PA +/m -2/1 t Vundereke Open dag van de Zorg in Reuselhof en Stanislaus Boek 90 jaar Rabobank ook voor ’particulieren’ September 2002 fuseerde Rabobank Moergestel met Rabobank Hilvarenbeek/Diessen. Daardoor ontstond een nieuwe bank: Rabobank De Hilver. Ter gelegenheid van dat feit werd een boek uitgebracht onder de veelzeggende titel ’De Lopende Rekening’. GEZIEN IN GÈKEL Carnavalsconcert Prinses Juliana <1 Afscheid pater Logister 1 1 2 Barak- en darts- liefhebbers PR FIL- Aphrodite ALTIJD TOT UW DIENST Schepens Tweewielers WOENSDAG 12 FEBRUARI 2003 - 27e JAARGANG - Nr. 1226 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Oisterwijkseweg 43, Moergestel Nieuwe straatnaam...??? behalve 's avonds tussen 17.00 en 19.00 uur. Alarmnummer voor als het écht nodig is.. Zaterdag 15 februari: Voor iedereen verkrijgbaar In alle andere gevallen: 0900 - 8844 J Huidverzorgingsinstituut de esselse Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen ’Moergestel-Nieuws Zo staat het boek vol met verhalen over ’t oen’, met hier en daar ook een knipoog naar nu. Het boek is gratis ter beschik- 1 king gesteld aan de leden van de Rabobank. Het is echter ook voor niet-leden een bijzonder waarde vol bezit. En ook een Jj mogelijkheid is om het cadeau te geven. Vandaar dat er nu ook de mogelijk heid is om in het bezit te komen van het boek, ook als u géén lid bent van de Rabobank. Het boek is te koop aan de balie van de Rabobank aan de Raadhuisstraat voor het bedrag van slechts 10,-. Wilt u het eerst inkijken dan ligt daar ook een inzage-exem- plaar gereed. Alvast veel kijk- Komend weekend kunnen de Barak en Dartsliefhebbers weer aan de slag in café ’t Centrum op het toernooi van de Dorstvlegels. Op zaterdag 15 februari van vijf tot twaalf uur en op zondag 16 februari van drie tot half tien. Dit mag U niet missen! Zoals we vorige week al hebben aangekondigd vindt er ook dit jaar weer een open dag van de zorg plaats: op zaterdag 15 februari a.s.van 11.00 tot 16.00 uur staan medewerkers en vrijwilligers van de Reuselhof en Stanislaus klaar om u te ver tellen over het wonen en werken in de beide zorgcentra, die beide deel uitmaken van stichting De Runne. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl en leesgenot toegewenst! M.O. Ook medewerkers van Thebe zijn in de Reusel hof aanwezig om u te informeren over de zorg die Thebe kan bieden of over het werk in de thuiszorg. Graag zeggen we u nog eens: u bent van harte welkom als u een of beide zorgcentra eens wilt zien. Ook bent u welkom als u geïnformeerd wilt worden over werken in een van deze huizen, op een andere plek binnen stichting De Runne of in de thuiszorg. Dit geldt voor u als u geïnteresseerd bent in een arbeidscontract maar zeker ook als u overweegt vrijwilligerswerk te gaan doen. Over het volgen van een opleiding in de zorgsector kunt u ook informatie krijgen. En overweegt u nu of straks de overstap naar een verzorgingshuis te maken: komt u gerust eens kijken. U bent van harte welkom! 'Negentig jaar geleden kreeg Moergestel een eigen Boerenleenbank. Een bank waar de Moergestelse boeren hun spaargeld veilig kon den wegzetten en waar ze terecht konden voor voordelige financieringen. Aanvankelijk fun geerde de bank vooral als spaarbank, het aan tal kredieten was relatief gering. De activitei ten van de bank breidden zich echter uit. Con tante betalingen maakten plaats voor overschrij vingen en het melkgeld werd voortaan over gemaakt op de bankrekening van de boer. De bankrekening die in de volksmond ’Lopende Rekening’ werd genoemd.’ Zo begint het voor woord van ’De Lopende Rekening’, het 112 pagina’s dikke boek dat op donderdag 19 decem ber jl. werd gepresenteerd. 4 i Aangesloten bij-de Ziekenfondsen (C Donderdag voor carnaval is het traditioneel de beurt aan Muziekvereniging Prinses Juliana om haar steentje bij te dragen aan het carnavalsgebeuren in het Pierewaaiersrijk. Zo dit jaar dus ook weer met het carnavalsconcert wat dan plaats zal vinden. De hele avond zal in het teken van de Zuid Europesee en Zuid Amerikaanse muziek staan. Temperament en ritme zal als rode draad door het hele concert lopen. Rumba’s, salsa’s, sam ba’s, merenques, tango’s en van dat soort muziek zal de boventoon voeren. Plaats van handeling is natuurlijk Partycentrum Den Boogaard waar donderdag 27 februari om 20.00 uur de muzi kanten van allereerst het Opleidingsorkest van zich zullen laten horen. Het Harmonieorkest zal zich op enig moment hierbij aansluiten en gezamenlijk het programma