St. Nicolaascomité Moergestel Aan alle inwoners van Moergestel... Hoofdrol voor kinderen in herdenking in Moergestel OPROEP O ^Aphrodite PR FIL. 28 OKTOBER T/M 1 NOVEMBER A.S. EXTRA CURSUSSEN Rabobank COMPUTERTYPEN Schepens Tweewielers WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1212 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Comm. Infomarkt V.H.V.O. De kinderen uit Moergestel van 2 t/m 8 jaar krijgen de gelegenheid om de Sint persoonlijk te begroeten in ,’t Draaiboompje’ en krijgen zij ’n tractatie en leuke verrassing. Als de collectant u niet thuistreft of u wilt het St. Nicolaascomité Moergestel een bijdrage geven als extra steun, dan kunt u dit doen op bankrekening 13.45.05.905, t.n.v. het St. Nicolaascomité Moergestel. Maar u begrijpt wel... om een feest te vieren hebben we financiële hulp nodig. Daarom houden wij weer onze traditionele ’ENVELOPPEN-ACTIE’, welke gehouden wordt van In deze ’Gèsselse’ treft u een envelop aan, waarin u een vrijwillige bijdrage kunt doen. Deze wordt door collectanten bij u opgehaald. Leg de envelop daarom alvast klaar. De collectanten zijn door ons voorzien van een legitimatiebewijs, dus u mag ernaar vragen. Zij vragen u ook hoeveel kinderen u hebt in de leeftijd van 2 t/m 8 jaar; zij krijgen namelijk een tractatie en een verrassing. U krijgt één kaartje per kind met daarop de dag en uur van bezoek. Dit kaartje moet worden meegebracht naar ,’t Draaiboompje’, bewaar ze daarom goed! Mocht u nog vragen hebben dan kunt u terecht bij een van de leden van het St. Nicolaascomité. Wij hopen weer op uw spontane medewerking te mogen rekenen, want alleen met üw hulp kunnen wij dit prachtige feest voor de kinderen van Moergestel leuk, fijn en gezellig laten verlopen. Het St. Nicolaascomité Moergestel Het jaarlijkse tweedaagse bezoek van St. Nicolaas en zijn Pieten staat weer voor de deur. De intocht wordt gehouden op ZATERDAG 16 NOVEMBER om 13.30 uur. Dit jaar vindt de intocht plaats via de Reusel nabij De Reuselhof De data zijn vastgesteld op: ZATERDAG 16 EN ZONDAG 17 NOVEMBER A.S. Nog voor de vakantie je diploma Op veler verzoek starten wij in januari met extra groepen, (vanaf groep 7) ook voor jongeren en volwassenen, op maandag van 15.30 - 17.00 uur en 18.30 - 20.00 uur. Wij verzorgen al vele jaren de cursussen in Moergestel e.o. Geef je tijdig op, de groepen zitten snel vol. De volgende cursussen starten pas in september weer. Typebureau van der Pluijm, 013-5133793, e-mail info@typebureau.nl site www.typebureau.nl Informeer ook eens naar onze bedrijfs- trainingen. |i Huidverzorgingsinstituut 1} Aanstaande zondag herdenking oorlog en bevrijding Het doorgeven van de herdenking van oorlog en bevrijding aan de jeugd van Moergestel is een van de belangrijkste doelstellingen van de Werkgroep Oorlog en Bevrijding. Daarom staat de jeugd opnieuw centraal tijdens de herdenking, aan staande zondag 27 oktober. Om 12.30 uur begint de herdenkingsdienst in de kerk St. Jans’ Onthoofding, een halfuur later volgt de kranslegging bij het monument van Generaal Colin Muir Barber nabij de Reusel. Daar zijn diverse instanties waar u met uw vra gen terecht kunt zoals: voor welzijn de Stichting Welzijn Ouderen, de K.B.O. uit Moergestel en Oisterwijk; voor zorg: Thebe Thuiszorg, Vicki Brownhuis, het Rode Kruis, St. Liduina, Stichting miMax, de Parelfontein, Stichting Klein Karwei, Inlooppunt en nog vele andere. De generatie die de oorlog bewust heeft mee gemaakt begint langzaam uit te sterven. Maar wat er toen is gebeurd mag nooit worden ver geten. Daarom is het noodzakelijk dat de her innering aan deze tijd, aan de oorlog en de bevrijding, wordt doorgegeven aan de volgen de generaties. Het belangrijkste onderdeel van dit streven is de adoptie van het monument. Elk jaar draagt daar een van de drie basisscholen van Moer gestel zorg voor. Aan het einde van de dienst in de kerk wordt de adoptie overgedragen. Dit keer geeft de Graaf van Ürselschool de adoptie door aan de Hertog Janschool. Dat gebeurt op een symbolische manier door middel van een foto van Generaal Barber. Een ander jeugdelement in de herdenking is het voordragen van een gedicht door twee vrou welijke leden van de KPJ. Een belangrijke bij drage wordt verder geleverd door het oplei- dingsorkest van Muziekvereniging Prinses Juliana. Dit orkest bestaat uit jongeren uit Moergestel. In de kerk spreken kinderen tek sten uit die zijn geïnspireerd op het nationale thema van de herdenking dit jaar: ‘Vrijheid luis- aan alle mensen die vragen hebben over zorg en welzijn Alle mensen die vragen hebben over zorg en welzijn worden door de V.H.V.O. (vereniging van hulpverlenende vrijwilligersorganisaties Oisterwijk) uitgenodigd om zondag Tl oktober naar de Kunstkring in Oisterwijk te komen tussen 11.00 en 16.00 uur. Daar organiseert de V.H.V.O. voor u een informatiemarkt. Dus als u vragen hebt, dan hebt u nu de kans om ze te stellen, want hier staan ze allemaal bij- elkaar. Kom dus zondag Tl oktober tussen 11.00 en 16.00 uur naar de Kunstkring. Wij ontvan gen u graag. tert nauw’. Tot slot is het de jeugd die de kran sen van het college van B. en W. en de verte genwoordigster van de Duitse ambassade naar het monument draagt. Met haar komst heeft Moergestel een primeur in Midden-Brabant. Een onderdeel van het programma dat elk jaar diepe indruk maakt, is de binnenkomst in de kerk van The Clan Lamont Pipe Band. Dit gebeurt musicerend; het laat niemand onbe roerd. Datzelfde kan worden gezegd van de plechtigheid bij het monument, waar de (loco)burgemeester spreekt en de last post wordt geblazen. Jaarlijks komen tussen de 150 en de 200 mensen naar de herdenking. Alle verdere gegevens over dit aanstaande kinderfeest vindt u de komende tijd in ’Gèsselse’. de esselse (voorheen 'Moergestel-Nieuws Uitgave en redactie: Buro '76, Oistenvijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl De Hilver R 7^3 Schoolstraat 5 Adrie Jonkers, Schoolstraat 29, tel. 513 2844 (voorzitter); Ria Willems, Schoolstraat 69, tel. 513 1914 (penningmeester); Peter Jans, Burg. Bardoelstraat 17, tel. 513 2706; Rini Denissen, Burg. Poortstraat 33, tel. 513 2911, Mieke Oerlemans, De Looyakker 8, tel. 513 2239. <7 J iel. U1Ö-51Ö 14/4 -p Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)|li DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 y iü E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloei weg ’s-Maandags gesloten

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1