’’ROEF Audacia- RABO cyclocross Moergestel nieuws -H Sportvereniging I 1.^ Sportpenning voor Wendy Eerste Pijnenburg jeugdveldrit aan de Zandstraat Iedereen kan iedereen voordragen voor de Sportawards 2002 Audacia F4 kampioen! 1 4- I L Zondag 29 december W- v - - V 'SET k ROEF KORFBAL Podiumplaatsen voor Moergestelse jeugdwieljjenners ML ’l Het is weer gelukt: DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 2002 Ruud Wolfs. Achter v.l.n.r.: Leiders Anne-Marie Schouten De cyclocross staat open voor alle categorieën en wordt verreden op het fraaie en bosrijke parcours de Heiberg met start en finish op de Zandstraat zelf. Vanaf de doorgaande wegen is een goede bewegwijzering naar het parcours. De toegang voor alle wedstrijden'is gratis. Een programmaboekje is beschikbaar voor een bedrag van 2. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur met de Sportklasse. Een groot aantal deelnemers heb ben zich reeds ingeschreven met vele regiona le deelnemers uit onder meer Diessen, Best, Oost en Middelbeers. Grote kanshebbers zijn onder meer Ton van Korven, Marco Lubberman en Emiel Borsboom. Om 11.25 uur gaan de Veteranen van start met Peter Hofmanns uit Moergestel als de te klop- 14.30 12.00 12.00 10.00 ROEF HANDBAL Uitslagen: MCJ Wh.Demons-Roef 10-8; HS Wh.Demons 5-Roef2 31-13; MBJ Groene Ster- Roef 16-5. Programma dinsdag 17 december Bekerwedstrijd DS Elshout-Roef 20.30 Vertrek 19.30 Donderdag 19 december Bekerwedstrijd HS Roef-Blauw Wit20.30 Zaterdag 21 december 10.30 JCJ Roef-Internos BAanw. 10.00 11.20 GDJ Roef-Wh.DemonsAanw. 11.00 12.10 MBJ Roef-GHVAanw. 11.50 13.10 MCJ Roef-Made CAanw. 12.50* Zondag 22 december 10.30 HS Roef 2-Wh.Demons 3 ..Aanw. 10.00 11.40 HS Roef 1-Wh.Demons 4 ..Aanw. 10.40 Donderdag 2 januari 2003 School-tournooi voor de groepen 3-4 en 5 in Sporthal ’t Stokeind. Zondag 5 januari 2003 12.50 MBJ RHV-Roef.Vertrek 11.50 10.30 DS Roef 2-Heerle 3Aanw. 10.00 11.40 HS Roef 3-Mount.Stars 3...Aanw. 11.00 12.50 DS Roef 1-Groene Ster 3 ...Aanw. 12.00 Zoals je ziet zijn er veel thuiswedstrijden, dus hopen we op jullie support. HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! SPELREGELAVOND Vrijdag 10 januari is er een spelregelavond voor A-, B- en C-junioren en voor de D-pupillen. We beginnen om 19.00 uur; einde om 22.00 uur. ES.: Ook de jeugdleiders en jeugdtrainers wor den deze avond verwacht. Uitslagen: Nijnsel - Roef! 5 - 15; DDW D - Op zondag 29 december wordt door de Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk voor de dertiende keer een cyclocross georganiseerd voor alle categorien aan de Zandstaat in Moergestel. De organisatie van dit wielereve- nement wordt met name mogelijk gemaakt door een aantal plaatselijke hoofdsponsoren. Buiten de Rabo-banken Moergestel en Oisterwijk zijn dit: Aannemersbedrijf Gebr. Janssen, Aannemersbedrijf Op ’t Hoog, Ramenfabriek Op ’t Hoog, CSO b.v., Van der Zanden en MDZ Milieu, Aannemersbedrijf DOVAKO b.v., Aannemersbedrijf Ketelaars en Café-restaurant ’t Stokske. Programma 22 december: Roef! 1-BMC314.00 aanw. 13.15 Heb je belangstelling voor korfbal, kom zes maal gratis mee trainen. Op de maandagavond vinden van 18.00 tot 20.00 de trainingen plaats in sporthal Stokeind. Informatie bij Corrie Schilders 513 2326 of Peter Vrijhoeven 513 3455. Uitslagen zondag 15 december 2002 Heel het amateurvoetbal werd afgelast. Programma zondag 22 december 2002 Inhaalprogramma SVG 1 - Audacia 1 RKTVC 2 - Audacia 2 Audacia 3 vrij Audacia 4 vrij Nemelaer 4 - Audacia 5 Woensel 7 - Audacia 6 Audacia 7 vrij AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 21 december: Tuldania - Audacia BIvertrek 13.15 Bladella - Audacia C2vertrek 12.15 ZIGO - Audacia C3 - vertrek 12.00 Audacia D2 - Taxandriaaanw. 