Drukbezochte voorstelling over Riddertijd Carnavalsoptocht 2003 Het is weer oliebollentijd! Inschrijven voor de Truck Tour Rode Kruis “Opvang en Verzorging Bel Jos van Dijk Gerard van Maasakkers op herhaling in Oisterwijk Carnaval en ‘Prinses Juliana’ RIOLERINGSPROBLEMEN? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Ik waar ut nie Scouting Moergestel 24.00 uur vindt op het St. Jansplein de Pierrot- verbranding plaats met vuurwerk. Prins Harry den Urste sluit daarmee met de drie vereni gingen en de trouwe carnavalsvierder het car naval 2003. Weer twee leerzame projecten afgesloten, waar bij de kinderen naast het leren ook heel veel ple zier hebben gehad. Over deze en andere projecten kunt u meer informatie verkrijgen bij Basisschool de Bienekebolders, Bosstraat 1 te Moergestel. GROND- EN RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! Adressen: Dirk van Abeelen, De Looijakker 68, Tel513 0469; Carlo van Esch, Schoolstraat 46, Tel: 5130111. PAGINA 5 Tijdens twee drukbezochte voorstellingen op 13 en 14 februari hebben de kinde ren van de groepen 3-4 van Basisschool de Bienekebolders de projecten Middeleeuwen en Sprookjes afgesloten. Al weken werd er in de klas van Juffrouw Marian hard gewerkt aan een door de kinderen zelfgekozen thema: de riddertijd. Nog even de belangrijkste punten: De optocht wordt gehouden op zondag 2 maart Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij onderstaande adressen Inleveren inschrijfformulieren uiterlijk op woensdag 26 februari Nummerbordjes afhalen bij Café de Brouwer op zondag 2 maart tussen 10.30 en 11.30 uur. Opstellen optocht vanaf 12.30 uur in de Schoolstraat, Scheerman en Burg. Bardoel- straat. Vertrek optocht om exact 13.00 uur Prijsuitreiking kinderoptocht: 15.15 uur in Den Boogaard Prijsuitreiking volwassenoptocht: 16.45 uur in Café De Brouwer Route: Burg. Bardoelstraat - Past. Janssen- straat - Pr. Margrietstraat - Pr. Beatrixstraat - Krijtestraat - Rootven - St. Jansplein terverenigingen De Dorstvlegels en De Dur- draaiers met hun prins en hun raad van elf. De mis staat bol van verrassingen dus ook al bent u geen carnavalsfan, dit mag u niet missen. De zondag staat traditioneel in het teken van Den Opstoet die vanaf 13.00 uur begint te trekken met daarna in Den Boogaard om 15.15 uur prijsuitreiking voor de kinderen en om 16.45 uur in De Brouwer voor de volwas senen. Op maandag is het dweildag en dat doen we dan dinsdags nog eens dunnetjes over, terwijl het elke avond in de verschillende horecagelegen heden uiteraard bal is. Een heel bijzondere activiteit vindt elk jaar op dinsdag vroeg in de middag plaats in café De Brouwer. Dan kiest carnavalsgezelschap De Borrelaers hun alter natieve Prins Carnaval op een altijd zeer ludie ke manier. Iedereen die van spektakel en humor houdt, dient daarbij aanwezig te zijn. En dan tenslotte op dinsdagavond klokslag Op zondag 13 april vindt voor de 16 keer de Truck Tour Tilburg plaats. Dan wordt 270 lichamelijk en/of verstandelijk gehandicap ten uit de regio Tilburg - geheel gratis - een recreatieve dagtocht aangeboden. Een tocht, die halverwege de route van ongeveer 100 km, wordt onderbroken voor een lunchpauze, die muzikaal wordt opgeluisterd door o.a. “Zuut jes Aon.” Vertrek is ’s morgens om 10.00 uur vanaf bedrij venterrein De Katsbogten in Tilburg, waar de deelnemers tussen 17.00 en 18.00 uur worden terug verwacht. Voor deelname kan men zich telefonisch (laten) opgeven bij Diny Horsten, tel. 536 5584 of Suzanne van Oort, tel. 0162- 314511. De inschrijving sluit uiterlijk vrijdag 14 maart. Op basis van het aantal keren, dat eventueel reeds eerder is deelgenomen, worden de gegadigden geselecteerd. Het evenement is alleen mogelijk dankzij de inzet