Poirters 0900 O 8844 GEEN SPOED, WEL POLITIE Sociaal-culturele dag te Moergestel zeer geslaagd! Laureatenconcert in conferentieoord Zonnewende Overdekt kinderspeelpaleis in Moergestel Mossenexcursie Basisschool kiezen? Let eens op het Openbaar Onderwijs! r j *2 L K; ik Onze nieuwe voorjaar- ZOMERCOLLECTIE IS BINNEN. Kom vrijblijvend EENS KIJKEN. Eigentijdse tuinen en over de hedendaagse opvattingen hieromtrent MODEHUIS Woensdag 26 maart 7 1992. In de tuinbijlage van het blad Elle Wonen april 2003 komt een artikel over zijn werk. Wilt u iets meer weten over eigentijdse tuin aanleg en waterpartijen kom dan zeker lui steren! Plaats: Midden-Brabant College, Gershwin- straat 10, Tilburg-Noord Tijd: 20.00-22.00 uur. Toegang 2.00, leden gratis. Doel van de Zonnewende concerten is het bie den van een podium aan jonge getalenteerde musici uit binnen- en buitenland, die hun spo- INFORMATIE AVOND EN OPEN DAG Kiezen kunt u het beste als u zich Iaat infor meren door gesprekken aan te gaan met ande- DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 19 MAART 2003 Het jaar 2003 is uitgeroepen tot het ”Jaar van de Boerderij”. In het kader van dit thema, werd op donderdag 13 maart 2003 - onder grote belangstelling - een Sociaal- Culturele dag gehouden te Moergestel. 23 maart 14.15 uur in Conferentieoord Zonne wende, Tilburgseweg 54. Kaarten vóór het concert verkrijgbaar aan de zaai. Prijs 7,50 p.p. (inch consumptie); (Kinderen t/m 16 jaar 3,75). Een sociaal-culturele dag is een Kring-initia- tief, die dit jaar werd georganiseerd door de af deling KBÓ te Moergestel, met ondersteuning van de afdelingen: Diessen, Goirle, Hilvaren- beek, Oisterwijk en Riel. I» Om 10.30 uur werd begonnen met een Eucharis tieviering waarin Pastor H. van den Tillaart voorging. Het thema van de viering was: ’’Zaai goed”. Het was een prachtige dienst, waarbij Pastor van den Tillaart er duidelijk blijk van gaf, goed op de hoogte te zijn van het boeren leven op het platteland. De zang tijdens deze dienst werd verzorgd door het Seniorenkoor ’’Echo”. In de kerk waren prachtige versieringen aan gebracht, die duidelijk de sfeer weergaven van het leven in en om de boerderij. Alle lof voor de verzorgers hiervan. De opbrengst van de collecte tijdens de Eu charistieviering is bestemd voor een project die door de Graaf van Urselschool is opgestart, namelijk een boerderij in Tanzania. Om 11.30 uur was er ontvangst met koffie en echte Moergestelse St. Jan’s-gebak in Den Boo gaard, waarbij Kringvoorzitter J. Schoenmaker de ongeveer 300 aanwezige KBO-leden van harte welkom heette. Hierna werd door KBO-voorzitter Noud Smits een dia-pesentatie gehouden. De eerst dia’s gaven een beeld te zien van het ontluiken van een nieuwe dag op het platteland. Beelden van de ongekende schoonheid van onze natuur. Laat ons hier a.u.b. zuinig op zijn! In de zomer van 2000 bezochten we met een grote groep enkele van de door hem ontworpen tuinen in Tilburg. Een modeltuin van zijn hand kreeg een bronzen bekroning op de Floriade van Op zondagmiddag 23 maart a.s. zullen wederom twee jonge musici optreden in conferentieoord Zonnewende te Moergestel (N.Br.) De pianist Anatoli Kotchébine (1983), zal wer ken ten gehore brengen van o.m. Bach, Chopin en Brahms. Het tweede deel van het middagconcert zal worden verzorgd door hoboïst Christopher Bouwman met stukken van Schumann, Poulenc, e.a. Hij wordt op de piano begeleid door Ksenia Kouzmenko AANMELDING Mocht u besluiten om uw kind op onze school aan te melden dan kan dat door tijdens de infor- matie-avond of de open dag een inschrijffor mulier mee te nemen. U vult het formulier thuis in en geeft het op een later tijdstip op school af. U kunt de aanmelding ook op de open dag afwerken. Samen met een u ten dien ste staande ouder of leerkracht kunt u het for mulier invullen. Verder kunt op elke werkdag uw kind op school komen aanmelden. Er is altijd iemand aanwezig die u te woord kan staan. Wenst u een persoonlijk gesprek bij de aanmelding dan kunt u het beste een afspraak maken met de directie. Wilt u een dagdeel mee draaien, dan is een afspraak ook wenselijk. U bent dus van harte welkom aan de Bosstraat 1 Bestuur, ouders, kinderen en team van openbare basisschool ”De Bienekebolders” re ouders en zeker ook door de aanwezige scho len te bezoeken. Daarom organiseren wij voor u een informatie-avond én een open dag. U kunt van één van de twee