Monteur FRANS BI TTTI1UMA4 Ergotherapie bij de mensen thuis Thema-avond oudercontactgroep KiDS (Kinderen met Down Syndroom) Verkiezing “Bier- proever van het jaar Wintercompetitie biljarters Roozendries Open Dag van de Zorg Verontreinigingsheffing Metalfestival in DEMO Expositie ‘aquarellen’ in Oude Kerkje Ui Wij zijn op zoek naar een Deze keer is voor het thema seksuele voor lichting gekozen. Veel ouders met een kind met een verstandelijke beperking zijn zoeken de naar mogelijkheden en materialen op het gebied van seksuele voorlichting aan hun kind. selen en elkaar op de hoogte te houden door rele vante informatie te verstrekken aan elkaar. Voor ouders is het vaak al heel fijn om te horen dat zij niet alleen worstelen met een bepaald pro bleem, maar dat andere ouders hetzelfde pro bleem ook hebben of al eens hebben meege maakt. Deze avond is op maandag 10 febr. a.s. in het gebouw van de Sociaal Pedagogische Dienst (SPD), Kloosterstraat 32 in Tilburg. Vanaf 20.00 uur is er inloop en staat de koffie en thee klaar. Om 20.30 uur begint het programma. Rond 23.00 uur sluiting Er wordt een bijdra ge van 1,30 gevraagd. Parkeergelegenheid op de binnenplaats van de SPD. Maar er is nog meer te doen deze week. Woensdag is het Aloha avond van 19.00 tot 21.00 uur. Deze disco- en activiteitenavond is voor jongeren uit het speciaal onderwijs. Op zaterdagavond is het Purple Space, de ‘spacey’ variant van de Purple Haze. Kom zeker even Professionele tuin- en parkmachines Leeftijd bij voorkeur tot 30 jaar Nieuwe vorm van zorgverlening Ergotherapie Thuis (officieel: Enkelvoudige Extramurale Ergotherapie) is een nieu we vorm van zorgverlening die is ontwikkeld door de gezamenlijke gezondheids zorginstellingen in Midden-Brabant, in samenwerking met de ziektekostenver zekeraars. Ergotherapie Thuis richt zich op het zo lang mogelijk zelfstandig kun nen blijven functioneren van mensen die allerlei ogenschijnlijk eenvoudige han delingen, zoals koken, aankleden, douchen, boodschappen doen en telefoneren, niet meer kunnen uitvoeren. J INDUSTRIEWEG 8d MOERGESTEL TEL (013) 513 11 40 De opzet van deze contactgroep, die inmiddels ruim 10 jaar bestaat, is dat ouders met ouders praten over datgene dat hen bezig houdt met betrekking tot hun gehandicapte kind. Ouders kunnen elkaar helpen door ervaringen uit te wis- kijken want DEMO is altijd geheel in stijl aan gekleed. Maandag is het natuurlijk weer film avond. Je vindt een uitgebreide beschrijving van de film in DEMO. Aanvang 20.00 uur. Let op: na aanvang van de film kon je er niet meer in. En tenslotte is er op dinsdagavond de Girls Only. Wilt u aanwezig zijn op de thema-avond, graag even opgeven bij Willy van de Roer 013-5288644 of via e-mailadres toine.vande.roer@wana- doo.nl Voor meer informatie over KiDS kunt u ook contact opnemen met de SPD 013 - 5424100 of met een lid van de werkgroep (zie bovenstaand adres). Op 7 februari a.s. wordt voor de eerste keer de Bierproever van het jaar verkiezing gehou den bij Vereniging Bierproeven. Dit zal gehou den worden in Café De Brouwer. Er wordt in groepen gestreden om wie het best de verschillende speciaalbieren blind kan her kennen. Hiervoor mogen natuurlijk alle zin tuigen gebruikt worden; reuk, smaak, en uiter lijk zullen worden bestudeerd om zo goed moge lijk alles te beoordelen. Deze verkiezing zal op de reguliere proefavond worden gehouden. De proefavond begint zoals gewoonlijk om 20.00 uur. De kosten zijn zoals gewoonlijk voor leden: 8,00 per avond, (p.p.) en niet leden: 10,50 per avond, (p.p.) Voor vragen kunt u contact opnemen via email: (info@bierproeven.tk) of