Het is tijd voor een hypotheekrente Baorze Piepers winnaar! va n 3,8%: Doe mee aan Pieregeblèr 2003! le Prijs met promotie! Rabobank Joost Wagenmakers (VVD) weer in raad ’t Kwartierke Sau welen? Voormalig wethouder Joop Rakhorst heeft de Raad verlaten en zal worden opgevolgd door onze plaatsgenoot Joost Wagenmakers. Joost heeft al een aantal jaren raadservaring in Moergestel en na de herindeling in de Oisterwijkse Raad. Als laatste wapenfeit had Joop Rakhorst een 5-tal mandementen inge diend ondersteund door de fractie van Gemeente Belangen die in de onderhandelin- gen dienden te worden meegenomen bij de verandering van OC naar AZC. AGENDA OKTOBER 2002 Vrijdag 25 oktober after school café; 15:30 - 18:00 uur entree gratis; vanaf 10 jaar. Zaterdag 26 oktober pompoenen maken; 14:00 -16:00 uur entree 1,50; vanaf 8 jaar. Zaterdag 26 oktober P(5 RtY NiGhTs Present Halloween party; 20:00 - 23:30 uur 10 tot 15 jaar; entree 1,50: free present; dresscode: scary. Lijstenmakerij voor alle inlijstwerk Restauratieatelier Heusdensebaan 27, 5061 PM Oisterurijk tel. (013) 5284856 Open: donderdag 13.00-18.00; vrijdag 10.00-18.00; zaterdag 10.00-15.00 De Slagwerkgroep van Muziekvereniging Prinses Juliana heeft met succes deel geno men aan het Bondsconcours wat afgelopen zondag gehouden werd in de Haspel in Goirle. Voor meer informatie neem je contact op met Guus Hurkmans (tel. 513 4888); e-mail guus.hurkmansfa sioux.nl) en misschien zien we jou wel schitteren op 1 februari in Den Boogaard tijdens Pieregeblèr 2003! Ook Niels van de Ven (CDA) vond dat de belan gen voor de omwonenden en voor alle dorps genoten dienden voorop te staan. Men kon beter nu wat preventiever optreden om straks niet in de problemen te komen. Burgemeester Yvo Kortmann wilde graag de onrustgevoe lens wegnemen door te stellen dat er nagenoeg nooit iets gebeurt rond het asielzoekerscentrum. Als er onverhoopt iets mocht gebeuren dan kan de burgemeester als hoofd van de politie altijd direct zijn maatregelen nemen. Ad van den Oord (GL) alsmede Ineke Depmann (PvdA) vonden dat de wijziging van de destijds geslo ten overeenkomst gewoon moest worden geac cepteerd en de nieuwe overeenkomst gewoon worden ondertekend. Collectief Vraagafhankelijk Vervoer komt in de plaats van de Deeltaxi. De bedoeling is dat er meerdere groeperingen van kunnen pro fiteren en dat mensen die via de Wvg hiervan gebruik maken veel mobieler kunnen zijn. Het mag misschien als een cliché klinken maar het 20e Blaoskapellenfestival van C.V. ‘De Pierewaaiers’ was er een om in te lijsten. Grote muzikale klasse en ook qua presentatie en show weten de deelnemende kapellen zeer hoog te scoren. Wat dit jaar ook enorm opviel was de keuze van repertoire. Ongelooflijk eigenlijk zo’n melange van muzieksoorten en -stijlen, en het wordt ieder jaar nog mooier en afwisselender (wat te denken bijv, van ‘Lieve Frans’ van de Boertjes van Buuten...). De jury was dan ook zeer onder de indruk en hen werd het zeker niet makke lijk gemaakt. Uiteindelijk leidden de puntentotalen tot de noodzakelijke winnaars, maar eerste prijzen kwam men eigenlijk tekort.Vooral in de categorie ‘Presentatie’ waren de verschillen zeer gering. Hier werd gewonnen door De Dommelaers uit Eindhoven; 2. She’s Showband uit Zaterdag 8 febr. 2003 wordt de jaarlijkse Sauwelavond georganiseerd. Door omstan digheden zijn er dit jaar ’n paar sauwelaars afgehaakt die liever ’n jaartje overslaan. Dat betekent dat er enkele plaatsjes vrij zijn. Daarom: hebt u altijd al eens in de ton wil len staan en is het er tot op dit moment nog niet van gekomen? Neem dan eens contact op met Ruud van de Ven, tel. 513 1938. Ook voor eventuele inlichtingen kunt u bij hem terecht. Het Pieregeblèr is een evenement waarbij gestre den wordt om de titel van 'het beste Moerges- telse carnavalslied' voor het komende carnaval. Iedereen uit Moergestel kan rfteedingen naar deze eretitel, maar wat voorop staat is bij alle deelnemers bekend: meedoen is belangrijker dan winnen! Om iedereen mee te kunnen laten doen is het niet verplicht om live muziek te kunnen spe len. Wel moet er natuurlijk live worden gezon gen. De teksten mogen niet kwetsend zijn voor derden en spelen bij voorkeur in op gebeurte nissen uit het afgelopen jaar. De enige andere voorwaarde is dat iedereen die zingt uit Moergestel komt. Om het Pieregebèr ook dit jaar tot een groot feest te maken zal er weer een beroep worden gedaan op de geweldige inzet van de deelnemers. De afgelopen jaren is bewezen dat de creativiteit onder carnaval vierend Moergestel erg groot is: prachtige kostuums werden gemaakt, doldwa ze acts gingen vooraf aan de liedjes en de inhoud van de liedjes werkte vaak op de lachspieren. Denk je: 'Dat is iets voor mij'geef je dan nu op voor het Pieregeblèr! Mocht je niet alleen durven zingen dan zorg je er natuurlijk voor dat je sportvrienden, cafévrienden, muziekvrienden, gewone vrienden, collega's, ex-collega’s, baas, familie of buren samen met jou meedoen. Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,9%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. Ondersteund door een grote schare fans en supporters zette het ensemble een prima pres tatie neer. En zo oordeelde ook de jury die het optreden met bijna 86 punten honoreerde. En dat betekende een eerste prijs met promotie naar de le Divisie. Een grootse prestatie temeer daar enkele maanden geleden instructeur Bas van Kuijlenburg door ziekte uitviel en een beroep gedaan moest worden op Ludwig Smits. Deze, weliswaar geen onbekende voor de trom melaars van “Prinses Juliana”, was terstond bereid de leiding over te nemen en de groep naar het concours te voeren. En met welk resultaat! Van de groepen die voor de pauze optraden behaalden onze jongens het hoogste aantal pun ten op één na! De hoogst gekwalificeerde groep haalde met bijna 87 punten, zegge en schrijve 1 punt meer!Terug in Moergestel roemde en feliciteerde vice-voorzitter W. Ligtvoet dan ook terecht de hele groep met het behaalde resul taat. Hij betrok daar nadrukkelijk de inval- dirigent Ludwig bij die hierna door de groep dan ook uitvoerig werd gefêteerd, alvorens door allen aan een welverdiende koffietafel werd begonnen. Het eerste concours waar “Prinses Juliana” dit jaar aan deel neemt is hiermee succesvol ver lopen. Vanaf nu gaat de aandacht meer en meer naar het Harmonieorkest wat over ruim een maand, op zaterdag 23 nov., op concours gaat. Als voorbereiding hierop neemt de harmonie a.s. zondag deel aan een Toetsingsconcert in de Wetering in Loon op Zand. Hier zal het volle dige programma van het concours worden uit gevoerd. Deze dag treden diverse harmonieën en fanfares aan voor een toetsingsoptreden. Onze harmonie is ingedeeld om 17.00 uur. Weer een week later, op zondag 3 nov., vindt een Uitwisselingsconcert plaats in Het Plein'in Udenhout. Ook hier neemt Muziekvereniging Prinses Juliana, samen met Harmonie St. Gregorius uit Haaren en een harmonie uit Helmond, aan deel. Om 18.30 uur is onze har monie te beluisteren. Hierna trekken onze muzikanten zich enkele weken terug om de laatste puntjes op de i te gaan zetten. Veel oefenen, veel repeteren; de laatste voorbereidingen voor het concours in de Schalm in Veldhoven. “Prinses Juliana” treedt hier om 18.00 uur aan voor de jury. Weet u dat u altijd van harte welkom bent om onze muzikanten te supporteren en te ondersteunen. Dat stellen ze zelfs zeer op prijs! Wij hopen u, meer dan eens, te mogen begroeten. Maria Willems (GB) stelde dat de riolering in de gemeente hier en daar heel slecht is. Nu wordt er wel gereserveerd om deze knelpunten in de loop van de tijd aan te pakken maar zou het niet beter zijn om sommige plannen wat naar voren te schuiven en wat creatiever met huidig werk in uitvoering om te gaan. Aan het slot van de vergadering kreeg Joop Rakhorst de zilveren legpenning van de Gemeente Oisterwijk uitgereikt. Burgemeester Kortmann memoreerde zijn politieke verle den en dankte hem voor de altijd prettige samenwerking. In zijn dankwoord zei Joop Rakhorst dat hij het werk als wethouder altijd graag gedaan had. Ook de samenwerking met de ambtenaren was hem positief overgekomen. Ook roemde hij Ad van den Oort voor zijn scherpe debatten en hij zei deze in de toekomst te zullen missen. Hierna kon men afscheid nemen van Joop onder het genot van een drank je en een muziekje van Clappop. Hb Afgelopen zondag vond alweer voor de twintigste keer het Blaoskapellenfestival plaats. In de Moergestelse horeca was het goed toeven onder het genot van een drankje en muziek. Met het Blaoskapellenfestival is de aanloop naar carnaval weer officieel van start gegaan. Binnenkort worden de locale prinsen weer gekozen en daarna volgt op 1 februari 2003 het traditionele Pieregeblèr. uit Alblasserdam. De categorie ‘Muzi kaliteit’ was voor De Baorze Piepers uit Vught; 2. AA Band uit Alblasserdam en 3. De Dommelaers uit Eindhoven. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5