GROENLINKS Het is tijd voor een extra lage hypotheekrente. AL A'FP' EINDELIJK IS ‘T ZOVER Eerste Communie nieuws Protestantse Gemeente Oisterwijk Zondag 13 oktober Rabobank Met vriendelijke groeten en hopelijk tot 26/27 oktober, Het is tijd voor de Rabobank, Z.K.H. Prins Claus 1926 - 2002 Mrv Theo is voor 2 maanden in het land en nu hebben we de gelegenheid om aandacht te schenken aan het feit, dat hij op 25 juni 2002, 25 jaar priester was. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 10 oktober, is er weer een gezelli ge middag door ons gepland. Dat maakten we vorige week al bekend. De aanvangstijd is ech ter om 14.00 uur! Houd u daar a.u.b. rekening mee! Familie Raaijmakers Schout van de Wouwstraat 6, 5066 VG Moergestel Tel.: 013-5132325 ALGEMEEN BELANG Stichling Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk Vervolg van pagina 2. Dit schooljaar vieren we binnen de parochie St. Jans Onthoofding te Moergestel het feest van de Eerste Heilige Communie en wel op zondag 25 mei 2003. Ook uw kind kan hieraan deel nemen. Via het project "Samen komen in de kerk" wor den de a.s. communicanten en hun ouders/ver- zorgers voorbereid. Om alvast een indruk te krijgen hoeveel kin deren er dit schooljaar deelnemen aan de com- munie vragen wij u, als u kind buiten Moergestel op school zit, om uw kind bij een van de onderstaande personen aan te melden vóór 19 oktober. Met vriendelijke groeten, Marieke Verkooyen (Graaf van Ursel), Kloosterdreef 2a, tel. 513 2985 Marij Pijnenburg (Hertog Jan), Past. Muskens- hof 11, tel. 513 1751 Helma van Heumen (Hertog Jan), Torentjes- hoeve 8, tel. 543 0753. samen met pastor G. Rooijmans, die in de Reuselhof 18 woont en al langer bij de zusters werkzaam is, maar het gezien zijn leeftijd wat rustiger aan moet gaan doen. Hun taak is voor al liturgisch van aard: eucharistievieringen, preken en uitvaarten. Ik wens pastor Tops goede jaren toe bij de zusters. En, het moet gezegd wor den: de betrokkenheid van Berkel-Enschot bij het pastoraat in Moergestel is wel opvallend. Th. Schepens, pastoraal werker WINTERCURSUSSEN in de Roozendries Vrijdag 26 oktober as. start al weer voor het derde seizoen de cursus ceramiek in de Roozendries. Ceramiek kent vele vormen, van tuinomamenten tot huishoudaardewerk.Docent Leon Verhoeven zal vooral aandacht besteden aan het boetseren van figuratieve en non-figu- ratieve vormen van roodbakkende klei, daar na eventueel bewerkt met engobe, glazuur of acrylverf. Naast het boetseren zal ook aandacht worden besteed aan "hoe de bakoven te bedie nen". De cursus omvat 20 lessen, wekelijks op vrijdagochtend van 9.30 uur tot 11.45 uur. De kosten zijn voor KBO-leden 45,50, niet-leden betalen 53,=, inclusief 1 brood klei en gebruik van de aanwezige gereedschappen. Ook het bakken van de werkstukken is inbegrepen. Inlichtingen en opgave M. van de Loo, tel. 513 1259. gehouden. Zoals ook op maandagavond 30 sept. in de Kunstkring; op deze avond bleek wel weer hoe kortzichtig sommige mensen kun nen zijn. Gelukkig waren er ook sprekers die hun horizon verbreed hebben en weten dat het toch niet allemaal om de huidskleur draait GroenLinks is een voorstander voor de omzet ting; het is destijds allemaal al besproken en als zodanig ook in het contract met het C.O.A. opgenomen. De avond in de kunstkring was dan ook niet meeren niet minder dan een INFOR- MATIE-avond voor omwonenden en overige belangstellenden. Wat ons meer raakt is het komende afscheid van het VVD-raadslid Joop Rakhorst. Het is al meer geschreven deze week; onze raadsleden zullen echt de debatten met hem gaan missen. Wie gaat de uitdaging aan om de raadsverga dering levendig te houden met discussies op het scherpst van de snede Wij wensen vanaf deze plaats Joop Rakhorst veel succes en geluk met alles wat hij nog gaat onder nemen. Even iets heel anders, maar niet minder belang rijk: Het secretariaat van GroenLinks is gewij zigd. Het nieuwe adres van het GroenLinks- secretariaat is: J.M. van der Meulen-Donders, Icarusplein 9, 5061 SZ Oisterwijk, Tel. 528 8452; e-mail: meulen-donders@hi.nl Op dit adres kunt u al uw post kwijt. Mocht u behoefte hebben aan direct en persoonlijk con tact, dan belt u gewoon naar bovenstaand num mer. Voor onze leden is een ledenbrief in de maak, die jullie binnen onafzienbare tijd tege moet kunnen zien. fie of thee, waarna U met ons in discussie kunt - zo U wil - over de geagendeerde onderwer pen of over wat U zelf als interessant aandraagt. Als U verhinderd bent maar toch verzekerd wilt zijn van Uw inbreng, dan kunt U ook tele fonisch contact opnemen met Noud Smits (tel. 5131694), met Ferry Pörtzgen (tel. 5217217), met Chris de Veer (tel. 5132496), met Arnold van Beekhoven (tel. 5217032), met