bellen met peter (0653695393) of Christian (0626540764) Oudercontactgroep KiDS organiseert weer een avond voor ouders met een kind met het syndroom van Down. Natuurlijk zijn andere ouders, die een kind hebben met een ontwikkelingsachterstand ook van harte welkom. Wat de huidige stand in de wintercompetitie betreft bij de biljarters van De Roozendries is het erg spannend. Van de 21 deelnemende spe lers zitten er 3 elkaar zeer kort op de hielen n.l. Hein van Herck, Ad van Elderen en Kees de Laat. Over 2 maanden (eind maart) zullen we het weten, want er zijn nog ongeveer 20 wed strijddagen te gaan. De vorige kampioenen t.w. Wim v.d. Kerkhof en Cees Spaninks zijn ver teruggevallen, mede omdat zij nu 'n hoger gemiddelde hebben toe gewezen. Elke speler moet proberen z'n eigen gemiddelde te behalen ofwel te verbeteren. Cees, maak de Kampioenswisselbeker maar alvast in orde, en kijk hem nog eens goed aan, want deze keer gaat hij aan je neus voorbij. De huidige stand van de beste drie: 1Hein van Herck met 11.204 pnt.; 2. Ad van Elderen 11.012 pnt.; 3. Kees de Laat Pzn. 10.791 pnt. werd haar geleerd hoe ze zo efficiënt mogelijk met haar energie kon omgaan. Ook werd een zogenaamde werkstoel aangevraagd bij de ziek tekostenverzekeraar, waardoor ze de meeste activiteiten zittend kon uitvoeren. Hierdoor kon mevrouw M. uiteindelijk weer zelfstandig koken. Daarnaast had mevrouw moeite om in de auto te stappen. Door haar een andere manier van instappen aan te leren, en haar echtgenoot te instrueren hoe hij hierbij behulpzaam kan zijn, lukte het uiteindelijk weer om in en uit de auto te komen. Zo was het voor mevrouw M. weer mogelijk om op een plezierige manier, samen met haar man, thuis te wonen, met behulp van Ergotherapie Thuis. De inleiding van deze avond zal worden ver zorgd door Conny Derksen en Eleanore Vro- mans. Zij zijn allebei als orthopedagoge werk zaam op Amarant (zorginstelling in Tilburg). Beide dames maken bij deze instelling deel uit van de werkgroep over sexualiteitsbegeleiding en willen ouders op deze thema-avond graag mogelijkheden aanreiken en vertellen over hun ervaringen met betrekking tot dit onderwerp. Na de inleiding zal er in kleine groepjes verder van gedachten worden gewisseld. Door een onverwachte gebeurtenis, zoals een hersenbloeding, of door ouderdom, worden veel mensen geconfronteerd met het feit dat ze beperkt worden in het uitvoeren van allerlei dagelijkse handelingen. Handelingen waar je als gezond mens nauwelijks bij nadenkt maar die, als je ze niet of moeizaam kunt doen, een ernstige aanslag kunnen zijn op je welbevinden. Vaak kan met gerichte therapie en aangepast materiaal heel veel van het ongemak voor men sen verholpen worden. Met Ergotherapie Thuis wordt door profes sionele ergotherapeuten de benodigde the rapie aan huis gegeven. Mensen hoeven niet meer naar een instelling te komen, maar wor den door de therapeut thuis bezocht. Dit biedt vele voordelen. De mensen kunnen bij voorbeeld, doordat ze in hun eigen vertrouw de omgeving zijn, goed aangeven met welke handelingen zij problemen ervaren. De behan deling kan op deze manier goed worden afge stemd op de vraag in een situatie die mensen elke dag tegenkomen. In het geval van mevrouw M. werd de ergo therapeut door de huisarts ingeschakeld, nadat zij in de thuissituatie tegen praktische proble men aan liep. Deze problemen werden veroor zaakt door de ziekte van Parkinson, die een jaar geleden bij haar werd vastgesteld. Zo had mevrouw M. bijvoorbeeld moeite met koken. Tijdens de ergotherapiebehandeling Stanislaus en De Reuselhof zetten de deur open! Zaterdag 