voort zetten. Het muzikale gebeuren zal op een prettige wijze worden onderbroken als een sauwelèr zijn opwachting maakt. Als laatste onderdeel van ’’Prinses Juliana” zal de Slagwerkgroep voor het voetlicht treden. Inmiddels is het genoegzaam bekend dat deze jeugdige groep muzikanten steevast met een dolkomische act de show weet te stelen. En zo zou het deze keer ook wel weer eens kunnen zijn. Verrassend is het in ieder geval zeker als op een gegeven moment een heuse Salsaband, Poder Latino genaamd, het heft gaat overnemen. Dit zal dan het begin zijn van een spetterend optreden van deze uitbun dige groep van fraai uitgedoste exotisch muzi kanten die een stortvloed van tropische klan ken over de aanwezigen zal uitstrooien. Musica Latino con pasiön, zo staat op hun visitekaartje. Latin music met passie en dat klopt want in een wervelend tempo zal een keur aan Zuid Amerikaanse klanken over het publiek wor den uitgestort. Zorg dat u deze avond niet mist. Toegangskaarten tegen het luttele bedrag van 5,- p. stuk zijn vanaf heden te koop op de bekende voorverkoopplaatsen: Super de Boer, Jumbo Denissen, In den Korenmaaier, Kadoshop van Wezel, café de Brouwer en bij R. van de Wouw, Raamackerstraat 1. leenbank bij de Boerenhypotheek bank gesloten. Cees is destijds nog twee of drie keer naar Eind hoven gereden om het geld op te halen...’ Het prachtige full colour boek, formaat 21 x 24 cm en genaaid gebonden in een prachti ge blauwe omslag vertelt niet alleen de geschiedenis van Rabobank Moergestel, maar evengoed bevat het een stuk Moergestelse geschiedschrijving, ’n Behoorlijk aantal Moergestelse mensen is betrokken geweest van de totstandkoming van het boek. Er zijn interviews afgenomen, foto’s gemaakt in de huidige tijd maar ook is een groot aantal foto’s gebruikt uit het omvangrijke archief van Ad Wolfs Adrzn. DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21. Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnct.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten sl Zo is er bijvoorbeeld het verhaal van Cees Geerts, als oudste lid van de Rabobank Moer gestel. Begin jaren ’40 kwam hij van Gilze met zijn gezin naar Moergestel om hier een boe renbedrijf te stichten. Hij maakte hier kennis met Jaon Mulders (directeur/voorzitter van de Boerenleenbank). Die vertelde het hem klaar en duidelijk: ’Bij de melkfabriek moete bij... Bij de Boerenleenbank moete bij.Bij de Boe renbond moete bij...’ Het lidmaatschap van Cees bij de bank ging in op 7 juli 1942. En verder noteren we van Cees uit het boek: ’Hij herinnert het zich nog goed dat de Boeren leenbank was gevestigd achter in de keuken van kassier Sjef van de Wouw. In de regel kwam je eens per maand bij de kassier thuis om geld op het spaarbankboekje te laten zetten of er geld af te halen. De hypotheek voor de bouw van het woonhuis werd via de Boeren- A.s. zondag gaat pater Logister (bij velen wellicht beter bekend als: professor Logister) voor het laatst voor in ons midden. Uit de parochiearchieven blijkt dat er weinig bekend is over de vele weekendassistenten die er in de loop der eeuwen in Moergestel moeten zijn geweest. Dat komt omdat ze niet offi cieel door de bisschop werden aangesteld, maar door de pastoor zijn gevraagd. Ze kwamen, bleven een tijdje en gingen weer. Oneerbiedig uitgedrukt: ze hingen er maar wat bij. Bij pater Logister is dat zeker niet het geval. Hij is hier bijna twintig jaar geweest en ging op hoogtijdagen ook in ’De Reuselhof’ voor. Bovendien konden we dank zij hem de laatste jaren, sinds Moergestel nog slechts in deeltijd over een priester beschikt, toch de Eucharistie vieren op kerstavond, met Witte Donderdag en in de paaswake. En zijn preken: voor som migen waren ze te lang, anderen zagen ernaar uit en waardeerden ze hogelijk. Het is daar om zonder meer een verlies dat hij ons gaat verlaten. De reden is bekend: hij kan het assis tentschap hier niet meer verenigen met zijn nieuwe functie van provinciaal (algemeen over ste) van de paters Montfortanen. Maar we willen zijn afscheid niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom dit berichtje, daarom ook dat er a.s. zondag na de Mis een informele bijeen komst is in het Parochiecentrum, waar we (onder het genot van een kop koffie) pater Logister zullen bedanken voor zijn trouwe dienst hier in Moergestel. U allen bent daarbij welkom. *- R 71 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J ;C.Z. enV.G.Z.jlij

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1