50% 25% ■\0% Ê0% /Jan Miezels 1 RUUD PANIS Nominaties Sportawards 2002 volgende week bekend Ouderen betalen te veel belasting Eerste 'Lopende Rekening' voor Cees Geerts Informatiemiddag over bedevaart naar Lourdes van 8 tot 18 januari DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416)37 84 69 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 BRILLEN LENZEN De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 ALGEMEEN BELANG OogMerk OPTICIEN HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Bingo Wij zoeken JONG aanstormend TALENT (gratis) Parkeerruimte biJ onze winkels in overvloed! »i De complete woninginrichter Slichli ng Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk ter Louis Hooghiemstra in de bloemetjes gezet. Cees, samen met dochter, bladerend door het boek. tel. 013 - 4673423; Joke Hoekman, Olmenpad 13, Oisterwijk tel. 013 - 5216701. Tevens kunt U bij deze dames een uitgebreide brochure aanvragen, inlichtingen verkrijgen en inschrijven voor de reizen. Graag tot ziens op 19 januari a.s. HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK Welke kosten zijn aftrekbaar premie ziekenfondswet premie ziektekos tenverzekering inclusief aanvullingsfonds premie begrafenisverzekering (b.v.Dela) eigen kosten van tandarts, fysiotherapie, eigen kos ten aanschaf bril - gebit - gehoorapparaat - steunkousen - orthopedische schoenen, en andere medische hulpmiddelen. eigen bij drage kosten thuiszorg een deel van de eigen bijdrage kosten verblijf verzorging of ver pleeghuis. kosten lidmaatschap thuiszorg instelling (b.v. Thebe) vast bedrag voor de huisapotheek in 2001 was dit 23.00 per per soon) extra reiskosten door ziekte of bezoek 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 8 JANUARI 2003 Veel AOW-ers weten niet dat zij elk jaar geld kunnen terugvragen bij de belas tingdienst via een T formulier. De meeste mensen denken dat zij niet genoeg kos ten maken om voor teruggaaf in aanmerking te komen. Zelfs als u een aanvul lend pensioen heeft kunt u nog terug vorderen, al zal dat natuurlijk wel minder zijn als wanneer u geen aanvullend pensioen hebt. Door gebruik te maken van de aftrekpost” bui tengewone lasten”daalt immers het belastbaar inkomen. Het belastbaar inkomen is ook bepa lend voor de berekening van de hoogte van uw huursubsidie. Het belastbaar inkomen daalt door de aftrekpost buitengewone lasten en kan dan uw bijdrage in de huursubsidie verhogen aan echtgenoot vaste ouderdomsaftrek 2001 was dit 708,00 per persoon) de jaarlijkse kerkbijdrage. Heeft in een jaar een overlijden plaats gevon den, dan moet altijd voor zowel de overledene als de nabestaande een T-biljet worden ingevuld. Een groot aantal kosten i.v.m. het overlijden - voor zover niet gedekt uit de begrafenisverze kering- zijn aftrekbaar bij de buitengewone las ten aftrek. U kunt via een T-biljet terug vorderen over de laatste drie jaren. Als u geen T-biljet hebt ontvangen kunt u dit aanvragen via de gratis belast ingtelefoon voor particulieren onder nummer 0800-0543 of rechtstreeks met de afdeling 465 81 21 en u ontvangt alle benodigdheden netjes thuis. Ook kunt u via dit nummer een afspraak maken om het biljet in te vullen als het u niet lukt, of u maakt een afspraak met de Stichting Fiscale Rechtshulp “de Smeetskring” onder nummer 467 77 97. Deze hulp is eveneens gratis. PAGINA 3 Het oudste lid van Rabobank Moergestel kreeg donderdag 19 december jl. het eerste exemplaar overhan digd van het boek 'De Lopende Rekening'. Het boek vertelt het verhaal van 90 jaar Rabobank Moergestel en werd aan alle leden overhandigd. Met het verschijnen van het boek werd tevens afscheid genomen van Rabobank Moergestel tijdens een sfeervolle avond in 'Den Boogaard' tijdens welke ook nog eens afscheid werd genomen van twee leden van de Raad van Bestuur: Frans Kuijpers en Frans Verhoeven. Voor bei den was er de zilveren speld van verdiensten. Ook hun respectievelijke echtgenotes werden door voorzit- Alle kandidaten kunnen in ieder geval al in hun agenda reserveren: dinsdag 28 januari 2003 in Den Boogaard te Moergestel, want daar zal een geweldige sportmanifestatie plaatsvinden en zullen de Sportawards worden uitgereikt door onder andere de speciale gastspreker -ex-(top) wielrenner Hennie Kuiper. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met het secretariaat van de Oisterwijkse Sportraad: Christel v/d Dungen, Bieslook 60, 5063 EC Oisterwijk, tel. 528 6611. via mail: christelvddungen@hotmail.com) Op donderdag 15 januari 2003 om 19.30 uur wordt er weer een bingo-avond georganiseerd in de Reuselhof. U bent allen welkom. Wij hopen dat het, als vanouds, weer een gezellige avond wordt. De organisatie is in handen van Lies op ’t Hoog en Diny Derksen. Alweer voor het derde seizoen boetseren wij Op maandag 13 januari a.s. bespreekt de frac tie van Algemeen Belang de agenda van de raadsvergadering van 30 januari en de agen da’s van de daaraan voorafgaande commis sievergaderingen. Maar, laten we allereerst U en de Uwen alle goeds toewensen voor het nieu we jaar, waarbij onzerzijds accenten gelegd wor den op gezondheid en tevredenheid. Als we dan overgaan tot de orde van de dag, dan wachten ons voor januari voorstellen die onder meer om nieuwe besluitvorming vragen, zoals het voorstel tot het vaststellen van de “gedrags code bestuurlijke integriteit”. Voor het aan passen van de legesverordening zal er een voor stel tot begrotingswijziging voorgelegd wor den. De evaluatienota Wonen krijgt aandacht evenals de startnotitie Structuurvisie Plus. Het doel van de Structuurvisie Plus is het formu leren van een integrale visie op de gewenste toe komstige ontwikkelingen van zowel het lan delijk als het stedelijk gebied van onze gemeen te. Óns overleg start om 19.00 uur in fractie- kamer 8. Wij zijn graag bereid met U in discussie te gaan over de geagendeerde onderwerpen, maar U kunt ook bij ons terecht over onder werpen die Uzelf direct of indirect aangaan. U vindt ons in het Raadhuis in kamer 8. Mocht U verhinderd zijn, dan staat het U altijd vrij om rechtstreeks contact op te nemen met Noud Smits (tel. 513 1694), met Ferry Pörtzgen (tel. 521 7217), met Chris de Veer(tel. 5132496),met Arnold van Beekhoven (tel. 521 7032), met Trees Verhoeven (tel. 513 1814) en/of met Ria Peters (tel. 528 6753). Wij bieden U graag een luisterend oor. Er is zeer goed gebruik gemaakt van de moge lijkheid om kandidaten aan te dragen middels de aanmeldingsformulieren. Voor elke cate gorie zijn er voldoende aanmeldingen om tot juiste nominaties te komen voor de Sportawards 2002. In tegenstelling tot eerdere berichten zullen pas volgende week de nominaties bekend wor den, omdat de commissie van aanbeveling pas in de tweede week van januari haar vergadering heeft gepland. De mogelijkheid bestaat om dit jaar in juni en september met de Limburgse Bedevaart naar Lourdes te gaan. Er bestaat een misverstand dat er met een bede vaart alleen maar zieke mensen mee gaan. Niets is minder waar. Een bedevaartreis met de Limburgse Bedevaart is er voor gezonde en zieke mensen, ouderen en gehandicapten. Een bedevaart betekent méér dan alleen een toe ristische reis. De Bedevaartorganisatie biedt U bij alle reizen per trein, bus of vliegtuig een grotere meer waarde door de geestelijke begeleiding van pas tores, een eigen Nederlands programma en de hulp van vele vrijwilligers. Hieronder ziet U de mogelijkheden van een reis: Reizen per trein, bus of vliegtuig; Prima hotels dicht bij de Heiligdommen; Verzorging voor zieken en ouderen in het verzorgingshuis; Medische begeleiding en goede reisleiders; Tarief inclusief reis- en annuleringsverzeke ring. NIEUW: A. Een driedaagse vliegreis in mei. Vertrek vanaf Eindhoven. B. Gezinsbedevaart tijdens de junibedevaart. Kinderen tot 16 jaar kunnen mee tegen zeer lage tarieven. De gezinnen worden samen onder gebracht in een goed C-klasse hotel en het pro gramma in Lourdes zal voornamelijk op de kinderen worden afgestemd. Deze reis valt in de HEPI (hemelvaart-pinksteren) vakantie/ De groepsreis van 2 tot 9 september - met de trein- wordt begeleid door Toos Hobbelen uit Tilburg die U alle hulp geeft tijdens de reis en het verblijf in Lourdes. U logeert dan in Lourdes in het A-klasse hotel Imperial. Indien U informatie wilt over deze reizen dan bent U van harte welkom op de informatie middag met diaserie over Lourdes. Deze middag wordt gehouden op 19 januari a.s. in de Blauwe Zaal van de parochie St. Petrus en Paulus, Vierwindenlaan 11 in Tilburg. Aanvang 14.00 uur. Wilt U gebruik maken van deze voorlich- tingsmogelijkheid geeft U dit dan even door aan een van de onderstaande dames: Toos Hobbelen, Schout Backstraat 34, Tilburg iedere vrijdagochtend onder leiding van Leon Verhoeven in de Roosendries. Wij werken, naar eigen belangstelling en niveau, aan tuinornamenten, abstract of figuratief werk, waarbij de inbreng van de cursist bepalend is. Onze groep bestaat dit jaar uit 8 personen, die in leeftijd zo'n 45 jaren overbruggen, maar èèn ding gemeen hebbenWij allemaal zijn jong wat betreft ervaring in het boetseren. Om u kennis te laten maken met ons werken houden wij een open les op 17 januari as., van 10 uur tot half twaalf, waarvoor wij u van harte uitnodigen. Bent u daarna zo enthousiast geworden en/of wilt u het eens proberen? Vanaf 23 januari start de tweede helft van onze cursus (10 lessen), waar u zich voor kunt inschrijven. Wilt u meer weten over de cursus of cursustij den of heeft u ideeën, bel gerust met Leon Verhoeven, tel. 513 1814 of Ineke van de Loo, tel. 513 1259. U bent van harte welkom. INÖ! jOP JM K.B.O. AFDELING MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3