15 februari van 11.00 tot 16.00 uur staat bij zorgcentrum Stanislaus en bij zorgcentrum de Reuselhof de deur wijd open voor mensen die belangstelling hebben eens een kijkje in een van deze, of in beide huizen te nemen. De jaarlijks terugkerende open dag van de zorg is ook nu aanleiding om u uit te nodigen. U bent hier van harte welkom als u over weegt om: de stap naar een verzorgingshuis te zetten om er te gaan wonen als medewerker in een van beide zorgcentra aan de slag te gaan: er zijn mensen aanwezig om u te informeren over het werk, vacatures in de beide huizen en opleidingsmogelijk heden binnen stichting De Runne als medewerker in de thuiszorg te werken: in de Reuselhof is een zorgmanager van Thebe aanwezig die de mogelijkheden tot werken in de thuiszorg met u kan bespreken. Als vrijwilliger in een van beide zorgcentra aan de slag te gaan. Er zijn verschillende mogelijkheden om als vrijwilliger te werken en we hebben altijd taken die door een vrij williger uitgevoerd kunnen worden. We infor meren u daar graag over. Tot slot is iedereen welkom die een verzor gingshuis van binnen wel eens wil zien. Veel mensen uit Moergestel kennen de Reuselhof maar zoals u wellicht al weet is Stanislaus al een tijdje geen kloosterverzorgingshuis meer maar een huis waar ook niet-religieuzen wonen. Als u eens kennis wilt maken met dit huis: we zien u graag op 15 februari, op beide plaatsen staat de koffie klaar! In januari heeft u van Waterschap De Dommel de kennisgeving verontreinigings heffing ontvangen. Iedereen die rioolwater of afvalwater direct of indirect loost in open water, moet bijdragen in de kosten van het waterkwaliteitsbeheer. Hieronder vallen onder meer de kosten van zuiveringsinstallaties. De kosten voor het zuiveren van afvalwater wor den betaald uit de opbrengst van de verontrei nigingsheffing. Deze heffing wordt in het alge meen jaarlijks geheven van de persoon die op 1 januari het gebruik heeft van een woning. In beginsel wordt ervan uitgegaan dat een woning door 3 personen wordt bewoond. Daarom is de heffing voor meerpersoonshuis- houdens 3 vervuilingseenheden (v.e). Als u met twee personen een woning bewoont betaalt u toch voor 3 vervuilingseenheden. Woont u alleen dan geldt een vervuilingswaarde van 1 vervuilingseenheid. Als U recentelijk alleen bent komen te staan controleert u dan uw code (voor alleenstaanden is dit code 7, voor meer- persoonshuishoudens code 0) op de kennisge ving van Waterschap De Dommel. U kunt dan schriftelijk vermindering aanvragen door dit op de aangehechte antwoordkaart aan te geven. Denkt u ook voor kwijtschelding in aanmerking te komen vult u dit dan ook op de antwoord kaart in. Heeft u nog vragen over de kwijtschelding van verontreinigingsheffing dan kunt u voor infor matie hierover ook terecht bij stichting miMax. Wij zijn iedere donderdagmiddag open van 13.00-17.00 uur aan de Poirtersstraat 5 in Oisterwijk. Bellen kan ook: 52 20 320. Krijgt u de voice mail spreekt u dan duidelijk uw naam en tele foonnummer in, dan bellen wij u zo snel moge lijk terug. Vrijdag 7 februari is er in jongerencentrum DEMO een waar metalfestival, de bands I.N.R.I, Darkdayrising en Ungoliath zullen achtereen volgens het podium van jongerencentrum DEMO bestijgen. I.N.R.I. staat voor Insane Non-commercialised Roch Institute, en de heren voegen er aan toe dat zij death-metal maken zoals die bedoeld is. Onder een andere naam begon deze band al in 1994. Darkdayrising maakt een mix van death-, black- en trash- meatl, waar ook nog hardocre invloeden in te horen zijn. Ook deze band heeft al veel erva ring. Ungoliath