of van beide moge lijkheden gebruik maken. Ze hebben echter ieder een verschillend karakter en sluiten op elkaar aan. De informatie-avond is bedoeld om in alle rust kennis te maken met het gebouw, de mensen en de manier van werken. Er wordt gestart met een stukje algemene informatie door de direc teur. Aansluitend kunt u een kijkje nemen in de school en kunnen diverse teamleden u rond leiden en met u persoonlijk in gesprek gaan. Ook zullen er ouders van de Ouderraad en de Medezeggenschapsraad aanwezig zijn om u een indruk te geven van onze school. De volgende dag staan de deuren van de school voor u open. Ook dan zijn er ouders aanwezig die u opvan gen, een kopje koffie aanbieden en eventueel uw kinderen opvangen. Een groepje leerkrachten en de directeur zijn beschikbaar voor een rond leiding door de groepen en een persoonlijk gesprek. U kunt tijdens het bezoek aan de groepen zien hoe de kinderen spelen en werken, sfeer proe ven en aan het einde van de rondleiding in gesprek gaan met kinderen van de bovenbouw. Van hen verneemt u wat ze van de school vin den, hoe ze leren en vooral wat ze allemaal geleerd hebben. U krijgt ook te horen hoe de kinderen van ”De Bienekebolders” het doen in het voortgezet onderwijs en hoe de resultaten zijn. De informatie-avond wordt gehouden op maandag 24 maart 2003 op school aan de Bosstraat 1 van 20.00 uur tot 22.00 uur. De open dag wordt gehouden op dinsdag 25 maart 2003. Om de school in bedrijf te zien kunt u binnenwandelen tussen 9.00 uur en 12.00 uur en 12.30 uur en 14.30 uur. Daarna kunt u terecht tot 18.30 uur voor een rond leiding, aanmelding of persoonlijk gesprek. Naast deze algemene kenmerken van openba re scholen, verschilt de uitwerking per open bare school. Veel scholen hebben moderne in zichten in hun onderwijssysteem opgenomen. Zo heeft ”De Bienekebolders” gekozen voor een specifieke manier van opvoeding en onderwijs door het toepassen van principes van ”het Er- varingsGericht Onderwijs” (EGO). Welbevinden, Betrokkenheid en Competentie: criteria voor goed onderwijs! Als je de school binnenloopt zie je allerlei hoe ken die uitnodigend zijn ingericht. In de onder bouw hebben ze huishoek, bouwhoek en tim- merhoek waar kinderen uit groep 1 t/m 4 samen kunnen spelen en werken. In iedere groep zie je computers staan waar kinderen aan kunnen werken. In de lees-schrijfhoek stempelen kin deren de namen van een dier of een vriendje. Aan de knutseltafel is een aanbod waarbij de leerkracht uitleg geeft.In de middenbouw zijn kinderen in de rekenhoek aan het bekijken hoe 100 gram zand, kurk, veren eruit ziet. In de bovenbouw bereiden kinderen een interview voor de schoolkrant. Kinderen worden steeds uitgenodigd plannen te maken en deze uit te voeren. Er wordt geleerd uit activiteiten, mate rialen en boeken, maar de opgedane kennis wordt ook toegepast. De leerkracht speelt en werkt mee. Hij kijkt, luistert en praat met kin deren. Hij weet wat er in de kinderen omgaat, overlegt met kinderen en collega’s en komt met een aanbod, zodat er elke dag iets uitdagends te beleven valt. Kinderen die niet gemotiveerd zijn tot leren of die moeite hebben met bepaalde onderdelen van de leerstof, krijgen extra hulp van de leerkracht en eventueel een aangepast programma. Dit gebeurt steeds in overleg met de interne bege leider en ouders. Kinderen zitten met rode oren te werken, kun nen in de pauze niet stoppen en zijn volover- gave bezig. Spelen en werken met betrokken heid zorgt voor optimale ontwikkeling en leren. Kinderen moeten zich daarbij goed voelen; lekker in hun vel zitten. Hun welbevinden is van belang. Apetrots zijn ze als ze merken dat ze bepaalde dingen kunnen of kennen: hun competentie. Kinderen die snel kunnen, mogen snel gaan; kinderen die moeite hebben, krijgen extra hulp; en kinderen die zich normaal ont wikkelen doen dat vooral vanuit hun belang- stellingswereld. Binnen het ErvaringsGericht Onderwijs krij gen kinderen de kans om initiatieven te nemen, bedenken ze zelf en samen met ande ren oplossingen, leert het kind zich te inte resseren in andere mensen en de wereld, voelt het kind zich gewaardeerd en doet het de dingen met plezier. Fakibolo is de naam van het nieuwe zomerse speelpaleis dat op zondag 4 mei wordt geopend in de tennishal aan het Stokeind. De naam Fakibolo is gevormd door de eerste twee letters van de klein kinderen van Jos Janssen, initiatiefnemer. Op