1 Waarom dan TÓCH? De beste wensen van Unicef NIET tussen 17.00-19.00 uur... ijs van de Wouw Geef elkaar de hand Mogen wij ons even voorstellen Van Carla uit Bali... Vragen over nieuwe erfrecht? Schenken aan uw kinderen? Direct antwoord op uw notariële vragen? De Hair Maris Notarissen De Hair Maris Notarissen Stichli ng Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk De Hair Maris Notarissen DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 30 OKTOBER 2002 PAGINA 9 www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisten/vijk De Balbian Versterlaan 6 Oisten/vijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur J Bezoek aan huis Gratis offerte, geheel vrijblijvend Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Redactie 'De Gèsselse' en Buro '76 Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk ploffen dus voel ik me op Bali niet minder veilig. Momenteel is het ook zo dat de Calamiteiten commissie tot en met 21 oktober enkel een negatief reisadvies heeft uitgegeven voor Kuta. Niet voor de rest van Bali. Eventuele vragen kunt u richten aan De Hair Maris notarissen, Postbus 67, 5060 AB Oisterwijk of notarissen@hair.maris.knb.nl. Indien u dit artikel later nog eens wilt nalezen kan dit op www.hairmaris.nl. Op vrijdag 8 november 2002 ook om 14.00 uur is er de eerder uitgestelde modeshow in de Reuselhof. Er wordt een groter sortering kle ding in allerlei maten en prijzen getoond. Misschien is er voor de aankomende winter wel iets leuks voor U bij. Joep Vrijdag, kandidaat-notaris/estate planner Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Pr. Christinastraat 5 5066 BE Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 Na onze laatste activiteit die verzorgd werd door ons ouderenkoor Echo nu iets heel anders. Op donderdag 7 november 2002 om 14.00 uur zal de heer Noud Smits dia’s vertonen. Dat is deze keer in de Roozendries. Beslist de moei te waard om te gaan kijken. K.B.O. AFDELING MOERGESTEL www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak Op Bali gaat momenteel alles gewoon door: de win keltjes (op 300 meter van de plekzijn gewoon geo pend. De toeristen zijn op het strand of aan het win kelen of op excursie, 's Avonds is het echter stil op straat. Ieder hotel heeft voor 's avonds het dubbele aantal bewaking ingezet. Dit geeft iedereen een prettig gevoel. Op de plaats van Sari Club zal door de mensen een monument worden gebouwd met daarin de namen van de slachtoffers erin verwerkt. Toch wordt het wel erg stil op Bali. Veel mensen heb ben hun reis geannuleerd. De bezettingspercentages van de hotels variëren van 7 tot 23%, met een paar uitschieters daar buiten gelaten. Het aantal perso neelsleden wordt gehalveerd, salarissen ingekort etc. Momenteel zijn er veel mensen erg onzeker over de toekomst. Vooral ook na de bom in de Filippijnen en het dreigement van een eventuele bom in Batam (dichtbij Singapore). De Balinezen halen troost uit het bidden en het plaatsen van offers. Op 21 oktober zal er een Hindu ceremonie plaatsvinden, daar waar ooit Sari Club was, om de locatie spiritueel te reinigen. De gou verneur van Bali heeft aan alle Balinezen gevraagd om ook thuis een kleine ceremonie te houden. Er zijn verschillende gradaties in zgn. reinigings- ceremonieën. De allergrootste (daar gaan maanden aan voorbereiding aan vooraf) vond voor het laatst plaats in 1963, na de uitbarsting van de Batur vul kaan. Men wilde toen nl. het hele eiland spiritueel zuiveren van eventuele kwade geesten. Men denkt er nu over om deze ceremonie weer te houden. Ik hoop voor diegenen die al een reis naar Bali geboekt hebben, alsnog komen, want het is, ondanks het drama van 13 oktober, nog steeds een Paradijs eiland! Sampai jumpa (Houdoe) Carla Roozen In de nacht van 13 op 14 oktober werd ik 's nachts om 03:00 wakker gebeld met de mededeling dat er een bom was ontploft. De bom (300-400 kg zwaar) was geplaatst in een auto tussen de twee meest pop ulaire discotheken van Bali (de locatie kan je ver gelijken met de locatie van de Moergestelse