0 VOGELS Moergestel schrijft geschiedenis I Kapsalon Barbers Hometrainers vanaf 299,= 5 Vogelshow Prinses Juliana’ in concert in triplo Aphrodite PRIFIL- Prinsenbai bij ‘De Dorstvlegels’ Scouting haalt lege flessen op EXTRA CURSUSSEN BRILLEN LENZEN COMPUTERTYPEN B Kranslegging vertegenwoordigster Duitsland Schepens Tweewielers WOENSDAG 30 OKTOBER 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1213 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst De Dorstvlegels. steeds op gericht. Het betrekken van het Duitse Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Nog voor de vakantie je diploma Op veler verzoek starten wij in januari met extra groepen, (vanaf groep 7) ook voor jongeren en volwassenen, op maandag van 15.30 - 17.00 uur en 18.30 - 20.00 uur. Wij verzorgen al vele jaren de cursussen in Moergestel e.o. Geef je tijdig op, de groepen zitten snel vol. De volgende cursussen starten pas in september weer. Typebureau van der Pluijm, 013-5133793, e-mail info@typebureau.nl site www.typebureau.nl Informeer ook eens naar onze bedrijfs- trainingen. Vogelvereniging Moergestel organiseert op 1 - 2 en 3 november 2002 een Regionale Vogelshow in Café 't Stokske Zandstraat 1, te Moergestel. Op deze show zijn diverse vogels te bewonde ren zoals kanaries, glosters, zebravinken, tro pische vogels, wildzang en grote parkieten. De zaal is weer prachtig versierd en er is een ver- koopklasse aanwezig. De openingstijden zijn: Vrijdag 1 november van 20.00 uur tot 22.00 uur Zaterdag 2 november van 10.00 uur tot 22.00 uur Zondag 3 november van 10.00 uur tot 17.00 uur U bent van harte welkom. cours ten gehore worden gebracht ook hier spe len. O.l.v. dirigent Arthur Verhofstad zult u achtereenvolgens de concertmars Arsenal van Jan van der Roost gevolgd door het zeer boei- iende en o zo gevarieerde werk Reminiscencia Gitana van componist André Wagnein kun nen beluisteren. Als slot het romantische en zeer melodieuze Woodland Pictures van Percy Fletcher. Als derde en laatste gezelschap de al genoemde Stadsharmonie Phileutonia uit Helmond. Onder leiding van dirigent Hans van der Velden zult u kunnen luisteren naar ook weer een drietal werken. Van componist Johan Halvorsen Entry of The Bojares. Hierna, als tweede werk, van componist Ferrer Ferran de vierdelige Sinfonia No. 1 Tormenta del Desierto. Tot slot de Fourth Symphony van Alfred Reed. Al met al een prima programma wat u aange boden wordt door deze drie, zeer verschillen de, gezelschappen. Afwisseling dus volop.U bent van harte welkom in het Plein in Udenhout, zondag 3 november a.s. De aanvang is vastgesteld op half zeven; 18.30 uur. De toe gang is gratis. iemand van de Duitse ambassade uit te nodi gen verdient inderdaad het predikaat uniek. Nooit eerder is het in Midden-Brabant voor gekomen dat een Duitse bij de herdenking van deze ingrijpende periode was uitgenodigd. Daarmee heeft Moergestel absoluut geschie denis geschreven. Met het warme applaus dat mevrouw Weber na haar korte toespraak kreeg, onderschreven de aanwezigen het beleid van de werkgroep. ‘Vrijheid kan niet bestaan zonder naastenliefde. Houd het oog gericht op de ander’, zei pastor Th. Schepens afgelopen zondag in de kerk St. Jans’ Onthoofding tijdens de herdenking Oorlog en Bevrijding. Iemand die het oog inderdaad gericht had op de ander, was mevrouw G. Weber van de Duitse ambassade in Den Haag. Zij hield een toespraak en legde een krans en droeg daarmee haar unieke steen tje bij aan de herdenking in de toekomst. De organiserende Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding wil, onder voorzitter schap van Noud Smits, niets liever dan de her denking aan de jeugd en daarmee aan de toe komst overdragen. Alle activiteiten zijn daar Omgetwijfeld is ‘t u inmiddels bekend dat Muziekvereniging Prinses Juliana druk is met de voorbereidingen op het concours waaraan op zaterdag 23 november a.s. wordt deelgenomen. Afgelopen zondag vond in Loon op Zand een Toetsingsconcert plaats. Alle muziekstukken die op het concours moeten worden uitgevoerd, werden hier ten gehore gebracht en ook beoor deeld door ter zake deskundigen. Ongetwijfeld