a Harm de Ruiter met Jan Vayne in concert M.T.V. beloond met ‘Parel’ ‘De Gèsselse’ rond Kerstmis... PROFILE I Aphrodite <1. Oecumenische viering Schepens Tweewielers WOENSDAG 4 DECEMBER 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1218 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst de Zonder nu al het programma te willen ont hullen (dat is overigens deels nog in opbouw), wil WieKentKunst in dat weekeinde laten zien en ervaren hoeveel groen in ons mooie dorp aanwezig is. Bij dit thema kan iedereen worden betrokken, van de boerenstand tot inwoners met een mooie tuin, van kwekers Zondag 8 december, 10.00 uur in de Levenskerk, Oisterwijk. Thema: Het land om te wonen. In het kader van Solidaridad wordt dit jaar voor de tweede keer een oecumenische viering gehouden in de Levenskerk te Oisterwijk. De voorbereiding is in handen van MOV leden uit deze kerk en de ZWD groep van Protestantse gemeente Oisterwijk c.a. Voorgangers zijn ds. van Egmond van de Protestantse gemeente Oisterwijk c.a. en pas tor M. Rijkhoff van de Levenskerk. Evenals vorig jaar werkt ook de zanggroep NZOLA uit Rosmalen mee. De samenzang wordt ondersteund door de cantorij van de Protestantse gemeente. Verder zal als teken van solidariteit met andere volken een solidari- teitsmaaltijd worden gevierd. Na afloop van de dienst bent u in de gelegen heid om de artikelen van Isan Weaving uit Thailand te bewonderen en te kopen. Dit pro ject voor vrouwen, die proberen om zelfstan dig in hun onderhoud te voorzien, wordt gesteund door de zusters van de Goede Herder. Namens de Raad van kerken Oisterwijk c.a. en de parochie van de Levenskerk bent u har telijk uitgenodigd deze feestelijke viering op zondag, 8 december bij te wonen. Harm de Ruiter met Jan Vayne en Jochem van Gelder Huidverzorgingsinstituut Oproep tot deelname aan ‘Groenzuiekent’ in juni volgend jaar WieKentKunst Moergestel gaat weer iets bijzonders organiseren Na de opnieuw zeer geslaagde manifestatie rond het thema Het Rijke Roomsche Leven, heeft de Stichting WieKentKunst al weer vergevorderde plannen voor vol gend jaar. In het weekeinde van 21 en 22 juni organiseert deze culturele organi satie een Groenwiekent. De organisatie roept inwoners van Moergestel op zich aan te melden voor deelname. Omdat de WieKentKunst er van uitgaat dat nogal wat Moergestelnaren iets met de natuur hebben, doet deze stichting een oproep zich aan te melden voor deelname. Alles is interessant en absoluut goed genoeg om het met anderen te delen. U heeft cactuskweken als hobby? Doe mee! Laat anderen daarvan genieten. heeft een mooie siertuin? U heeft een rijke moestuin? U heeft een bijzondere plant? U heeft specifieke kennis van de natuur, bijvoorbeeld over de eigen Moergestelse omgeving, over onkruid, over wilde planten, uitheemse planten of over 'bómen? Doe mee! U wilt graag stekjes ruilen? Of u heeft liefhebberij in het schilderen of teke nen van de natuur? Misschien zijn er wel oude ren die kunnen vertellen hoe belangrijk vroe ger de natuur was. Of jongeren die er misschien op een heel andere manier tegenaan kijken. Doe mee, doe mee. Zo maken we er samen weer een fantastische WieKentKunst-week- einde van. Wie belangstelling heeft wordt verzocht zich aan te melden bij de volgende bestuursle den: Eddie Hurkmans, tel. 513 2135 en Hennie van Schooten, tel. 513 3072. van groenten tot bloemen, van het stille genie ten van een eigen kweekkastje tot kennis van de natuur. Het zou je maar gebeuren. Je wordt uitgenodigd om samen met Jan Vayne op te treden! Dat óver kwam Harm de Ruiter uit de Hoefkens 41 in Moergestel. Op dinsdag 19 november stond Harm met zijn gitaar op het podium naast Jan Vayne die hem schitterend begeleidde op zijn vleugel. Het concert vond plaats in Bergeyk in de Kattendans. Harm speelde heel geïnspireerd en met een gemak, alsof hij dagelijks samen met deze beroemde pianist concerten gaf. Het concert werd gegeven in het kader van de ‘Culturele i-tour’. Behalve Harm mochten nog drie andere jonge ren hun muzikale talent laten zien. Harm speelde twee muziekstukken en oogstte daarmee een daverend applaus van het publiek dat de zaal tot aan de nok toe vulde. TV-presentator Jochem van Gelder kondigde de artiesten aan. Niet alleen voor Harm, maar voor iedereen die er bij mocht zijn werd het een schitterende en onvergetelijke avond. 