Stanislaus verwelkomt nieuwe bewoners Komend weekend weer I toneel m Moergestel... zijn wij bereikbaar Aphrodite f «W* NIET a PROFIL^ Voor de allerliefste geboortekaartjes... Van 17.00-19.00 uur Harmonie en ’Alpenjagers’ Schepens Tweewielers WOENSDAG 6 NOVEMBER 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1214 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Foto: l'l.n.r.: Ria Stam (lokatiemanager), Zuster Magdalena, Mevr. Marie Dolman-Schalier. Hb EXTRA CURSUSSEN KOM KIJKEN Het Kloosterverzorgingshuis ‘Stanislaus’ heeft er een twintigtal kamers bijgekregen die worden bewoond door niet religieuzen. ‘De Meeuw’ uit Oirschot kreeg de opdracht de semi-permanente eenheden te plaatsen en dat is intussen ook gebeurd, sterker nog zij zijn ook reeds bewoond en vorige week woensdag was de officië le opening. Mevrouw Ria Stam, lokatiemanager, heette de besturen van Stanislaus, de Runne, de wethouders Lambert van den Bosch, Martien Mathijssen en Jan Oerlemans (burgemeester Yvo Kortman was verhinderd wegens verplichtingen elders), besturen van diverse 50+ organisaties welkom en gaf hierna het woord aan de Runne directeur Leo Kammens. nieuw. De Congregatie van de Zusters van Liefde had er in toegestemd om de aanbouw in de tuin van het kloosterverzorgingshuis te reali seren en hiermede de nieuwe vorm van regu lier verzorgingstehuis voor Stanislaus te intro duceren. De bouw was een beetje onorthodox Het verhaal speelt zicht af op een mooie zomer dag ergens in een bos. Midden in dit bos woont een boswachter (Vader Jacob), niets bijzonders toch? Hij woont daar met zijn vrouw (Anna) en 3 kinderen (Giel, Bart en Mientje) - één met de natuur - in een oase van rust en tevredenheid, zoals dat met boswachters gaat. Jawel, tot zich midden in die natuur iets wel heel onnatuur lijks aandient in de vorm van een wat ver dwaalde tovenaar, en nog wel eentje met een levensgroot probleem, want een boze heks zit achter z'n door hem verloren toverstaf aan en als ze die te pakken zou krijgen dan... ja dan.... Weet je wat? Kom dat gezellig zelf met al je vriendjes en ouders, grootouders, ooms en tantes en zo, in Den Boogaard tijdens een (of beide) van onze voorstellingen ontdekken.Vele leuke en span nende dingen van boswachtersfamilie, de tove naar, heks Kasteia, en de tantes Betje en Klara zullen iedereen op het puntje van hun stoel doen zitten. Schrijf je het voor komend weekend op de kalender of in je agenda: Wij gaan naar het toneel van “Die Naemloose Speelers” in par tycentrum Den Boogaard en wel op zaterdag 9 november om 19.00 uur en zondag 10 november 2002 om 14.30 uur. Huid verzorgingsinstituut z COMPUTERTYPEN Nog voor de vakantie je diploma Op veler verzoek starten wij in januari met extra groepen, (vanaf groep 7) ook voor jongeren en volwassenen, op maandag van 15.30 - 17.00 uur en 18.30 - 20.00 uur. Wij verzorgen al vele jaren de cursussen in Moergestel e.o. Geef je tijdig op, de groepen zitten snel vol. De volgende cursussen starten pas in september weer. Typebureau van der Pluijm, 013-5133793, e-mail info@typebureau.nl site www.typebureau.nl Informeer ook eens naar onze bedrijfs- trainingen. Congregatie gaf toestemming Voor laatstgenoemde was het een zegen dat er weer een 20-tal plaatsen van de maar steeds groeiende wachtlijst voor intra-murale zorg konden worden doorgestreept. Dat dit hier in Moergestel gebeurde was ook weer iets geheel Als we zouden zeggen: ‘Wat hebben die gemeen’? dan zal iedereen wellicht het ant woord duidelijk zijn. In een grijs verleden ont stond het orkest ‘DeAlpenjagers’ uit leden van Harmonie ‘Prinses Juliana’. Op zaterdag 23 november nl. gaat de harmo nie ‘op concours’, en het leek ‘De Alpenjagers’ een goed idee om bij terugkeer van de har monie ’s avonds, hen een klinkende serena de te brengen en ’n gezellig stukske muziek te maken! Dat betekent: zaterdag 23 novem ber v.a. 21.00 uur: ‘De Alpenjagers’ in zaal De Brouwer. Iedereen is welkom en de toegang is uiteraard helemaal gratis voor iedereen! ter hand genomen. Met vergunningen en toe stemmingen was nogal wat tijd verloren gegaan ondanks de voortreffelijke gemeentelijke mede werking. Er is hard gewerkt door iedereen en daar had Kammens niet alleen waardering voor maar was hij ook heel veel dank verschuldigd. ‘Stanislaus was nu een stukje de Runne en de Runne een stukje Stanislaus’. In de loop van de tijd zal Stanislaus volledig in de Stichting de Runne opgaan als alle besprekingen zijn afge rond en de overeenkomsten zijn gesloten. Welkom nieuwe bewoners De nieuwe bewoners waren met warmte ont vangen en voelden zich allen zeker tevreden en goed thuis in hun nieuwe woonomgeving. Het overgrote gedeelte van de bewoners is van het sterke geslacht en er zijn maar een 5-tal man nen aanwezig die bijna allemaal te kennen gaven nergens anders meer heen te willen omdat het hier zo goed toeven is. De zwaarte van de plaats op de wachtlijst is volgens de heer Kammens de maatstaf om in aanmerking te komen voor een plaats in Moergestel. Uiteraard speelt de voorkeur van de bewoner ook mee en indien dit niet met de wensen overeen komt wordt er naar een alternatief gezocht. Het cri terium man of vrouw speelt beslist niet mee. Kaarten zijn verkrijgbaar voor slechts 2,50 per persoon aan de kassa van Den Boogaard voorafgaand aan één van de voorstellingen. dit is inclusief een traktatie in de pauze). Twijfel nietKom genietenDus Doen hè? n Officiële opening Zuster Magdalena (90) en Marie Dolman- Schüller (88) hebben met het doorknippen van een lint de opening verricht. Zuster Magdalene is sinds 3 jaren op Stanislaus maar zij heeft voorheen als geboren Limburgse een 14-tal huizen bewoond en geleid. Zij is nagenoeg wel de enige zuster die nog aan haar religieuze habijt vasthoud. Mevrouw Marie Dolman- Schüller, van geboorte uit Boxtel, heeft jaren lang in Oisterwijk gewoond waar haar man destijds boswachter op de Kampina was. In een kort dankwoordje wist zij te vertellen er ‘hartstikke leuk’ ontvangen te zijn en er heel graag te wonen. Na een hapje en een drankje werd de happening besloten waaraan toch een honderdvijftigtal bejaarden en genodigden deel namen. ‘Die Naemloose Speelers’ spelen: ‘De Verdwenen Toverstaf’ Ook dit jaar brengt toneelvereniging ‘Die Naemloose Speelers’ voor groot en klein een gezellig en spannend toneelspel en wel “De Verdwenen Toverstaf”. Een toneelspel dat is geschreven door Ad de Beer. Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 F- j. de esselse Redactie 'De Gèsselse’ en Burn '76 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Schoolstraat 5 j MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnct.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten Ij Ui liHx/nr^nrninncinc+i+i ii it wow» .««Mt kt.**** Tl Je ...J1'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1