Bierproever van het jaar Afscheid pater Wiel Logister I Kapsalon Barbers 9de Inblaosavond Aphrodite Nog efkes PROFIL- Afwezig van 3 t/m 7 maart P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN Op alle fietstassen nu 10% KORTING VOGELS Schepens Tweewielers WOENSDAG 19 FEBRUARI 2003 - 27e JAARGANG - Nr. 1227 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Hb Vrijdag 7 februari heeft de Vereniging Bierproeven de Moergestelse ”Bier- proever van het Jaar”-verkiezing gehou den. Na een felle strijd met haar man nelijke mede-bierproevers is Ghislaine Bertens bierproefster van het jaar gewor den. - lijkt het - dat de goede Geest vanzelf komt in het tijdperk van de Waterman, het derde mil- gelovigen, andersdenkenden en heidenen wat ook in de constituties (regels) van de orde staat. Hij trof dan ook alleen maar gelovigen aan en geen andersdenkenden en heidenen. Afscheidsgeschenk Pastor Theo Schepens bood hem namens de Moergestelse gemeenschap een ets van de kerk aan voor een geschikte plaats in zijn woning als mede een kunsthistorisch boek en bedankte hem ook namens het kerkbestuur voor de bewe zen diensten. Als generaal-overste gaat hij een drukke periode tegemoet en daarom moest hij node afscheid nemen. De parochiegemeen schap wenst hem voor de toekomst alle goeds en een goede gezondheid toe. E. van DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Nu de Carnavalsdagen weer met rasse schreden naderen, komt ook het jaarlijks terugkerende evenement, dat Inblaos avond heet, weer snel dichterbij. Op vrij dag 28 februari a.s. vindt het weer plaats. Pierewaaiersbloaike Om alle bewoners van Moergestel te laten weten hoe het carnaval in Moergestel leeft en wat er allemaal te doen is, geeft carnavalsvereniging De Pierewaaiers elk jaar het Pierewaaiersbloaike uit. Ook dit jaar komen De Pierewaaiers met het grote kleurrijke en dikke blad bij u aan de deur op vrijdag 21 of zaterdag 22 februari. Hoort U een geluidswagen op een van die dagen dat weet u dat De Pierewaaiers er aan komen. En hopen zij dat u alvast naar de deur komt met een of meerdere euro’s als vrijwillige bijdrage voor het prachtige bloaike. Want of u nu wel of geen uitgaander bent, er staan zoveel leuke bijdragen in de krant dat het de moeite waard is er voor te gaan zitten. Dankzij de vele sponsors kunnen De Piere waaiers het blad kostendekkend drukken en het u gratis aanbieden. Maar tegelijkertijd hoopt de vereniging dat u wel een geldelijke bijdrage in de collectebus achterlaat als waar dering voor het blad en het vele werk dat al die leden verrichten om er weereen geslaagd en soepel carnaval 2003 van te maken. Vereniging Bierproeven Afscheidspreek “Helaas is het in Moergestel niet anders als elders: steeds minder mensen komen regel matig naar deze heilzame woorden luiste ren. Blijkbaar denken velen, dat alles in het leven ook wel gesmeerd loopt, als we God, Pater Logister is lid van de congregatie van de Jezus, evangelie en kerk mijden. Velen denken Montfortanen en een van de doelstellingen van de congregatie was missieapostolaat zowel onder Op maar liefst 3 podia in café de Brouwer en café de Klaore zullen 25 orkesten hun beste Carnavalsrepertoire afstemmen op het publiek. Want dat is de opzet van deze avond: De orkes ten de gelegenheid geven om het ingestudeer de carnavalsrepertoire te testen aan een breed publiek en om te zien of er hier of daar nog wat bijgeschaafd dient te worden. De belangstelling voor deze Inblaosavond is onder de orkesten heel erg groot. Zelfs vóór de inschijving hebben zich orkesten gemeld voor deelname en diverse orkesten hebben we moe ten teleurstellen omdat het schema vol zit. Waarom komen orkesten toch altijd zo graag naar Moergestel, niet alleen met deze 9de Inblaosavond, maar ook met het Blaoskapellen- festival en met Carnaval? Wij denken dat Moergestel een reputatie opge bouwd heeft qua organisatie, dat er niet gespeeld wordt voor de prijzen, maar bovendien weten de orkesten en bezoekers dat het er altijd bere- gezellig is en de toegang gratis. Dus, vrijdagavond 27 februari vanaf20.00 uur volop Carnavalsmuziek in de genoemde hore cabedrijven. De organisatie is in handen van (s)Taporkest d'Ambiejans, die zelf natuurlijk ook één van de deelnemers is. Programma En dat er veel georganiseerd wordt door de drie carnavalsverenigingen De Pierewaaiers, De Dorstvlegels en De Durdraaiers, samen met de plaatselijke horeca, is volop in het bloaike te lezen. Hoogtepunten in het programma noe men we hier even vlot achter elkaar. Donderdags begint de carnavalsvierder met het carnavalsconcert van harmonieorkest Prinses Juliana in Den Boogaard. En daar heeft al heel wat van in De Gèsselse gestaan. Op vrijdagmiddag is er voor alle kinderen van de drie Moergestelse basisscholen in Den Boogaard een groot carnavalsbal. Daar zullen de drie carnavalsverenigingen de basisschool kinderen alvast warm maken voor de volgen de vier dagen. En na afloop kunnen ouders, kin deren en leerkrachten met de raden van elf naar De Brouwer om in te dansen. Op vrijdagavond zijn er zo’n 25 blaoskapel- len actief op d’n inblaosavond in De Klaore en in café De Brouwer. Een waar en groots spektakel en dé formule om er