'T<KWART1ERKE Genoten van heerlijk avondje sauwelen Sauwelaars: bedankt! Brabants kampioen bewijst klasse Voor de allerliefste geboortekaartjes... jeugd-en jongerencentrum Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL iel. 513 2268 Corrie Laurenssen als Kaat van Roosendaal AGENDA FEBRUARI 2003 Maikel Denissen als Zjeraar de projectontwikkelaar Bas Smits als ’Harco Haio’ Eric Boogaers als Billie de Koe PAGINA 4 M.O. Peter Hoffmans werd gehuldigd vanwege z 'n Nederlandse titel. Geesje van den Boer-van lersel Dit jaar warén er vier sauwelaars van eigen bodem, en wil de organisatie van de Sauwel- avond dit evenement blijven organiseren dan dient men te beschikken over een aantal van zeven. Dat is ook de reden waarom er sauwe laars moeten worden uitgenodigd ’van buiten’. Het programma rechtvaardigt die keuze. De keuze voor ’wie dan wel’ rechtvaardigde ech ter ook het programma. we d’r toch... dus driejen- taggetig procent wordt ver- oorzaokt dur nuchtere meense.. as we nou vur- taon iedereen ’ns zat lao- ten rij je, dan hemme strak driejentaggetig procent minder ongelukken. Mijn ’’speech”: Goedenavond allemaal, Begin van deze week kreeg ik een telefoontje van onze voorzitter, Kees van de Loo, dat we tijdens de sauwelavond ’’acte de présence” mochten geven. Volgens Kees was het de bedoeling dat we dit op een ietwat ludieke manier zouden doen. We hebben ero ver nagedacht en wilden dit doen in de stijl van het thema van de jeugdvakantieweek. Dit jaar is dat ’’toveren”. We hebben wat acts geprobeerd, maar de enige truc die gelukt is, is een verdwijntruc. Kees zit nu ergens in Oostenrijk, maar zonder z’n ski’s, die hadden wij even nodig. Aan het eind van een grandioze avond sauwelen, is bekendgemaakt dat de Jeugdvakantieweek en het Oranjecomité een donatie tegemoet kunnen zien van de sauwelaars en de organisatoren. Natuurlijk had ik namens de Jeugdvakantieweek een klein woordje van dank voorbereid, maar na de verbale hoogstandjes van onze sauwelaars had ik niet het lef om dat ook daadwerkelijk uit te spreken. naar Moergestel komen. Ook zij waren weer sterk in hun creatie, maar het zijn dan ook doorgewinterde sauwelaars die al vele prijzen hebben weten binnen te halen. ’n Ietwat jongere daarentegen is Andy Marcelissen uit Raamsdonksveer. Hij wist echter de afgelopen maand de Brabantse Naast deze vier sauwelaars van eigen bodem was er ’n drietal gastsauwelaars uitgenodigd. Jan Strik (Someren) en Mies Grijmans (Weert) waren hier de afgelopen jaren al meer te gast en de hier geboden gastvrijheid doet hen graag Mijn dankwoordje wil ik nu op deze manier alsnog uitspreken, omdat we er hartstikke blij mee zijn dat er weer aan de Jeugd vakantieweek is gedacht. Kaat was op vakantie geweest, samen met aller lei dorpsgenoten in ’n bus. Zo mocht Rinus Denissen mee want die kon de boodschappen sponsorren. ’Ik zeg: Rinus, wè hedde toch unne schoone winkel’. ’Ja’ zei die, ’als ik zo eens terugkijk op m’n carrière, hoe ik begonnen ben, mee alleen m’n vestand.,”Ik zeg, zooo. dan bênde inderdaad mee heel weinig begon nen’. Over Kortmann, wiens kanarie het leven had gelaten. Hij wou het graag zelf begraven in ’n sigarenkistje. ’En daar stond ie.oew hart brikt toch agge dè ziet.’Cor van Dijk zee nog: wa zal Onze Lieve Heer opkijken... Denkt ie dat ie sigaren krijgt, ligt er ’n dooi vogeltje in...’ In Rome aangekomen het museum voor beel dende kunsten bezocht. Thea Vermeulen-Peek stond voor een leeuw die van marmer was gemaakt. Ze zei tegen Leon Verhoeven: ’het moet toch wel heel moeilijk zijn om een leeuw uit één stuk marmer te houwen.’ ’Bende gek’, zee Leon, ’ge hakt gewoon alles weg wa nie op unne leeuw lijkt’! Vrijdag 14 februari Afterschoolcafe; 15:30-18:00 uur/entree gra tis; vanaf 10 jaar Zaterdag 15 februari Pop-up kaarten maken; 14:00 - 16:00 uur entree 1,50; vanaf 6 jaar Zaterdag 15 februari Apres-ski party; 20:30-22:30 uur 10 - 15 jaar; 22:30-02:00 uur 16+; entree gratis Woensdag 19 februari Pooltoernooi; 14:00 - 16:00 uur entree 1,-; vanaf 8 jaar; inschrijven kan t/m zaterdag 15 februari Vrijdag 21 februari Afterschoolcafe; 15:30- 18:00 uur/entree gra tis; vanaf 10 jaar Zaterdag 22 februari Maak je eigen etui; 14:00 - 16:00 uur entree 1,50; vanaf 6 jaar Zaterdag 22 februari P@RtY NiGhTs present Surpriseparty; 20:00 - 23:30 uur entree gratis; 10 tot 15 jaar Woensdag 26 februari Videomiddag; 14:00 - 16:00 uur entree 1,20; vanaf 6 jaar. Film over een jongen met sproeten Woensdag 26 februari Oefenen darttoernooi; 20:00 - 21:30 uur/entree gratis; vanaf 15 jaar Vrijdag 28 februari Afterschoolcafe; 15:30-18:00 uur/entree gra tis; vanaf 10 jaar Vrijdag 28 februari Darttoernooi; vanaf 20:00 uur entree gratis; vanaf 15 jaar. y Verder had de avond f nog een huldiging in petto voor Peter Hoffmans die enkele weken geleden de Nederlandse titel bij het veld rijden voor zich op wist te K eisen. Hij werd eveneens door Prins Harry onder- scheiden en kreeg ook ’n presentje van de organisatie. Uiteraard I was er een boeket bloe- men voor zijn vrouw Mira die ook welver- diend in de huldiging W mocht delen. Nog twee andere perso- nen werden prinselijk on- derscheiden: Ad van Hattum en Cees de Cock. Zij werden door de Sauwelcommissie bedankt voor de fijne samenwerking van de afgelopen jaren. Ook voor hen was een lekker drankje namens de organisatie. De avond werd muzikaal begeleid door ’De Grenskapel’ uit Poppel en getuige de vele loven de reacties op hun gezellige en onderhouden de muziek zullen we die zeker nog wel eens terug zien op het sauwelfestijn. Wij als Jeugdvakantieweek zijn ervan over tuigd dat iedereen in Moergestel ons een warm hart toedraagt. Elk jaar doet ongeveer driekwart van de Moergestelse kinderen mee en kunnen we rekenen op zo’n 100 vrijwilligers, van jong tot oud, als leiding. En als we extra hulp nodig hebben, dan doen we nooit tevergeefs een beroep op de Moergestelse inwoners. Ook nu weer blijkt dat we gewaardeerd worden. We willen de sauwelaars en organisatie dan ook hartelijk danken voor hun bijdrage. We kun nen er zeker iets goeds mee doen. Bedankt, en tot ziens tijdens de Jeugdvakantie week, die dit jaar wordt gehouden van 25 tot en met 29 augustus. Bedankt, mede namens de rest van de organi satie, kampioenstitel binnen te halen met een ijzer sterk nummer: het kerstverhaal in, zeg maar, een modern jasje. Een prachtverhaal met ner gens kwetsende woorden, en op een manier gebracht zoals alleen Andy dat kan! Uitzon derlijke klasse en dat wist het publiek dan ook bijzonder te waarderen. Na zijn sauwel werd Andy on derscheiden door Prins Harry d’n Urste en kreeg hij namens de organi satie ’n lekkere fles (hoe kan het anders) Pierelier als felicitatie voor zijn Brabantse titel mee naar huis. Over de overstap van handelaar naar project ontwikkelaar. ’Zjeraard, zitte nog wel op de goeje weg? Dus dan kèkte om oe hene en wè denkte? De Osterwèkseweg! De weg naor Osterwèèk, dan bende dus op de verkeerde weg. Ik dus op zuuk naor unne betere weg. De Schoolstraot? Die is iedere keer mar efkes beter.Half jaor open, half jaor goed, en daor- nao wir jaore halleven bak!’ Hij was ook op stap geweest met wethouder Martien Mathijssen. Ze hadden samen goed wat gedronken en daarna waren ze met de auto opgepakt door de politie. ’Dè was niet ver- staandig wégge daor gedaon het’, zeg ik tegen Martien. ’Zeuventien procent van alle onge lukken wordt veroorzaokt dur meense die gedronken hebben!’ ’Nou’ zee Martien, ’dan zèn Goede doel Zoals bekend mag worden verondersteld, wordt de opbrengst van de avond door de sauwelaars beschikbaar gesteld aan een of meerdere zgn. ’goede doelen’. Steeds zijn ze daarvoor op zoek naar onderdelen of gebeurtenissen waaraan zoveel mogelijk Moergestelnaren deelnemen. Dit jaar zijn dat (wederom) de Jeugdvakantie week en het Oranjecomité. Daarnaast is aan de camavalsmiddag voor de kinderen op vrij- dagmiddag in Den Boogaard gedacht. Kinderen mogen daar een verrassing ver wachten. Het was weer een gezellige avond voor zowel sauwelaars als bezoekers. Een traditie in elk geval die in de aanloop naar het jaarlijkse car navalsfeest onontbeerlijk is! Haio stond voor Huisarts In Opleiding. Financieel heeft die het niet te breed. ’Kijk daarom maar niet te raar op als ik de anticon ceptiepil uitschrijf en daarop zet ’drie maal daags innemen’. Om z’n weekendpraktijk in te richten had hij ’n beetje rondgeshopt. Wat scha ren gekocht bij Van Wezel, de halve DA, wat alcohol (voor ontsmetting) bij De Korenmaaier en hij moest ook nog een computer hebben. Dus ook efkes bij Mulders langs. ’Ik zeg daar: ik wil een penti-um’. Toen stuurden ze me door naar Modehuis Poirters. Bas had ook nog ’n heel verhaal over ’de bloe metjes en de bijtjes’, vol van woordspelingen. De mascotte van een nieuw pretpark in Moergestel: a Bobo Jaan LandEn hier- voor was hij, Tinuske, met de captains of industrie op verken- M ning geweest. De eerste bijeenkomst was in D’n Draaiboom. ’Ik kuier ■j’g naoderhaand wir terug naor turp, koom ik bij de brug over de Reusel. Lag er unne vent in’t waoter: help, help.ik kan nie zwem- me!’ ’Ik gao over de railing hange en roep.ik ook nie, mar ik maok er toch ook niet zo veel ophef over?’ ’Om wè uit te proberen ook nog op de Bikse Bèèrgen op de vijver mee die bootjes wezen varen. Hil het gezelschap kon in bootje num mer 1 t/m 7. Zèn we ’n kwartier aon ’t pedde len.ineens ’n stem dur de micro: Wil bootje nummer 9 terug komen naar de kade.u gaat te ver.Waarop een van de peddelaars keihard terugroept: wij hebben maar bootje 1 t/m 1 Oh... dan is boot 6... nu in de problemen...!’ DE GÈSSELSE’-WOENSDAG 12 FEBRUARI 2003 ’Jammer’, zei Corrie Laurenssen, ’dat er niet ’n vrouw meer in de ton staat.’ Inderdaad, het zou voor Corrie wellicht prettiger zijn, hoewel zij haar mannetje prima stond tussen al het mannelijk sauwelgeweld. Waaraan het ligt dat er zo wei nig vrouwen zijn die de sauwelton in willen valt enkel te gissen. Gelegenheid om mee te doen is er genoeg. Dat geldt trouwens ook voor alle andere kandidaten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 4