Ö- GEZ1E W IN GÈKEL 1L—1 11 G 1 J. Persoons Parochieberichten Biest-Houtakker H. Antonius PROFIL? Aphrodite Positieve reacties op ’carnavalsmis’ ‘Circus Hoeps komt naar Moergestel’! Bovenstaande regel is een vreugdekreet uit de notulen van de vergadering van het Oranjecomité. Jawel, het programma voor Koninginnedag 2003, dat ook dit jaar weer grotendeels plaatsvindt op het St. Jansplein, staat al stevig in de grondverf! 11 Schepens Tweewielers Vastenaktie 2003 1 AnhrnAitv Uitslag Carnavalsoptocht Moergestel 2003 WOENSDAG 12 MAART 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1229 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst h Autobedrijf Moergestel h! Hu idve rzorg i n gsi nstitu ut ,4 Koninginnedag 2003 - uöR ik ul. nie de esselse ThS JL 1 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J tel.:013-5131404 Industrieweg 24 M.i.v. deze week publiceren wij (voor lopig althans) de parochieberichten van Biest-Houtakker. Dit verzoek is tot ons gekomen nadat bekend werd dat ‘De Hilverbode’ deze berichten niet meer op wil nemen. Wel moeten we ‘n slag om de arm houden omdat binnen onze redactie op dit moment wordt overlegd of‘De Gèsselse’ in de toekomst wel blijft verschijnen in Biest-Houtakker en Haghorst. In elk geval tot het moment dat daarover een beslissing is genomen mogen de Biestse inwoners op ons reke nen!!! Ook Moergestel heeft kennis gemaakt met het verschijnsel ‘carnavalsmis’, hoe wel het geen Mis was, maar een woord- en communiedienst. Na een intensieve voorbereiding trokken op zaterdag 1 maart j.l. tegen de klok van zes de Moergestelse prins met zijn adjudant en hofhouding, onder muzikale begeleiding van de hof kapel d’Ambiejans, de kerk binnen, samen met de leden van de carnavalsver enigingen de Pierewaaiers, de Dors(t)vlegels en de Durdraaiers. Het was een bont schouwspel, waarbij de kleu ren rood, geel en groen domineerden en er ook veel blauw te zien was. De kleuren van de boek jes en van de versiering in de kerk waren daar aan aangepast. Namens het Parochiebestuur heette Petra van Nuenen iedereen van harte welkom en de Muziekvereniging Prinses Juliana werd extra in de bloemetjes gezet, vanwege haar geweldige inzet om de Moergestelse gemeen schap muzikaal van dienst te zijn. “Een gelukkige mens is glorie aan God”, zo luidde het thema van de viering waarin diaken Henk Degen voorging. Met zang en gebed werd eer gebracht aan “onze hemelse prins” voor het leven dat we uit zijn hand mochten ont vangen. “Laten we dan samen delen van het goede der aarde, zonder dat iemand tekort DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten komt. Laten we het leven vieren, zonder wan klank, zonder overdaad die schaadt, zonder onderscheid van rang en stand, als uitgelaten kinderen van een en dezelfde Vader”, zo bad en preekte Henk Degen. Evenals het vorig jaar werd zijn preek voor een gedeelte gezongen. Tijdens de communie-uitreiking speelde Adrie Oerlemans het ‘Ave Maria’ op de trompet en na afloop van de viering werden de talrijke aan wezigen toegesproken door prins Harry d’n Urste, die alle medewerkers aan de viering bedankte, iedereen een mooi carnavalsfeest toe wenste en de hoop uitsprak dat het niet bij deze ene keer zou blijven. Uit de reacties na afloop van de viering maak ik op, dat velen dat laatste zullen toejuichen. De viering was car naval en Kerk waardig. Zondag 16 maart 2de zondag van de vasten. Om 10.00 uur woord- en communiedienst. De intenties zijn voor Cornelis Wijten als jaarge tijde en voor Cees van Breda vanwege zijn ver jaardag. Woensdag 19 maart is het hoogfeest van de Heilige Jozef, bruidegom van de H. Maagd Maria en patroon van de kerk. Aswoensdag 5 maart is de veertigda gentijd van de Vasten, de voorberei dingstijd op Pasen weer begonnen. Elk jaar wordt door de M.O.V.