Trees Verhoeven (tel. 5131814) of met Ria Peters (tel. 5286753). Wij bieden graag een luisterend oor. Graag tot ziens en/of horens. Op maandag 14 oktober a.s. komt de fractie van Algemeen Belang in vergadering bijeen om de raadsagenda te bespreken van de raads vergadering van 17 oktober. Aan de orde komen o.a. het voorstel om het O.C. aan de Scheibaan om te zetten in een AZC; gunning van het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer, dat per 1 januari 2003 de plaats gaat innemen van het Deeltaxi-vervoer; voorstel tot het vaststellen van de uitvoeringsnota Handhaving en Plan van aanpak; het vaststellen van het gemeentelijk Rioleringsplan en het voorstel tot het innemen van een standpunt inzake de eindrapportage “Hervestiging van de Abdij Koningsoord” (Trappistinnen uit Berkel-Enschot). Onze fractievergadering begint om 19.00 uur en U vindt ons op kamer 8 in het Raadhuis. Er is een lift aanwezig en er wacht U een kopje kof- Kerkstraat 64, Aanvang 10.15 uur. Voorganger is mevr. ds. W. van Egmond De schriftlezingen zijn: Jesaja 25: 1-9 en Matteüs 22: 1-14. Ieder van ons wordt wel eens genodigd voor een feest; een bruiloft een bijzondere verjaardag of een jubileum. Allemaal weten we dat zo’n uit nodiging ook inzet van je vraagt. Je reserveert de datum, soms word je gevraagd een A4 voor een vriendenboek te maken. Je zoekt een cadeau uit of je maakt samen met anderen een lied. Je trekt leuke of mooie kleren aan. Een feest slaagt alleen als er energie in gestoken is en wordt. De gastheer is afhankelijk van zijn gasten als het erom gaat het feest te laten slagen. Jezus vergelijkt zijn toekomstvisioen vaak met een bruiloft. Een prachtig beeld om de vreug de, de zorgeloosheid, de overvloed en de ver bondenheid uit te drukken, die Hij hoopt voor die nieuwe wereld. Maar ook voor dit feest is de Gastheer afhankelijk van de houding van de genodigden. Tot op zekere hoogte, want als blijkt dat de genodigden allerlei redenen heb ben om niet te komen, zich niet in te zetten om er een feest van te maken, haalt de Gastheer wel ergens anders gasten vandaan. Mensen die wel willen bijdragen aan dat feest van ‘deze wereld anders, nieuw’. Gasten, die zich genodigd weten om er samen iets moois van te maken en zich daar ook voor inzetten. De uitnodiging is duidelijk genoeg. In deze gelijkenis doet Jezus een beroep op ieder van ons, om met Gods hulp voor elkaar het leven tot iets goeds te maken. Hij rekent op ieders bij drage. Als je op de uitnodiging ingaat behoud je, je eigen verantwoordelijkheid. Je bent niet lou ter een consument, al kunnen er ook perioden in je leven zijn dat je meegenomen en gedra gen moet worden door anderen. Er zijn ook tij den dat anderen door jou gedragen moeten worden. Je blijft een vrij mens en verantwoor delijk voor het besluit al of niet een steentje bij te dragen aan de feestvreugde. W. van Egmond Er is kindernevendienst en crèche, Jeugdkerk van 15-17 jaar. 11 oktober: Rock Solid Clubavond 19.30 in de Voorhof. GroenLinks fractie-journaal Op maandag 14 oktober komt onze fractie bij een voor de voorbereiding op de raad van don derdag 17 oktober. U bent van harte welkom op genoemde datum op de bovenste verdieping van het raadhuis. U zult er een luisterend oor vinden onder het genot van een kopje koffie of thee. Ook kunt u altijd contact opnemen met onze fractie voorzitter Ad van den Oord, tel.nr. 5288564, of een bezoek brengen aan onze vernieuwde inter netsite: http://members.home.nl/fgoris Eén van de onderwerpen is de omzetting van het O.C. naar een A.Z.C.. Niet een écht belang rijk onderwerp, nlaar wel een onderwerp dat de gemoederen de afgelopen weken bezig heeft In het weekend van 26 en 27 oktober willen wij dit op eenvoudige wijze vieren. Zowel op zaterdag (19.00 uur) als op zondag (10.00 uur) zal Theo voor gaan in de Eucharistieviering. Op zondag zal er aansluitend een receptie zijn in “Den Boogaard”. Tussen 11.30 uur en 14.00 uur bent u daar van harte welkom om Theo te feliciteren en samen met hem en met ons een kopje koffie te drinken. PAGINA 5 U kunt uw medeleven betuigen op de officiële condoléancesite via internetadres www.koninklijkhuis.nl/prinsclaus. Een schriftelijke betuiging van medeleven kunt u sturen naar Paleis Noordeinde, Postbus 30412, 2500 GK Den Haag. Voor meer informatie kunt u bellen naar 0800-3001813 HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK De leden van de Stichting Oranjecomité Moergestel betuigen hun medeleven aan H.K.H. Koningin Beatrix en haar familie met het overlijden van Z.K.H. Prins Claus. Wij wensen de Koninklijke familie veel sterkte. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 9 OKTOBER 2002

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5