VOGELS Las Ketchup on tour Première in Den Boogaard Eindelijk komen ze dan naar Nederland, Las Ketchup met de Ketchup Song (Asereje) uit Spanje, en wel op vrijdag 18 oktober a.s. I Cursus zelfverdediging voor groep 7/8 Kortmann voor herbenoeming voorgedragen Aphrodite Informatie over de komende Bingo-uitzendingen: Fietsstoeltjes STERK AFGEPRIJSD! PR F!L- BRILLEN LENZEN Schepens Tweewielers Familie-softbal- toernooi WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1208 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Huidverzorgingsinstituut de esselse Hb Hallo, 1 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Wethouder Jan Oerlemans kon geen uitbrei ding van de financiële pot toezeggen wel dat de opbrengst van de verkoop van sommige panden voor een groot gedeelte in de ’’onder- houdspot” zal komen. Wat de bibliotheek betreft was er voorlopig nog niets aan de orde. Huurcontracten zouden wel bezien worden en eventueel aangepast. 135,- en diverse andere geldprijzen. Daarnaast een aantal leuke prijzen, waaronder: koffieze tapparaat, tent, staaf mixer etc. De gewonnen pri jzen kunnen worden afgehaald bij café ’t Centrum vanaf de vrijdag na iedere trekking tot uiterlijk zaterdag 16 november 2002. De uit slagen van iedere trekking zal worden gepub liceerd via de plaatselijke bladen én via de web site van MTV: www.moergesteltv.nl En wanneer worden deze Bingo-trekkingen uitgezonden? Op de donderdagavonden: 3,10,17 en 24 okto ber, telkens om 19.00 uur, rechtstreeks vanuit de MTV-studio. (hierdoor zullen de aanvangs tijden van de herhalingen van onze reguliere TV-uitzendingen worden verschoven naar 20.30 uur én 22.30 uur!!!) Reacties, informatie of suggesties? Dat kan natuurlijk via: web-sitë: www.moergesteltv.nl e-mail: info@moergesteltv.nl telefonisch: 52 155 86 (Jan van Eijndhoven) Naam:--- Tel: Ik wil meedoen aan het ’’zelfverdedigings- project” Ik kan op dinsdagavond van 18.30 tot 19.30 uur? Ja/Nee Ik kan dan niet, maar ik kan wel op: lessen worden gegeven door een medewerker van het ’’Marietje Kesselsproject” en zullen dus veel overeenkomsten vertonen met dit pro ject. Er kunnen maximaal 12 meiden meedoen. De kosten voor 10 lessen bedragen 17,50 p.p. Heb je interesse lever dan onderstaand strookje in bij Lian Vriens-van Esch, School straat 44a. Je mag me ook bellen voor opgave of voor meer informatie 513 6520. Groetjes Lian Vriens-van Esch ES. Hoe sneller je reageert, hoe sneller we kunnen starten. En vol is vol (er zijn nog maar enkele plaatsen vrij). Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Het allereerste optreden, de première dus, van deze bekende meidengroep zal plaats vinden in Den Boogaard. Zo aan het begin van de Herfstvakantie is het natuurlijk fantastisch om deze zomerse Spaanse klanken te horen. Wie kent ze niet en wie heeft het dansje nog niet onder de knie. Vanaf 18.30 uur zijn alle zalen van Den Boogaard geopend en kan jong en oud genieten in de vooravond van deze meidengroep en natuurlijk volop meezingen en dansen op hun nummer-één hit in heel Europa (zorg ervoor dat je op tijd bent). En natuurlijk zijn wij bij Den Boogaard apetrots dat juist wij die première in huis hebben. De toegangskaartjes zijn vanaf vrijdag 27 september in de voorverkoop a 10,- bij Den Boogaard en Café Cambrinus verkrijgbaar. LET OP: VOL VOL!!! Aan de zaal kosten de kaartjes 12,-. MILIEUJAARVERSLAG De Raad was blij met het verslag maar zag dit in de toekomst graag wat uitgebreider; dus meer inhoudelijk waar het op de uitvoering aankomt. De wettelijke taken