'TfKWARTiERKE Kapsalon Barbers Jaarlijkse ziekendag Iconen en reliekdozen van kinderen op manifestatie in Moergestel PR PIL- p Aphrodite Graaf van Urselschool steunt schoolboerderij in Tanzania Beste K.V.O. leden Agenda september 2002 Vernieuwde Tekst TV bij MTV en LOVO A nhrndit" Schepens Tweewielers WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1207 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst jeugd- en jongerencentrum RIKKEN EN JOKEREN Slichling Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk A Plechtig lof sluit Rijke Roomsche Leven af (6) RIKKEN h Huidverzorgingsinstituut de esselse (CS) ^rouwep Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen Moergestel-Nieuws Rond half drie kwam een mondharmonica- groep onder leiding van de dirigent de heer Jan Spierings. Zij bracht bekende liedjes van vroeger ten gehore, die door velen werden Traditiegetrouw werd de dag voortgezet in de aula, waar de koffie met gebak klaar stond. Al gauw vulde een prettig geroezemoes de ruimte. Groepjes werden gevormd, zoals een herentafel waar het gildenfeest van zondag 8 september be sproken werd. Uitroepen zoals: ’’gezellig dat jij er ook bent” of ”wat heb ik jou lang niet gezien” klonken door de aula. Na het borreltje en de lunch was er tijd om te wandelen in de tuin of om even uit te rusten van alle drukte. Vrijdag 20 september after school café: 15:30 - 18:30 uur entree gratis; vanaf 10 jaar. Zaterdag 21 september reuzememory: 14:00-16:00 uur/entree 1,50 vanaf 6 jaar. Zaterdag 21 september Themafeest; fluorparty: 20:30 - 22:30 uur; 10- 15 jaar; 22:30 - 02:00 uur; 16+ entree gratis. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Neem voor meer informatie contact op met LOVO, Poirtersstraat 5,5061 BG Oisterwijk, tel 523 0470. Vrijdagmiddag 20 september start van het nieuwe kaartseizoen om 13.30 uur in De Roozendries. Wij hebben er weer zin in.Dus wat let u? Kom gezellig kaarten en.de koffie is bruin! Contactpersonen: H. Derksen 513 2232; G. de Laat 513 2365. K.B.O. AFDELING MOERGESTEL hun eigen voorwerpen mee kunnen nemen”, aldus Esther. Het gaat dus in principe om zeg maar relikwieën (relieken) van de kinderen zelf. Deze zeer bijzondere persoonlijke uitin gen van de kinderen van Moergestel zijn op zaterdagmiddag te zien in de Bienekebolders en van de kinderen van de Graaf van Ursel op zaterdagmiddag en zondagmiddag in de Reuselhof. PLECHTIG LOF Hoewel af en toe en hier en daar nog wel eens een plechtig lof plaatsvindt, is de mogelijkheid zo’n plechtigheid bij te wonen zeldzaam gewor den. In de tijd van het Rijke Roomsche Leven was het plechtig lof echter een vast bestanddeel van de zondag. Omdat een plechtig lof een heel mooie plechtigheid is die sterk herinnert aan die tijd, heeft de Stichting WieKentKunst gemeend de manifestatie met een plechtig lof af te sluiten. Dit begint om 15.00 uur in de kerk van Moer gestel. Het plechtig lof wordt gedaan door pastoor Jan van Noorwegen van de Heuvelse kerk in Tilburg. Hij was bereid pastoor Harrie van den Tillaart te vervangen omdat deze op vakantie is. De Latijnse gezangen worden verzorgd door het Gregoriaans Koor uit Moergestel. Een reden temeer deze unieke gelegenheid bij te wonen. De ziekendag in ons dorp werd dit jaar op dinsdag 10 september j.l. gehouden. Tegen half elf vulde de kapel van Huize Stanislaus zich met de gasten van die dag. Tijdens de eucharistieviering waarin pastor Van den Tillaart voorging, werd aan dacht besteed aan het thema: ”Met andere ogen”. Dit thema wordt ieder jaar vast gesteld door de Nationale Vereniging de Zonnebloem. De manifestatie op aanstaande 21 en 22 september over het Rijke Roomsche Leven in Moergestel is zeer breed van opzet. Deze keer in ’De Gèsselse’ aandacht voor iconen en reliekdozen van kinderen uit Moergestel. Ook voor deze twee bijzon dere programma-onderdelen geldt dat ze gratis toegankelijk zijn. Met een plechtig lof op zondagmiddag om 15.00 uur in de kerk van Moergestel wordt de manifes tatie op een mooie manier afgesloten. Een beeld uit de tijd van het Rijke Roomsche Leven: een meisje is aan het 'misje spelen’. In Moergestel is een origineel kinderaltaartje te zien. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl Wie regelmatig afstemt op het OHM (MTV/LOVO) tv kanaal, heeft het al kun nen zien: De TekstTV is in een geheel nieuw jasje gestoken. Belangrijkste veran deringen zijn de verbeterde leesbaarheid en de betere herkenbaarheid van de afzon derlijke rubrieken. In de rubriek Oisterwijk natuurlijk alle berichten uit Oisterwijk; onder de kop Moergestel alle informatie over ons dorp. Verder zijn er de rubrieken Varia&Sport, Gemeente en Felicitaties, die geen nadere toelichting behoeven. In de rubriek OHM-berichten staan altijd de meest actuele programmagegevens van zowel LOVO als MTV. De vernieuwde kabelkrant is door LOVO, in overleg met MTV, ontwikkeld. Om ook de aan levering van berichten te stroomlijnen kunnen de Moergestelse berichten voortaan rechtstreeks worden doorgegeven aan LOVO. Vermeld er wel bij in welke rubriek het bericht geplaatst moet worden. Ook nieuw is, en daar ontkomen we helaas niet aan, dat er voor de plaatsing van berichten een kleine bijdrage gevraagd wordt. Deze is Eu. 3.40 voor een eenmalig bericht, geplaatst voor 1 week, maar pakt veel goedkoper uit als je vaker berichten plaatst. over de cultuur en het leven van de leeftijd genootjes in zijn geboorteland. John zal ook de sponsorkaarten aan de kinderen uitdelen. Van 20 t/m 23 september zullen onze kinderen proberen zoveel mogelijk sponsors te vinden. Uiteraard hopen wij dat u onze kinderen maar ook de kinderen in Tanzania, een warm hart toedraagt door een bijdrage te leveren aan dit project. De fietsperiode is weer afgelopen, daarom gaan we op maandagavond 7 oktober weer rikken in De Roozendries. Iedereen is weer van harte welkom! Tot ziens! meegezongen. Onze dorpsgenoot Kees van Dijk zong over Brabant en Moergestel, waarin ieder een wel iets vanuit zijn jeugd herkende. De tijd vloog om, ja liep zelfs vijftien minuten uit, maar niemand die dat erg vond. Even waren ver driet, ziekte en eenzaamheid vergeten. Iedereen genoot en bij het afscheid werden afspraken gemaakt om elkaar weer eens op te zoeken. De Werkgroep Ziekenpastoraat, die deze dag organiseerde, dankt de zusters van Huize Stanis laus voor hun gastvrijheid. Dank ook aan de vrij willige verpleegkundige assistentie en aan an deren die deze dag tot een geweldige happen ing hebben gemaakt. Werkgroep Ziekenpastoraat DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21. Oisterwijk. Tel. 521-7326 E-mail: Protlleschepens@hetnet.ni Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u De kapel van de Nieuwenhof aan de Klooster- laan staat op zondagmiddag volledig in het teken van iconen met een schitterende kunst- expositie, een lezing over de geschiedenis van iconen, demonstraties van iconenschilderen en een optreden van het Tilburgs Byzantijns Koor. Iconen staan momenteel sterk in de belang stelling. ’Dat heeft te maken met een spirituele opleving’, aldus Geert Hüsstege, iconenexpert uit Den Bosch met een eigen galerie bij de abdij van Heeswijk-Dinther. Hüsstege is door de organiserende Stichting WieKentKunst bereid gevonden met vijftig iconen uit de zeven tiende tot en met de negentiende eeuw naar Moergestel te komen. Hüssstege is aanwezig voor tekst en uitleg. De lezing over de geschiedenis van iconen wordt gegeven door Teun Jacobs uit Oostelbeers. Hij is een expert op dit terrein. Onder leiding van Charles Eekelaar uit Berkel-Enschot wor den door vier schilders doorlopend demon straties gegeven van het schilderen van ico nen. Het Tilburgs Byzantijns Koor dat het ico nengedeelte van de manifestatie in Moergestel afsluit, is een grote naam op dit gebied. In 1944 opgericht is het het oudste koor in dit genre in Nederland. V In oktober starten 2 cur- 'CLf" sussen ’’Kunst en Cul- Vk tuur” in de levenskerk te’O Oisterwijk ’s-Avonds om^ 20.00 uur. Er start ’n cursus van 6 avonden op maandag 14-21-28 oktober en 11-18-25 november en er start ’n cursus van 6 avonden op donderdag 10- 17-24-31 oktober en 7 en 14 november. Kosten 23,- p.p. Opgeven vóór 1 oktober bij Ria de Wit, tel. 504 1645. (ncb) Om ook onze kinderen iets van deze cultuur mee te geven, zal de uit Ghana afkomstige John Duphey, bij ons op school iets komen vertellen Op donderdagmiddag 26 september zullen de kinderen van de Graaf van Ursel school een sponsortocht houden voor de verdere opbouw van de schoolboerderij in Tanzania. (De kinderen leggen hiervoor een tocht af, op de step, te voet, met skelters, skeelers, enz.) Ex-Moergestelnaar Wim van Oort heeft vier jaar lang als vrijwilliger meegewerkt aan dit project. Wim zal op vrijdag 27 september het geld in ont vangst komen nemen. RELIEKDOZEN Tientallen leerlingen van de basisscholen Graaf van Ursel en Bienekebolders uit Moergestel hebben in de weken voorafgaand aan de mani festatie reliekdozen gemaakt. Dat zijn dozen waarin zij die dingen bewaren waaraan zijn hun dierbaarste herinneringen bewaren. ”Een poppetje dat ooit met het eerst eigen geld is gekocht, een foto van de huisdieren”, geeft leerkracht Esther Moonen van de Graaf van Ursel als voorbeeld. ”Of een brilletje van oma”, vult Marijke van den Hurk van de Bieneke bolders aan. Beiden hebben met de kinderen aan de reliek dozen gewerkt. Volgens zowel Esther als Marijke is dit initiatief een groot succes. ’’Omdat ze I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1