Vrijwilligersprijs 2002 voor Jo Denissen (78) v J Kapsalon Barbers Zondag Vlooienmarkt PROFILE DE FIETSSPECIALIST Aphrodite Volop goud en zilver bij harmonie Schepens Tweewielers "De Tweede Jeugd" speelt weer WOENSDAG 8 JANUARI 2003 - 27e JAARGANG - Nr. 1221 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Huidverzorgingsinstituut Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 ‘Een zeer geziene vrouw in Moergestel’ Mevrouw Jo Denissen-van de Wouw heeft de Moergestelse vrijwilligersprijs 2002 gekregen. De 78-jarige kreeg deze prijs omdat ze al tientallen jaren de zorg voor de medemens centraal stelt. Wethouder Jan Oerlemans reikte de prijs uit tijdens het druk bezochte nieuwjaarsconcert van de Koninklijke Erkende Muziekvereniging Prinses Juliana. De prijs bestaat uit een bronzen replica van de Moergestelse reu zin Gèsselse Ermelindis. Ze stelt zich onder andere ten dienste van de bewoners van verzorgingshuis Reuselhof en Stanislaus. Elke dag opent en sluit ze de dag kapel bij de kerk. Meer dan twintig jaar is ze lid van het ziekenpastoraat. Oudere inwoners van Moergestel doen nooit tevergeefs een beroep op haar voor bijvoorbeeld het doen van een Voortaan is sprake van een gemeentelijke vrij willigersprijs. Alle drie de dorpen die samen de gemeente Oisterwijk vormen (Oisterwijk, Moergestel en Heukelom) hebben een eigen jury en een eigen prijs, steeds in de vorm van een replica van de eigen reus. De nieuwe beeldjes zijn zeer geslaagd. Ze zijn gemaakt door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars. De kernen Heukelom en Oisterwijk reiken de prijs later dit jaar voor de eerste keer uit. De Moer gestelse jury onder voorzitterschap van Annie van Roessel bestond ook dit jaar weer uit: Jan van Dijk, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx-Jonkers, Maarten Lapien, Willem Ligt- voet, Frans van der Poel en Hennie van Schooien. Een bronzen beeldje van een reus als prijs sym boliseert sterk dat een vrijwilliger met kop en schouders boven de gemeenschap uitsteekt. Dat doet Jo Denissen zeker. De leuke en spits vondige toespraak van wethouder Oerlemans was een aaneenschakeling van vrijwilligers werk dat deze Moergestelse vrouw al zo lang belangeloos doet. muzikanten, en ook de jeugd, te wijzen op nor men en waarden en de verplichtingen die horen bij het verenigingsleven. Jan kreeg door de burgemeester de gouden speld van de FKM overhandigd. Maar dat bleek nog lang niet alles. Vanwege deze en vele andere verdiensten van Jan (50 jaar lid van Voetbalvereniging Audacia, lid van De Alpenjagers vanaf het le uur, lid van De Pierewaaiers vanaf het begin) voor de diver se verenigingen werd hij verrast met de gemeentelijke blijk van waardering. De zil veren speld van de gemeente Oisterwijk viel hem ten deel en werd hem opgespeld door burgemeester Kortmann. Uiteraard werd ook de vrouw van Jan, Riet, in de hulde betrokken. En terecht. Ook Riet heeft een belangrijk aandeel in het (laten) functio neren van haar man binnen de genoemde ver enigingen. Een prachtig boeket bloemen werd haar deel evenals voor beiden een warm en hartstochtelijk applaus vanuit de zaal. Aan alledrie deze jubilarissen onze hartelij ke gelukwensen! q i gemaakt uit de nominaties. In Moergestel is deze de huldiging ten deel viel, viel op te maken dat plaatselijke vrijwilligersprijs voor de derde keer EHBO-vereniging St. Christoffel houdt op zondag 12 januari een grote vlooienmarkt in Den Boogaard. Alle zalen staan bomvol met vele kraampjes en grondplaatsen. De vlooien markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Er is een zeer groot aanbod van gebruikte goeie spullen. De entree is Euro 1,50 voor volwassenen; kin deren tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. boodschap of een praatje en zonder problemen brengt ze hen met haar eigen auto naar een specialist van het ziekenhuis. Benzinegeld zal ze nooit accepteren want dat past in haar ogen