Moergestel: bedankt!!! Ülafé ölatnbriniis e/z 'oogaatc Tilburgse Taol brengt Tilburgse Touwkes Truukskes Kalender ‘Prinses Juliana’ Wat is er te doen in: Beter te vroeg dan helemaal niet Protestantse Gemeente Oisterwijk Met 110 kilometer op bromfiets Moergestel in... Feestcafé Hollandse avond Feestcafé Trance party Feestcafé Uit de oude doos Feest in de tent Zwerversbal 08-11 09-11 10-11 17-11 20- 11 21- 11 22- 11 24-11 01-12 05-12 13-12 08-11 09-11 15- 11 16- 11 22- 11 23- 11 29- 11 30- 11 Disco Toneel Naemloose Speelers Toneel Naemloose Speelers Bingo KBO KBO Disco Con Amore/Crescendo concert Vlooienmarkt St.Nicolaasdisco Biggenbal In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Meer info: www.denboogaard.nl Presentatie herdruk Tilburgs Kookbuukske tijdens Tilburgs Diner Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... Wie moet ik gaan bedanken? Ik weet eigenlijk Theo Raaijmakers Toen waren er dus de vieringen op zaterdag en zondag, alle twee erg mooi alhoewel wel heel ver schillend, en beide keren waren er heel veel mensen in de kerk.En daarna hebben we dus op zondag nog een hele drukke en gezellige receptie gehad. Voor mij hoefde het van te voren eigenlijk niet zo, al die toestanden voor die 25 jaar, maar ik moet nu toch zeggen dat ik er erg van heb genoten en erg dankbaar voor ben. Uiteindelijk verdween een duif in de soep omdat de arme Tilburger al het eetbare moest gebrui ken. Entreekaarten voor zowel het Gróót Diktee van de Tilburgse Taol als voor het Tilburgs Diner zijn te bestellen bij het secretariaat. Dat kan zowel telefonisch (467 4004) of per e- mail: tilburgsetaoKg. wanadoo.nl Het artikel in 'De Gèsselse’ van vorige week om namens het Sint Nicolaascomite de Moer- gestelse bevolking bedanken voor hun gaven en de collectanten voor het ophalen van die gaven was qua timing een week te vroeg waar voor onze excuses. Bij deze doen we onze dankbetuiging voor de gulle gaven en de collectanten voor hun inspan ningen nog eens dunnetjes over, dus iedereen die het aangaat bedankt. Zondag 10 november Kerkstraat 64, Aanvang 10.15 uur. Voorganger is mevr. ds. W. van Egmond. Er is kindernevendienst en crèche, na afloop staat de boekentafel voor u klaar. Met een snelheid van liefst 110 kilometer reed de bromfiets met daarop een 17-jarige Moer- gestelse jongen zaterdagmiddag ons dorp bin nen. De politie had de snelheidsduivel al op de Burgemeester Vogelslaan in Oisterwijk gesig naleerd en zette de achtervolging in. Dat ging richting Moergestel met een geklokte snelheid van 110 kilometer per uur. De rotonde aan de Tilburgseweg werd aan de linkerkant geno men waarna het richting Industrieweg ging. Hier kon de politie de jongeman aanhouden. Nu nog de volgende mededelingen: 1Wanneer uw kind (leeftijd van 2 tot met 8 jaar) wegens ziekte niet naar de Sint kan komen, of als u nog niet in het bezit bent van kaartjes, omdat u niet thuis was met de collecte, dan kunt u alsnog contact opnemen, c.q. kaartjes afhalen, bij mevr. R. Willems Schoolstraat 69, tel. 513 1914. 2. Kijk in de editie van ‘De Gèsselse’ van vol gende week over tijd en plaats van de intocht van Sint Nicolaas en zijn gevolgen wanneer Sint Nicolaas de kinderen persoonlijk wil ontmoe ten. Het Sint-Nicolaascomité. Tijdens het negende Gróót Diktee van de Tilburgse Taol op vrijdagavond 8 november bij Boerke Mutsaers brengt de Stichting Tilburgse Taol opnieuw een typisch Tilburgs ‘hebbeding’ uit: de Tilburgse Touwkes Truukskes. Het aan dit Diktee voorafgaande Tilburgse Diner heeft dit jaar ook iets speciaals: uitgever ij Kempen Uitgevers presenteert de herziene herdruk van het succesvolle Tilburgs Kookbuukske van Martin Willemsen en Paul Spapens. Tilburgse Touwkes Truukskes is een nog steeds niet verdwenen fenomeen. Met behulp van een touwtje kunnen tussen de vingers figuren wor den gemaakt die luisteren naar namen als ‘Kop en schotel’, ‘Eiffeltoren’, ‘Parachute’, en ‘Tilburgse Fruttenbèèrg’. De ontwerpen van deze truukskes zijn van Corrie van den Heuvel uit Moergestel. Deze ontwerpen worden samen met een touw tje in de Tilburgse kleuren aangeboden in een door het Nederlands Textielmuseum vervaar digd zakje. Bezoekers van het Groot Diktee op 8 november krijgen er een gratis. De oplage is niet groter