in te komen, terwijl dat voor de jeugd plaatsvindt in Den Boogaard tijdens het Hengstenbal. Op zaterdag is er vanaf 14.00 uur in Den Boogaard openingsbal. Daar zijn de drie ver enigingen weer aanwezig en is er een boeiend programma voor jong en oud met allerlei artie sten en activiteiten. Daar zal ook rond de klok van 15.30 uur burgemeester Kortmann de stads sleutel overhandigen aan Prins Harry den Urste van C.V. De Pierewaaiers, opdat hij waardig en wijs kan regeren over het Pierewaaiersrijk gedu rende het carnaval 2003 in Moergestel. Op zaterdag zo rond 6 minuten voor 6 is er voor het eerst een grootse carnavalsmis in onze parochiekerk St. Jans’ Onthoofding met deel name van hofkapel en residentieorkest ‘d Ambiejans, Prins Harry den Urste van C.V. De Pierewaaiers met zijn hofhouding en de zus- Vervolg op pag. 5 lennium, in deze tijden van overvloed - al is er nu even een dipje. Ik bid dat Moergestel dank zij deze kerk, dit gebouw, deze biddende ge meenschap vitaal blijft. Hopelijk blijven hier mensen komen, niet alleen de oude getrouwen, maar ook de jongeren. Dat ze tegen - de geest van de tijd in - weer hier komen en wel met velen om zich de zegen van God te laten welgevallen, tot troost en vreug de van henzelf en omwille van een menswaar dige gemeenschap”. De dienst eindigde met een overweldigend warm applaus van de aanwezigen hetgeen hem zichtbaar ontroerde. Receptie In het parochiecentrum kreeg iedereen de gele genheid om Pater Logister persoonlijk te bedan ken en de hand te schudden waarvan druk gebruik werd gemaakt. Een voor de gelegenheid geschreven lied werd door iedereen uit volle borst meegezongen. Zelfheeft hij eens gezegd in Moergestel beter de handen van de gelovi gen te kennen, vanwege het communie uitde len, dan de gelovigen zelf. Anders dan voorgaan in diensten was hem gezien zijn drukke baan niet gegeven. Ghislaine Bertens krijgt de prijs overhandigd door de secretaris, geheel in stijl: een fles Deus cham- pagnebier... proeven. Door het herkennen van zes ver schillende bieren, puur alleen op uiterlijk, geur en smaak konden de deelnemers hun keuze maken uit een bierlijst. Door samen met Bernard Smits en Jos van Breda vier van de zes bieren te herkennen is Ghislaine in de strijd met de gedeelde 2e prijswinnaars als winnaar uit de bus gekomen. Het bestuur van Vereniging Bierproeven wenst Ghislaine veel geluk toe met deze roem en hoopt dat ze geniet van de door haar gewonnen prijs. Volgend jaar zal de verkiezing van "Bierproever van het Jaar" van een lokaal evenement uit groeien naar een regionaal opgezette verkie zing. U zult hiervan dus zeker meer vernemen. Waarde gij dè die er nie waar mi carnaval? Nee, ik waar ut nie! Bij de echte carnavalsvierder kriebelt het al: “Ik wil dweilen!!!”. De optochtdeelnemers steken bij ’t kapelleke al kaarsjes op voor goei weer. Diaken Henk Degen rekent op een volle parochiekerk tijdens de carnavals- mis. De commissie openbaar carnaval raadt ieder een aan te ‘bobben’ en dus gebruik te maken tijdens de carnaval van de gratis bus die elk uur rijdt tussen Oisterwijk en Moergestel en omge keerd. En stadsprins Prins Harry den Urste ontmoet graag elke carnavalsvierder waar dan ook in Moergestel. Gelukkig duurt het nog maar efkes voor het zover is. Om deze titel is zwaar gestreden door een 15- tal bierproevers uit de regio. Het niveau van de wedstrijd lag zeer hoog zodat de minder erva ren bierproever geen schijn van kans had tegen de doorgewinterde leden van Vereniging Bier- Negentien lange jaren Die ‘paar keren assisteren’ is dan uitein delijk negentien jaren meehelpen gewor den. Nu kwam dan de tijd van afscheid nemen omdat hij gekozen en benoemd is tot generaal overste van de Montfortanen waar ook ter wereld. Zondag konden de Moergestelse gelovigen afscheid nemen van de sympathieke pater Logister en aan deze oproep hebben velen gehoor gegeven. Wel blijft hij in Tilburg wonen, zal daar de diensten in de Montfortparochie in Tilburg Noord blijven verzorgen en natuurlijk is hij gezien zijn nieuwe functie veel te vinden in de kloostergemeenschap te Oirschot. In zijn laatste preek ging hij ook in op zijn afscheid waarvan wij een gedeelte citeren. Na 19 jaar Moergestel. Afgelopen zondag ging Pater Professor Dr. Wiel Logister voor het laatst voor in de zondagmorgendienst. Op 8 februari 1984 meldde toenmalig ‘Moergestel- Nieuws’ dat pater Logister, hoogleraar aan de Theologische Faculteit te Tilburg, had toegezegd de komende maanden een aantal keren in het weekeinde de mis sen te komen verzorgen om deken Herman van den Broek enigszins te ontlasten. In augustus zou bekeken worden of er in overleg misschien meer mogelijk was om de knelpunten op te heffen. Pater Jos van den Broek en Pater Koos van Elderen deden al langer dienst als invallers. Huidverzorgingsinstituut de esselse Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! 1 Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl <s4 (voorheen 'Moergestel-Nieuws Waarneming: ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl I di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u pi i iuiu vei lui yii igoïi iolill h m Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1