Ja Week van het Landschap 2002 Brabants Landschap Van 21 tot en met 29 september te gast bij Brabants Landschap PAGINA 4 Riel (aan de rand van natuurge- Alle activiteiten zijn gratis en voor iedereen! Brabants Landschap Met de boerderij als vertrekpunt starten op de zaterdagen 21 en 28 september om 14.00 uur wandelingen onder leiding van natuur- gidsen. Op de zondagen 22 en 29 september wordt gestart om 11.00 en 14.00 uur. Wandelen, fietsen en speciale excursies Er zijn speciaal voor de Week van het Landschap twee wandel routes uitgezet, een korte en een lange. Beide starten bij de boerderij, Hoefke 6 in Riel. Hoe kom ik er? Boerderij Riels Hoefke, Hoefke 6 in Riel Vanuit Tilburg volgt u de Blaakweg tot kruising. Op de kruising gaat u rechtsaf richting Riel (Rillaersebaan) In de bebouwde kom van Riel houdt u de richting Alphen aan. Ca. 1 km buiten de bebouwde kom van Riel gaat u linksaf, de Looien Hoek in. Direct daarna rechtsaf, de Akkerweg in. Deze helemaal uitrijden, de Akkerweg gaat over in het Hoefke. Ook deze weg helemaal uitrijden tot aan het Riels Hoefke. Vanaf Riel is er bebording aanwezig ('Regte Heide') Op het NS-station Tilburg-Centrum kunt u fietsen huren. Per fiets is de Regte Heide goed bereikbaar. Vanuit Tilburg richting Riel aanhouden, zie verder hierboven. Het motto is: Ik kan niet zonder jou! Welkom op de Regte Heide bij Goirle. Kom de Week van het Landschap vieren in het natuurgebied de Regte Heide! De Regte Heide is één van de aantrekkelijkste wandelgebieden in Brabant en wordt door het Brabants Landschap met de grootste zorg beheerd. Midden op de hei liggen graf heuvels vol geheimen. Locatie voor alle activiteiten: Boerderij Riels Hoefke,Hoefke 6, 5133 NA bied Regte Heide-Riels Laag) Programma Tentoonstelling Voor de jeugd 0p de zondagen 22 en 29 september en op woensdag 25 september zijn er activiteiten voor de jeugd. Zo kunnen er nestkasten worden gemaakt. De nestkasten mag u mee naar huis nemen. Op de drie genoemde dagen starten om 14.00 uur speciale jeugdexcur- sies. Wederom vanaf de boerderij in Riel. Op zondagmiddag 22 september komt de 'Bronstijdman"op bezoek!!! Hij komt voor een dag terug uit de oertijd en zal spannende verhalen vertellen. Zondagmiddag 29 september komt de 'Heideman' uit zijn boomhut om natuurspelletjes te doen. Hij weet alles van de dieren!!! De tentoonstelling "Ik kan niet zonder jou" is van 4 oktober tot en met 25 oktober a.s. ook nog te bezichtigen in het gemeente huis van Goirle (Oranjeplein 1) Op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur. Voor meer informatie dankzij uw steun NATUUR BESCHERMING dicht bij huis F r 'ia DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Meer dan 14.500 ha. natuur heeft het Brabants Landschap al aangekocht en beheert ze voor u en uw kinderen! Ik ontvang gratis het Handboek met beschrijvingen van 11.000 ha. natuur-, wandel-, en fietsgebieden in Brabant. Ik heb gratis toegang tot het Natuurmuseum Brabant in Til burg In de boerderij is een tentoonstelling ingericht met als titel: 'Ik kan niet zonder jou: de Regte Heide' De tentoonstelling is één van de projecten van 'Natuurmuseum Brabant op locatie'. Het in Tilburg gevestigde Natuurmuseum is dit project in 2000 gestart om de inwoners van Brabant uit te dagen hun verhaal te vertellen over het landschap waarin ze leven.Kunst, 'archeologie, prehistorie, natuurbeleving, cultuur historie en de levende natuur zijn de onderwerpen die in de tentoonstelling te zien zijn. Openingstijden: van 21 tot en met 29 september alle dagen van 10.00 tot 16.00 uur. Voor fietsers is een route uitgezet van circa 35 km. Vertrekpunt is eveneens bij de boerderij, Hoefke 6 in Riel. De routebeschrijving is tijdens de Week van het Landschap gratis te verkrijgen bij de informatiebalie in de tentoonstellingsruimte. Beheerder, Wim de Jong, bij de grafheuvel op de Regte Heide bij Riel Ik ontvang ieder kwartaal het natuurtijdschri ft "Brabants Landschap" met een jeugdbijlage en excursieprogramma's. ik steun daarom de Brabantse natuurbescherming en wordt voor 13 euro per jaar lid van Brabants Landschap. 30.000 Brabanders gingen mij al voor! In maart 2003 ontvangt u de accept-girokaart. If Brabants Landschap (dhr. V. Bakker) Postbus 80, 5076 ZH Haaren Tel. 0411 - 62 27 75 email: infoObrabantslandschap.nl website: www.brabantslandschap.nl Ik knip deze bon uit en stuur hem in een ongefrankeerde envelop naar: Brabants Landschap, Antwoordnummer 13005, 5060 VE Haaren.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 4