Feestelijk weekend met zilveren Theo Raaijmakers ’n Nieuwe CV-ketel? vVELTHOVEN Ook huur/lease GASNED Bij ons kunt u terecht voor: Nefit, Vaillant, AWB ‘McRUYSSENbv f Overweldigend succes Bierfeesten 2002 b' (0 o' Showroom ook op zaterdag van 9.00 - 13.00 uur CENTRALE VERWARMING SANITAIR Schoolstraat 3 5066 EC Moergestel Tel. (013) 513 12 64 Fax (013) 513 36 06 GAS - WATER 'DAKBEDEKKING r~ 1F - j DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 30 OKTOBER 2002 PAGINA 8 M.O. aal, ’n pennenzakje, allemaal kleinigheidjes die men goed kan gebruiken. Daar stond een leuk cadeautje tegenover, want aan het eind van de dienst mochten alle kinderen een armbandje uit Bolivia komen halen bij Theo. Heel gezellig en heel ongedwongen... 33 1J**B Op zaterdag 26 oktober j.l. heeft CV De Durdraaiers het jaar lijkse “Feest van de Lange Nacht” georganiseerd. De publieke opkomst was wederom boven elke verwachting. Mede dankzij een grandioos optreden van “De Sjonnies” en de formidabele muzikale omlijsting door Huub Rosenberg van Radio Fantasy, werd het een avond om nooit te vergeten. Het succes is echter mede te danken aan de volgende personen, instanties en bedrijven: Alle vrijwillige medewerkers; EHBO Moergestel; Scouting Moergestel; Fam. Henk Ketelaars (Watervoorziening); Fam. Jos Rijnen (Noodstroom); Joris van Roessel; KPJ Moergestel; Gemeente, politie en brandweer Oisterwijk; WK groenvoorziening en bestrating (Wim Ketelaars) Aannemingsbedrijf Van der Zanden; Van Dijk Verhuur; Van Oort Tentenverhuur; Broeders Fouragehandel; Bouwbedrijf De Brouwer, Jonkers, Weken (BJW); Agro Cleaning Swinkels (Peter Swinkels); Partyboerderij ’t Draaiboompje; Van Zon Interieur en Timmerwerken (Bas van Zon) Speciaal gaat onze dank uit naar alle buurtbewoners in verband met de overlast. Nogmaals iedereen bedankt en hopelijk tot ziens bij ’t Feest van de Lange Nacht in 2002!! Bestuur C.V. De Durdraaiers Zaterdag 25 juni 1977 is een gedenkwaardige dag in de geschiedenis van Moergestel. Toen immers, en we weten niet beter als dat dat nooit eerder gebeurd is, kwam bisschop Johannes Bluyssen naar Moergestel om er Theo Raaijmakers tot pries ter te wijden. Deze zomer was dat dus precies 25 jaar geleden... Zondagochtend 10.00 uur stond de Plechtige Jubileummis in een bomvolle parochiekerk op het programma. Theo was hierin uiteraard zelf de voorganger, terzijde gestaan voor Pastor Van den Tillaart en Theo Schepens. Muzikale mede werking werd verleend door het parochiële kerkkoor ‘Cantate Domino’. Aansluitend was er in ‘Den Boogaard’ een receptie die enorm druk werd bezocht. Er waren collega’s van Theo, oud-medestudenten, vrien den, familie, dorpsgenoten en uiteraard heel veel bekenden die Theo kwamen gelukwensen. Overal vandaan. En hun felicitaties gingen ook naar de (zichtbaar genietende) moeder van Theo en z’n vier zussen. Toen rond de klok van half drie de laatste gas ten zich aandienden waren Theo en z’n moe der er maar bij gaan zitten... Moe, maar meer dan voldaan hadden ze tot dat moment wer kelijk honderden handen geschud. Maandag zullen ze er ongetwijfeld een rustdag van heb ben gemaakt en nog veel terug hebben gedacht en gesproken over een druk maar prachtig verlopen weekend. De weken die nog volgen voordat Theo weer zijn ‘thuis’reis aanvaardt zullen weken worden van lekker snoepen. Want voor wie het nog niet wist: Theo is ’n enorm liefhebber van alles wat met snoep te maken heeft. En dat hebben er, zo te zien tenminste zondag, meer gewe ten... Theo wilde helemaal geen ophef rond zijn 25- jarig priesterjubileum. Het mocht wat hem betreft allemaal in stilte voorbij gaan. Er waren echter mensen in zijn directe omgeving die daar anders over dachten. En zo hoort het ook. Het begon vrijdagavond in het Parochiecentrum met een ongedwongen samenzijn van ’n aan tal vrijwilligers speciaal rond de M.O.V.-groep. Uiteraard was daarbij de groep zelf aanwezig, maar ook de moeder en zussen van Theo en ’n paar trouwe medewerkers van o.a. deToer Mee. Mensen bijvoorbeeld die al 22 jaarbrigadieren bij dit jaarlijkse evenement dat wordt georga niseerd voor Theo Raaijmakers. Het was er gezellig met als ongewild mid delpunt van de belangstelling de jubilaris zelf. We konden kijken naar een video-opna- me die zus José twee jaar geleden tijdens een vakantie in Bolivia maakte. Natuurlijk van deskundig commentaar voorzien van Theo. We kregen slechts ’n kleine indruk van wat Theo er dagelijks beleeft. En dat alles natuur lijk onder het genot van ’n drankje en ’n hapje. Het was immers feest... Zaterdagavond stond een H. Mis op het pro gramma. Niet zomaar ’n ‘gewone’, maar een kinderdienst. Niet zoals altijd, maar ‘anders’. Precies zoals Theo het voor ogen had: de kin deren als middelpunt. Vier kinderen had hij aan een tafel zitten die op het altaar stond. Alle vier kregen ze ’n hoedje op zodat hij ze ’n beet je kon beschouwen en zien als ■‘zijn’ Boliviaanse kinderen. Ook het kinderkoortje de Sint Jans Zangertjes was erbij en deed een uitstekende muzikale duit in het zakje. Later tijdens de viering kwamen alle kinderen die er waren naar voren. Ze hadden allemaal ’n kleinigheidje meegenomen voor Theo’s arme kindjes aan de andere kant van de wereld, ’n Potlood, ’n lini- ^$06^

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 8