dan het aantal bezoekers. Het is daarom dat kan worden gesproken van een unieke herinnering aan het negende Groot Diktee. Aan het slot van dit evenement vol ludieke optredens reikt burgemeester Johan Stekelenburg weer de Cees Robben Wisseltrofee uit. Aanvang 20.00 uur. Entree 7,50 euro. En...o...ja!!! Noteer op uw kalender van dit jaar zaterdag 23 november. Dan gaat onze harmonie op concours in theater de Schalm in Veldhoven. Onze muzikanten treden hier voor de jury aan om 18.00 uur. U komt toch ook supporteren, aanmoedigen, ondersteu nen!!! Lukt u dat om de een of andere reden niet maar bent u wel erg benieuwd wat onze mensen hebben gepresteerd, zorg dan vanaf een uur of negen in het clubhuis van “Prinses Juliana”, café de Brouwer aan het Rootven, te zijn. Wij hopen daar onze muzikanten uit bundig te kunnen verwelkomen, ze uitgebreid te kunnen feliciteren en in ieder geval te genie ten van een gezellig en feestelijk samenzijn met een zeer spectaculaire muzikale verrassing. Noch de kalender noch deze avond mag u mis sen! PAGINA 3 groot deel van de samenstelling van de vierin gen voor hun rekening hebben genomen, het gemend koor die zondag zo geweldig hebben gezongen (ik was ook erg blij met een aantal lie deren die 25 jaar geleden ook werden ge bruikt! de Sint-Janszangertjes die zaterdag de viering hebben opgeluisterd, Corry die alles in de sacristie en kerk onder controle had, de begeleiding van de beide koren, de mensen die hebben gezorgd voor de hele mooie bloemen in de kerk, Theo Mulders en assistenten die de tentoonstelling in de kerk in elkaar haden gezet, de mensen die alles zo fijn hadden verzorgd in Den Boogaard, de Mirlitonfanfare die zondag voor een prachtige verrassing zorgde dank ook voor de mooie bloemen vrijdag in het parochiecentrum, voor alle mondelinge en schriftelijke felicitaties en alle hartelijke wen sen, alle kinderen die zaterdag pennen en pot loden en andere dingen meebrachten voor onze schooljeugd in Bolivia, Martien Oerlemans die altijd bereid is om via ‘De Gèsselse’ het nieuws uit Bolivia door te geven, iedereen die ons altijd maar weer financieel steunt, etc. etc. Speciaal mag ik ook nog wel vermelden de collecte van zaterdag en zondag in de kerk, die bestemd was voor ons projekt in Bolivia en waarvan de opbrengst €1765,28 was (ongeveer fl.3990,-)! Heel veel dank daarvoor, want dat is weer een grote steun voor ons. Het zijn nu dus al 25 jaren dat U allen zoveel doet voor de mensen die het niet zo goed hebben als wij, en ik ben daar erg dankbaar voor. Ik hoop echt dat ik niemand vergeten heb en daarom zeg ik nog maar een keer: heel veel dank aan iedereen voor alles wat U altijd al doet en vooral ook voor wat U gedaan heeft om dit voor mij een onver getelijk feest te maken. Over een paar weken (30 november) zal ik weer vertrekken naar Bolivia, maar ik ga dan met de wetenschap dat er hier een sterk thuisfront is dat steeds weer klaarstaat om ons te steunen. Met de allerbeste wensen en hartelijke groeten, EEN BIJZONDERE KRUISWEG Vlak bij Moergestel, in het klooster van de Trappisten, hangt een bijzondere kruisweg. Deze kruisweg is in 1919, direct na de Eerste Wereldoorlog, door Albert Servaes gemaakt. Daarin wordt het lijden van Christus op een zeer menselijke wijze uitgebeeld. Servaes heeft de verschrikkingen van de Eerste Wereldoorlog, die hij als Belg van nabij had meegemaakt, daarin tot uitdrukking gebracht. Kort daarop is deze kruisweg vanwege de menselijke voor stellingswijze (al te menselijk, vond men toen) door Rome verboden. Uiteindelijk is deze kruis weg terecht gekomen bij de Trappisten en leidt daar een verborgen bestaan. Bij wijze van hoge uitzondering is deze kruisweg op dit moment te zien in het Museum voor Religieuze Kunst in Uden. Tot en met 17 november wordt hij daar tentoongesteld. Het museum is door de weeks (met uitzondering van maandag) open van 10.00-17.00 uur, op zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. KELTISCHE SPIRITUALITEIT De paters Montfortanen houden in hun kloos ter in Oirschot regelmatig avonden over een ver scheidenheid aan religieuze onderwerpen. Op dinsdag 12 november staat de Keltische spiri tualiteit centraal. Het eigene van deze spirituali teit is de eenheid van leven en ervaring. Som