9.30 Audacia D3 - ZIGOaanw. 9.30 ZIGO - Audacia E3vertrek 10.00 Audacia F1 - ZIGOaanw. 11.30 Audacia F2 - ZIGOaanw. 11.30 ZIGO - Audacia F3vertrek 11.00 ZIGO - Audacia F4vertrek 11.00 pen man. Peter heeft inmiddels 5 overwinnin gen op zijn naam staan. Zijn naaste belagers zul len ook in Moegestel aan de start verschijnen, zoals Bennie Leemreize, Ron van Beek, Dick Driessen en Adriaan van Londen. Uit de regio nemen onder meer deel Frank van Oirschot en John Rozema. Daarna vertrekken om 12.20 uur de Dames voor het eerst in een onderlinge afzonderlijke wedstrijd. Deelneemsters zijn onder meer Elsbeth Vink uit Wijk en Aalburg en Ellie van Bosmans uit Erp Bij de Nieuwelingen die om 14.00 uur van start gaan is ook een grote plaatselijke favoriet en wel Boy van Poppel, zoon van de bekende oud- wielrenner Jean van Poppel, uit Oisterwijk. Verder verschijnen veel renners uit de regio aan de start. Ook bij de Junioren zijn een groot aantal deel nemers en veel uit de regio, zoals Roberto Secci en Rob Swekers uit Tilburg, Patrie van Leeuwen en Roel Aarts uit Hilvarenbeek, Thijs en Rick Senders uit Hapert. Tot slot van deze wielerdag gaan de Elite/Neo- amateurs om 15 uur van start over een wedstrijd van 60 minuten. Belangrijke favorieten zijn onder meer Kor Steenberg, Frank Grootel en Roel van Houthem. Uit de regio nemen onder meer deel Jan en Bart Derkx uit Reusel, Coen Stevens uit Diessen en Theo Eltink uit Westelbeers. Het volledige programma van deze RABO- cyclocross op zondag 29 december is: 10.30 uur: Sportklasse40 min. 11.25 uur: Veteranen40 min. 12.20 uur: Dames40 min. 13.15 uur: Nieuwelingen30 min 14.00 uur: Junioren40 min 15.00 uur: Elite/Neo-amateurs60 min. Duidelijke overwinning Gezien de wisselende resultaten van tegen stander Nijnsel wordt de wedstrijd met gemeng de gevoelens tegemoet gezien. Daar Nijnsel deze competitie nog zonder overwinning is, moet voor onderschatting worden gewaakt. Na een aarzelend begin neemt Roef! het initiatief en worden goed opgezette aanvallen bekwaam afgerond zodat na vijf minuten een 0-2 stand op het scorebord prijkt. Door te gehaast en daardoor slordig spel blijft deze stand tot de 10de minuut gehandhaafd. Dan gaat het snel en loopt Roef, binnen drie minuten uit naar 0 - 5. Daarna heerst Roef zowel aanvallend als verdedigend en wordt de score uitgebouwd tot 0-8. Pas enkele minuten voor tijd weet Nijnsel voor de eerste keer de korf te vinden. Echter het slotakkoord is voor Roef, zodat de rust ingaat met een 1-9 stand. Na rust gaat Roef, met twee verse krachten verder waar het gebleven is, echter het is Nijnsel dat via een afstandschot de eerste score laat aantekenen. Daarna is het weer Roef, dat via de invalsters uitloopt naar 2 - 12. Dan scoort Nijnsel in één minuut twee maal, echter verder laat Roef het niet komen. Via een regelmatige score wordt de voorsprong uitgebouwd tot 4-15. Door het benutten van een strafworp in de laatste minuut weet Nijnsel de eindstand met 5-15 een enigszins beter aan zien te geven. Terugkijkend een duidelijke over winning op de rode lantaarndrager en behoud van de ongeslagen status in de derde klasse. ,igtWj NfMCQ Op het tiende Sportgala van het Eindhovens dagblad en de gemeente Eindhoven zijn Pieter van den Hoogenband en Inge de Bruin verkozen tot sportman en sportvrouw