caffs De Brouwer en De Klaore). Op een zaterdagavond rond de klok van 12:00 uur is het daar het drukst en een plaatsing van een bom heeft gegarandeerd desastreuze gevolgen. De feiten: het totale aantal overledenen is opgelo pen tot 184 (vrijdag j.l. is er nog 1 persoon overle den) en het totale aantal gewonden is 328. Er zijn nog maar 45 lichamen geïdentificeerd en reeds terug gevlogen naar hun vaderland. Op dat moment hadden we 121 Fox gasten op Bali. Om 04:00 zaten we op kantoor een actieplan te maken wat om 06:00 uur klaar was: faxen verstu ren, gasten en bellen en alle hotels bezoeken. Nadat we er om 15:00 uur zeker van waren dat al onze gasten ongedeerd waren (sommigen waren in shock omdat ze alles hadden gezien) moest er een naam lijst samengesteld worden voor het Nederlands Consulaat. Wij zijn De Hair Maris notarissen. Een notariskantoor in Oisterwijk met 2 notarissen, 4 kandidaat-notarissen en 11 overige (notariële) medewerkers. De komende tijd willen mijn collega’s en ik u kennis laten maken met de zaken die op een notariskantoor spelen. In duidelijke bewoordingen proberen we u inzicht te geven in eneke- le juridische zaken. Tevens zullen wij u een kijkje achter de schermen geven van wat er zoal op een notariskantoor gedaan wordt. Dit is veel meer dan u denkt! Wilt U een van deze middagen bezoeken en bent u niet zo mobiel laat het ons dan op tijd weten. De Zonnebloem staat dan weer voor jullie klaar om U op te halen en/of thuis te brengen. En het mag wel eens gezegd worden: zij doen dat steeds met veel liefde en plezier. Wij op onze beurt zijn hen daar heel dankbaar voor. Voor beide middagen geldt het bekende ver haaltje: koffie/ thee/ koek is aanwezig, en op tijd een telefoontje voor het eventuele vervoer. Omdat ik een poos niet aanwezig ben kunt u dat deze keer melden bij Jacqueline Vis 513 2523 of Annie van de Wouw 513 1277. Gina Smits Moergestelse Carla Roozen bevindt zich van wege haar werk al ’n hele tijd op Bali. Zo af en toe bericht zij over haar verblijf. Gezien de laatste ontwikkelingen op Bali schreef zij ons afgelopen week weer een brief... Beste Moergestelnaren, Het is al weer bijna tweeëneenhalf aar geleden dat ik "ons dorp" verruild heb voor het paradijselijk eiland Bali. Ik werk al twee jaar voor Panorama Tours, een van de grootste touroperators in Indonesië. Ik heb voor anderhalf jaar diverse internationale bezoekers ontvangen en bijgestaan tijdens de vakan tie. Dit varieerde van Canadezen, Zwitsers, Italianen, Zuid Afrikanen enzo.. Het paradijs eiland is wereldwijd bekend. Sinds kort zet ik me enkel in voor de Nederlandse gasten van FOX Vakanties, die jaarlijks 4000 gasten op Bali heeft. Alles ging goed voor zowel de locale bevolking als toeristen tot 13 oktober 2002... de bomaanslag. Aangezien ik al vele mails van bezorgde mensen heb gekregen en gehoord dat het erg leeft onder de Moergestelse mensen, heb ik besloten om deze brief te schrijven om zodoende een objectieve kijk te geven op de gebeurtenis, aangezien het soms door het Nederlandse mediaspektakel enigszins wordt over dreven. Ieder kind heeft het recht op verzorging en bescherming, om veilig en gezond op te groeien. Toch sterven elk jaar weer 10 miljoen kinderen aan ziekten die eenvoudig te voorkomen ofte behandelen zijn. Nog steeds is 1 op de 3 kin deren ondervoed en zijn er 250 miljoen kinderen die werken in plaats van school gaan. Wat kunnen we daar tegen doen? Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Naties, werkt hard om samen met ouders, de plaatselijke bevolking, overheden en andere organisaties kansarme kinderen te helpen. Wereldwijd. Door het bouwen van scholen en ziekenhuizen, door pompen met veilig drink water te installeren, voorlichting over gezon de voeding te geven en door noodhulp te bie den bij oorlog en natuurrampen. Zonder uw steun kan Unicef kinderen niet hel pen. Daarom brengt Unicef elk jaar een uitge breide collectie wenskaarten en cadeaus uit, voor allerlei gelegenheden. Kaarten voor de feestdagen, verjaardagen, geboortes, bedank jes