van velen, alsmede door steun in geld of natura. Wie de organisatie in geld of natura wil steunen kan contact opnemen met Gerben van Oort tel. 0162-314511, e-mail: Oort@tref.nl of met Ton van de Put tel. 013-4682613, e-mail topu@hetnet.nl Dat geldt ook voor bedrijven of instellingen, die de stichting op een andere wijze willen helpen, zoals met attenties (heb bedingetjes). Carnaval staat weer voor de deur en dat betekend voor de scouting in moergestel dat er weer drukke tijden aan komen. Uiteraard zal iedereen, zowel leden dan wel leiding, zich volop in het feestgedruis storten, maar voor de scouts betekend het ook weer hard werken om weer zoveel mogelijk oliebollen te verkopen. Voor diegene die niet goed weet wat er met scouts bedoeld word, dit is een spel tak binnen de scouting waar kinderen van 10 tot 14 jaar ver blijven. Zoals ieder jaar zullen zij samen met de leiding er weer voor zorgen dat er oliebol len tijdens de optocht te verkrijgen zijn. Een actie om geld te verzamelen, dat mag duidelijk zijn. Ondanks subsidies en contributie is het toch nodig om via acties geld te verkrijgen. En al jaren hebben we binnen scouting het nodig gevonden dat er voor de gulle gever iets tegen over staat. In dit geval OLIEBOLLEN. Zoals u van ons gewenst bent rijden wij voor de op tocht uit. Dit om bevoorrading van verse olie bollen te garanderen. Deze worden namelijk in ons clubhuis gebakken. De kinderen zullen u deze aanbieden in zakjes van 4 stuks. Met poe dersuiker. En dat voor slechts €2,-. De opbrengst van deze actie werd in het verleden gebruikt om de kinderen iets extra’s te kunnen laten doen op het zomerkamp. Nu zal dat dit jaar ook wel weer gebeuren, maar dit jaar is het wel voor een speciaal zomerkamp. Wat is namelijk het geval. Dit jaar bestaat de De voorbereidingen zijn in volle gang. Er wordt nog druk gelast, getimmerd en geschilderd, kleding wordt in elkaar gezet en acts ingestudeerd. Volgende week barst het carnaval los in het Piere- waaiersrijk en op zondag hoort daar na tuurlijk de optocht bij. Zouden de jongens en meiden van ’’afrit 9” weer zo’n schitterende wagen hebben gebouwd? Welk thema zou ”c.v. de Tilburgseweg” deze keer vol enthousiasme uitbeelden? Hoe komt Cor van Dijk in haar, naar eigen zeggen, laat ste optreden in de optocht voor de dag? Welke vereniging heeft de mooiste prinsenwagen gebouwd en wat hebben de kinderen dit jaar voor ons in petto? Vele bekenden zullen weer van de partij zijn bij dit jaarlijkse schouwspel, maar er hebben zich ook al weer enkele nieuw komers gemeld om de optocht te versterken. Al met al genoeg reden om op carnavalszondag het dorp in te trekken, langs de route plaats te nemen en te genieten van alles wat voorbij komt. 'Komt er mer in' was in 1978 zijn debuut-elpee. 'Pas op de plaats' heette zijn cd uit 2000. In de ruim twintig jaren daartussen maakte Gerard van Maasakkers allesbehalve pas op de plaats. Hij groeide van troubadour met gezellige liek- es in het Nuenens dialect tot veelzijdig, uni verseel chansonnier. Minstens één ding bleef: zijn herkenbare Brabantse inslag. Op vrijdag 14 maart komt Gerard Van Maas akkers op herhaling in Oisterwijk. Op initia tief van organisatie voor podiumkunst Groeten uit Oisterwijk is hij opnieuw te gast na zijn succesvolle GUO-concert vorig seizoen. Toen was hij er in uitgebreide bezetting met zijn ‘Vaste Mannen’. Ditmaal ging hij bij uitzon dering in op het verzoek van GUO om het con cert een extra intieme dimensie mee te geven door zich louter subtiel te laten ondersteunen door ‘Vaste Man’ Harry Hendriks (zang en gitaar). Het optreden in De Kunstkring aan de Stationsstraat begint om 21.00 uur. Tot zon dag 23 februari kunnen nog telefonisch tic kets worden gereserveerd