-groep van Moergestel een project in de Derde Wereld ondersteund. In de Gèsselse kunt u elke week lezen over het project. Dit jaar gaat het om de opvang van wees kinderen in Ethiopië. Ethiopië is een van de armste landen in Afrika. Door oorlog, honger en ziekte hebben hon derden kinderen in de Ethiopische stad Bahir Dar hun ouders verloren. Opvang in een wees huis isoleert hen en maakt integratie in de samenleving moeilijk. Families in de krotten wijken van de stad nemen daarom weeskinde ren in hun gezin op. Maar de leefomstandig heden in hun wijk zijn te slecht om de kinde ren een toekomstperspectief te bieden. Met steun van de Vastenaktie bouwen de krot tenwijkbewoners aan een beter leven. Hiervan profiteren niet alleen de weeskinderen, maar ook zijzelf. Zij leggen waterputten aan, kinderen krijgen extra onderwijs, jonge werklozen leren een vak en vrouwen kunnen een eigen bedrijf je beginnen. Help mee aan een betere wereld en geef met een ruim hart aan de Vastenaktie. El 71 Schoolstraat 1 tijdstip dat er voor hun ouders en voor de gro teren optredens zijn op de podiumwagen op het St. Janplein. ‘De Alpenjagers’ spelen ’s middag weer in Den Boogaard en de skeelertocht, georgani seerd door schaatsclub ‘De Vennen’ start op een gunstiger tijdstip dan verleden jaar. En... zoals de kop van dit artikel al aangeeft: Circus Hoeps komt. Hun optreden kon vorig jaar voor ’n belangrijk deel niet doorgaan van wege de harde wind ’s middags. Dus komen ze dit jaar terug! En het leuke van Circus Hoeps is dat kinderen het allemaal zelf mogen leren en doen! Natuurlijk kunnen bezoekers terecht voor ’n natje en droogje, dus ook de inwendige mens komt aan z’n trekken. Kortom: Koninginnedag 2003 is weer ’n feest dat u niet mag missen. We hopen alleen met u dat het oranjezonnetje ons dit jaar niet in de steek laat! Uiteraard is er voortgeborduurd op het concept van vorig jaar. Het programma had toen veel betere weersomstandigheden verdiend, dus gokt de Stichting Oranjecomité Moergestel daar dit jaar maar weer op. Natuurlijk wordt de dag weer begonnen met de taarten voor de Vroege Vlaggers. 15 Gezinnen worden er dit jaar mee verrast. De vaste onder delen als de H. Mis, de bingo voor senioren en de Oranje-optocht ontbreken ook dit keer weer niet. Op het St. Jansplein kan jong en oud zich ver maken. Zo komt er dit jaar een kleefwand, het levende voetbalspel is er weer en kan er weer beachvolleybal worden gespeeld. Ook aan de allerkleinsten is natuurlijk gedacht. Voor hen komt er o.a. een ballenbak. Kinderen kunnen weer van alles maken, zoals ’n button; ze krijgen ’n snoepkaart en voor hen is er een heuse disco in Den Boogaard op het Categorie A - Wagens 1. Afrit 9 - Meej carnaval gaon we tot op d'n bojem 2. Brabantse Bagger Club - De rotondes komen er aan 3. 't Geminteluk Belang - Onbeperkt bouwen in Gèssel en Osterwèk 4. De raad van de elf elfjes - Elven fantasie 5. De Döpkus - Cellentekort Categorie BI - Loopgroepen tot 10 personen 1. Fam de Bresser Weytmans - De ont-kop-peling 2. Mieke, Ron, Toos, Guido - Wij vieren carnaval op ons eige houtje 3. Uit de kom - Top 3 problemen met carnaval 4. Fanfare Bcens - Fanfare Boens Categorie B2 - Loopgroepen meer dan 10 personen 1. De Vurhaai - We maken er een potje van 2. c.v. de Tilburgseweg - Amsterdamse sferen 3. Buurtver. 't Rootven - Da's Son(de)man 4. Kameraoij verzetje - Economische malaise Categorie C - Loopgroepen 1 of 2 personen 1. Bets en Jackass - Bets en Jackass 2. Mark van Daelen en Marjan Denissen - Wij hebben unne snipperdag 3. Johan op 't Hoog - Ik heb er de pee in 4. Jolanda Brabers - Hedde gij men poeske (nie) gezien Kinderoptocht 1. Fam. van de Ven, Broers, Brok, Knijpers - Pinokkio 2. Jorn Stads en Kees Bierkens - 2 geil ventjes met 2 geil konijntjes 3. De Kloostermoppen - Ik waar ut nie Afgelopen vrijdag moest de brandweer er aan te pas komen om een brand in de centrale afzuiginstallatie van Schoenfabriek Van Bommel aan de Oisterwijkseweg in de kiem te smoren. IkORi.mann viel van i zèn kwikkie gelukkig

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1