VOGELS Nieuw boek Moergestelse schrijver Paul Spapens (zie pag. 9) Sinterklaas leest voor gj Aphrodite 0900 - 8844 De spanning ten top... PR )FIL- W 1 BRILLEN LENZEN [fout3® Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 l Anhrnrli^ 10%i5o/o20o/o25o/o307o Schepens Tweewielers Ui f WOENSDAG 20 NOVEMBER 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1216 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Van de journalist en schrijver Paul Spapens uit Moergestel is een nieuw boek verschenen. ‘Vandaag de Dag’ is een almanakachtig, tijdloos boek boor devol informatie over de dagen van het jaar. Talrijke onderwerpen worden op de betreffende dag besproken, zoals alle Nederlandse kalenderfeestdagen, de herkomst van gebruiken als 1 april of een blauwe maandag, heiligen, weerspreu ken, bijzondere gebruiken en feestda gen van culturele minderheden. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Zondag 24 nov.: Najaarsconcert Con Amore/Crescendo ‘Den Boogaard’ Sinterklaas heeft het heel erg druk, want ieder een wil hem graag ontmoeten. Natuurlijk geeft de Sint voorrang aan kinderen. Daarom komt hij naar de bibliotheek in Moergestel op woens dagmiddag 27 november. Sinterklaas heeft van 15.00 tot 15.30 uur alle aandacht voor de 3- tot 6-jarigen. Hij heeft zelfs beloofd voor te le zen, want dat schijnt een van zijn hobby’s te zijn. ‘Vandaag de Dag’ staat boordevol informatie alle dagen van het jaar S Huidverzorgingsinstituut E ‘Vandaag de Dag’ is eerder als serie verschenen in het Brabants Dagblad. Deze serie is door de schrijver nader uitgewerkt en tot een compleet jaar gemaakt. Dit was nodig omdat een krant op zondagen niet verschijnt. Het door Uitgeverij Van den Berg uit Almere uitgegeven boek telt 366 dagonderwerpen, want ook de.schrikkel- dag is Paul Spapens niet vergeten. Bij de boek handel is dit boek van 372 pagina’s te bestel len onder isbn-nummer 905512155X. Het kost 9,95 euro. ‘Vandaag de Dag’ bevat veel informatie die een jaar of dertig geleden nog zeer gangbaar was, maar die nu vergeten dreigt te worden. Het is tegelijk informatie waar veel belangstelling voor bestaat. Dat bleèk wel uit de grote popu lariteit van de rubriek ‘Vandaag de Dag’ in het Brabants Dagblad. Voor dit succes is een aan tal redenen te geven. Het zijn steeds handzame stukjes waarin toch veel relevante informatie wordt gegeven. De informatie is vlot en met verstand van zaken opgeschreven. Paul Spapens is specialist op het gebied van volkscultuur. Van zijn hand zijn meerdere boeken in dit genre verschenen, zoals ‘365 Heiligendagen’, ‘Heilige Boontjes’, ‘Smok kelen in Brabant’, het kermisboek ’Veel vermaak en weinig wol’, een boek over Driekonin genzingen, een historisch kookboek en een boek over de geschiedenis van het carnaval. De belangrijkste reden voor de belangstelling voor ‘Vandaag de Dag’ is dat de informatie her kenning geeft en herinneringen oproept. Daarbij wordt gewaardeerd dat waardevolle kennis uit de volkscultuur niet verloren gaat, maar juist op een handzame manier voor dage lijks gebruik wordt aangeboden.Het boek bevat een schat aan informatie die nergens anders meer zo compleet beschikbaar is. Uitgeverij Van de Berg in Almere (www.streek- boeken.nl) is gespecialiseerd is streekboeken, dialect, historie, volkskunde, streekcultuur en folklore. Deze onderwerpen komen bijna alle maal aan bod in Vandaag de Dag. 3 7U Schoolstraat 5 HX MOERGESTEL j O'J Tel. 013-513 1474 1 Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... In alle andere gevallen: Bij de muzikanten van Muziekvereniging Prinses Juliana begint de spanning ten top te stijgen. Nog slechts enkele dagen en dan zal blij ken of de inspanningen van de laatste maanden zullen worden beloond. Zaterdag 23 novem ber a.s. wordt in de Schalm in Veldhoven deelgenomen aan een concours om te bewij zen nog steeds thuis te horen in de Ereafde- ling. Om de zo veel jaren (5) is ieder muziek gezelschap verplicht deel te nemen aan een concours. Wordt een perfecte uitvoering gege ven van de 3 uit te voeren werken? En weet de jury dat ook naar ieders tevredenheid te hono reren? Handhaaft onze harmonie zich in de Ereafdeling of zit er een promotie in? Mocht dat zo zijn dan zal dat van onze muzikanten in de toekomst nog grotere inspanningen gaan vergen om op een nog hoger niveau te preste ren en er zich te handhaven. Wordt het optre den beloond met een acceptabel aantal punten, dan kan ieder tevreden en trots zijn. Dan is er reden om later op de avond, vanaf een uur of negen, in clubhuis de Brouwer stoom af te bla zen en te relaxen. Kortom om een feestje te bouwen na alle beslommeringen van de laatste maanden. En een feestje zal het worden want niemand minder dan Die Alpenjager zullen deze avond acte de présence geven. Onze muzikanten zijn in Veldhoven ingedeeld om 18.00 uur. Supporters zijn welkom, ook later in het clubhuis. voordeel bij aankoop van een nieuwe fiets. OPEN ZONDAG i.v.m. St. Nicolaas 24 november OPEN Paus W. SPapens RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen Moergestel-Nieuws ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Hij is er weer...! JBj I IUIU VUI LUI gil lyoil lOLILl Iff Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)Jij 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jf Deelnemer Winkelactie DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnei.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg Z 's-Maandags gesloten E.T.B. F. v. Velthoven Kadoshop van Wezel P.V.S. Meubelen Alle overige winkels zijn gesloten. Niet van alle winkeliers mochten wij een opgave ontvangen. Koopavonden 3 en 4 december tot 20.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1