niet bij het vrijwilligerswerk. “Ze is een zeer gezien persoon in Moergestel”, stelde wethou der Oerlemans dan ook vast. In haar inleidend woordje sprak juryvoorzitter Annie van Roessel haar dank uit voor het feit dat de prijsuitreiking weer kon plaatsvinden tij dens het nieuwjaarsconcert van Muziek vereniging Prinses Juliana. Ze deed een oproep aan de inwoners van Moergestel ook voor de vrijwilligersprijs 2003 weer inwoners të nomi neren. In warme bewoordingen legde ze nog eens uit waar het precies om gaat: “Een vrij williger is waardig, onmisbaar en zeer waarde vol voor onze Moergestelse samenleving.” iet- uio-aio ih/4 ut g Jï Bij de volgende jubilaris stond hij iets langer stil: Jan Janssen die al 50 jaar lid is van Muziek vereniging 'Prinses Juliana'. Zijn instrument was oorspronkelijk de klarinet, later werd dat de bas klarinet. Op straat roert Jan de grote trom. Jan's verdiensten opnoemen is een bijna onmogelij ke taak. Naast het feit dat Jan een zeer trouw lid is (zijn stoel staat enkel leeg als hij met vakantie is...) is hij ook de motor achter de aan kleding van de zaal bij de diverse activiteiten van de harmonie. Met name rond het oudejaars- of nieuwjaarsconcert mobiliseert Jan’ alles en iedereen om te komen helpen. Ook zijn eigen gezin betrekt hij daarin. Jan is binnen de har monie een zeer geliefd persoon. Door zijn manier van optreden lukt het hem om collega- Meer dan traditioneel is het concert dat de har monie elk jaar rond de jaarwisseling presenteert aan Moergestel. Dit keer was het weer een (omdat het zo 'valt') Nieuwjaarsconcert afgelo pen zaterdag in 'Den Boogaard'. Naast de uit reiking van de Moergestelse Vrijwilligersprijs gebruikt de harmonie de ambiance en publie ke belangstelling om ook haar eigen leden te onderscheiden als daar aanleiding toe is. En die was er ook nu weer... Twee leden werden onderscheiden vanwege hun 25-jarig lidmaatschap: Marian van de Wouw (klarinet) en Jan de Laat (bariton). Burgemeester Kortmann portretteerde de beide jubilarissen en somde hun respectie velijke verdiensten op voor de harmonie. Daarna speldde hij hen de bijbehorende zil veren onderscheiding op van de FKM (Fede ratie van Katholieke Muziekverenigingen). turele werkgroep WieKentKunst, maar is door de gemeente Oisterwijk overgenomen. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J De vorige keer hebben we u beloofd wat meer over ons stuk "Donderdagen" te vertellen. De donderdagen zijn aparte dagen op de boerde rij van de oude Chris Bavink, zijn zoon Bart en zijn vrouw Nora. Dan gebeuren er altijd bij zondere dingen wat meestal "gedonder' met zich meebrengt. Ook op donderdag komen dochter Trees en haar man Harm op bezoek en om het heel zacht uit te drukken zijn ze daar bij de Bavinks niet zo erg blij mee. Trees is namelijk geen gemakkelijk mens, wat zeg ik: het is een feeks. Gelukkig komt zo af en toe buurman Levi buurten, een man die het leven met zijn ongemakken aanvaardt zoals ze zijn, want ook hij heeft het niet gemakkelijk met zijn nieuwsgierige vrouw Tonia. Weet u het nog? Donderdag 16 januari om 14.00 uur voor de leden van de K.B.O. en zaterdag 18 en maan dag 20 januari om 20.00 uur in Den Boogaard voor iedereen. Gezellig voor u en natuurlijk ook voor ons! Jan Janssen 50; Marian van de Wouw en Jan de Laat 25 jaar lid ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Uit het applaus dat Jo Denissen na afloop van de jury ook dit keer weer een goede keuze had toegekend. De prijs is ooit ingesteld door de cul- de esselse Openingstijden; Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Kerkstraat 21. Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mai IProtlleschepens hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten kl I iuivi vui tui yii lyon lomi •ip Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Zondag 12 januari ^Vlooienmarkt in Den Boogaard^

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1