liggen wat uitvoe ring betreft op koers. Maar Wethouder Lambert van den Bosch zei dat deze rapportage altijd een ’’groeimodel” zal blijven. Als laatste punt van de vorige week donderdag gehouden raadsvergadering kreeg de Raad onder voorzitterschap van nestor Noud Smits (AB) het commissie voor stel te behandelen voor de herbenoeming. Alle fracties hadden niets dan lof over het functioneren van de ’’burgervader” en staken dat ook niet onder stoelen of banken. Ook mevrouw Kortmann mocht in de hulde niet vergeten worden van wege het rol op de achtergrond. Will van Roessel wilde echter zijn stem onthouden omdat het onderzoek van de commissie niet strookje met het partijprogramma van D66 inzake openheid. Ook vindt zijn partij twee ambtstermijnen voor een burge meester genoeg. Ad van den Oord (GL) en Cora Steffens (VVD) lieten duidelijk hun ongenoegen merken aan de D66-er. GEBOUWENBEHEER De meeste fracties waren blij dat de nota ein delijk er was. Toch waren er bedenkingen hun nerzijds. Frans Goris (GL) vroeg zich af of men niet ”het tafelzilver voor het onderhoud aan het verkopen was?”. Hij had geruchten gehoord dat de bibliotheek in Moergestel in de toekomst voor verkoop in aanmerking kwam maar dan zal er toch voor een vervangende lokatie moeten worden gezorgd voor de goedlopende biblio theek. LEIDRAAD MEST Will van Roessel zag mestverwerking liever op een industrieterrein. 36.000 kub lijkt dan wel veel maar is misschien gauw bereikt. Frans Goris vroeg zich af of de politie op de hand having zal toezien. Ook wilde hij dat de vracht auto’s niet door de kom van Moergestel zouden rijden. Maria Willems (GB) maakte zich zor gen over het aantal vrachtauto’s en de infra structuur. Wethouder van den Bosch deelde de zorgen van de Raad niet. Er zal geen overschrijding van de hoeveelheid komen en de auto’s komen niet in de kom omdat de aanvoer van buiten komt. 51 -F lel. U13-513 14/4 jl jl Ij Y1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) DE FIETSSPÉCIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mailProfileschepenshetnet.nl Ruim 75 jaar fïetsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten OC OF AZC Het College had dit voorstel van de agenda genomen omdat men vergeten was de omwo nenden tijdig te informeren. Alle fracties had den hier trouwens op aangedrongen. Niels van de Ven (CDA) vroeg aandacht voor de zorgen en reserves bij de omwonenden. Inlichten is niet genoeg en men moet luisteren naar hun argu menten. Ad van den Oord (GL) stelde dat er weinig te discussiëren viel want de overeen komst ligt al vast. Mogelijk zouden er ver keerde suggesties gewekt kunnen worden. Ook Erik van de Leemput had spreekrecht gevraagd namens het bestuur van de Recroo. Hij was blij met het uitstel en droeg tegenargumenten aan zoals hij ook al aan de fracties en pers had gedaan. Burgemeester Kortmann maakte zijn veront schuldigingen zeker omdat de klantvriende lijkheid naar de burger toe hiermee niet ge diend was. Hij kondigde aan dat op 30 septem ber a.s. om 20.00 uur in de Kunstkring een in formatieavond gehouden zal worden voor om wonenden en verdere belangstellenden zodat het ingetrokken voorstel alsnog op de agen da van de komende vergadering zou komen. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl KAMERSTUKKEN De provinciale beleidsregels verboden han delingen gemeentebestuurders, de jaarrekening en begroting van de GGD Hart van Brabant, inzet van middelen voor schoolbegeleiding en het vaststellen van de prioriteitenlijst rijksmon- umenten waren dan ook snel door de Raad vastgesteld. VRAGENUURTJE In het vragenuurtje (ingekort tot 12 minuten) verweet Noud Smits het College van onzorg- vuldig gedrag vanwege het afgeven van een sloopvergunning voor het pand Lind 33. Hierbij zou voorbij gegaan zijn aan de gevoelens van de gemeenschap. Wethouder Martien Matthijs- sen kon de vragensteller geruststellen want er wordt gesloopt voor risico en verantwoording van de sloper en de voorgevel zal nadien in de zelfde stijl weer worden opgetrokken. Ook had Smits vragen over de diefstal op het gemeen- tedepót. Inderdaad is er ingebroken en voor 15.000,= euro aan materiaal en een auto gestolen. Burgemeester Yvo Kortmann deelde mede dat de auto weer terug was. Ook zijn er maatregelen getroffen om volgende diefstal te voorkomen. Ben jij een ouder van een dochter van 10 jaar of ouder, en denk jij wel eens; ’’Weet mijn dochter wel wat ze moet doen als een vreemde haar vastpakt?” Of’’Weet ze wel hoe ze zich kan verdedigen als iemand haar pest of slaat?”. Op veel scholen doen ze daarom mee aan het ’’Marietje Kesselsproject”. Door dit project leren kinderen hoe je ongewenste situaties kunt voorkomen, hoe je voor je eigen veiligheid kunt zorgen en hoe je hulp kunt vragen. De nadruk hierbij ligt op het versterken van de mentale en fysieke weerbaarheid d.m.v. lessen zelfverdedi ging, technieken in afweren en ontwijken, los maken van iemand die je vasthoudt. De scholen van Moergestel doen hier (nog) niet aan mee. Toch vind ik het als ouder erg belang rijk dat ook mijn kind weerbaar is, in allerlei situaties. Daarom wil ik graag een soortgelijk ’’zelfver- dedigingsproject” starten en wel op dinsdag avond vanaf 18.30 uur in ”Den Donk”. Het project zal bestaan uit 10 lessen van 1 uur. De d ni—i»ri Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Zondag 6 oktober is weer als afsluiting ons familiesoftbaltoernooi. Dit is altijd een erg gezellig toernooi. De teams die dan deel ne men bestaan uit vrienden, familie, kennissen, collega’s etc. Er wordt gespeeld in drie ver schillende klasse: gevorderden (bestaan uit teams met veel honk- en softballers), half gevorderden (bestaan uit teams met enkele honk- en softballers of ervaren familiesoftbal- spelers) en beginners. Heb je zin om mee te doen geef je dan op met een team voor vrijdag 27 september. Opgeven het liefst via e-mail: lhekker5@freel- er.nl of anders per telefoon 013-5132932 Annie Hekker MTV gaat 4 Bingo-uitzendingen verzorgen. De organisatie is in handen van car navalsvereniging ”De Dorstvlegels”, zij willen hiermee hun feestkas spekken t.b.v. hun 33 jarig-bestaan in oktober 2004. Iedereen kan aan deze Bingo-trekkingen deelnemen: Bingo-kaarten kosten 1,25 per stuk en zijn te koop in Moergestel bij: supermarkt Jumbo aan het Rootven, café ’t Centrum aan het Rootven, Super de Boer in de Raadhuisstraat, slijterij de Korenmaaier in de Schoolstraat en Zorgcentrum Reuselhof (voor de bewoners ervan). De loten zijn te koop vanaf vrijdag 27 septem ber t/m donderdag 3 oktober 17.00 uur. In Moergestel zullen de loten tevens huis aan huis te koop worden aangeboden op zaterdag 28 september. In Oisterwijk zijn loten vanaf vrijdag 27 sep tember t/m donderdag 3 oktober 17.00 uur uitsluitend te koop op onderstaande adressen: Foto Romanesco in de Boxtelsebaan, Bloemsierkunst Philomena in de Kerkstraat, Rick-Light aan de Hoogstraat, en bij Bert’s Bike-Shop in het winkelcentrum aan het Pannenschuurplein. Wat kunt u zoal winnen? Om te beginnen wekelijks een hoofdprijs van

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1