Nederlandse titel Jubilarissen bij Gilde Sint Catharina La Tuvert VOGELS voor Peter Hoffmans Eetpunt Moergestel van start I p Nominaties sportawards 2002 ’De Tweede Jeugd’ speelt blijspel ’Donderdagen’ Aphrodite PROFILE SAUWELAVOND in Den Boosaard met o.a. Brabants kampioen Schepens Tweewielers 4 TOS Zaterdag en maandag a.s. WOENSDAG 15 JANUARI 2003 - 27e JAARGANG - Nr. 1222 9 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst AvdW renate van wezel OPENINGSTIJDEN: A Maandag 20 januari, dinsdag 21 januari, woensdag 22 januari zijn wij gesloten. I SCHOOLSTRAAT 2A I 5066 EE MOERGESTEL I TEL. 013 - 513 37 09 Commissie van Aanbeveling Een commissie bestaande uit zes onafhankelijke personen, hebben uit de inzendingen hun keu zes gemaakt. De commissie werd dit jaar gevormd door Ton van Esch, Henk Verhoeven, Julia Burgers, Greet Ermen, Jan Oerlemans en Sjef v/d Meijdenberg en stond onder leiding van Hein Russon van de Oisterwijkse Sportraad. Sportvrijwilligger: Mart je van de Broek van hockeyclub HOCO, zij geeft reeds 30 jaar training aan de jeugd leden van Hoco. Jan Poirters van Voetbalclub Taxandria die al vele jaren het clubblad en internetsite op een uitstekende wijze verzorgt. Sjaak van Haaren van Nevelo als coördinator van het bouwvrijwilligerscorps die in 2002 de nieuwe kleedlokalen van Nevelo hebben gere aliseerd. kampioenschappen die zaterdag 25 januari plaatsvinden in het Belgische Mol. De Nederlandse titel komt voor de tweede keer in Moergestelse handen. In 2001 was het Pieter Burgers die de titel naar zich toe trok. Dominique Arnold, turnster van Taxandria is 13 jaar en is een aanstormend turntalent in Nederland. Werd bij haar debuut in 2002 op de Nederlandse kampioenschappen zowaar 9e, een geweldige prestatie. Kampioenen van 2002: Omdat het aantal aangemelde kampioenen overzienbaar is ontvangt elk team een aan denken aan de Sportawards 2002. Donderdag 16 januari om 14.00 uur voor de leden van de K.B.O. en zaterdag 18 en maan dag 20 januari om 20.00 uur in Den Boogaard voor iedereen. Gezellig voor u en natuurlijk ook voor ons! HOUD ALVAST VRIJ: Andy Marceiissen Peter Hoffmans werd afgelopen zondag in Huijbergen Nederlands kampioen veldrijden bij de veteranen. Op het harde parcours wist hij 'n drietal medevluch ters achter zich te houden. Met vier seconden voorsprong wist hij de nationale titel voor zich op te eisen. Meest opmerkelijke Sportprestatie: David van de Biggelaar en John Donders van dartclub de Coppele, die een nieuw wereldrecord non-stop darten hebben neerge zet van 50,5 uur. Marieke Pijnenburg van Manege de Gulle Ruif die Zuid-Nederlands kampioene is geworden in de dressuur-wedstrijdsport in de klasse Z2 Guus Moonen, die als eerste nederlander erin geslaagd is 5000 km te fietsen van de oost naar westkust in de VS binnen de toegestane tijd. Ook voor Janus Wolfs was deze dag een zeer bij zondere. Hem werd een Kringoorkonde uit gereikt, voor zijn bijzondere bewezen diensten voor het Gilde Sint Catharina, nl. 42 jaar Schatbewaarder, 29 jaar Vaandrig en tussen door ook nog eens Dekenschrijver. De jubilarissen werden door onze Hoofdman in het bijzijn van burgemeester Kortmann en er vijf liefhebbers, die echter al meteen afspra ken voor a.s. vrijdag. Het is namelijk mogelijk om op de maandag, woensdag en vrijdag van deze voorziening gebruik te maken. Voor slechts 4,65 euro ben je de man. De vrijwilligster die deze activiteit "draagt" is Jacqueline Vis, tel. 513 2523. Ook kan con tact worden opgenomen met Mieke Hoog- hiemstra, tel. 513 6113. Waar gaat het eigenlijk om? De meeste mensen vinden het niet gezellig om in hun eentje te eten. Bovendien vindt een alleenstaande het soms ook niet de moeite waard om voor zichzelf te koken. Daarbij komt dat er nog velen zijn die onvol doende geïndiceerd zijn voor de gesubsidieer de maaltijdvoorzieningen. Iedere start is moei lijk en het succes hangt meestal af van de mond