van het Decennium. Ook onze dorpsgenoot, Wendy van der Zanden, viel tijdens dit Gala in de prij zen. Na een heerlijk buffet werden vele sportlieden in het zonnetje gezet. Vele bekende spor ters vielen in de prijzen zoals o.a. Hockeyvereniging Oranje Zwart, PSV voetbal, Paul Haarhuis, de tennisser. Wendy ontving de sportpenning 2002 uit handen van loco-burge- meester Mevr. Mittendorff. Ook de estafetteploeg, junioren, van PSV zwemmen, waartoe Wendy behoorde, werd diverse malen in het zonnetje gezet. In totaal kregen zij 5 oorkondes voor het behalen van het Nederlands kampioenschap en de diverse Nederlandse records in diverse disciplines. Zittend van links naar rechts: Coen van Haaren, Astrid Schouten, Maik Wolfs. Staand v.l.n.r.: Luuk Tops, Sasja Samardzic, Nick Ketelaars, Willem van Haaren, Nick Machielsen, Lynn van Gestel, ten Wim Wolfs en trainer Sander Heslenfeld. ZAALVOËTBALTOERNOOI Ook dit jaar weer het jeugdzaalvoetbaltoer- nooi op maandag 30 december voor de D- en E-pupillen en op vrijdag 3 januari voor de A-, B- en C-junioren. Graag om 9.00 uur aanwezig in de sporthal. Zorg voor goed schoeisel en een lunchpakket. Einde toernooi om plm. 16.00 uur. Op zaterdag 23 november organiseerde wie lerclub Pijnenburg in samenwerking met stich ting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk voor het eerst een cyclocross voor de jeugd op het bos rijke parcours in de Zandstraat. De TROS heeft de gehele dag opnames gemaakt voor het jon gerenprogramma ZAPPsport en heeft de ver richtingen van de Moergestelse en Pijnenburg renners gevolgd. De uitzendingen hebben inmiddels plaatsgevonden. Dit was een mooie promotie voor het jeugdwielrennen. In de jongste groep startte Jasper de Laat als een van de favorieten voor de overwinning. Nadat het startsignaal werd gegeven reed Jasper als eer ste van de weg af het bospad op en nam een klei ne voorsprong op de andere deelnemers. De lei ding in de wedstrijd werd behouden en meteen op film vastgelegd dat hij op een mooie manier zijn eerste thuiswedstrijd won. In categorie 3 startte onze dorpsfavoriet Joep Hoffmans. Na een wat minder goede start reed Joep iedere ronde een paar plaatsjes naar voren en fietste toen met vier andere deelnemers voor de tweede plaats, In de laatste ronde wist hij een kleine voorsprong te nemen op zijn concur renten en behaalde een keurige tweede plaats. Stijn de Laat startte met de 11-jarigen in cate gorie 4. Na het startschot reed Stijn als 6e het bospad op en maakte een stuurfout waardoor het voorwiel wegschoof met het gevolg dat veel renners hem passeerden. Bas Persoons reed een mooie wedstrijd met de De sportverenigingen zijn momenteel druk in de weer om hun kandidaten in te schrij ven voor de Oisterwijkse Sportawards 2002 en de aanmeldingsformulieren in te leveren bij het secretariaat van de Oisterwijkse Sportraad. Maar wist u, dat ook u persoon lijk, sporters en sportvrijwilligers kunt voor dragen voor de sportawards 2002!? Alle aanmeldingen worden voorgelegd aan een Commissie van Aanbeveling die bestaat uit de volgende personen: Hein Russon, Greet Ermen, Ton van Esch, Jan Oerlemans, Henk Verhoeven, Sjef van den Meijdenberg en Julia Burgers. In de eerste week van het nieuwe jaar zullen de nominaties bekend gemaakt worden en op de sportmanifestatie van dinsdag 28 januari de uiteindelijke prijswinnaars. PAGINA 27 Komend weekend de thuiswedstrijd tegen BMC uit Berlicum. Supporters zijn uiteraard va?T harte welkom. Audacia F5 - ZIGOaanw. 