3 7^ Schoolstraat H J Tel. 013-513 1474 g Tijdens het Groenwiekent zal twee dagen lang op een originele en aansprekende manier aan dacht worden besteed aan het groen, aan alles wat groeit en bloeit in Moergestel. Dan zal blij ken dat dit opnieuw een rijk thema is waarin iedere Moergestelnaar iets van zichzelf zal her- kennen. En zoals alle andere keren dat WieKentKunst iets op touw zette, is ‘voor en door de Moergestelnaren’ ook weer de kern- van deze manifestatie. “De Parel” is een blijk van waardering voor ver diensten jegens de gemeente Oisterwijk en daarmee wil het gemeentebestuur tot uitdruk king laten komen, dat de persoon, de instan tie, of de vereniging die het betreft, een pres tatie heeft neergezet, die mede de gemeente Oisterwijk een positieve uitstraling naar bui ten geeft. Op 25 december 1981 ging men voor de eer ste keer de lucht in zij het nog als piraat. Ergens in de Postelstraat had men ingebro ken op de antenne van de zender Duitsland en konden de Moergestelnaren de eerste lokale-TV uitzending bewonderen. Op 30 mei 1983 kwam de eerste legale uitzending tot stand. Hun bijdrage aan een sterk zelfbe wustzijn van de Moergestelnaren en de vor ming en instandhouding van het plaatselijk identiteitsgevoel tot voor de herindeling. De burgemeester maakte ook melding van hét kwaliteitsgehalte van de producties waarvoor zelfs verscheidene prijzen en onderscheidingen in de wacht zijn gesleept op het nationale R.T.V.- festival. In de loop der jaren is ook een omvang rijk archief opgebouwd. Ook hun persoonlijke Het evenement valt volgend jaar een paar maan den eerder dan tot op heden gebruikelijk was. Het weekeinde van 21 en 22 juni is echter heel bewust uitgekozen. Op 24 juni is het de feest dag van St. Jan, patroon van Moergestel. Zijn feestdag is sinds zeer oude tijden verbonden mel de natuur omdat rond deze tijd van het jaar de groei uit de bomen gaat, zoals dat werd gezegd. Deze twee gegevens hebben WieKentKunst geïnspireerd tot een manifestatie rond alles wat groeit en bloeit. verdiensten werden geroemd zij het in wille keurige volgorde als eindredacteur, voorzitter van de stichting, journalist, technicus, geluids- en cameraman, floormanager en financiële of facilitaire ondersteuner. De naamsbekendheid van M.T.V. heeft Oisterwijk zowel lokaal als regionaal een naamsuitstraling gegeven. De heren waren aangenaam verrast en zeer blij met de onderscheiding. Hans van Brunschot kon zijn emoties bijna niet onderdrukken maar dankte burgemeester Kortmann en daarmee de gemeente voor deze prachtige onderschei ding. Hij was natuurlijk door het gehele team verdiend en zal een prachtige plaats in de stu dio gaan krijgen. Zij hoopten met hun pro gramma s nog jarenlang door te gaan en daar na werd er natuurlijk een borreltje op gedron ken. Hb Afgelopen donderdag mocht burgemeester Drs. Yvo Kortmann ‘inbreken’ tijdens de uitzending van het programma van M.T.V. in de studio aan de Industrieweg. Het gemeentebestuur had besloten om tijdens de 250ste uitzending een aantal men sen van M.T.V. te huldigen voor hun onaflatende ijver om de lokale televisie-uit- zendingen voor Moergestel in stand te houden. Het gehele team werd hiermede gehuldigd maar in het bijzonder Hans van Brunschot, Ed Hurkmans en Jan van Elderen nagenoeg allen die vanaf het begin de Stichting hebben gediend en zelfs opgericht. F F (voorheen 'Moergestel-Nieuws ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Zoals u van ons gewend bent verschijnt ‘De Gèsselse’ ook dit jaar met een Kerst nummer met daarin uiteraard de kerst- en nieuwjaarsgroeten, het kerstverhaal, enz.. Óp of rond woensdag 18 december valt die bij u in de brievenbus. De twee weken daaraanvolgend ver schijnt ‘De Gèsselse' niet. Woensdag 8 januari zijn we dan weer terug. Bijdragen voor het Kerstnummer ver wachten we heel graag tijdig binnen: als het kan zoveel mogelijk vóór vrijdagavond 13 december. Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk. Tel. 5217326 {SS* E-mail: Prorileschepcns@hetneLnl Ruim 75 jaar fictspiezier! Eigen parkeerplaats via Vlociweg ’s-Maandags gesloten b I lUlUVUltASI^UIlJOIIIOlIll „murnaii™ tj i Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) 4 Deelnemer I Winkelactie

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1