via de GUO-foon: 521 0175. Vanaf maandag 24 februari liggen de laatste tickets bij voorverkoopadres Rabobank Oisterwijk. Tenminste, zolang de voorraad strekt, want het concert gaat richting uitver kocht. scouting in Moergestel 40 jaar. Voor ons is dit jaar een feestjaar. En dat willen we vooral vieren op ons zomerkamp. En dan wel met alle leden en alle leiding. En zo zullen wij dit jaar met z’n allen op zomerkamp gaan. Momenteel wordt er in putten de laatste hand gelegd aan een gloednieuw scoutinggebouw van de scouting aldaar. In een erg bosrijke omgeving met voldoende ruimte om het gebouw heen om onze tenten een plaats te geven. Dit kamp wat een week duurt zal ook een “dagje uit ‘kennen. En u begrijpt het al. Mede door onze oliebollen verkoop tij dens de optocht kunnen we er een fantastisch dagje van gaan maken waar ze over 40 jaar nog over praten. Mocht u nu denken, dat is leuk, maar ik lust geen oliebollen. Geen nood. We trekken namelijk ook een verzameltent mee in de optocht waar u euro’s naar hartelust kunt werpen. En daar mag u best een wens bij doen, wie weet. Namens de scouting allemaal een vrolijk carnaval gewenst en we zien u in de optocht. Gewoontegetrouw is het Muziekvereniging Prinses Juliana die steeds de opmaat voor het jaarlijkse carnaval voor haar rekening neemt met een carnavalsconcert op de don derdag voor carnaval. Deze traditie wordt ook in 2003 voortgezet en wel op donderdag 27 februari en hoe..Als rode draad loopt door de hele avond de muziek van Zuid Europese en Zuid Amerikaanse oorsprong; tango’s, paso dobles, rumba’s, samba’s en wat dies meer zij. Alle onderdelen van de muziekvereniging, het Opleidingsorkest, de Slagwerkgroep en het Harmonieorkest, zullen een bijdrage leveren. Er zal zelfs een 4e onderdeel, Julia genaamd, aan het grote publiek worden voorgesteld. Naar verluidt zullen we met carnaval nog wel meer van deze groep te horen en te zien krijgen. Trouwens van heel ‘Prinses Juliana’ zullen we wel meer horen en zien. Zo zijn de muzikan ten, zo u vast al wel weet, ook tijdens de optocht van de partij. Terug naar het carnavalsconcert: ter afwisseling zal ook een sauwelèr zijn opwach ting maken. En.als afsluiting gaat een heuse Salsaband, Poder Latino genaamd, het heft overnemen met een keur van salsa’s, merenques en van dat soort tropische klanken. In een wer velende show zult u met volle teugen kunnen genieten van een 13-mansformatie die latin music brengt in optima forma, wervelend, vol temperament. Musica latino con pasion. Vol temperament is dus te zwak uitgedrukt: vol passie! WouwwwwwH! Doe dus ’n makkelijk zittend danstenue aan! Reden volop dus om als een speer naar een van de voorverkoopadres sen te snellen voor toegangsbewijzen, (slechts 5 eurotjes per stuk). Waar? Bij Super De Boer, Jumbo Denissen, Kadoshop van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Café de Brouwer, Den Boogaard en Fam. van de Wouw, Raamacker- straat 1. Nu zijn er nog kaarten! In de stemming gekomen? Heel begrijpelijk, maar geef mij niet de schuld: ik waar ut nie! bereiding vormen om slachtoffers in een opvangcentrum hulp te bieden Als afsluiting ontvangt men een zogeheten Opvang en Verzorgingspas. Jongstleden op 04-02-2003 wer den binnen de afdeling van het Rode Kruis Oisterwijk-Haaren aan 21 vrijwilligers,door burgemeester Kortmann van Oisterwijk,als eerst verantwoordelijke en opdrachtgever bin nen de gemeente in het Rode Kruisgebouw deze passen aan de deelnemers uitgereikt. De belangstelling binnen de Oisterwijkse gemeen schap en omliggende kernen bleek groot te zijn gezien het grote aantal vrijwilligers,die zich hiervoor hadden aangemeld en met goed gevolg de oefeningen en cursus afsloten. Dit werd nog eens extra onder de