zullen onze muzikanten en hun dirigent Arthur Verhofstad hier hun voordeel mee kunnen doen. Er resten nu nog een drietal weken om de laatste puntjes op de i te zetten, nog een drietal weken van oefenen en repeteren met zelfs nog enkele ingelaste, extra repetities. Zaterdag 23 november zal in Veldhoven immers een topprestatie neergezet moeten worden. Dat is het doel waarnaar wordt gestreefd. In het kader van de voorbereidingen hierop is nog een uitwisselingsconcert in het Plein in Udenhout voorzien en wel op komende zondag 3 november. Een concert dus met nog meer muziekgezelschappen. Samen met de Koninklijk Erkende Muziekvereniging St. Gregorius uit Haaren en de Koninklijke Stadsharmonie Phileutonia uit Helmond zal een zeer afwisselend en boeiend programma wor den geboden. St. Gregorius met dirigent Peter- Paul van Esch vangt aan met de bekende Florentiner Marsch van Julius Fucik, gevolgd door het werk Millennia van Stephan Mellilo. Als laatste zal het driedelige werk Balkanya van Jan van der Roost worden uitgevoerd. Onze Muziekvereniging, die hierna als tweede aan de beurt komt, zal alle werken die op het con- Huidverzorgingsinstituut 3 712 Schoolstraat 5 P* J Tel. 013-513 1474 J Behoudens de toespraak van mevrouw Weber, die elders in ‘De Gèsselse’ integraal staat afgedrukt, zei onder anderen voorzitter Smits over de overdracht van de herinnering van de ouderen aan de jeugd: ‘Als wij de moeite nemen inzicht bij te brengen over vrijheid, dan trekken we niet tevergeefs lering uit de geschiedenis.’ Burgemeester Y. Kortmann haalde er in zijn toespraak de actualiteit van de recente misdaad in Venlo bij. ‘Ik realiseer me hoe dicht vrijheid en veiligheid bij elkaar liggen. Stilstaan bij toen is ook stilstaan bij de verschrikkingen van vandaag en van mor gen.' De burgemeester van de gemeente Oisterwijk stelde in zijn toespraak vast: ‘De jeugd is de achterban van de vrijheid.' En dat heeft de jeugd van Moergestel goed begrepen, zo bleek uit hun bijdragen aan de Herdenking Oorlog en Bevrijding. In verband met het stormweer, was ook het gedeelte dat zich normaliter bij het monument van Generaal Barber afspeelt, in de kerk gehouden. Dit bete kende dat na de overdracht van de adoptie van het monument van leerlingen van de Graaf van Urselschool aan de Hertog Janschool, in de kerk enige gedachten van de jeugd werden uit gesproken. Een van deze uitspraken maakte diepe indruk: ‘Opa’s en oma’s zeggen altijd dat ze hopen dat wij geen oorlog meemaken. Daar kunnen zij niet voor zorgen. Dat zullen we zelf moeten.' En een ander zei heel kernachtig: ‘Oorlog is dom.’ Het wordt weer de hoogste tijd dat we onze kui ten gaan smeren. Een mooie gelegenheid daar voor is natuurlijk het Prinsenbal van ‘De Dorstvlegels’. Zaterdag 2 november a.s. is het weer zover. Het bal begint om 20.30 uur en onze huidige Prins Joest d’n Irste gaat ons om plm. half tien verlaten. Elf minuten over elf wordt de nieuwe Prins op originele Dorstvlegel- manier aan u voorgesteld. Iedereen is natuur lijk van harte welkom. Het belooft weer een supergezellige avond te worden. Tot ziens bij ons in Café 't Centrum. Lege flessen actie. Onder deze slogan komen er op zaterdag 2 november esta’s langs de deur om lege statiegeld flessen op te halen. Zodoende kunnen we sparen voor ons jaarlijks zomer kamp. Ze zullen dit doen tussen 9.30 en 12.30. Ze zijn herkenbaar aan hun groene scuoting- blouse en zullen begeleid worden door hun lei ding. Graag willen wij u vragen om deze week uw lege statiegeld flessen niet naar de winkel te brengen, maar ze te bewaren voor ons. Alvast hartelijk bedankt. De scouting volk bij de herdenking nu, maakt het de jeugd straks stukken eenvoudiger om de herinnering aan de periode ‘40-’45 levend te houden. De stap die de werkgroep heeft gezet door de esselse 4 1 Openingstijden: RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 HX MOERGESTEL tjh Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) E ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk. Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) E

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1