mige facetten ervan zijn in het christendom opgenomen, andere niet. De bezinningsavond wordt gegeven door pater Th. van der Geest (van 19.30-22.00 uur) in het klooster aan de Mont- fortlaan 12, Oirschot (kosten: 2,50 euro). Opgave kan schriftelijk of telefonisch bij pater G. van der Heijden (Postbus 27,5688 ZG Oirschot, tel. 0499-572404; teunsmm@planet.nl). Th. Schepens, pastoraal werker DE GÈSSELSE'-WOENSDAG 6 NOVEMBER 2002 Beste mensen van Moergestel, Een klein berichtje om iedereen heel hartelijk te danken voor het geweldige feest dat we hebben mogen vieren in het weekend van 25, 26 en 27 oktober en dat ik met zoveel mensen heb mogen delen! U heeft daar al een verslag van mogen lezen in ‘De Gèsselse’, en het zijn voor ons onvergetelijke dagen geworden. Het was op die vrijdag al fijn om veel vrijwilligers te mogen ontmoeten die zich steeds weer inzetten, sommigen al 22 jaar, voor de Toermee en voor het Driekoningenzingen. Een hele fijne avond met een geweldige organisatie door de M.O.V.-groep. Nog een paar dagen en hij is er weer! De sfeervolle, nostalgische en typisch Moer- gestelse kalender voor het nieuwe jaar 2003. De enige, echte, unieke en o zo aparte kalen der van onze Muziekvereniging Prinses Juliana. Zaterdag 9 november a.s. komen leden van onze harmonie huis-aan-huis langs om deze kalender, met de altijd weer boeiende foto’s van het Moergestel van de vorige eeuw, aan te bieden. Nog steeds voor een weliswaar inmid dels aan de Euro aangepaste, maar nog steeds ongelooflijk lage prijs van slechts 3,-- per stuk. De foto’s komen ook dit keer weer uit het archief van Ad Wolfs. Men kan dan gerust zeg gen dat ze van historisch belang zijn. Geen wonder dus dat deze kalender bij velen een gewild hebbedingetje is; een waar collectorsi- tem. Vaak wordt de kalender, soms zelfs meer dere exemplaren, verstuurd naar verre fami lieleden (b.v. in Canada en Australië). Mocht u onze mensen zaterdag mislopen, geen nood. Vanaf maandag 11 november a.s. liggen de kalenders te koop op de volgende adressen: de RABObank en Super De Boer aan de Raad huisstraat, Kadoshop van Wezel en de Jumbo Supermarkt beiden aan het Rootven en bij de familie van de Wouw, Raamackerstraat 1 en de familie Smits, Kruijsackerstraat 20. Ook hier slechts voor het spotprijsje van 3,- per stuk. Diner en boek Het Tilburgs Diner bij Boerke Mutsaers begint op vrijdagmiddag 8 november om 16.30 uur. Deelname kost 15 euro. Martin Willemsen heeft uit het Tilburgs Kookbuukske een Til burgse koffietafel samengesteld. Dit wordt een zeer bijzondere koffietafel omdat louter Tilburgse koffietafelgerechten op tafel komen. De duivensoep is daar een goed voorbeeld van. Tilburg was/is een echte duivenmeikersstad. Tijdens het Tilburgs Diner vindt de presenta tie plaats van de herziene herdruk van het Tilburgs Kookbuukske. Dit boek van bijna 200 pagina’s was een paar jaar geleden een groot suc ces. Er staan veel historische foto’s in. De inhoud bestaat uit twee delen. Paul Spapens beschrijft de geschiedenis van het koken in Tilburg. Martin Willemsen heeft authentieke Tilburgse gerechten naar de hedendaagse smaak ‘vertaald’. Deze opzet is uniek. Het boek is zo uitgevoerd dat het gemakkelijk te gebruiken is in de keuken. Naar dit boek is steeds een grote vraag blijven bestaan. Vanaf zaterdag 9 novem ber ligt het in de boekhandels. we pastor, evenals de huidige een Kapucijn. Voor pater Monaldus van den Broek, die inmid dels ver in de tachtig is, werd het werk te zwaar en hi j zal vervangen worden door pater Cleophas van Laarhoven. Deze laatste heeft 35 jaar als missionaris gewerkt in Noord-Sumatra (Indo nesië), waar hij o.a. hoofd was van een oplei dingscentrum voor godsdienstleraren en zijn sporen heeft verdiend met het geven van bij belcursussen. Wij wensen pater Cleophas een gezegend pastoraat toe in Biezenmortel. niet waar ik moet beginnenNatuurlijk mijn eigen familie en vrienden en bekenden, maar daarnaast ook heel veel mensen hier in Moergestel en in de parochie: de M.O.V.-groep die ook deze keer weer heel erg veel werk heeft verzet (en die dat heel vaak voor ons doen!!), de pastores van de parochie die me heel warm hebben ontvangen, de liturgiegroepen die een

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 3