aandacht gebracht door het ter plaatse,tijdens deze feestelijke uitrei king,opvoeren van een mogelijke praktijksitu atie en de wijze hoe daarmee om te gaan. Waardoor de betrokkenheid en het enthou siasme van de deelnemers een extra duidelijk accent kreeg. DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 19 FEBRUARI 2003 Vervolg van pag. 1 ken. Prachtig om die trotse kinderen te zien, die helemaal opgaan in ‘hun’ project! En gelukkig paste het project ook helemaal in het gewone leren: spelling was nodig voor het woordenboek en de verhalen, geschiedenis, het uitmeten van de decors en kasteel-kantelen was een bijna wiskundige berekening en ook in drama en creativiteit was volop uitdaging te vin den. Leuk was ook de voorstelling op vrijdagochtend. Toen werd tegelijkertijd het sprookjesproject uit de andere groep 3-4 van Juffrouw Sonja afge sloten. Twee thema’s die prima op elkaar aan sloten en elkaar aanvulden. Want ook in de middeleeuwen kenden ze al koningen en prin sessen, heksen en Roodkapjes. Het Nederlandse Rode Kruis kent binnen haar pakket van hulpverlening een belangrijke taak genaamd: “Opvang en Verzorging”,deze vorm van hulpverlening wordt ingezet tijdens nood situaties en rampen. Denken we hierbij aan de situaties,als de brand in Volendam en de vuur- werk-explosie in Enschede,evenals de aanslag op 11 september op het WTC te New-York,die in het recente verleden plaats vonden. Binnen de afdeling Oisterwijk-Haaren van het Rode Kruis bestaat deze taak Opvang en Verzorging eveneens. Wat omvat deze taak: het bieden van een eerste opvang in noodsituaties van men sen,die door een ernstige gebeurtenis getroffen zijn en dezen zo goed mogelijk opvangen en ver zorgen, zodat ze zo min mogelijk te lijden heb ben van een dergelijke ontwrichting,naast de professionele hulp, die tegelijkertijd aanwezig is. Om op een dergelijke taak voorbereid te zijn,dient men een cursus te volgen,die door middel van praktische opdrachten en nage speelde praktijk-voorbeelden een gedegen voor- Om alles precies van carnaval te weten, raad pleegt u uiteraard het Pierewaaiersbloaike. Wat u moet, wanneer u op woensdag na carnaval gevraagd wordt of u dat was waar carnaval 2003 aan voorbij is gegaan, kunnen zeggen: “Nee hoor, ik waar ut nie!” En was u het die verge ten is te BOBBEN tijdens carnaval? “Nee hoor, ik waar ut nie!” En was u het die vergeten is de carnavalsmis te bezoeken? “Nee hoor, ik waar ut nie!” En hebben we u gemist tijdens de optocht omdat het te koud was? “Nee hoor, ik waar ut nie!” Geen kroeg, geen verklede Moer- gestelnaar en geen drank gezien tijdens die dagen? “Nee hoor, ik waar ut nie!” Mooi zo, dus kunnen we op u rekenen!!! Naast het maken van kastelen en wapenschil den (en zo’n schild maak je niet zo maar: het moet aan strenge eisen voldoen!) werd veel geleerd over een periode in de geschiedenis waarin nog geen elektriciteit was en er geen toi letten of doktoren waren. Groep 4 schreef en tekende zelf een middeleeuws woordenboek: broeders, schouten, kantelen, kwakzalvers, gif en tegengif, galg, lans, toernooien: allemaal nieuwe begrippen die op alfabetische volgorde in het boek opgenomen werden. Uit het zelf schrijven van verhalen is een prach tig toneelstukje ontstaan over jonkvrouwen en ridders. En van dit stukje, waarin de jonk vrouwen prachtige mutsen dragen en de ridders echte zilveren helmen en schilden; konden de vele ouders, opa’s en oma’s genieten op een sfeervolle manier. De afsluiting vond namelijk plaats om 18.30 uur, zodat er in een met kaarsen verlicht lokaal de echte sfeer van de middeleeuwen gemaakt was. Door de mooie decors en prach tige kleding was het een genot om naar te kij-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5