Poirters 1e Slijterij In den Korenmaaier’ Goblet 22,*! Voordat de bladeren vallen, laten wij de prijzen knallen. Zeven heruitgaven en één nieuw boekje unieke culturele gebeurtenis Floryn* ii Boomsma GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Sheridan's L a £10^1 Göhlet Boomsma Remy Graanjenever Beerenburg Marrin De slijter! Voor elke voor elk moment gelegen heid, Moergestelse Dartcompetitie 2002 Loopgroep Rico Salvetti: ouder en wijzer? PAGINA 9 Fles 70 cl. Liter jenever Liter Kom maar eens vrijblijvend langs of - bekijk onze etalages eens Met de zachte ‘G’, even on’G’estoord ‘G’enieten met Goblet. sterren kwaliteit. De opvallende ‘dubbel fles’. Bevat éénderde koele crèmelikeur en tweederde donkere koffielikeur. Jonge Jenever MODEHUIS Tf apyr* A» a DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 9 OKTOBER 2002 - onze NAJAAR-WINTER- COLLECTIE is binnen. Boomsma doet ‘t op z’n eigen wijze. Beerenburg Ha... fijn een borrel van Floryn. Graan- Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... In alle andere gevallen: 0900 - 8844 4 L Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 Verhuur tapinstallaties, stoelen, enz. Remy Martin VS, een drie j— Foto Nico de Beer, Goirle 0] IY MARIE Het dagelijks bestuur van de Cees Robben Stichting met de levensgrote Prent van de Week, van links naar rechts Bernard Robben, Hans Robben (‘in’ de Prent) en Wilma Robben. De foto is gemaakt op de Heuvel in Tilburg omdat daar aanstaande zaterdag de pre sentatie plaatsvindt. Uitslagen speelweek 18; Epi 1-Veerkes Z 2-8; Veerkes A-Plok 5-5; Veerkes M-‘tDraaiboompje 4-6; Epi 2-Cambrinus 5-5; ’t Centrum- Eindtand Moergestelse Dartcompetitie 2002; 1Veerkes Z 18-125; 2. Plok 18 -122; 3. Veerkes A 18 - 114; 4. Veerkes M 18 - 107; 5. ‘t Draaiboompje 18 - 90; 6. Epi 1 18 - 89; 7. Cambrinus 18 82 8. Vriendschap 18-63; 9. ‘t Centrum 18 - 62; 10. Epi 2 18 - 46 Ranglijst 180-worpen; 1. Bob de Kruyf (’t Centrum) en Kees Kouwenberg (Plok) 2x 2. Peter Geerts (Veerkes A) en Maarten Traa (Veerkes Z) lx. Top 3 finishes boven de 75; 1. Rob Hooftman (Veerkes M) 126; 2. Kees Kouwenberg (Plok) 117; 3. Stefan Geerts (Veerkes A) 106. Veerkes Z is kampioen! Proficiat! In de wed strijd tegen Epi 1 haalden ze acht punten. Voldoende bleek achteraf, want Plok moest genoegen nemen met een 5-5 tegen Veerkes A en wordt 2e in de competitie. Lijstenmakerij voor alle inlijstwerk Restauratie-atelier Heusdensebaan 27, 5061 PM Oisterwijk tel. (013) 5284856 Open: donderdag 13.00-18.00; vrijdag 10.00-18.00; zaterdag 10.00-15.00 Met Cees Robben op de foto tijdens presentatie Tilburgse Prentenbuukskes Op de Heuvel in Tilburg vindt aanstaande zaterdag 12 oktober een unieke gebeur tenis plaats: in de zogeheten Schrobbelèrtent worden acht Tilburgse Prenten buukskes van de beroemde Prenten van de Week van Cees Robben gepresenteerd. Zeven van deze Buukskes zijn perfect uitgegeven herdrukken van de originelen van jaren geleden. Het achtste is een compleet nieuw Prentenbuukske met Prenten van de Week over het thema ‘De Kroeg’. De presentatie aanstaande zaterdag mag zon der overdrijving ‘uniek’ worden genoemd omdat de Prenten van de Week tot de meest gekoes terde uitingen van het Tilburgs cultuurgoed behoren. Tussen oktober 1953 en februari 1988 schiep de in Tilburg geboren Goirlenaar Cees Robben ruim 1.600 Prenten van de Week. Van meet af aan waren deze schitterende karakter schetsen