Kortingen tot Peter Smulders 0) o 0) Skatebaan in Moergestel? I VOGELÏ KPJ Moergestel Kapsalon Barbers Fietsstoeltjes -,,n nu 4U,- jJ Aphrodite PROFIL- Vrijdag 7 februari 2003 Knallende Verhuizingsparty [FDtrr® Schepens Tweewielers WOENSDAG 5 FEBRUARI 2003 - 27e JAARGANG - Nr. 1225 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Hb lees verder op pagina 3 Organiseert: m.m.v. Café 't Draaiboompje Aanvang 20.00 uur ra Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 de gemeente ondersteund worden met bewaking van de laatste tijd nog sterker stijgende grond prijzen. Guus Bertens (CDA) vroeg hiervoor aandacht. Antwoorden zou hij volgens wethou der Jan Oerlemans over enige tijd schriftelijk tegemoet kunnen zien. Nu direct antwoorden was gezien de materie te moeilijk. JONGERENHUISVESTING Betaalbare huisvesting voor jongeren moet door OZB MAG NIET VERDWIJNEN Niels van de Ven (CDA) wilde een brief ver sturen naar de politiek en andere gemeentes in Nederland om te pleiten voor handhaving van de OZB. Afschaffing tast de autonomie van de gemeentes aan. Een aantal fracties was het hier mee eens behalve natuurlijk de WD en ook Algemeen Belang. Laatstgenoemde vond de zaak nog te voorbarig. Er is nog niets beslist en daarna kan reageren altijd nog. Marcel blijft alleen achter en is zeer aangedaan. Hijzelf geeft aan, dat hij erg geëmotioneerd is en dat de scheiding van diegenen die hem het liefst zijn, hem door een hel doen gaan. Zijn hoofd staat in feite nergens naar en uiteinde lijk hakt hij de knoop door en op maandag 3 februari reist hij zijn vrouw en kinderen ach terna om vanuit hun directe aanwezigheid druk uit te oefenen op de ambassade aldaar. Marcel heeft van zijn werkgever CSO de kans gekre gen om met onbetaald verlof te gaan, met een terugkeergarantie als hij - nadat alle formali teiten in orde gemaakt zijn - weer naar Neder land kan terugkeren. EINDE TAXIBEDRIJVEN Cora Steffens (VVD) luidde de noodklok voor de taxiondernemingen die naast het net vissen nu Personenvervoer Zuid Nederland de aan besteding in de zak had voor het nieuwe taxi vervoer. De kleine ondernemers zoals van der Loo, Jansen en Paijmans kunnen niet tegen deze giganten concurreren en de prijzen zijn economisch niet verantwoord voor een gezon de bedrijfsvoering. Zij verwacht dat er slacht offers zullen vallen. Wethouder Lambert van den Bosch achtte het geen taak van de gemeen te om in te grijpen tijdens een Europese inschrij ving daar waar om bescherming van de het plaatselijke ondernemingen gaat. Een gemeen te bewaakt alleen prijs en kwaliteit. Al meerdere malen is gebleken, dat Moergestel begaan is met degenen, die buiten hun schuld, enorme tegen- slag te verduren krijgen. Eén van de Moergestelnaren, bij wie onlangs de pech in alle omvang heeft .x toegeslagen, is Marcel Oerle- mans. Zijn verhaal is breed uitgemeten geweest in de regionale krant “Brabants Dagblad” (28 september, 28 december 2002 en 28 janu- ari 2003). Tóch komt het zinvol voor om zijn relaas nog eens even onder de aandacht te brengen. Raadsvergadering donderdag 30 januari Tijdens het vragenuurtje van de laatste raadsvergadering vroeg Ineke Depmann (PvdA) wanneer er een skatebaan gaat komen. Een aantal jeugdigen zat op de publieke tribune en kon alleen maar instemmend knikken toen zij haar vraag stelde. De Moergestelse jeugd moet nu om met zijn BMX-fietsen te oefenen steeds naar Oisterwijk en die afstand is echt te ver. geboren. Er wordt alles in het werk gesteld --- om uitstel van de ver