en felicitaties. Ook zijn er kalenders, agen da’s, kaarsen, speelgoed, t-shirts, kinderboe ken, kerstdecoraties en nog veel meer. Unicef heeft het allemaalEh met een wenskaart of een cadeau van Unicef verrast u niet alleen een vriend of familielid, maar helpt u kinderen wereldwijd. Ook in Moergestel kunt u nu Unicef—artike- len kopen. De folder met de collectie kaarten en cadeaus vindt u in de verschillende wacht kamers, de bibliotheek, de kerk of de super markten. Ook is er de mogelijkheid om deze fol der telefonisch te bestellen bij Mirjam Snel. Zij is verkooppunt aan huis en bij haar kunt u artikelen bekijken en bestellen. Op vrijdag 29 november en zaterdag 30 novem ber staat er in de winkel van Super De Boer een kraam van Unicef, waar kaarten en cadeaus van Unicef verkocht worden. Voor vragen, folders, bestelingen etc.: Mirjam Snel, Oisterwijkseweg 49, tel. 513 4177. Door de wetgever is bepaald dat u voor het vastleggen van bepaalde zaken de hulp van een notaris dient in te schakelen. Dit geldt onder meer voor de overdracht van een huis of grond, voor het vestigen van een hypotheek, voor het verkrijgen van een verklaring van erfrecht, voor het opmaken van een testament of huwe lijkse voorwaarden en voor de oprichting of statutenwijziging van een besloten vennoot schap en een stichting. Omdat u hiervoor van de medewerking van de notaris afhankelijk bent, geldt, dat de notaris verplicht is zijn dien sten te verlenen. Zijn diensten mag de notaris alleen in bij zondere gevallen weigeren: indien cliënten in strijd met de wet handelen danwel indien de belangen van anderen worden geschaad. Er zijn ook werkzaamheden waarvoor u niet ver plicht de hulp van de notaris nodig heeft. Dit geldt onder andere voor het aangaan van een samenlevingscontract, het oprichten van een vereniging, het vastleggen van een maatschaps- of vennootschap-onder-firma-overeenkomst of het doen van een aangifte voor het recht van suc- W Toen begon het... de telefoontjes uit Nederland. Huilende familieleden die eisten dat ze meteen naar huis moesten komen en tevens kwamen ook de meest fantastische verhalen: het Nederlandse leger zou al vliegtuigen hebben ingezet om alle Nederlanders terug te lullen etc. Van dit alles is helemaal niets waar. Gelukkig hadden de meeste Nederlanders die hier op Bali waren zoiets van: overal kan een bom ont- In de volgende artikelen zullen we onder meer ingaan op de volgende vragen: - Wat verandert er door de inwerkingtreding van het nieuwe erfrecht op 1 januari 2003? - Mogen echtgenoten aan elkaar schenkingen doen? - Kan ik mijn hond of poes tot erfgenaam benoe men? - Waarom kan een Nederlandse notaris geen huis voor u verkopen? (Dit kan een Belgische notaris wel.) alsmede vragen welke u graag in deze rubriek beantwoord zou willen zien. cessie bij overlijden.Voor deze werkzaamhe den kunt u bij de notaris aankloppen omdat hij bij uitstek deskundig is op deze juridische ter reinen. Overigens geldt dat de wetgever en andere instanties in het geval van het aangaan van een samenlevingscontract of het oprichten van een vereniging een verschil maken tussen of dit in een notariële akte is vastgelegd of niet. Dat komt omdat de notaris een groot vertrouwen en deskundigheid worden toegerekend. Tevens wordt steeds vaker de hulp van de notaris ingeschakeld voor advies omdat hij geldt als een specialist op het gebied van per sonen- en familierecht, ‘onroerend goed’- recht en ondernemingsrecht en ook alle fis cale aspecten die hiermee te maken hebben. Zoals u ziet een breed terrein dat continu aan veranderingen onderhevig is. Het is dan ook niet gek dat een (kandidaat-)notaris voortdu rend bezig is met studeren, het volgen van cur sussen en het bijhouden van vakliteratuur. De (kandidaat-)notaris moet midden in de maat schappij staan om de ontwikkelingen in de samenleving te kunnen volgen. Zo wordt steeds meer gebruik gemaakt van het electronisch verkeer en wordt informatie verstrekt via inter netsites en per e-mail.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 9