van de Midden-Brabantse mens uiter mate populair omdat iedereen, van hoog tot laag, zich herkende in de raak getroffen teke ningen en bewoordingen in het dialect. Tijdens zijn leven is een deel van het omvangrijke werk gebundeld in zeven Tilburgse Prentenbuukskes. Aansluitend op de presentatie aan de burge meesters van Tilburg en Goirle kunnen tussen 13.00 uur en 17.00 uur de Prentenbuukskes die bij voorinschrijving zijn besteld worden afgehaald. Voor iedereen die aanstaande zater dag langskomt is er een zeer bijzondere ver rassing. Men kan op de foto met een levensgrote Prent van de Week. Deze foto’s kunnen later gratis worden afgehaald op het adres Johannes van Santenstraat 24 in Tilburg. Daar zijn ook de voorinteken-Prentenbuukskes af te halen door hen die zaterdag niet naar de Heuvel kun nen komen. KOPPEL TAC TICS TOERNOOI Zondag 13 oktober 2002 organiseert Herberg de Veerkes een koppel tac-tics toernooi voor iedereen die hieraan mee wil doen, dus niet alleen voor de competitiespelers. Aanvang 14.30 uur. Kosten 2,- per persoon. Inschrijven tot en met vrijdag 11 oktober. Wil je wél graag mee doen, maar heb je nog geen partner om mee te gooien? Schrijf je gewoon in, je bent waarschijnlijk niet de enige! Voor meer info en inschrijven; Herberg de Veerkes; kom langs of bel 513 2405. De prijsuitreiking van de Moergestelse Dartcompetitie zal na afloop van dit toernooi plaatsvinden, omstreeks 19.30 uur, iedereen is hierbij van harte welkom! De vraag naar deze Buukskes is altijd blijven bestaan. Voor de kinderen van Cees Robben was deze nog steeds aanhoudende populariteit aan leiding een stichting op te richten. Deze stich ting, onder voorzitterschap van Hans Robben, heeft als doel het blijvend onder de aandacht brengen van het werk van de grote Cees Robben. De stichting zal de komende jaren nog regel matig van zich laten horen. Maar de eerste actie klinkt al als een klok omdat de stichting het heeft aangedurfd om een heruitgave te maken van alle zeven originele Prentenbuukskes. En daarbij wordt als ‘toegift’ ook nog eens een volkomen nieuw Prentenbuukske uitgegeven. De Prenten die daar in staan hebben allemaal betrekking op het kroegleven. Cees Robben deed veel van zijn inspiratie op in de kroeg. Vanaf maandag 14 oktober zijn alle acht Buukskes overigens voor een prijs van 9,50 euro per stuk te koop bij de boekhandels Livius, Nieuwe Centrum (Westermarkt), Soeters (Goirle), Bruna (Heijhoef) en Gianotten, het WV-kantoor in Tilburg en kantoorboekhan del De Vries aan het Burgemeester van de Mortelplein. Het resultaat van de voorinteke ning heeft alle verwachtingen overtroffen: er zijn al ruim 5.000 Prentenbuukskes ver kocht. De presentatie van de acht Tilburgse Prenten buukskes aanstaande zaterdag aan de burge meesters van Tilburg en Goirle is georgani seerd door de Cees Robben Stichting en de Stichting Tilburgse Taol. De Stichting Tilburgse Taol timmert al bijna tien jaar met succes met het dialect aan de weg in de geest van Cees Robben. Van deze stichting is ook het door de Tilburgse Waterleiding Maatschappij uitge voerd idee afkomstig om iedereen gratis met een Prent van de op de foto te laten gaan. Dat levert absoluut leuke souvenirs op omdat in deze Prent een gat is uitgespaard. Door daar het hoofd door te steken, is het net alsof men dele uitmaakt van de Prent. De schitterende tekst onder deze Prent van de Week luidt als volgt: ‘As jouw kop op un vèèreke stond, zódde dènke dè ’t bisje ziek waar.’ Veerkes A wordt 3e, Veerkes M 4e. ’t Draai boompje heeft de 5e plaats nog weten te berei ken door met 6-4 te winnen. Hierdoor hebben ze Epi 1 met één punt verschil naar de 6e plaats verdrongen. Cambrinus haalt een verdienste lijke 7e plaats. Vriendschap is er in geslaagd om nipt voor ’t Centrum op de 8e plaats te eindi gen door het onderlinge treffen gelijk te spe len. Epi 2 sluit de rij, volgend jaar beter. Het zit er dus weer op voor dit jaar. Iedereen ont zettend bedankt voor z’n inzet en hopelijk tot volgend jaar! De prijsuitreiking van de com petitie, waarvoor alle competitiespelers van harte zijn uitgenodigd, vindt plaats op zondag 13 oktober omtrent 19.30 uur, na het koppel tac tics toernooi. Zie ook onderstaande mededeling. Op zaterdag 29 september nam loopgroep Rico Salvetti, gesponsord door Agro Cleaning, weer deel aan de Hart van Brabant estafetteloop. In het gezelschap van meer dan 110 deelnemen de teams haastten de Moergestelse lopers zich door het Brabantse landschap. ’s Morgens om half acht al opende Roos Klessens voor het Moergestelse team de rij en Toos Swinkels en Henk van de Ven beëindigden pas rond 6 uur de rondgang door het Hart van Brabant in het volgepakte Tilburgse centrum. In de tussentijd hadden 12 andere mannelijke en vrouwelijke atleten uit ons dorp hun uiter ste best gedaan om het Moergestelse team op koers te houden. Iedereen spande zich tot het uiterste in en menig zweetdruppel verliet onder weg het geteisterde lichaam van de atleet in actie. En na ieders finish ontsnapte toch nog menig diepe zucht aan de geplaagde longen van de hardloper, voordat de waarderende schouderklopjes van de medelopers in ont vangst konden worden genomen. Kortom; een ieder leverde op zijn of haar niveau een groot se prestatie. Zonder dat uw verslaggever ook maar iemand te kort wil doen, worden hier de prestaties van Suzanne van den Berg en Ad Oerlemans apart vermeld. Zij waren nl. respec tievelijk de snelste vrouwelijke en mannelijke loper van ons dorp. Ons team eindigde dit jaar op de 78ste plaats. Het is een onmiskenbaar feit dat we andere jaren hoger eindigden. Zelfs viel ons ooit een elfde plaats ten deel. Wie echter daaruit de con clusie trekt dat alleen de voortschrijdende ouderdom van het team hiervan de oorzaak is heeft het voor een groot deel mis. Presteren is belangrijk gebleven, maar langzamerhand lijkt de sportieve actie gekoppeld aan gezelligheid en saamhorigheid de overhand te gaan krijgen op het louter mikken op de hoogst mogelijke klassering. Het gezellig samenzijn op de avond na de grote inspanningen is hiervan een dui delijke getuigenis. Wie deze sportfilosofie aanspreekt is te allen tijde welkom om op zaterdagmiddag om 4 uur mee te trainen. Er is ruimte voor iedereen, onafhankelijk van getraindheid en conditie. Het verzamelpunt is hoek Oisterwijkseweg- Waterhoefstraat. Ook op dinsdagavond wordt er gelopen. Om half acht vertrekt een groep voor een loop van iets meer dan een uur. Verzamelpunt is kruising Tilburgseweg-Oisterwijkseweg. En waar vind je nog in deze tijd dat dit alles geheel gratis is? Loopgroep Rico Salvetti dankt nadrukkelijk de sponsor Agro Cleaning Swinkels Moergestel voor de onontbeerlijke financiële en mentale steun! Gkai Pullover Fianne Vest Pinola Pullie Fieke Rok Fineke

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 9