trekdatum te bewerkstelligen. Zo wordt de minister van Buitenlandse Zaken daarop aangeschreven en evenzo de leden van de Vaste Kamercommissie voor Buiten landse Zaken. De landelijke pers wordt geïn formeerd en plaatselijke politieke partijen richten zich eveneens tot het Haagse circuit. De Oisterwijkse huisarts W. Schopman schrijft een brief en ook burgemeester Kortmann zorgt voor een brief die Angelina meeneemt naar de Nederlandse ambassade in de Dominicaanse Republiek. Op 16 janu ari moet Angelina toch onverrichter- zake terug naar haar geboorteland. Marcel leert in 1997 - tijdens I zijn vakantie in de Domini- 1 'W caanse Republiek-een jonge vrouw kennen, Angelina Nolasco Rojas, met wie hij - eenmaal weer thuis - door mid- del van brieven en telefoontjes contact onderhoudt. In 1999 komt een eind aan deze “overzeese” rela- A. tie en Angelina begint een andere ver- houding, waaruit een zoontje geboren wordt, Adriel geheten. In 2000 neemt Marcel opnieuw contact op met Angelina en het lief desvuur is nog steeds niet gedoofd. In mei 2001 komt Angelina op basis van een visum naar Nederland om nader kennis te maken. AFSCHEID Frank Verberne nam afscheid van de raad als waarnemend griffier. Hij kreeg de dank van voorzitter Yvo Kortmann. De heer Smits onder streepte als nestor van de raad nog eens de dank onder aanbieding van een pen met inscriptie. Hierna kon Nelleke van Wijk als de nieuwe grif fier worden beëdigd. Wethouder Jan Oerlemans herinnerde aan vra gen en perspublicaties al in de vorige raadspe riode. Hij zegde wel toe met de jeugd te gaan praten om tot een vergelijk te komen. Een ska tebaan is niet goedkoop en vergt met de speciale toestellen die nodig zijn een aardige aanslag op de gemeenteportemonnee en daarom kon hij niets concreets toezeggen. Op 18 augustus 2001 trouwen Angelina en Marcel in de Dominicaanse Republiek. Aangezien de geboortedatum van Angelina niet klopt (de geboorte-akte geeft 19 november 1968 aan, terwijl de feitelijke geboortedatum van Angelina 15 december 1970 is), krijgt zij geen verblijfsvergunning voor Nederland. Haar ouders hebben destijds met de geboortedatum “gefraudeerd”, omdat in het arme gezin een extra arbeidskracht welkom was, daarbij zich niet realiserend tot welke consequenties een en ander later zou leiden. Aangezien Angelina dus geen verblijfsvergunning voor Nederland kreeg, reist zij echter met een visum naar ons land, dat vlak vóór Kerstmis 2001 afloopt. Kerst en Nieuwjaar worden door de pasgetrouwden gescheiden van elkaar gevierd. /j \Y Alle hoop is gevestigd op de trouwakte, waar in wèl de juiste geboortedatum vermeld staat, maar die hoop blijkt ijdel. Het derde visum van Angelina loopt af in oktober 2002, maar Angelina krijgt toestemming om de geboor te van haar kindje in Nederland af te wach ten. Op 30 november 2002 wordt hun dochter tje Allison in het kraamhotel “De Meiboom” Huidverzorgingsinstituut de esselse 70% a O o 6 'O O' o Rootven 9 Moergestel Tel. (013) 5133664 N) Openingstijden: 1 Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Zaterdag 8 februari Sauwelavond! Di. t/m do. 10.00-17.00 uur Zaterdag 10.00-16.00 uur q 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jj di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u 1 h Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk. Tel. 5217326 E-mail: Profilcschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten Openingstijden: Maandag gesloten Vrijdag 10.00-20.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1