11.30 ZIGO - Audacia F6vertrek 11.00 De overige elf- of zeventallen zijn deze zater dag vrij. Op zaterdag 28 december en zaterdag 4 januari zijn er geen jeugdwedstrijden. KIENEN BIJ AUDACIA Woensdag 18 dec. is het weer kienen bij Audacia met ook dit keer weer mooie prijzen. De hoofd prijs is 115 Euro en natuurlijk staat het kopje koffie weer klaar. We beginnen om 20.30 uur. Kienliefhebbers: u bent van harte welkom en u steunt er de jeugd van Audacia mee. GEEN JEUGDTRAININGEN Er zijn geen jeugdtrainingen in de weken van Kerstmis en Nieuwjaar. De eerste trainingen in het nieuwe jaar zijn op maandag 6 januari. 13-jarigen. Na een goede start reed hij in een groepje van zes renners voor de derde plaats. In de laatste ronde werd er een stuurfoutje gemaakt waardoor er een podiumplaats weriL verspeeld, maar toch een keurige 6e plaats wero behaald. Het Nederlands Kampioenschap cyclocross werd verreden op zaterdag 7 december in Emmen op een mooi bosrijk parcours. Jasper reed na de start een matige eerste ronde maar wist zich gaande de wedstrijd te verbete ren en behaalde na een goede laatste ronde toch nog een mooie 7e plaats. Stijn vertrok vanaf de laatste startrij en passeerde iedere ronde renners, waarna hij een 37e plaats wist te behalen. Bas moest evenals Stijn vanaf de laatste start rij vertrekken maar had een goede dag. Hij werd uiteindelijk 16e. De weken voor de veldritten in Moergestel en Emmen werden ook goede prestaties geleverd. Op 10 november werd Jasper in Dommelen 2e, Stijn 17e en Bas 8e. Bladel 17 november Jasper le, Stijn 9e en Bas 7e. Honselersdijk 24 november Landelijk Jeugd- toernooi: Jasper 4e, Bas en Stijn behaalde geen uitslag maar reden de wedstrijd wel uit. Lieshout 1 december: Jasper 3e, Stijn 1 le en Bas 5e. Het programma voor de komende weken:_, zondag 22 december Oploo; zaterdag 28 december Berghem; zondag 5 Januari Schijndel en zaterdag 18 januari Lierop. Naast een door Sjef Ketelaars ontworpen Sportaward ontvangen de prijswinnaars een waardebon van 100,= en natuurlijk de ere titel van het jaar. I. Sportman en sportvrouw Een sportprestatie of een reeks van prestaties-* van de kandidaat in 2002 dient zodanig onder scheidend te zijn ten opzichte van andere sport beoefenaars dat hij/zij een voorbeeld is voor de gehele sport in Oisterwijk. II. Sportvrijwillig(st)er De kandida(a)tfe) voor de vrijwilligersprijs moet kwantitatief (tijdsbesteding) en kwalita tief (extra verenigingswaarde) uitsteken boven de andere vrijwilligers en een voorbeeld zijm, voor alle leden van de vereniging (uitstraling). III. Opmerkelijke sportprestatie Een opmerkelijke sportprestatie geleverd door een of meerdere (team) personen die zowel op het gebied van initiatief, doorzettingsvermogen alsook resultaat in 2002 veel respect en waar dering heeft opgeleverd. IV. Huldiging kampioenen De kampioen moet lid zijn van een Oisterwijkse** vereniging die aangesloten is bij de nationale bond en in 2002 kampioen is geworden in een reguliere competitie. De vereniging moet de aanmelding verzorgen. Er wordt een selectie gedaan uit het aantal inzendingen. Kent u kan didaten uit de sportwereld in Oisterwijk die voor^. de genoemde prijzen in aanmerking zouden moeten komen, vraag een voordrachtformu- lier op bij het secretariaat, vul het in en lever het vóór 20 dec. a.s. in bij het secretariaat van de Oisterwijkse Sportraad: Christel v/d Dungen, Bieslook 60,5063 EC Oisterwijk, tel. 528 6611. (via mail: christelvddungen@hotmail.com) i MÏMCü T" T I t

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 27