twee tennisbanen in de hal komen glijba nen, wippen en schommels, ’n Negeneneenhalf meter hoog springkussen moet de ’absolute topper’ worden van het zomerse speelparadijs. Vanaf dinsdag 26 augustus kunnen de tennis sers weer terugkeren in de hal. Tijdens het speelparadijs blijft voor hen trouwens toch een binnenbaan ter beschikking als uitwijkmoge lijkheid bij evt. slecht weer. Carla Willems gaat het beheer ov^r het kinder- paradijs voeren. De entree voor de kinderen t/m 12 jaar bedraagt 3,50 Euro; volwassenen beta len 1 Euro en 65-plussers hebben vrij entree. ren reeds hebben verdiend bij (inter)nationa- le muziekconcoursen. De concerten worden zonder winstoogmerk opgezet. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Op zondag 23 maart organiseert het IVN- Oisterwijk een speciale wandeling voor hen die zich interesseren voor mossen. Mossen manifesteren zich niet met prachtige bloemen. Het zijn bescheiden plantjes, die in hun eentje weinig voorstellen. Maar met velen bij elkaar kunnen ze prachtige tapijten vor men in allerlei schakeringen van groen. Wie ze wel eens met een loupe bekeek heeft kun nen ontdekken, dat ze soms de wonderlijkste vormen hebben. Iedere mossoort heeft ook zijn eigen voorkeur voor groeiplaats. Eén excursie zal van u geen mossendeskundi ge maken. Maar voor een eerste (of voortgezette) serieuze kennismaking met deze plantjes mag u deze excursie eigenlijk niet missen. Laat u ver rassen door de eenvoud en schoonheid van de mossenwereld. Onder leiding van IVN-gidsen vertrekken we om 14.00 uur bij het Bezoekerscentrum in Oisterwijk. Deelname is gratis. www.ivnoisterwijk.nl De Tilburgse tuinarchitect, Tom Brekelmans, is waarschijnlijk bij velen van u bekend door het beantwoorden van vragen over bomen en planten in het Brabants Dagblad op zaterdag. Hij geeft een lezing met dia’s over eigentijdse tuinen en over de hedendaagse opvattingen over tuinen in het algemeen. Lezing door Tom Brekelmans, tuinarchitect PAGINA 3 I Door middel van dit schrijven willen wij u informeren over het openbaar onderwijs in zijn algemeenheid en de openbare basisschool ’De Bienekebolders” in het bijzonder. Daarnaast willen wij u op de hoogte brengen van de mogelijkheden om onze school te bezoeken. Het openbaar onderwijs wordt niet vanuit één bepaalde opvatting of levensover tuiging gegeven. Dat mag zelfs niet. Er wordt aandacht besteed aan alle waarden, zoals die in de Nederlandse samenleving voorkomen, zonder dat er een bepaald onderscheid gemaakt wordt. Openbare scholen bieden de ouders de mogelijkheid om hun kinderen lessen in godsdienst- of humanistisch vormingsonderwijs te laten volgen binnen de normale schooltijd. Verder wordt er les gegeven in kennis van allerlei wereldgodsdiensten en levensbeschouwelijke overtuigingen, zonder ergens een voorkeur voor uit te spreken. Dit gebeurt vooral in de bovenbouw. Andere dia’s gaven een scala aan oude Brabantse boerderijen in diverse soorten, maten en kwa liteiten te zien. Ook werd er veel informatie ge geven over het werken en leven op het platte land van nu en weleer, toen alle werkzaamhe den op de boerderij nog handmatig of met paar den werden gedaan. Niets dan lof derhalve over deze prachtige dia-presentatie, die een grote bijdrage heeft geleverd aan het slagen van deze goed georganiseerde sociaal-culturele dag. Na deze prachtige dia-presentatie was het tijd voor een Brabantse koffietafel, die er zeer ver zorgd uit zag en zich ook zo liet smaken. Om ruim 15.30 uur kon iedereen, verzadigd en verkwikt, luisteren naar sketches en liedjes van de in Moergestel alom bekende Kees van Dijk. Ook zijn optreden was zeer actueel en sloot ge heel aan op het thema van deze dag. Kees be dankt het was weer gewedig! Hierna was er gelegenheid om de foto-exposi- tie van bekende boerderijen en van oude agra rische gebruiksvoorwerpen te bezichtigen. Tenslotte was er nog ruim een uur een optre den van het presentatiekoor ’t Alternatief uit Berkel-Enschot. Naast diverse sketches uit het huwelijksleven en van de Jantjes, verraste dit koor de aanwezigen ook nog met een grote ver scheidenheid aan meezing-liedjes uit vervlogen tijden. Na afsluiting van deze dag door de Kringvoor zitter, werd nog gezamenlijk het Babantse volkslied: ”Het leven is goed in het Brabantse land,” gezongen en kunnen we terugzien op een zeer geslaagde dag.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3