. Vanmiddag gaan we op zoek naar allerlei soorten nesten. Als we er een ontdekken kun nen we misschien eens voorzichtig gaan kijken hoe mooi en puntje precies sommige vogels hun nestje bouwen. Mosjes, veertjes, zand, tak jes, haar, alles wordt gebruikt om een lekker warm en stevig holletje te maken. Zo kunnen straks de jonge vogels veilig groot worden. In het speelbos gaan we proberen zelf een reu zennest te bouwen met allerlei spullen uit het bos. Dat zal best een klus zijn! Voor thuis gaan we nog een nestje van klei, mosjes en veertjes maken, dan heb je meteen een mooi nestje je voor je paaseitjes! Wil je mee op zoek en mee bouwen en knutselen bel dan naar het Bezoe kerscentrum. zelf aan de slag te gaan zal je kunnen ervaren wat yoga te betekenen heeft. Wekelijks een uur yoga betekent dat je iedere week een uur voor jezelf hebt om bij te komen en aan jezelf te werken. Dit uur vormt de basis. Het gaat om een bewustwordingsproces dat langzaam een uitstraling naar het dagelijks leven zal krijgen. Graag wil ik de gelegenheid bieden om in een prettige sfeer kennis te maken met yoga. Kom gerust een gratis proefles volgen om te kijken of het bevalt. Op 2, 3,8 en 9 april zijn deze gratis lessen te volgen. Bij interesse voor meer informatie, kosten en/of een ken nismaking bel naar Martje Blankers, 513 2680. Mochten de data niet geschikt zijn, bel dan toch. Bij voldoende belangstelling star ten er lessen op andere tijden. of buurt. Geen mens kan alleen maar op zich zelf zijn; er zijn altijd momenten en omstan digheden waarin je de steun van anderen nodig hebt. Niet voor niets is er het bekende gezeg de: een goede buur is beter dan een verre vriend”. Dit draagt bij aan de leefbaarheid in uw straat of buurt. U kunt deelnemen aan de burendag door een aanmeldingsformulier aan te vragen of op te halen bij ’’woningstichting Sint Joseph”, Gemeente Oisterwijk, ’’welzijnsorganisatie de Twern” of de huurdersvereniging en dit samen met een aantal buurtgenoten in te vullen. Het formulier moet uiterlijk woensdag 7 mei 2003 bij ’’woningstichting Sint Joseph” bin nen zijn. ’’Woningstichting Sint Joseph”, tel: 523 2425. Welzijnsorganisatie ’’Stichting de Twern”, tel: 528 4080. Gemeente Oisterwijk: tel: 529 1311. Huurdersvereniging: tel: 521 7425. Hatha-yoga is voor iedereen, jong of oud, die zich er van bewust is dat je je af en toe moet terug trekken om tot rust te komen en bewust bij jezelf te zijn. En dat vooral, nu het dagelijks leven steeds meer van ons vraagt. We moeten pres teren en voortdurend onze grenzen verleggen. We hebben geen tijd meer voor onszelf en ande ren. En we gaan zo gemakkelijk voorbij aan de signalen van ons lichaam. Hatha-yoga is geen wondermiddel waardoor pijn, zorgen en nervositeit als bij toverslag ver dwijnen. Toch ervaar je na verloop van tijd veranderingen. Je gaat: meer rust, zowel innerlijk als uiterlijk vinden; jezelf beter leren kennen; met beide benen op de grond staan en jezelf de ruimte geven; vertrouwen heb ben, vooral in jezelf. Er is veel over yoga te vertellen, maar alleen door Het motto bleek te zijn ingezonden door Mieke Habraken, carnavalsvierster en deelneemster aan de optocht bij uitstek. Zij werd naar Café ’t Centrum genodigd en mocht daar de beloning in ontvangst nemen: iets lekkers vanonder ’n kurk en ’n envelop gevuld met 50 Euro. 'Ge moet er aonleg vur hebbe’: ge kunt er alle kaanten mee op!!! DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 26 MAART 2003 PAGINA 3 M O ;j j j 5 j w y w Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 <b <<z

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3