is ontstaan uit een blackmetal band en ook al hebben de heren het tempo aar dig opgeschroefd, in hun progressieve death trash-metal is hun oorsprong nog onmiskenbaar te horen. Deze avond is een must voor alle death- en trashmetal fans. Meer informatie over de bands vind je op de website van DEMO. Aan vang 21.00 uur, zaal open 22.00 uur. Entree 3,50 euro. In het Oude Kerkje in Middelbeers is in het weekend van 8 en 9 februari een expositie van aquarellen te zien van de hand van Corine de Groof-Heesakkers uit Berkel-Enschot. Corine de Groof heeft gestudeerd aan de kunst academie te s’ Hertogenbosch, academie St Joost in Breda en de opleiding voor Teken- en Handvaardigheidsleraren te Tilburg. Daarnaast heeft ze het diploma MO hand vaardigheid behaald en jaren les gegeven aan diverse scholen en instellingen. In haar vrije tijd was ze actief met pottenbakken, vervaardigen van wandkleden en schilderen. In 1986 is ze in contact gekomen met de beken de schilder Jan Wolf en heeft zich gespeciali seerd in de aquareltechniek. Haar inspiratie doet ze vaak op in de vrije natuur. Belangrijk in een landschap vindt ze rust, licht val en sfeer, ze streeft er naar met zo weinig mogelijk heel veel te zeggen. Naast landschappen schildert Corine ook abs tracte composities, stillevens en portretten. Corine exposeert jaarlijks in het Sociaal Cultureel Centrum te Berkel- Enschot en ook regelmatig in haar geboortedorp Mierlo. In 2000 is Corine toegelaten tot het vermaarde Aquarelinstituut van België en won ze de derde prijs bij de Windsor Newton schilderwed- strijd. Op zaterdag is het kerkje open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1 euro, kinderen mogen gratis binnen. De huisartsen in de regio zijn uitgebreid geïn formeerd over de mogelijkheden. Ergotherapie Thuis wordt door zowel het ziekenfonds als de particuliere ziektekostenverzekeraars (gro tendeels) vergoed, voor alle cliënten in de regio Midden-Brabant. De volgende instellingen werken samen ten behoeve van Ergotherapie Thuis: Stichting de Wever, Twee Steden Ziekenhuis, Revalidatie centrum Leypark, Zorgcentrum Tilburg zuid, Stichting de Volckaert, Verpleeghuis Eiken donk, Stichting de Runne. Voor informatie: Stichting de Runne Locatie de Vloet, Afdeling Ergotherapie, Vloeiweg 85, 5061 GA Oisterwijk, Tel. 52 38 700. z PAGINA 5 Frans Becx Tuinmachines Moergestel b.v. is een snel groeiende onderneming die zich met name richt op de verkoop, reparatie, onderhoud en verhuur van tuin en parkmachines. Tot onze klantenkring behoren onder andere: golfclubs, campings, overheidsinstellingen, hoveniers bedrijven eri particulieren. Wij zijn dealer van diverse gerenommeerde merken zoals Iseki, Andi compactladers en heftrucks, Belos (importeur), Stiga.Wolf en Stihl.Voor Honda zijn we tevens aangesteld als regionaal service centrum voor de provincie Noord-Brabant Bij ons bedrijf dat sinds 1977 bestaat, staan kwaliteit en service hoog in het vaandel. Sollicitaties kunnen schriftelijk of mondeling binnen 14 dagen gericht worden aan Frans Becx Tuinmachines b.v., Industrieweg 8d, 5066 XJ Moergestel, t.a.v. E. Hommen, (chef werkplaats). Voor nadere informatie kunt u ook terecht bij genoemde persoon onder telefoonnummer 013-5131 140. Bezoek ook: www.fransbecx.nl De taken zullen bestaan uit het onderhouden en repareren van professionele gazon maaiers, tuintractoren, wielladers, heftrucks en aanverwante machines. Gedeeltelijk zal dit gebeuren in onze werkplaats en gedeeltelijk op locatie. n DE GÈSSELSE'- WOENSDAG 5 FEBRUARI 2003 4 VERHUUR MQ ïnifl I I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5