URKER VISSPECIALIST HET VUURTJE elke zaterdag op het St. Jansplein van 9.00 - 15.00 uur ook voor ai uw vis- en haringschotels 06 53643472 VIDO Het 20e Blaoskapellenfestival was het helemaal! voor bestellingen tel. De Akkers 9 8321 BR Urk I De Zonnebloem organiseert de actie ‘Zon in de Schoorsteen’ Finale De apotheose is echter elk jaar de samenkomst in Den Boogaard. Rond de klok van 20.00 uur (Vrouwen in de overgang) Iedere le en 3e woensdag van de maand is er een informatieochtend van 9.30-10.30, waar vrouwen tussen plm. 40 en 60 jaar welkom zijn voor een praatje en kopje koffie, maar ook voor informatie en hulp van ervaringsdeskundige vrouwen. De komende koffieochtend is woensdag 6 november 2002. Bij iedere informatieochtend bestaat de moge lijkheid om je op te geven voor een gespreks groep, 12 keer voor 34,10 Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164 te Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 456 2738 of 542 6591. Veel publiek Vooral op verzoek van de meeste kasteleins werd dit 20e festival weer op zondag gehouden. De zaterdag is minder geschikt voor het publiek dat of nog werkt, thuis rommelt en bood schappen doet. En dat de zondag een meer uit gaansdag is, was duidelijk te merken. De mees te horecagelegenheden werden goed bezocht. En daar waar dat minder was, hebben de kapel len het gezellig onder elkaar. Bovendien genie ten ze van het rondtrekken, de gratis aangebo den consumpties van de kasteleins die ze bezoe ken, het bewonderen van de talenten van col- legakapellen, het opdoen van nieuw repertoi re en presentatiemogelijkheden, de voortreffe lijke soep met broodjes in Den Boogaard en de ritjes in de huifkar. Dus naast het publiek zijn ook de deelnemers winnaar en zorgt dat alles bij elkaar er voor dat het er In de verschillende cafés erg gezelligaan toe gaat. Het tijdschema werd goed gevolgd. En in Den Boogaard kwamen de echte muziek liefhebbers volop aan hun trekken, omdat daar alle kapellen een optreden verzorgden.. Daar was ook de jury aanwezig en dus in de gele genheid om alle kapellen te beoordelen. 5 December, het lijkt nog ver weg. Toch is de Zonnebloem al begonnen met de voorberei dingen voor de Sinterklaasactie. Wij vragen hiervoor ook uw medewerking. Misschien hebt u nog even tijd om een verras sing te maken voor een langdurig zieke, een lichamelijk gehandicapte of een hulpbehoe vende oudere. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaasfeest ieder jaar ongemerkt voorbij. Bedoeling van "Zon in de Schoorsteen" is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet ver geten worden. Het hoeven beslist geen dure cadeaus te zijn. Het gaat om het gebaar, om een aardige, nutti ge attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een pakje willen maken. Iedereen kan aan de actie deelnemen. Als u iemand wil verrassen met een pakje dan kunt u contact opnemen met: Petra Verheyen, tel. 513 2351. U krijgt dan informatie over de verdere gang van zaken. U kunt zich aanmelden tot 7 november. Als u om 18.00 uur belt hebt u de meeste kans dat ik thuis ben. stroomt het dan helemaal vol met kapellen en publiek en loopt de spanning op tot ongeken de hoogte. Elke kapel wil blijkbaar vooral win nen in Moergestel. Dat heeft een uitstraling in de plaats van herkomst en ver daarbuiten. Martien Oerlemans, voorzitter van de jury, viel de eer te beurt de verschillende prijswinnaars bekend te maken. In de categorie presentatie wonnen De Dommelaers de le prijs. Met hun prachtige kostuums, hun swingende presenta tie en de wijze waarop de band is opgebouwd qua blazers valt deze band op veel festivals in de prijzen. Want ook in de categorie ‘muzika liteit’ scoorde de band, zij het dat ze hier de AA Band uit Alblasserdam voor zich moesten dul den, en De Boarze Pierpers uit Vught met Je eindoverwinning aan de haal gingen. Deze band, die voor de le keer mee deed in Moergestel en al vanaf 1956 actief is, was tech nisch zeer begaafd. Aan de hand van snelle nummers lieten de vele trompetten zien dat veel koper indruk maakt en swingend klinkt. Duidelijk een band die zorgvuldig de num mers kiest en ze op maat arrangeert voor wat ze in huis hebben. Dik verdiende winnaars, alle twee trouwens, tenminste volgens hun con currenten. En dat zegt heel wat. De in de prijzen vallende kapellen gingen vol ledig uit hun dak en haalden nog eens alles uit de kast toen ze als dank aan het publiek en de jury een laatste optreden verzorgden. Een prachtige stralende zondag. De muzikaal ste zondag van het zuiden op 20 oktober jl. in ons Moergestel kon niet kapot. Het weer werk te mee. En 30 kapellen, afkomstig uit een enor me regio (St. Anthonis, Oisterwijk, Alblasser dam, Aalst-Waalre, Berkel-Enschot, Tilburg, Eindhoven, Best, Oosterhout, Dongen, Vught, Dorst, Loon op Zand, Udenhout, Middelbeers, Schijndel, Oostrum, Bussum en uiteraard Heukelom en Moergestel) waren vanaf 14.00 uur overal in het dorp te vinden en vermengden zich met het publiek dat de najaarskermis bezocht. Huifkarren reden heen en weer tussen het cen trum en de horecagelegenheden in het buiten gebied om de kapellen en hun aanhang te ver voeren. Een bonte stoet vrolijk uitgedoste bla zers was tot ongeveer 20.00 uur in het dorp te signaleren en daarna met name in Den Boogaard. Want daar vond de finale plaats. Met dank aan... Allereerst de deelnemers. Opvallend dit jaar was het zeer gevarieerde repertoire van de vele kapellen, van sinterklaas- en kinderliedjes, via’ de bekende carnavalsmeedeiners tot aan Deep Purple toe en de grote variatie in presentatie, namelijk van jolige clowns, via het gezellig wie gende heen en weer kapelletje tot aan de in zeer dure kledij gestoken en onnavolgbaar swin gende kapel. Het blijft een fantastisch spekta kel. De commissie, bestaande uit Anke op ’t Hoog, Gé Simons, Wim Boogaers, Carla van Spreeu- wel, Casper Bergmans, Leon van Helvert en Mark Janssen, hoeven we niet op te roepen om door te gaan. Het publiek was volop aanwezig. De vele sponsors (dik in de 401), die paginagroot in ‘De Gèsselse’ gepresenteerd zijn, en heel de dag op het podium in Den Boogaard de revue passeerden, en uiteraard de horeca, blijven het evenement hopelijk mede mogelijk maken. En jury, de vele vrijwillige begeleiders, de presen tatoren, tractorchauffeurs, disc-jockey, cate- ringvrijwilligers verdienen vanaf hier veel dank en kunnen hopelijk samen met de kapellen en het publiek ook in 2003 weer volop zweten en genieten. Commissie nogmaals bedankt voor dit geweldige evenement. Kermis en een beetje carnaval tegelijk 5 Ss PAGINA 7 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 30 OKTOBER 2002 9E z 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 7