op mond reclame. Voor deze eerste keer waren Eindelijk kreeg Peter daarmee de beloning die hij al zo lang verdient. Z’n hele vrije tijd besteedt hij aan z’n grote passie, het veldrijden. Deze overwinning zal er ongetwijfeld toe bijdragen dat Peter supergemotiveerd is voor de wereld- Afgelopen jaar op 23 november jl. zijn er bij het Gilde Sint Catharina een tweet al gildebroeders gehuldigd voor hun 40-jarig lidmaatschap. Het waren Adrie op ’t Hoog en Kees Wolfs (Willemszoon in de volksmond). Zij hebben zich vooral verdienstelijk gemaakt door hun inzet en aanwezigheid bij het Gilde. Eigenlijk had het in september 2002 van start moeten gaan. Een aanvraag om sub sidie werd echter niet gehonoreerd en een voornamelijk financiële heroverweging was noodzakelijk. Met steun van sponsoren, zoals onder andere de firma's van Velthoven en K&E en CVT-keukens en de directe levering van de maaltijden door Stichting De Runne was het plaatje rond en werd er op maandag 13 januari 2003 gestart. De samenwerking tussen de Katholieke Bond van Ouderen en de Stichting Welzijn Ouderen gaf hieraan aandacht door de media uit te nodigen bij de eerste maaltijd. Voorzitter Hans Ridderhof van SWO memoreerde een en ander en hoopte dat dit initiatief een schot in de roos mag zijn. 3 712 Schoolstraat 5 Jd 1 MOERGESTEL 'J WJ Tel. 013-513 1474 J Sportman/Sportvrouw: Mike van der Zanden, zwemmerfvlinderslag) bij PSV, diverse gouden medailles op NK wed strijden en kwalificatie voor WK in Argentinië. Hij heeft de sportpenning 2002 ontvangen van de Gemeente Eindhoven. Miriam Melchers behoort tot de top van het dameswielrennen in Nederland, heeft 8 over winningen behaald in 2002 w.o. de ploegentijdrit in de Tour Feminin. Zij is tweede in het wereld- bekerklassement en 2e in het UCI-klassement. Wendy van der Zanden, zwemster bij PSV, maakt deel uit van de A-selectie junioren, houd ster van een Nederlands record op de 4 x 50 meter wisselslag etc. twee wethouders in het zonnetje gezet en bekroond met het welbegeerde schildje van onze Gilde. Dit alles gebeurde onder toezicht van het Kringbestuur van het Kwartier van Oirschot. Langs deze weg willen wij de jubilarissen nog maals feliciteren met hun verdiensten. De Overheid van Gilde Sint Catharina met zijn ongemakken aanvaardt zoals ze zijn, want ook hij heeft het niet gemakkelijk met zijn nieuwsgierige vrouw Tonia. Weet u het nog? Pi Huidverzorgingsinstituut Voor de sportawards hebben 17 verenigingen en 4 individuele personen kandi daten voorgedragen voor de diverse categorieën. De Commissie van Aanbeveling heeft uit de inzendingen per categorie de nominaties geselecteerd die voor de award in aanmerking komen. Tijdens de sportmanifestatie op dinsdag 28 januari a.s. in Den Boogaard zullen de winnaars bekend gemaakt worden. Zat. 18 en ma. 20 januari ‘De Tweede Jeugd’ in Den Boogaard De donderdagen zijn aparte dagen op de boer derij van de oude Chris Bavink, zijn zoon Bart en zijn vrouw Nora. Dan gebeuren er altijd bij zondere dingen wat meestal "gedonder" met zich meebrengt. Ook op donderdag komen dochter Trees en haar man Harm op bezoek en om het heel zacht uit te drukken zijn ze daar bij de Bavink’s niet zo erg blij mee. Trees is namelijk geen gemakkelijk mens, wat zeg ik: het is een feeks. Gelukkig komt zo af en toe buurman Levi buurten, een man die het leven de esselse Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Dl. WO. DO. VR. ZA. MA. en ZON. gesloten 10.00 - 17.00 u en 18.OO- 21.00 u 9.00 - 18.00 u 9.00 - 18.00 u 8.30 - 17.30 u 9.00 - 16.00 u dames I heren kapper Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 jt U ff 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ||j DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Prorileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar Reisplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten I ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1